Jump to content
noob1

Kenapa Loading Webpage Putera Baru Ni Terlalu Lambat....

Recommended Posts

Kenapa nak buka laman web putera.com ni loading dier terlalu lambat? even 1 page to new page also slow...
Too many cooding code ... what platform it use... Bandwidth...?
Even nak reply pun loading page dier lambat... Edited by noob1

aku pon ok jugak...
jangan orang ddoskan lagi sudah...
ni pon tak berapa meriah lagi ni...
mungkin ramai lagi tak tahu putera dak ok kot...

Aku pun ok laju jer, berdesup je sekali klik... cuba ko check komp ko kot2 banyak KUDa terlepas ker...

[quote name='null' date='25 February 2010 - 07:13 AM' timestamp='1267053205' post='1018887']
Ko pakai dial-up 1515 kot. Pasal tu lambat..
[/quote]
tak a, aku pakai stimix 1MB lagi.
Apsal lembab sangat nak loading.... aku masuk lowyat oker jer.. Boleh kurangkan quality image pada page tak....
Stimix aku pakai main Dota ok ooo.... takde lag pun. Main counter setrike pun ok. Cuma kalau masuk web ni jer nak loading lambat.... ddos tu apa? kalau kena ddos tu boleh wat laman web lembab nak loading ker....

hem... aku pn pkai line sama mcm ko.. laju je takde mslh lgsg.

[quote name='noob1' date='25 February 2010 - 09:03 PM' timestamp='1267103024' post='1019027']
tak a, aku pakai stimix 1MB lagi.
Apsal lembab sangat nak loading.... aku masuk lowyat oker jer.. Boleh kurangkan quality image pada page tak....
Stimix aku pakai main Dota ok ooo.... takde lag pun. Main counter setrike pun ok. Cuma kalau masuk web ni jer nak loading lambat.... ddos tu apa? kalau kena ddos tu boleh wat laman web lembab nak loading ker....
[/quote]
bila semua org len ok tp ko sorg je x, ptt ko pham la bkn mslh putera tu
u tak suka u keluar :P

aku nya beruk tak sampai 1MB pun.....aku nya beruk nih tak sampai 3kbps pun...laju jer..orait jer...gamabar semua kuar..layan FB lagi...orait jer...

[quote name='johnburn' date='25 February 2010 - 10:00 PM' timestamp='1267106433' post='1019050']
bila semua org len ok tp ko sorg je x, ptt ko pham la bkn mslh putera tu
u tak suka u keluar :P
[/quote]
Kalau aku tak suka ... wat pe la aku nak komplain.... aku wat tak tahu jer la.......
sebab putera.com ni aku selalu masuk semenjak dari 2001 lagi.... tu la pasal aku tegur loading tu lambat... aku tak tahu la putera pakai coding aper..

Kalau aku tak suka... aku akan cakap... "Lantak pi la kat hang .. nak slow ka, nak laju ka.. wat pe aku nak komplain"
hehehehehe.....
Tegur tu untuk kebaikan .. bukan pasal tak suka....
Sayang anak tangan-tangan kan ... sayang isteri tinggal-tinggalkan...

kalau tak sayang anak... "biaq pi la kat hang nak jadi apa pun" wat pe aku nak tegur... BUkan nya anak aku hehehehe

Bye ... no offense... gud luck for ur browse... er

[quote name='noob1' date='25 February 2010 - 10:39 PM' timestamp='1267108795' post='1019068']
Kalau aku tak suka ... wat pe la aku nak komplain.... aku wat tak tahu jer la.......
sebab putera.com ni aku selalu masuk semenjak dari 2001 lagi.... tu la pasal aku tegur loading tu lambat... aku tak tahu la putera pakai coding aper..

Kalau aku tak suka... aku akan cakap... "Lantak pi la kat hang .. nak slow ka, nak laju ka.. wat pe aku nak komplain"
hehehehehe.....
Tegur tu untuk kebaikan .. bukan pasal tak suka....
Sayang anak tangan-tangan kan ... sayang isteri tinggal-tinggalkan...

kalau tak sayang anak... "biaq pi la kat hang nak jadi apa pun" wat pe aku nak tegur... BUkan nya anak aku hehehehe

Bye ... no offense... gud luck for ur browse... er
[/quote]

maksud abang rain tu
dia gurau jer.. owang putih berseri kate joke (short-form dia "jk")
kan ade tander icon :P

aku pun nk :P :P

aku pun tak tau camner noob nya leh loading lambat...sebab aku surf ok jer...tak pernah lagi lembab or masalah2 lain...maybe admin tgh check kot...

sesaper lagi yang rasa kat pc dia loading lambat sila bagitau..sebab maybe admin nak tgk berapa ramai yang dok loading lambat...

yo problem solved.... ari tu aku surf guna laptop... laptop aku grapich dier cuma 64MB jer... Aku try guna desktop aku plak... laju bedesup.... grapich 256MB DDR3... huhuhuhuh... rupa2nya pasal grapich nyer memori rendah lol....
Sorry pasal komplain mende ni.... kalau komputer yang grapich nyer memori 32MB, 64MB sure loading page dier lembab huhuhuh....... mungkin icon kat putera.com ni high quality... BTW problem solve lepas aku guna desktop...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...