Jump to content
keypo

Cite Sikit Tentang Forex?

Recommended Posts

aku ada terbaca kat www.kuasaforex.com .. ingat nanti aku nak beli ebook tersebut daripadanya
aku cuma nak tanya pendapat pendapat korang tentang dunia forex,sejauh mana ia boleh mengaut keuntungan dalam dunia nie ...aku tak berapa faham sangat lah mengenainya ..tolong explain sikit kat aku

salam...

aku ada main account demo..da study demo for 3months..
forex ni menarik...tapi klu nak cakap boleh buat duit cepat tu, aku macam kurang setuju sket..
sebab bagi aku, perlu banyak study pasal trend forex ni sendiri...

kat site2 forum di Malaysia ni banyak signal2 trend yang otai2 forex bagi...terpulang kat kite nak ikut bulat2 atau tidak..
ebook2 yang bro jumpa kat internet ni suma nya berguna...walaupon sikit je point yg ada dalam ebook tu, still berguna untuk dipraktik kan...

disarankan banyakkan baca ebook2, gabungkan sume teknik2 yang terdapat dalam ebook tu, pastu praktik n praktis dalam demo account..

memang bagus bro nak start forex ni, aku pon baru lg...baru 3bulan lebih main demo account..harap otai2 forex dlm putera ni bleh kasi tunjuk ajar sket...tolong kasi tips2 atau indicator2 or buah pikiran ke..hehehehe

p/s: aku pakai instaforex, demo account...main demo untung ratus2, sbb capital besar..tp klu main real, xtau la mcmane...tak yakin lg nak trade real..berlatih smpai yakin, baru pegi real trade kot :)

aha...lupa plak nak bagi 1 site yang bagus...

kalau bro memang rajin membaca, bro boleh pegi www.babypips.com

site ni memang ajar dari A-Z....ramai otai2 lahir dari sini...

tak faham lah ..demo account ngan standart account?macam mana ...
aku ada terbaca dalam 1 laman web ni,tentang deposit ke akaun forex antara 300dollar hingga standart account 2000dollar..ada sesiapa boleh cerita lebih lanjut tentang nie ...

[quote name='keypo' date='02 March 2010 - 06:08 PM' timestamp='1267524484' post='1019733']
tak faham lah ..demo account ngan standart account?macam mana ...
aku ada terbaca dalam 1 laman web ni,tentang deposit ke akaun forex antara 300dollar hingga standart account 2000dollar..ada sesiapa boleh cerita lebih lanjut tentang nie ...
[/quote]

demo account ialah platform yg sesuai utk kita blaja main forex...maybe ko biasa dgn term virtual trading...lebih kurang la tuh...dulu aku main platform marketiva...dia ada bagi virtual trading account dengan nilai berapa ntah aku x ingat la...tapi besar la...so ko bley test skill kat virtual account tuh...

masa ko guna virtual trading nih...kalau rugi pun xpe...kalau untung pun xpe...sebab dia just virtual dan bukan live trading...live trading nih la yg ko depositkan duit dan untung rugi mmg akan jejaskan real money ko...

virtual or demo trading (base on experience aku kat marketiva) juga dimainkan atas platform sebenar...ikut pasaran semasa...naik turun nilai matawang juga ikut pasaran semasa...yg bezanya ia cuma duit bayangan...manakala live trading adalah duit yg betul...so kalau rugi semasa live trading hanguslah duit ko...kalau rugi masa demo trading xde apa2...

jadi sebelum ko masuk forex nih dinasihatkan ko main atas platform demo or virtual trading nih dulu...ada org amik masa berbulan2 demo baru jump ke live...bergantung atas ko la...

aku pun start dgn babypips dulu...then aku blaja skit2 dari otai marketiva "master ching" dari nogold...skrg x berminat dah...

kat forum nih ada mamat handsome nama ZEX...dulu dia nih mmg kaki forex...pi la cari dia kat mana2..hehehe!

a'a, btul ape yg bro silentfox tu cakap...

kire account demo tu menggunakan virtual money la...bro trade dipasaran sebenar, tapi menggunakan virtual money...
kire die bg duit (virtual) la kat kite untuk berlatih...

mcm instaforex, die bagi kite paling sikit usd3000 utk start...duit tipu2 la tu...so, bro trade la, berlatih n berlatih...belajar basic utk buy, sell, TP (take profit), SL (stop loss), blajar analysis trend suma...then bro tgk, dengan usd3000 tu bro ada untung ke, atau rugi je manjang...if bro rasa usd3000 tu makin mengurang je tiap kali trade, bro rasa mampu tak bro nak trade real/live pakai duit betul?

sekarang ni ramai broker2 yang allow start real/live trade dengan hanya usd10, usd50, usd100...kire okey la tu untuk permulaan...da rasa yakin dengan demo account, try la real money plak...

tips untuk blajar dari zero adalah, download dulu platform forex tu dari mana2 broker (contohnya --> [url=http://instaforex.com/downloads/itc4setup.exe]InstaTrader[/url] ), then install kat pc bro...pastu bukak mana2 kitab, selak2..pastu blajar basic untuk buy/sell...bro kne ada dulu software dia, cuba aplikasi kan apa yg buku tu tulis supaya bro nampak ape yang dimaksudkan buku tu...manual instatrader ni pon bro boleh cari kat google...banyak yang berbahasa melayu kalau saya tak salah...

selamat mencuba bro...

Banyak forum malaysia berkaitan forex nie. Antaranya fxopen forum, cari gold dll. Ada banyak teknik2 yg blh mendatangkan keuntungan dkt forum2 tu. Free je x yah beli. So aku cadangkan ko study dulu dgn teknik2 free tu, simpan duit tu, kalau dah yakin guna duit tu utk start secara real. Ramai yg dah berjaya dgn forex DAN ramai jugak yang lingkup. lagi satu ubah mindset tu dari "main" forex kepada "trade" forex. Kalau main alamatnya lingkup la coz main2.

NAK trade forex kena 'sabar & jangan tamak'
aku pernah try akaun demo dapat untung usd5000
kalau real, alangkah.

aku tak study sangat benda nie, cuma aku jangka trend samada menaik atau menurun.

kalau aku jangka naik, aku beli dan kalau aku jangka turun, aku jual.
tu jer. Edited by OngBok

aku juga pernah membaca dalam beberapa laman web forex ni ..yang orang duk sebut sebut tentang INDICATOR dan ROBOT ...yang INDICATOR tu kira macam training ke?..dan lagi satu tentang ROBOT,yang menjalankan sistem forex online secara automatik ..banyak juga ek orang duk komplen sal ROBOT ni ..
aku selalu tengok carta forex di telivesyen..mungkin lum sampai masa lagi kot untuk aku menyertai nya ..sekarang ni pon,aku banyak cari maklumat tentang dunia forex nie ..tak ketinggalan juga yang kaki SCAM...huhuhuhu ..macam mna yea kita nak membeda kan nya?

haha..klaka la bro silent fox ni...ekekeke..aku mane padai main forex..trade bulehla kot..huahua..ko pndi gak kan trade forex..hehe..

:P

keypo - lau betul2 ko nak blaja forex ni, aku suggest mende ni:

1) cari guru @ mentor - utk basic atau asas ke ape ke? - sbb bile ade mentor brulah ko sentiasa di guide atau kau sentiasa ade petunjuk jalan.
2) ko cari salah satu method ni, dan belajar sebaik mungkin:
[list]
[*]pertama : fibonacci
[*]kedua : chaos trading
[*]ketiga : elliot wave
[/list]

- ktiga2 method ni saje dah buleh menjadikan ko power..tp biar pandai dan mahir satu2 dulu..aku suggest cari guru yg menggunakan method ni.

3)lupakan robot - sbb dua biji mata kita itulah adalah indicator terbaik dr robot, robot adalah system. market adelah tidak constant. bila2 mase ko bleh lingkup
4) Money management - ko trade mcm mane pon, ko buat untung sebarep byk pun..ko akan slalu terdedah dgn kerugian, sikap tamak, gelojoh dan byk lg attitude menyebabkan 90% trader forex adalah gagal. sebab itu ko perlu untuk trial atleast 6bln- 1 thun dlm demo account. ko hentam je trade tu, untuk ko biasakan diri ko dgn MT4,smbil2 tu ko blajala sbyk mungkin ilmu2 tu..barulah start trading. bila ko mahir 3,3 tu, insyallah berjaya dengan izin Allah S.W.T. N leh trading gold dan minyak plak kalau ok.
5)System - jgn mudah terpengaruh dgn system2 baru atau robot2 baru yg menjanjikan kejayaan yg sekelip mata, kerana diorang ni hanyalah smata2 "internet marketers" yang hanya ingin mengulai2kan newbie2 yg btul2 ingin blaja dan untung dlm forex.

k, tu je pdgn dr sy..
hehe..

"ZEX" Edited by Zex

[quote name='Zex' date='10 March 2010 - 11:25 AM' timestamp='1268191532' post='1020870']
5)System - jgn mudah terpengaruh dgn system2 baru atau robot2 baru yg menjanjikan kejayaan yg sekelip mata, kerana diorang ni hanyalah smata2 "internet marketers" yang hanya ingin mengulai2kan newbie2 yg btul2 ingin blaja dan untung dlm forex.
[/quote]

nasihat yg amat ikhlas...

Sebenarnya ada banyak pendapat tentang forex nih...

salah satu sebab aku x teruskan dengan forex kerana unsur "leverage"...

maksudnya dalam forex kita terdapat unsur gandaan terhadap nilai yang kita niagakan...

kalau dalam term forex disebut sebagai "margin"...or boleh dikatakan benda nih sebagai "margin trading"...

contohnya kita ada modal $100 and nilai gandaan ialah 1:10 ...jadi jumlah matawang sebenar yang diniagakan di pasaran ialah $1000 dan bukan lagi $100...berdasarkan benda nih...kita niagakan nilai yg jauh lebih tinggi daripada apa yg kita ada...

dan benda nih bertentangan dengan satu hadis nabi yg bermaksud:

"Janganlah kamu menjual sesuatu yang tidak di dalam milikmu" (Riwayat Abu Daud)

jadi macam mana kita boleh gandakan wang kita tu? mungkin sebagai pinjaman dari syarikat yg uruskan forex tersebut...
dan bila ada pinjaman sudah tentu akan ada unsur ambilan sedikit keuntungan daripada setiap pelabur...maka di sini berlakunya riba...wallahualam...

aku x ingat dari mana aku dapat sumber tentang hukum nih...tapi aku stil simpan benda nih dalam laptop aku...

jadi kalau boleh cari yang leverage dia 1:1 ...maknanya kita niagakan apa yg kita ada...bukan gandaan...

kalau nak yg lebih selamat...elakkan je yg ragu2...mcm niche dating jugak la kut...:-) Edited by silentfox

Boleh buat duit - tapi kena jadi penyabo pastu ikut sistem yang dinyakini. InsyaAllah. Kalau korang betul2 nak main forex nih. Aku mengalu-alukan join group aku. Sebabnya

1. Main duit free - takyah kuar modal sesen pun

2. Dengan duit free tu generate sampai rm500,000.00 <------ Betul ke nih.... Jawapan aku: InsyaAllah...maybe sampai rezeki kita.

3. Aku dah 7 tahun main.... byk try n error aku buat.

4. Aku taknak duit korang sesen pun, aku tak jual ebook, robot transformer ke, apa ker.

5. Last sekali... perkara paling berharga korang dapat pengalaman movement sebenar market memorex nih.

Blog aku : http://xmoneyforex.blogspot.com

duit free generate sampai 500k ? ko biar betul ? ..aku langsung tak faham dengan jawapan ko ni?..
kalo dah sesen pon tak kuar untuk forex , jadi macam mn plak nak dapat modal dengan forex ?
memang , aku berhajat besar sangat nak kumpul modal dengan forex , tp tu la ..mungkin banyak perkara lagi yang perlu aku pelajari ..
harap harap bro hafuel ni dapat citer lebih lanjut tentang ni ..jangan menipu dah la ..
thanks

DI SINI ADA PERKHIDMATAN LELONG ROBOT EA + INDICATOR + E BOOK FOREX
Disiplin + Sabar + Jangan Tamak + Money management = successful forex traders

Sebagai forex trader yang berpengalaman, saya mempunyai banyak indicator dan Robot EA
yang telah saya beli.
kini saya nak share dengan semua traders di malaysia, tapi klu nak, saya bagi TERMURAH, kita sama2 nak berjaya dalam forex.

Antara indicator & Robot EA yang hendak saya kongsi kn :

Indicator: Kuasa forex, fxpro, daily swing, winning signal v9.

Robot EA: Dragonpips, hedge+martingle ea, Robocop FXS, Fx pro Expert & Forex magic machine.

Oleh itu, saya sediakan pakej2 berikut :

1) e-book forex + 2 indicator(pilihan) + 1 robot EA(pilihan) = RM 30

2) e-book forex + 3 indicator(pilihan) + 2 robot EA(pilihan) = RM 50

3) 3 indicator(pilihan) + 4 robot EA(pilihan) = RM 70

*pilih sahaja antara yang saya sebut diatas megikut pakej2 nya ok.

Bagi yang telah pro dalam forex, kalau nak cuba CREATE YOUR OWN EA,
saya ada software VISUAL TRADERS STUDIO yang berharga 147USD
tapi klu nak share saya boleh bagi RM70 sahaja ok.
saya pun baru beli juga, blum expert lagi nak buat robot sendiri ni...

email - [email protected]
sms - 010 5824383
facebook : [email protected]

[URL=http://img525.imageshack.us/i/marketiva.png/][IMG]http://img525.imageshack.us/img525/9688/marketiva.png[/IMG][/URL]

sesapa yang penah join marketiva ni boleh terangkannya kepada aku tak ...
just mahu menimba pengetahuan aku dari korang yang mahir dalam bidang ni ..
banyak google tapi susah nak faham lah ..
harap harap forum terbuka ni dapat mengasah lagi dunia forex dari korang yang kian berkembang pesat ni.
terima kasih

Trading forex sebenarnya tak susah mana pun.. Cuma kita sebagai manusia yang punya hawa nafsu menjadikan ianya susah untuk berjaya dan consistence..
Belajarlah pelan-pelan, mulakan dengan jumlah sikit2, pastu kasi UP sikit-sikit... Aku berani gerenti tak ramai yang beloh ikut.. Bila da pandai sikit jer mula laa balun caw-caw.. pastuh pon rugi caw-caw.. Tapi janganla takut mencuba.. tak rugi pon belajar... :unsure: Edited by jakik

[quote name='Zex' timestamp='1268191532' post='1020870']
haha..klaka la bro silent fox ni...ekekeke..aku mane padai main forex..trade bulehla kot..huahua..ko pndi gak kan trade forex..hehe..

:P

keypo - lau betul2 ko nak blaja forex ni, aku suggest mende ni:

1) cari guru @ mentor - utk basic atau asas ke ape ke? - sbb bile ade mentor brulah ko sentiasa di guide atau kau sentiasa ade petunjuk jalan.
2) ko cari salah satu method ni, dan belajar sebaik mungkin:
[list]
[*]pertama : fibonacci
[*]kedua : chaos trading
[*]ketiga : elliot wave
[/list]

- ktiga2 method ni saje dah buleh menjadikan ko power..tp biar pandai dan mahir satu2 dulu..aku suggest cari guru yg menggunakan method ni.

3)lupakan robot - sbb dua biji mata kita itulah adalah indicator terbaik dr robot, robot adalah system. market adelah tidak constant. bila2 mase ko bleh lingkup
4) Money management - ko trade mcm mane pon, ko buat untung sebarep byk pun..ko akan slalu terdedah dgn kerugian, sikap tamak, gelojoh dan byk lg attitude menyebabkan 90% trader forex adalah gagal. sebab itu ko perlu untuk trial atleast 6bln- 1 thun dlm demo account. ko hentam je trade tu, untuk ko biasakan diri ko dgn MT4,smbil2 tu ko blajala sbyk mungkin ilmu2 tu..barulah start trading. bila ko mahir 3,3 tu, insyallah berjaya dengan izin Allah S.W.T. N leh trading gold dan minyak plak kalau ok.

k, tu je pdgn dr sy..
hehe..

"ZEX"
[/quote]

bro bleh tolong guidekan tak mane2 site yang boleh ajar total beginner cam saye ni??
minat sangat nak try forex ni.. Edited by aliff

Sape2 yg nak main forex, kena faham dulu apa itu forex. Forex ni lebih pada jual beli tukaran matawang, emas dan perak...(bukan saham) Aku belajar main forex baru 3 minggu...Setelah aku buka akaun, minggu pertama aku belek2 indikator...buat setting graf...kaji market... kaji pair...kaji ape kesan news pada market...dan buat teknik macam mana cara utk dapatkan ribu2 pips dan sebagainya....minggu kedua aku belajar cara2 trading, tengok titik point yg sesuai untuk sell atau buy... seterusnya trading berjalan lancar...profit bertambah...mula2 aku main 1 pips 100usd, lepastu aku naikkan lagi 1 pips 500usd dan last sekali aku try pula 1 pips 1K .... time tu terketar jari nak click 'buy' or 'sell'....al maklum lh silap teknik abis burn duit aku...tapi, fuhhhhh...memang buleh buat duit betul..memang sah boleh jadi jutawan forex ...drpd modal 5 juta usd, aku dapat gandakan menjadi 15 juta usd pada akhir minggu ketiga .... aku punya hepi ... yyiihhaaaa...melompat sampai terjatuh dari kerusi ... bayangkan 15juta usd diconvert pada RM ....adehhh...senang2 je jadi jutawan ........rupa2nya aku hanya main duit 'demo'...hampeh tul arr ... aku nak main duit betul, poket kering xde modal ...ermmmm....tapi main forex ni memang best!!!...gabungkan teknikal ngan news ...fuhhhh...berganda profit....alangkah bagusnya kalau aku ade modal...

Satu perkara yg perlu diingat ketika main forex... jangan TAMAK dan jangan PANIK...sentiasa sabar
hehehehe....sebenarnya bukan tamak tapi emosi out of control ...adehhh....
dan biasanya org rugi sebab silap teknik trade buy/sell dan margin tak leh support..

Jangan jadi pemorex yg tamak, nanti bila dah kaya, kedekut... :20: :108: