Jump to content
dvd

Local Mirror Tak Support Local Distro ?

Recommended Posts

malaysia ada dua local distro yg aktif iaitu oshirix dan simplelinux.
download server oshirix tidak support resume.
simpleinux pula merempat sampai ke Greece dan jadi anak angkat linux user groups singapura.

soalan kenapa local mirror tak mau sokong distro sendiri ?

simple linux distro
http://www.simplelinuxdistro.co.cc/

oshirix
http://mambang.org.my/modules/news/ Edited by dvd

[quote name='dvd' date='28 February 2010 - 10:32 PM' timestamp='1267367528' post='1019472']
simpleinux pula merempat sampai ke Greece dan jadi anak angkat linux user groups singapura.

simple linux distro
http://www.simplelinuxdistro.co.cc/

oshirix
http://mambang.org.my/modules/news/
[/quote]

pasal OSHIRIX, boleh komplen kat masta OSHIRI kat web mambang tu, dia tuan/creator...

pasal simplelinux, soalan saya maybe agak banyak..

1- siapa local mirror yg dimaksudkan? cuba senaraikan.. then kat sapa pihak simplelinux ni dah apply tp kena reject? ( berpegang pd ayat [b]"local mirror tak mau sokong distro sendiri"[/b] )

2- kenapa mesti ada bau2 ala2 simple political approach mcm [b]linux 1Malaysia [/b]? Linux takde kaitan ngan politik2 ni, dulu ada KOMNAS [b]2020[/b], mujur lepas tu tak wujud Linux HADHARI... now linux 1Malaysia plak tag nya... it's not a cheap way to gain popularity and fame :).. so cuba pikir mana perginya distro yg saya sebut td?

3- kalau susah2 sgt, wat je mirror sendiri.. amacam?

4- sorry to list out, for my opinion, nampak "pergerakan" simplelinux ni mcm tersendiri, sendiri2 jalan dan takde nak join group2 lain sama2 jalan, masa promosi ke masa sesi "terjah" ke Universiti ke, atau lain2 expo/event ke apa2.. bukan kene bayar pun..

so maybe saya silap mana2, but mmg tak nampak approach tu, cemana org lain nak saport? kenal tuannya pun tidak, berjumpa bergaul pun tidak.. agak2 org lain nak simply2 saport bila dicampak depan kami linux dan label "1malaysia" just like that? NO NO NO...

it's about community bro..

saya as pengasas PCBSD.my dan ambassador PCBSD pun still kena bercampur, bergaul semua org, semua distro, dan carry our brand, itupun PCBSD, bukan saya punya product, just promote and build local users/developers/testers etc..

just tell the owner, kalau nak jalan dan promote sama2, kontek dan jumpa kami, kita sama2 promot dan jalan, jgn syok2 sendiri pastuh komplen kalu org tak saport.....

just my opinion...

Assalamualaikum.... Saya Fariz Luqman drpd SimpleLinux foundation, Malaysia. Saya sangat kesal akan seua kesulitan yang berpunca drpd kami sendiri

1- siapa local mirror yg dimaksudkan? cuba senaraikan.. then kat sapa pihak simplelinux ni dah apply tp kena reject? ( berpegang pd ayat "local mirror tak mau sokong distro sendiri" )

"Kami baru menghubungi OSS Malaysia, dan kes itu telah di HOLD, bukan reject. (p/s: hold selama sebulan, dan mungkin HALT)" :unsure:

2- kenapa mesti ada bau2 ala2 simple political approach mcm linux 1Malaysia ? Linux takde kaitan ngan politik2 ni, dulu ada KOMNAS 2020, mujur lepas tu tak wujud Linux HADHARI... now linux 1Malaysia plak tag nya... it's not a cheap way to gain popularity and fame :).. so cuba pikir mana perginya distro yg saya sebut td?

"Kami takda niat langsung nak masukkan politik, saya hanya menanamkan cita2 bahawa Malaysia muncul sebagai developer Linux yg terkenal pada suatu hari, Insyaallah... dan ingin menunjukkan bahawa org Malaysia pun boleh bina distro mereka sendiri. Kalau tak mahu 1Malaysia Linux, mungkin saya akan memberikan nama Malaysia Linux sahaja lah, boleh tak? :lol: "

3- kalau susah2 sgt, wat je mirror sendiri.. amacam?

"Ya! Ia memang benar sekali, kami sedang mengumpul wang untuk membina server kami sendiri, di rumah sendiri, step satu dulu, saya dah beli Constant Ip drpd TM, dan seterusnya saya akan beli domain, RM 500, dan Insyaallah, kalau terluang, saya akan mengeluarkan duit saya sendiri. Semoga ini untuk kebaikan semua juga, ya....?"

4- sorry to list out, for my opinion, nampak "pergerakan" simplelinux ni mcm tersendiri, sendiri2 jalan dan takde nak join group2 lain sama2 jalan, masa promosi ke masa sesi "terjah" ke Universiti ke, atau lain2 expo/event ke apa2.. bukan kene bayar pun.

"Betul jugak kan, kita ni mcm sendiri2 je. Apa kata kitajoin ramai2.... Kami juga ada buat conference dgn OSDC (open source developer club) , ni channel IRC mereka, #osdc.my. Saya akan terjah universiti di gombak pada bulan ini atau bulan depan, kalau OSDC ada buat meeting lagi"

so maybe saya silap mana2, but mmg tak nampak approach tu, cemana org lain nak saport? kenal tuannya pun tidak, berjumpa bergaul pun tidak.. agak2 org lain nak simply2 saport bila dicampak depan kami linux dan label "1malaysia" just like that? NO NO NO...

"Susah untuk saya jawab, tapi, kalau nak kenal saya dgn lebih dekat, sudi lah email, 2fzweb@g m a i l. c o m.... insyaallah, saya akan terima apa2 pandangan, kalau anda semua xsuka gelaran 1Malaysia Linux saya dgn sifat terbuka akan memadamnya drpd ingatan semua orang"

it's about community bro..

"Distribusi ini sangat baru, iaitu baru ditubuhkan pd 1 jan 2010, ia mungkin mengambil masa untuk mengajak kawan2 semua, tapi, kalau anda pun nak join, mari lah... kita chatting di forum kami yang kosong ni, http://simplelinux.boardoo.com"

saya as pengasas PCBSD.my dan ambassador PCBSD pun still kena bercampur, bergaul semua org, semua distro, dan carry our brand, itupun PCBSD, bukan saya punya product, just promote and build local users/developers/testers etc..

"Insyaallah, saya akan mengikuti jejak langkah anda"

"HAHAHAHAHAHA, tergelak bila saya membaca ni. Maafkan kami, HANYA MEREKA YANG PEDULIKAN DISTRIBUSI KECIL INI, sedangkan saya dah email kpd OSS Malaysia, dah berminggu xberbalas, kes tsbut hanya diHOLDkan, mungkin kalau ada sapa2 nak bagi idea, email lah saya"

"Mungkin mereka masih tidak mengiktiraf distribusi itu, tapi kami cukup bersyukur, university of crete, greece tu je la yang sudi membantu, tiada mereka, tiada lah 100Mbits link speed, direct linking, resume support..."

just tell the owner, kalau nak jalan dan promote sama2, kontek dan jumpa kami, kita sama2 promot dan jalan, jgn syok2 sendiri pastuh komplen kalu org tak saport.....

just my opinion...

"Tolong hubungi saya, email: 2f zweb@ gma il .co m...." :)

saya berharap yang distribusi ini akan bertambah besar lagi, mungkin saya akan buang kan segala2 yang 1Malaysia di distribusi ni kalau anda mahukan, saya tidak kisah. :blush: Edited by Fariz Luqman

[quote]Assalamualaikum.... Saya Fariz Luqman drpd SimpleLinux foundation, Malaysia. Saya sangat kesal akan seua kesulitan yang berpunca drpd kami sendiri

1- siapa local mirror yg dimaksudkan? cuba senaraikan.. then kat sapa pihak simplelinux ni dah apply tp kena reject? ( berpegang pd ayat "local mirror tak mau sokong distro sendiri" )

"Kami baru menghubungi OSS Malaysia, dan kes itu telah di HOLD, bukan reject. (p/s: hold selama sebulan, dan mungkin HALT)" :unsure:
[/quote]

S[b]alam bro;

TQ pasal reply.. better the owner yg respons kat sini, so easy for us to talk and discuss.. ermm sapa pihak OSS Malaysia yg bro maksudkan tu? osdc.my, OSCC atau pihak lain?..[/b]

[quote]2- kenapa mesti ada bau2 ala2 simple political approach mcm linux 1Malaysia ? Linux takde kaitan ngan politik2 ni, dulu ada KOMNAS 2020, mujur lepas tu tak wujud Linux HADHARI... now linux 1Malaysia plak tag nya... it's not a cheap way to gain popularity and fame :).. so cuba pikir mana perginya distro yg saya sebut td?

"Kami takda niat langsung nak masukkan politik, saya hanya menanamkan cita2 bahawa Malaysia muncul sebagai developer Linux yg terkenal pada suatu hari, Insyaallah... dan ingin menunjukkan bahawa org Malaysia pun boleh bina distro mereka sendiri. Kalau tak mahu 1Malaysia Linux, mungkin saya akan memberikan nama Malaysia Linux sahaja lah, boleh tak? :lol: "[/quote]

[b]Anyway ini pandangan personal saya saja.. terpulang pada distro tu sendiri untuk decide...[/b]

[quote]3- kalau susah2 sgt, wat je mirror sendiri.. amacam?

"Ya! Ia memang benar sekali, kami sedang mengumpul wang untuk membina server kami sendiri, di rumah sendiri, step satu dulu, saya dah beli Constant Ip drpd TM, dan seterusnya saya akan beli domain, RM 500, dan Insyaallah, kalau terluang, saya akan mengeluarkan duit saya sendiri. Semoga ini untuk kebaikan semua juga, ya....?"[/quote]
[b]
sebenarnya mungkin tak perlu bersusahpayah sampai begitu sekali... kos dan $$$ mmg agak membebankan juga, namun ada 3rd party yg boleh kita sama2 tumpang guna untuk host iso/mirror tersebut.. sila hubungi saya nanti...[/b]

[quote]4- sorry to list out, for my opinion, nampak "pergerakan" simplelinux ni mcm tersendiri, sendiri2 jalan dan takde nak join group2 lain sama2 jalan, masa promosi ke masa sesi "terjah" ke Universiti ke, atau lain2 expo/event ke apa2.. bukan kene bayar pun.

"Betul jugak kan, kita ni mcm sendiri2 je. Apa kata kitajoin ramai2.... Kami juga ada buat conference dgn OSDC (open source developer club) , ni channel IRC mereka, #osdc.my. Saya akan terjah universiti di gombak pada bulan ini atau bulan depan, kalau OSDC ada buat meeting lagi"[/quote]

[b]itu pandangan saya, jgn ambik ati...
boleh saja sertai kami di irc.freenode.org #osdc.my, dan mailing-list osdc ( ada nampak id SimpleLinux reply td )...

so pasal sesi terjah@promosi apa2, sama2 buat, banyak distro dan group boleh join sama2, PCBSD, Fedora, SuSE, Ubuntu dan mcm2 lg.. so just join the crowd, u're welcome... nanti leh sama2 buat workshop san sebagainya...
[/b]

[quote]so maybe saya silap mana2, but mmg tak nampak approach tu, cemana org lain nak saport? kenal tuannya pun tidak, berjumpa bergaul pun tidak.. agak2 org lain nak simply2 saport bila dicampak depan kami linux dan label "1malaysia" just like that? NO NO NO...

"Susah untuk saya jawab, tapi, kalau nak kenal saya dgn lebih dekat, sudi lah email, 2fzweb@g m a i l. c o m.... insyaallah, saya akan terima apa2 pandangan, kalau anda semua xsuka gelaran 1Malaysia Linux saya dgn sifat terbuka akan memadamnya drpd ingatan semua orang"
[/quote]

[b]ok apa2 itu adalah pandangan masing2.. ok saya akan email dan bercerita panjang... :)[/b]

[quote]it's about community bro..

"Distribusi ini sangat baru, iaitu baru ditubuhkan pd 1 jan 2010, ia mungkin mengambil masa untuk mengajak kawan2 semua, tapi, kalau anda pun nak join, mari lah... kita chatting di forum kami yang kosong ni, http://simplelinux.boardoo.com"
[/quote]

[b]ok je..[/b]

[quote]saya as pengasas PCBSD.my dan ambassador PCBSD pun still kena bercampur, bergaul semua org, semua distro, dan carry our brand, itupun PCBSD, bukan saya punya product, just promote and build local users/developers/testers etc..

"Insyaallah, saya akan mengikuti jejak langkah anda"[/quote]

[b]just cuba buat yg termampu.. dan masing2 ada cara masing2.. :)[/b]

[quote]malaysia ada dua local distro yg aktif iaitu oshirix dan simplelinux.

"HAHAHAHAHAHA, tergelak bila saya membaca ni. Maafkan kami, HANYA MEREKA YANG PEDULIKAN DISTRIBUSI KECIL INI, sedangkan saya dah email kpd OSS Malaysia, dah berminggu xberbalas, kes tsbut hanya diHOLDkan, mungkin kalau ada sapa2 nak bagi idea, email lah saya"

[/quote]

[b]takpe... ada cara nak buat ngan kes2 mcm ni... nanti saya cerita...[/b]

[quote]soalan kenapa local mirror tak mau sokong distro sendiri ?

"Mungkin mereka masih tidak mengiktiraf distribusi itu, tapi kami cukup bersyukur, university of crete, greece tu je la yang sudi membantu, tiada mereka, tiada lah 100Mbits link speed, direct linking, resume support..."[/quote]

[b]ermm mungkin kena tgk pihak mana yg kita berurusan juga, lain pihak lain kerenahnya...[/b]

[quote]just tell the owner, kalau nak jalan dan promote sama2, kontek dan jumpa kami, kita sama2 promot dan jalan, jgn syok2 sendiri pastuh komplen kalu org tak saport.....

just my opinion...

"Tolong hubungi saya, email: 2f zweb@ gma il .co m...."

saya berharap yang distribusi ini akan bertambah besar lagi, mungkin saya akan buang kan segala2 yang 1Malaysia di distribusi ni kalau anda mahukan, saya tidak kisah.[/quote]

[b]ok saya akan hubungi, dan cuba share+bantu.. mana2 yg mampu la...

actually dalam dok huha2 apa2 pun, bantu mmg tetap kena bantu, bukan peluk tubuh dan asik nak mengutuk je... itu cara yg salah.. [/b]

pasal oshirix tu, segan la. mambang tu semua otai besar. distro tu sendiri low profile.

SimpleLinux ni agressif. Bukan jan lepas masuk distrowatch. kalau berani submit ke distrowatch, mesti berani kontek 'sana sini'. Antara orang kuat SimpleLinux adalah En Haris fadizah jamel. Saya rasa, mirror sourceforge tu kerja en harris.

pada pendapat saya, SimpleLinux distro boleh pergi jauh dengan syarat guna idea semdiri bukan sekadar ikut slax. Contohnya guna latest kernel, pinjm 'oshirix tool' spt multi gateway, easy filter dari mambang, siap dgn networkmanager applet, vodafone mobile connect linux. Sebetulnya vodafone mobile connect linux adalah the best tool utk 3G mobile broadband berbanding networkmanager applet. kalau boleh bundle, memang cun. So jika ada orang kata distro .... tak detect celcom broadband, boleh cadangkan SimpleLinux.

saya boleh tolong seed torrent. Ramai-ramai seed baru seronok.

[quote name='dvd' date='03 March 2010 - 08:27 AM' timestamp='1267576045' post='1019816']
pasal oshirix tu, segan la. mambang tu semua otai besar. distro tu sendiri low profile.

SimpleLinux ni agressif. Bukan jan lepas masuk distrowatch. kalau berani submit ke distrowatch, mesti berani kontek 'sana sini'. Antara orang kuat SimpleLinux adalah En Haris fadizah jamel. Saya rasa, mirror sourceforge tu kerja en harris.

pada pendapat saya, SimpleLinux distro boleh pergi jauh dengan syarat guna idea semdiri bukan sekadar ikut slax. Contohnya guna latest kernel, pinjm 'oshirix tool' spt multi gateway, easy filter dari mambang, siap dgn networkmanager applet, vodafone mobile connect linux. Sebetulnya vodafone mobile connect linux adalah the best tool utk 3G mobile broadband berbanding networkmanager applet. kalau boleh bundle, memang cun. So jika ada orang kata distro .... tak detect celcom broadband, boleh cadangkan SimpleLinux.

saya boleh tolong seed torrent. Ramai-ramai seed baru seronok.
[/quote]

Saya dah contact 25 Mirror di dunia ni, dan syukurlah dah ada 3 mirror, iaitu Averse.net, CDN for Asia (oleh spanasia.com), dan University of Crete, Greece.... suma hosting tu laju2 beb.... saya pakai TM 2MB dpt download masing2 1000KBPS dan keatas.... ni kalau lagi2 di"Torrent"kan, gerenti lagi laju tahap meletup...

HA... Celcom Broadband dlm SimpleLinux sgt disokong dan mmg best... Ini kerana kami dah bina Libraries sendiri, /usr/share/lib dsb, sampai realplayer pun boleh. Sbb kami sendiri compile WINE for Linux drpd source, dgn library2 skali... Jadi, korang nak main Counter Strike ke.... GTA ke.... mmg boleh...

Kalau guna 3G modem Huawei, Alcatel, etc, korang launch je "setup.exe" tu, jalan mcm biasa sbb kitorang tak tidur malam wat module dependencies untuk WINE... pasti best

Saya nak panggil Oshirix nak wat localization... Bahasa Melayu for SimpleLinux.... pinjam tools mereka...

Yg sourceforge tu mmg ramai gila orang gasak.... komen yg mengutuk.... ha korang, bukan setakan submit kat distrowatch, Ministry of Education China pun include kita... http://ossacc.moe.edu.tw/modules/tadnews/index.php?nsn=1119 ... dan lagi satu, inclusion http://blog.taragana.com/index.php/archive/10-best-minimal-low-footprint-linux-distros/

BTW... tgkla traffik, org2 yg mengunjungi distro ni... mcm2 http://live.feedjit.com/live/simplelinuxdistro.co.cc/

HA! yg pasal seed tu, mcm mana ya? Edited by Fariz Luqman

[quote name='Fariz Luqman' date='03 March 2010 - 05:00 PM' timestamp='1267606849' post='1019921']
Saya dah contact 25 Mirror di dunia ni, dan syukurlah dah ada 3 mirror, iaitu Averse.net, CDN for Asia (oleh spanasia.com), dan University of Crete, Greece.... suma hosting tu laju2 beb.... saya pakai TM 2MB dpt download masing2 1000KBPS dan keatas.... ni kalau lagi2 di"Torrent"kan, gerenti lagi laju tahap meletup...

HA... Celcom Broadband dlm SimpleLinux sgt disokong dan mmg best... Ini kerana kami dah bina Libraries sendiri, /usr/share/lib dsb, sampai realplayer pun boleh. Sbb kami sendiri compile WINE for Linux drpd source, dgn library2 skali... Jadi, korang nak main Counter Strike ke.... GTA ke.... mmg boleh...

Kalau guna 3G modem Huawei, Alcatel, etc, korang launch je "setup.exe" tu, jalan mcm biasa sbb kitorang tak tidur malam wat module dependencies untuk WINE... pasti best

Saya nak panggil Oshirix nak wat localization... Bahasa Melayu for SimpleLinux.... pinjam tools mereka...

Yg sourceforge tu mmg ramai gila orang gasak.... komen yg mengutuk.... ha korang, bukan setakan submit kat distrowatch, Ministry of Education China pun include kita... http://ossacc.moe.edu.tw/modules/tadnews/index.php?nsn=1119 ... dan lagi satu, inclusion http://blog.taragana.com/index.php/archive/10-best-minimal-low-footprint-linux-distros/

BTW... tgkla traffik, org2 yg mengunjungi distro ni... mcm2 http://live.feedjit.com/live/simplelinuxdistro.co.cc/

HA! yg pasal seed tu, mcm mana ya?
[/quote]

bagus la..

tapi pasal kontek tu, saya ada kasik no HP kat email ( saya yg email dulu ), takde pun en tuan SimpleLinux send sms ke apa nak jumpa discuss etc2..

so rasanya mungkin tuan tak berminat pasal bekerjasama atau discuss, nak sendiri2 ke apa, saya tataw la..

anyway terpulang, pilihan ditangan anda, saya dah cuba saport.. tapi kalau nak suh saya cari dan sembah pulak nak jumpa dan plan tolong, SORRY...

so gud luck with your distro...

[quote name='TRUNASUCI' date='05 March 2010 - 09:04 PM' timestamp='1267794258' post='1020265']
bagus la..

tapi pasal kontek tu, saya ada kasik no HP kat email ( saya yg email dulu ), takde pun en tuan SimpleLinux send sms ke apa nak jumpa discuss etc2..

so rasanya mungkin tuan tak berminat pasal bekerjasama atau discuss, nak sendiri2 ke apa, saya tataw la..

anyway terpulang, pilihan ditangan anda, saya dah cuba saport.. tapi kalau nak suh saya cari dan sembah pulak nak jumpa dan plan tolong, SORRY...

so gud luck with your distro...
[/quote]

haha... saya akan kontek no yg anda bagi haritu... erm, 2-3 minggu ni bz sket sbb kitorang nak launch SimpleLinux EXT Release 2... ha, bile2 bleh kontek?

awak patut bersykur sebab ada http/ftp mirror.
fedora comunity remix 12.3 guna torrent saja.

[quote name='Fariz Luqman' date='15 March 2010 - 12:25 AM' timestamp='1268583903' post='1021547']
whats up... whats up..

kini Universiti Putra Malaysia dah hostkan file-file kami....
http://mirror.upm.edu.my/simplelinux
[/quote]

so malaysian people/community is supportive, kalau approach pihak yg betul ( betul2 menyokong tanpa pikir pasal $$$ in return )

:)

ader sekor _ ni, Citer dia camni,

Mamat ni dok kat negeri sembilan, aku dah tau dia punya IP, dgn google map skali kat ner dia duduk.... entah la, dekat nilai ke seremban gitu2 lah... _ ni dia setiap bulan post mende2 mengutuk kat sourceforge Simplelinux... dah aku dah tau dah pergerakan dia semua... dia bukak post ni, pegi web simpleLinux, klik sourceforge pastu mengomel macam budak pandai giler _ ... pastu selang beberapa hari dia bukak balik web sourceforge simpleLinux tu dia nak tengok kitorang nyer reply...

PS... kalau kau baca ni, aku harap insaf la... tak de makne ko menjolok2 distribusi kami nih... dapat dosa je... perangai munafiq lagi _ ...

[quote name='Fariz Luqman' date='25 March 2010 - 11:25 PM' timestamp='1269530710' post='1023076']
ader sekor _ ni, Citer dia camni,

Mamat ni dok kat negeri sembilan, aku dah tau dia punya IP, dgn google map skali kat ner dia duduk.... entah la, dekat nilai ke seremban gitu2 lah... _ ni dia setiap bulan post mende2 mengutuk kat sourceforge Simplelinux... dah aku dah tau dah pergerakan dia semua... dia bukak post ni, pegi web simpleLinux, klik sourceforge pastu mengomel macam budak pandai giler _ ... pastu selang beberapa hari dia bukak balik web sourceforge simpleLinux tu dia nak tengok kitorang nyer reply...

PS... kalau kau baca ni, aku harap insaf la... tak de makne ko menjolok2 distribusi kami nih... dapat dosa je... perangai munafiq lagi _ ...
[/quote]

Bro;

complaining here won't make thing any better, even dengan bahasa2 yg agak provokasi, takkan buat org simpati tapi.. "paham2"..

lagi satu ayat bro tuh wat mcm bro tuduh org2 kat sini pulak yg melakukan perkara itu, tak elok...

kita nak hidup bermasyarakat, nak suruh org suka payah, nak suh prg benci senang.. so pandai2 la bawak diri... :)

I'm nobody...

[quote] mampos kau la nak kata apa... aku tetap nak jalankan simpleLinux.... orang bodoh dia tak nak maju.... aku pedulik apa aku tak menyusahkan hidup kau... pi jalanlah, ko setakat kat internet je berani, Assalamualaikum Warahmatullahi Wabarakatuh...
posted by anonymous 18 hours ago [/quote]

[quote] mampos kau la nak kata apa... aku tetap nak jalankan simpleLinux.... orang bodoh dia tak nak maju.... Assalamualaikum Warahmatullahi Wabarakatuh...
posted by Fariz Luqman 56 days ago [/quote]

[quote] ader mamat nie tak puas hati giler.... aku nak penyepak je muka mamat negeri sembilan ni... ko pikir aku tak tau ko drpd mane eh....
posted by anonymous 56 days ago [/quote]

this is your reply there...
ermmmm.. hope bro tak reply camtuh kat sini..
sumpah menyumpah tak sesuai kat forum ni..
hope understand my hints...

saya minta maaf la... saya mmg camtu... tolong jangan marah :unsure:
tapi masalah nya orang malaysia tu yang perangai cam yahudi nasara berpangkatkan azazil..... :excl:
cam ni je lah, saya cakap kat orang tu, takda makna langsung _ tu nak mengutuk2, tolong lah jangan, kitorang study siang malam mende alah nie semua orang tu dok mengata...

cam ni lah, kalau kita same2 islam atau bukan pon, jom lah berdamai, hantar je apa2 masalah, saya boleh bantu.
email je lah kat saya, saya sgt berbesar hati menolong... 2fzweb at gmail dot com

ps, kalau kami bukan yang terbaik, silakan carik distribusi yang lain

[quote name='Fariz Luqman' date='26 March 2010 - 10:23 PM' timestamp='1269613433' post='1023244']
saya minta maaf la... saya mmg camtu... tolong jangan marah :unsure:
tapi masalah nya orang malaysia tu yang perangai cam yahudi nasara berpangkatkan azazil..... :excl:
cam ni je lah, saya cakap kat orang tu, takda makna langsung _ tu nak mengutuk2, tolong lah jangan, kitorang study siang malam mende alah nie semua orang tu dok mengata...

cam ni lah, kalau kita same2 islam atau bukan pon, jom lah berdamai, hantar je apa2 masalah, saya boleh bantu.
email je lah kat saya, saya sgt berbesar hati menolong... 2fzweb at gmail dot com

ps, kalau kami bukan yang terbaik, silakan carik distribusi yang lain
[/quote]

so..
nasihat saya, based pengalaman, biarkanlah org mcm tu.. dia tak kemana pun..
kita ada banyak mende lg nak buat..

saya pernah kena serang, myown self, my groups pun ada.. boikot pun ada..
pasal dengki.. normal.. dan mcm2 sebab lain..

walaupun apa kita buat tu bagus, takde mintak pun duit sapa2, berkorban setengah mati, org nak pandang lekeh ke buruk ke biorkan la..
itu makna perjuangan.. mesti ada pahitnya.. saya dah ngan OSS sejak 1997.. mcm2 kerenah dah.. masa tuh linux pun org tak kenal langsung,
kami2 je yg kenal dan bersungguh2 nak guna... kes saya lg best, merempat pakai pc buruk org pinjam install redhat5/slackware 3.6 on 486..

so whatever u do.. just do.. biorkan org nak kata.. kalau teguran2 tu, baca dan pikir.. kalau boleh ambil+guna, ambil la.. itu je..

mende2 mcm ni just satu masalah kecil dalam satu perjalanan yg jauh menuju puncak...

:)

kenapa simplelinux ada logo debian linux ???
aku lebih suka standard xfce taskbar kat bawah.
kat forum tu boleh post bahasa melayu atau b.ingeris sahaja ?

incik, ngape tak plug gnome ngan kde. Nampak ensem skit interface.

Artikel BM patut ada. Senang skit pembaca cam teman ni yang tak reti baca omputih. Maklumla skolah dok monteng je dulu.

bismillah,, mohon mencelah sedikit..

seperti simplelinux.. pihak Mambang juga dah pun masukkan distro mereka ke dalam mirror tempatan .. terima kasih kepada upm .

antara mirror adalah seperti berikut.

[url="http://kambing.ui.ac.id/iso/oshirix/"]http://kambing.ui.ac.id/iso/oshirix/[/url]
[url="http://www.mirror.upm.edu.my/oshirix/"]http://www.mirror.upm.edu.my/oshirix/[/url]
[url="http://mirror.mirohost.net/oshirix/"]http://mirror.mirohost.net/oshirix/[/url]
[url="ftp://mirror.mirohost.net/oshirix/"]ftp://mirror.mirohost.net/oshirix/[/url]
[url="rsync://mirror.mirohost.net/oshirix/"]rsync://mirror.mirohost.net/oshirix/[/url]

kepada en fariz... untuk kolaborasi dengan oshiriX.. sila contact [email protected] atau masuk freenode #mambang untuk sebarang pertanyaan.

terima kasih..

salam semua orang!!!!!!!!!

simpleLinux dengan bangganya mengumumkan server mereka sendiri (atau top server, Ikhsan)

http://www.simplelinux.tk

(nota: www.simplelinuxdistro.co.cc tidak boleh digunakan lagi/non-usable)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...