Jump to content
advancepc

[Wts] - Maxis Broadband Rm18/month

Recommended Posts

[quote name='titanbullet' date='08 April 2010 - 11:50 AM' timestamp='1270698620' post='1024903']
bole tak kalau masukkan package ni dalam nombor prepaid? means.. tak perlu apply nombor baru. bole ke?
[/quote]

tak boleh la..ini adalah pendaftaran baru.

bro, aku berminat la nak langgan yang pakej rm68 monthly tu...
tapi sebelum tu ada beberapa benda nak tanya..

1. kalau amik pakej tu...limit die 3gb kan...so amik dari bro, dpt 1gb extra sepanjang hayat kan? jadi aku dapat 4gb la kan monthly sepanjang hayat?
2. memang takde kontrak langsung ke? sebab aritu (bulan lepas) aku gi tanya kat area selayang mall, die kate ade kontrak?
3. tolong wat kan detail kalkulation untuk aku bayar pada time aku register ni...and kalkulation untuk bulan kedua plak....sebab dulu aku amik celcombb (pakej rm68/monthly), die kate bayar rm100 pada masa register, then bulan kedua plak kne rm120++ sbb ada itu ini lah...so, aku nak tau maxisbb pnya mcmane plak...

aku dalam proses nak menimbangkan untuk tukar dari celcombb ke maxisbb sebab celcombb macam makin lembab kat selayang baru..aku try abah aku pnya maxisbb kat selayang baru ni, berdesup...tu yang nak try tu...so, kalau memuaskan hati dgn tawaran n servis bro, ape salah nye tukar, ye x? :)

[quote name='senapang' date='12 April 2010 - 11:32 PM' timestamp='1271086378' post='1025369']
bro, aku berminat la nak langgan yang pakej rm68 monthly tu...
tapi sebelum tu ada beberapa benda nak tanya..

1. kalau amik pakej tu...limit die 3gb kan...so amik dari bro, dpt 1gb extra sepanjang hayat kan? jadi aku dapat 4gb la kan monthly sepanjang hayat?
2. memang takde kontrak langsung ke? sebab aritu (bulan lepas) aku gi tanya kat area selayang mall, die kate ade kontrak?
3. tolong wat kan detail kalkulation untuk aku bayar pada time aku register ni...and kalkulation untuk bulan kedua plak....sebab dulu aku amik celcombb (pakej rm68/monthly), die kate bayar rm100 pada masa register, then bulan kedua plak kne rm120++ sbb ada itu ini lah...so, aku nak tau maxisbb pnya mcmane plak...

aku dalam proses nak menimbangkan untuk tukar dari celcombb ke maxisbb sebab celcombb macam makin lembab kat selayang baru..aku try abah aku pnya maxisbb kat selayang baru ni, berdesup...tu yang nak try tu...so, kalau memuaskan hati dgn tawaran n servis bro, ape salah nye tukar, ye x? :)
[/quote]

UGPM

[quote name='advancepc' date='15 April 2010 - 10:05 AM' timestamp='1271297150' post='1025758']
UGPM
[/quote]
PM? xdpt pon bro

[quote name='senapang' date='15 April 2010 - 10:29 AM' timestamp='1271298548' post='1025760']
PM? xdpt pon bro
[/quote]

re-send aldy..

Info terkini:
1.Promosi akan dilanjutkan sehingga berakhirnya PC Fair iaitu sehingga pertengahan Mei.
2.Nation wide Maxis Broadband USB modem out of stock.Stock modem yg ada pada kami juga terhad.Fisrt come first serve!!

[quote name='advancepc' date='22 April 2010 - 03:34 PM' timestamp='1271921656' post='1026904']
Info terkini:
1.Promosi akan dilanjutkan sehingga berakhirnya PC Fair iaitu sehingga pertengahan Mei.
2.Nation wide Maxis Broadband USB modem out of stock.Stock modem yg ada pada kami juga terhad.Fisrt come first serve!!
[/quote]
salam, ak berminat ngan mxs n clcm bb.

jz nak tnye. klo da lebih had. mxs trus blok ke jz slow down? celcom ada student pakej rm50 tp sama pakej cm rm68. yg sux nye speed hnye 312kbps bukan 3.6 mbps..

klo mxs plak. klo ak sbsribe pakej nie..die xde capped download speed ke? n cmne nak upgrade data treshold

n aku da ada modem sndiri..bole dpt diskaun x? or x yah byr yg upfront rm150 sbb ak rasa upfront tue utk hrge modem kan?

alooo..ada org x ni..?

[quote name='arulsr' date='29 April 2010 - 01:02 PM' timestamp='1272517368' post='1028198']
modem shj ade jual tak??
[/quote]

Modem pun kami ada jual juga.
[url="http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:8pMKCMrp1HHnAM::www.mydigitallife.info/wp-content/uploads/2007/03/huawei.JPG&t=1&h=246&w=206&usg=__IcS72-aZRn-uwbihMb7P_CssPkI="]1.HSPA USB MODEM[/url](Model E220-NEW!!)=RM165 including delivery nation wide.
2.[url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/84261-wts-zte-wireless-home-modem/"]ZTE MF600[/url] Wireless Home Modem =RM70 including delivery nation wide.

[quote name='roys' date='29 April 2010 - 01:31 PM' timestamp='1272519117' post='1028203']
package student tak ke..??
[/quote]
Pakej ini mengatasi segala pakej2 Maxis yg ada dari segi "customer returns". Edited by advancepc

bro x nak jwb kew soalan sy? ape la customer service cmni..da emel pn x nak rply..

[quote name='corallinkz' date='29 April 2010 - 08:59 PM' timestamp='1272545999' post='1028283']
bro x nak jwb kew soalan sy? ape la customer service cmni..da emel pn x nak rply..
[/quote]
UGPM

[quote name='advancepc' date='29 April 2010 - 01:49 PM' timestamp='1272520185' post='1028207']
Modem pun kami ada jual juga.
[url="http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:8pMKCMrp1HHnAM::www.mydigitallife.info/wp-content/uploads/2007/03/huawei.JPG&t=1&h=246&w=206&usg=__IcS72-aZRn-uwbihMb7P_CssPkI="]1.HSPA USB MODEM[/url](Model E220-NEW!!)=RM165 including delivery nation wide.
2.[url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/84261-wts-zte-wireless-home-modem/"]ZTE MF600[/url] Wireless Home Modem =RM70 including delivery nation wide.

Pakej ini mengatasi segala pakej2 Maxis yg ada dari segi "customer returns".
[/quote]

bagi antara 2 modem berkenaan,
mana yg paling OK dari segi connectivity to gateway..dengar kata..USB modem yg baru skang lagi ok..ke ZTE pun ok jgk??
nak beli ni..masih konfius lagi sbb tnya pendapat masing2...ni tanya org jual plak mesti lagi tau..
tlg den ni ha.. Edited by arulsr

[quote name='arulsr' date='30 April 2010 - 09:20 AM' timestamp='1272590440' post='1028349']
bagi antara 2 modem berkenaan,
mana yg paling OK dari segi connectivity to gateway..dengar kata..USB modem yg baru skang lagi ok..ke ZTE pun ok jgk??
nak beli ni..masih konfius lagi sbb tnya pendapat masing2...ni tanya org jual plak mesti lagi tau..
tlg den ni ha..
[/quote]

Hi,Assalammualaikum,
setiap modem ada kelebihan dan kekurangan masing2 sebenarnya.dari segi kestabilan connectivity Home Wireless Modem adalah lebih stabil kerana;
1.ianya "Standalone Modem" - tidak memerlukan sebarang platform(OS) untuk kita mendapat capaian internet.USB Modem perlukan platform(OS)utk membolehkan kita mendapat capaian internet(melainkan kita menggunakan 3G router dgn harga yg masih agak mahal).
2.antena yg mempunyai impedance tinggi (50 ohm).USB Modem tiada antena yg ketara.
3.disebabkan sifat "standalone"nya maka internet sharing mudah dilaksanakan dgn hanya menyambungkannya kepada router(dgn harga yg agak murah sekarang).USB Modem perlukan dadicated pc utk membuat internet sharing(melainkan kita menggunakan 3G router dgn harga yg masih agak mahal).

pun begitu dari segi mobility dan saiz USB Modem masih lagi yg terbaik.

the choice is urs.hope this help.thanks Edited by advancepc

[quote name='advancepc' date='30 April 2010 - 02:53 PM' timestamp='1272610405' post='1028378']
Hi,Assalammualaikum,
setiap modem ada kelebihan dan kekurangan masing2 sebenarnya.dari segi kestabilan connectivity Home Wireless Modem adalah lebih stabil kerana;
1.ianya "Standalone Modem" - tidak memerlukan sebarang platform(OS) untuk kita mendapat capaian internet.USB Modem perlukan platform(OS)utk membolehkan kita mendapat capaian internet(melainkan kita menggunakan 3G router dgn harga yg masih agak mahal).
2.antena yg mempunyai impedance tinggi (50 ohm).USB Modem tiada antena yg ketara.
3.disebabkan sifat "standalone"nya maka internet sharing mudah dilaksanakan dgn hanya menyambungkannya kepada router(dgn harga yg agak murah sekarang).USB Modem perlukan dadicated pc utk membuat internet sharing(melainkan kita menggunakan 3G router dgn harga yg masih agak mahal).

pun begitu dari segi mobility dan saiz USB Modem masih lagi yg terbaik.

the choice is urs.hope this help.thanks
[/quote]

maklumat yg bagus tp rs mcm x berguna kat sini.
ada ke modem standalone for sim kad?
rs aku x penah jumpa lg.
kalo modem stand alone utk streamyx x pyh cerita la, mmg semua org dah tau.

[quote name='otai_g' date='03 May 2010 - 02:03 PM' timestamp='1272866591' post='1028751']
maklumat yg bagus tp rs mcm x berguna kat sini.
ada ke modem standalone for sim kad?
rs aku x penah jumpa lg.
kalo modem stand alone utk streamyx x pyh cerita la, mmg semua org dah tau.
[/quote]

ZTE MF600 Wireless Home Modem adalah standalone modem untuk 3G Broadband(Sim kad hendaklah diaktifkan terlebih dahulu).Dengan menyambungkan modem ini kepada router ,mana2 komputer yg bersambung dgnnya akan mendapat akses internet.

Latest info:
1.Maxis telah melanjutkan promosi ini sehingga 31.May.2010!
2.Disebabkan Modem Out Stock pendaftaran adalah hanya untuk pakej RM68 dan keatas.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...