Jump to content
advancepc

[Wts] - Maxis Broadband Rm18/month

Recommended Posts

[size="7"][font="Arial Black"][center][b][size="7"[color="#000080"]][color="#000080"]Maxis[/color][/color] [color="#00FF00"][color="#2E8B57"]Broadband[/color][/color][/size][/b][/center][/font][size="6"][/size][/size]

[img]http://www.maxis.com.my/personal/broadband/img/lightbox_freemodem.gif[/img]

[img]http://www.maxis.com.my/personal/broadband/img/images_wireless/inner_page_table1.jpg[/img]

[img]http://www.maxis.com.my/personal/broadband/img/images_wireless/inner_page_table2.jpg[/img]

[img]http://www.maxis.com.my/personal/broadband/img/images_wireless/inner_page_table3.jpg[/img]

[img]http://www.mytwentyfive.com/blog/wp-content/uploads/byme/Maxis%20Wireless%20Broadband%20USB%20Modem.jpg[/img]

[size="7"][font="Arial Black"][color="#FF0000"]RM18/MONTH*[/color][/font][size="7"][/size][/size]
[size="6"]Free Modem
No Contract
No Tremination Fee
Speed up to 7.2Mbps
[/size][font="Arial Black"][/font]
[font="Book Antiqua"][font="Arial Black"]*Setiap pakej mendapat TAMBAHAN PERCUMA trashold sebanyak 1GB selama-lamanya[/font][size="6"][/size][/font]
[font="Arial Black"]*Hanya RM150 Bayaran Upfront[/font][size="6"][/size]
[font="Arial Black"]*[size="6"][color="#FF0000"]Promosi Dilanjutkan Sehingga 31 Mei 2010[/color][/size]...maka segeralah daftar SEKARANG!![/font][size="6"][/size]

[font="Arial Black"]SMS SEGERA untuk mendaftar : 019-7243172(HASLINA)

CALL 069535324(HASLINA) UTK SEBARANG PERTANYAAN[/font][size="6"][/size]
[size="6"][b]E-mail:[email protected][/b][/size] Edited by advancepc

aku gi tanya kat maxis centre dia cakap mana de pakej RM18 nih...kalau ada dah lama ramai orang pakai beruk maxis nih....

yang free modem semua untuk postpaid user jer ada contract(sebulan RM78).... kalau yang takder contract hanya utk pakej RM188 kena beli modem dulu,.....pastu sim card bulan2 RM48..2bulan pertama FREE.....(limited access 2GB)

[quote name='akuccputsedut' date='16 March 2010 - 02:26 PM' timestamp='1268720772' post='1021763']
aku gi tanya kat maxis centre dia cakap mana de pakej RM18 nih...kalau ada dah lama ramai orang pakai beruk maxis nih....

yang free modem semua untuk postpaid user jer ada contract(sebulan RM78).... kalau yang takder contract hanya utk pakej RM188 kena beli modem dulu,.....pastu sim card bulan2 RM48..2bulan pertama FREE.....(limited access 2GB)
[/quote]

..cobe reg dgn kami la kalau x caya.. :D

nih RM18/month nih utk berapa lama...

selama2nya bayar RM18/month atau cuma beberapa bulan...

nampak mcm menarik... lg 1.. pesal rate kat atas tuh takde pon yg menunjukkan RM18/month...

cuba terangkan sikit kekeliruan kita org nih..

kalau RM18/m mmg agak menarik nih...

[quote name='Gunso' date='16 March 2010 - 07:10 PM' timestamp='1268737801' post='1021810']
nih RM18/month nih utk berapa lama...

selama2nya bayar RM18/month atau cuma beberapa bulan...

nampak mcm menarik... lg 1.. pesal rate kat atas tuh takde pon yg menunjukkan RM18/month...

cuba terangkan sikit kekeliruan kita org nih..

kalau RM18/m mmg agak menarik nih...
[/quote]

ok Gunso.Actually RM18 tu untuk 5 bulan shj.Ini adalah untuk pakej RM48 sebenarnya,tetapi sekarang Maxis ada buat promo dimana penguna baru akan diberikan rebate sebanyak RM30 selama 5 bulan.Jadi selama 5 bulan tu pengguna cume perlu bayar rm18/month jer.

Untuk pakej rm68 dan rm98 pun akan mendapat rebate sebanyak rm30/month juga.

The best thing is sesiapa yg reg dengan kami/Maxis dalam period ini tidak akan terikat dengan sebarang kontrak,modem akan jadi hak milik pengguna dan tiada termination fee sekiranya pengguna ingin membuat pemotongan.Selain dari itu setiap pakej akan mendapat tambahan trashold sebanyak 1GB secara percuma selama-lamanya!! Edited by advancepc

wohh... ingatkan special package...

sama jer kene bayo RM48 (RM30 (refund yg 150 (RM30/m selama 5 bln))+ RM18 = RM48)... ^_^

takper aku tunggu lagi package lagi murah...

pasal sebelum nih RM68... sekarng turun jadik RM48... mana tau pasnih RM28 lak... haha

member hari tuh nyesal ambik awal2 sekali member dia kata ada package RM48 nih... hahah

[quote name='Gunso' date='17 March 2010 - 07:47 PM' timestamp='1268826441' post='1021945']
wohh... ingatkan special package...

sama jer kene bayo RM48 (RM30 (refund yg 150 (RM30/m selama 5 bln))+ RM18 = RM48)... ^_^

takper aku tunggu lagi package lagi murah...

pasal sebelum nih RM68... sekarng turun jadik RM48... mana tau pasnih RM28 lak... haha

member hari tuh nyesal ambik awal2 sekali member dia kata ada package RM48 nih... hahah
[/quote]

ehh x sama la bro..pakej ni berserta modem(modem jadi hak pengguna sebaik bayar upfront rm150 tu),walaupun pakai sebulan jer pastu terminate.modem x perlu pulang kat maxis.kita amik terus..walau pakai sebulan.Dan lagi awk akan dapt tambahan trashold 1GB percuma selama-lamanya...The thing is pakej ni mmg sepecial sangat2.

[quote name='Navigator®' date='17 March 2010 - 08:27 PM' timestamp='1268828859' post='1021952']
bro aku kalau pakai yg RM98 tp limit 3gb .. leh upgrade yg ko punye x?

pape pun call aku

0196448011
[/quote]

kalau dah tamat contract,awk terminate dulu pastu apply pakej ini. Edited by advancepc

[quote name='advancepc' date='17 March 2010 - 08:38 PM' timestamp='1268829487' post='1021955']
ehh x sama la bro..pakej ni berserta modem(modem jadi hak pengguna sebaik bayar upfront rm150 tu),walaupun pakai sebulan jer pastu terminate.modem x perlu pulang kat maxis.kita amik terus..walau pakai sebulan.Dan lagi awk akan dapt tambahan trashold 1GB percuma selama-lamanya...The thing is pakej ni mmg sepecial sangat2.
[/quote]

tau yg kene bayar 150 tuh dia bg free modem + 1gb free tsh...

pastuh nanti dia refund balik 150 tuh dalm bentuk rebate 30/m selama 5 bln jadik lah 150...

kalau yg 1 lagi package tuh tak payah bayar apa2... sbb tuh tak dapat free modem... ^_^

nanti rugi kalau customer 1 bulan jer dah berenti... hahaha

kalau yg bayar pendahuluan 150 tuh kalau cabut awal customer lak yg rugi.. hahaha...

tapi kalau sapa yg nak pakai sekarag ok lah... setakat nih nih yg paling murah banding yg lain...

good luck to your sales... :D

berminat nih...sbb pakej pun murah je

so kalo saya ambil pakej RM 48[with free modem tuh]...

maknenye. pakej saya ialah 1.5GB + 1 GB = 2.5 GB la.. setiap bulan..??

klo utk maxis Home ada promotion x.?

[quote name='kae' date='18 March 2010 - 08:15 AM' timestamp='1268871307' post='1022002']
berminat nih...sbb pakej pun murah je

so kalo saya ambil pakej RM 48[with free modem tuh]...

maknenye. pakej saya ialah 1.5GB + 1 GB = 2.5 GB la.. setiap bulan..??

klo utk maxis Home ada promotion x.?
[/quote]
yer betul.pakej rm48 (with free modem) dgn trashold 1.5gb + 1gb setiap bulan.

oooo ogitu rupanya...aku ada jumpa pakej nih kat sunway carnival aritu...tapi diaorang kata amik register pakej kena bayar RM188...bulan RM18 selama berapa bulan ntah ...pastu RM48 selama2 nya...takder lak kata ada free 1GB lagi....

aku gi la maxis center kat bayan baru nih pulak..tanya pakej nih..sekali diorang kata tak pernah dengar pulak...mana de pakej cam gitu...tuh yang aku confius tuh,...akhir nya aku amik beruk maxis RM48sebulan takder contract...limited access 2GB...2 bulan pertama free... abis 2 bulan nih..aku terminated arr...

pastu aku nak amik celcom nya beruk prepaid... modem dah ada...cari sim card jer ar...sape de pakai pakej yang murah2 leh arr PM kongsi ngan aku...hihihihihi....

Kalau ambil pakej 1.5 GB, deengan modem free tu, ditambah dengan 1 GB free lagi = 2.5 GB threashold. Adakah ini bermakna, speed akan throttle @ capped bila dah guna melebihi 2.5 GB tu? Kalau iye, sekejap jer lah boleh guna speed max, pastu slow.... hinggalah threshhold tu reset balik pd 2.5 GB pada bulan baru. Camtu ke? Edited by kecibung

Macam2 la pakej maxis nih....

kadang2 macam2 itu ini..membuatkan keliru dan susah nak caya

Good luck bro!!

aku dah ambik pakej 1.5G(tinggal kat kg)...
pakej 6G aku guna kat KL...
tapi aku wat kat maxis center coz aku terminate pakej yang lama (pakej 3G)...

[quote name='kecibung' date='01 April 2010 - 01:54 PM' timestamp='1270101261' post='1024074']
Kalau ambil pakej 1.5 GB, deengan modem free tu, ditambah dengan 1 GB free lagi = 2.5 GB threashold. Adakah ini bermakna, speed akan throttle @ capped bila dah guna melebihi 2.5 GB tu? Kalau iye, sekejap jer lah boleh guna speed max, pastu slow.... hinggalah threshhold tu reset balik pd 2.5 GB pada bulan baru. Camtu ke?
[/quote]

salam bro.mana2 wireless broadband di Malaysia ni kalau dah exceed trashold pasti bandwidth akan kena throttle/capped.Maxis x terkecuali lah.. Edited by advancepc

arghh,,rase rugi plak x register dgn bro...boleh dpt 1Gb free..
ak guna pakej RM48 tu...skrg da lmbab sbb byk benda ak bukak...haha

bole tak kalau masukkan package ni dalam nombor prepaid? means.. tak perlu apply nombor baru. bole ke?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...