Jump to content
Sign in to follow this  
keypo

Maklumat Staff Kerajaan?

Recommended Posts

dimana mau cari maklumat diri saya beserta gaji saya,atau apa saja yang berkaitan termasuk lah tindakan tindakan yang diambil keatas saya (kalau ada) di laman web kerajaan?

keja kat jabatan mana ni?biasenya kalau nak tau berkaitan yang anda tanya tu biasanya boleh tanyakan pada bahagian pentadbiran dan jumpa pegawai bahagian personel...

kalau ada,nampak mudah lah aku nak tengok semua maklumat aku di laman web tu ..aku kerja kat jabatan kesihatan ..coz sebelum ni aku pernah berbual bual melalui telefon tentang pertanyaan loan disebuah bank tempatan,dengan memberikan aku punya i/c kepadanya,dorang senang je dapat semua maklumat tentang aku beserta gaji aku ..mana mau cari ek ..

mungkin dalam HRMIS. dalam tu ada data peribadi.

[quote name='keypo' date='06 March 2010 - 07:36 PM' timestamp='1267875408' post='1020387']
kalau ada,nampak mudah lah aku nak tengok semua maklumat aku di laman web tu ..aku kerja kat jabatan kesihatan ..coz sebelum ni aku pernah berbual bual melalui telefon tentang pertanyaan loan disebuah bank tempatan,dengan memberikan aku punya i/c kepadanya,dorang senang je dapat semua maklumat tentang aku beserta gaji aku ..mana mau cari ek ..
[/quote]
owh biasenya orang bank akan refer pada bank negara untuk mengesahkan permohonan kalau berkaitan dgn loan.

blum lagi saya mengisi borang BPA,coz hanya menanya saja tentang loan ...kekadang tu pelik juga,mana mereka dapat semua maklumat status gaji dan sebagainya dengan hanya memberikan no kad pengenalan saya...?ada gak saya guna google,g cari semua maklumat saya ..tapi tak pernah jumpa lah ..

[quote name='keypo' date='21 March 2010 - 03:03 AM' timestamp='1269111828' post='1022297']
blum lagi saya mengisi borang BPA,coz hanya menanya saja tentang loan ...kekadang tu pelik juga,mana mereka dapat semua maklumat status gaji dan sebagainya dengan hanya memberikan no kad pengenalan saya...?ada gak saya guna google,g cari semua maklumat saya ..tapi tak pernah jumpa lah ..
[/quote]
dia ada sistem dia sendiri,sebab masa aku buat loan kat bank rakyat pegawai dia kata kalau kita tipu kat borang pun dia boleh rujuk maklumat kita kat bank negara,yang penting ialah no IC beb.

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1269227898' post='1022449']
dia ada sistem dia sendiri,sebab masa aku buat loan kat bank rakyat pegawai dia kata kalau kita tipu kat borang pun dia boleh rujuk maklumat kita kat bank negara,yang penting ialah no IC beb.
[/quote]

betol tu dia ada sistem dia y boleh dia tengok semua tentang diri kita, tapi jgn risau benda tu sulit jika org tak salah guna....