Jump to content
sixx

[Wts] Sabun Tahan Mengantuk

Recommended Posts

Sabun Tahan Mengantuk AQURA terhangat di pasaran

Selalu mengantuk ketika belajar atau bekerja? selalu mengantuk ketika memandu? selalu mengantuk selepas makan tengahari?

Memperkenalkan sabun tahan mengantuk yang pertama di Malaysia

[img]http://i33.photobucket.com/albums/d73/mr_moz/aqurakecil.jpg[/img]
[img]http://i33.photobucket.com/albums/d73/mr_moz/aqurakecil2.jpg[/img]

Siapakah yang patut menggunakan Sabun Karbon Aqura?

. Pemandu jarak jauh
. Pemandu profesional
. Pekerja tiga syif
. Pelajar
. Golongan profesional yang memerlukan tumpuan penuh terhadap kerja mereka
. Mereka yang mudah mengantuk
. Pengawal keselamatan

1 unit sample 20g berharga RM 10.00 + RM2 (pos)
2 unit sample percuma pos

Pembayaran boleh dibuat melalui Maybank, CIMB & Public Bank

Jika berminat sila hubungi 013-6003636

copy paste je ni

[quote]LAGI INFO.. AQURA SOAP

Sabun Karbon yang menakjubkan, membersih kulit secara lembut. Menghilangkan kegatalan dan bau dengan hanya satu mandian. Kelebihan ion negatif dengan sinar infra merah jauh memberi lebih kesegaran serta mengembalikan tenaga.
Sabun Karbon Aqura memberikan kebersihan yang ketara dengan satu sentuhan lembut. Diperbuat dengan menggunakan suhu dan haba yang amat tinggi, karbon merupakan bahan utama disebalik keberkesanan Aqura. Aqura sebenarnya mengembalikan tenaga semasa anda mandi! Kandungan akti-karbon di dalam sabun mandi mengeluarkan ion-ion negatif dan sinaran infra merah jauh. Inilah sebabnya anda akan mengalami keberkesanan Aqura, dan kesegaran yang berpanjangan. Sabun hitam semulajadi Sabun Mandi Aqura diperbuat dengan serbuk Akti-karbon halus, Nano Silver dan minyak kelapa sawit. Akti-karbon mengeluarkan ion-ion negatif dan sinaran infra merah jauh, mengekalkan kesegaran untuk tempoh yang lebih lama.

Anti-Bakteria dan Sterilisasi

Nano Silver ditambahkan ke dalam sabun Aqura untuk kesan anti-bakterianya. Apabila ia bertembung dengan bakteria, Nano Silver akan menghapuskan elektron dari permukaan organisma tersebut, menghalang bacteria dari berfungsi dan seterusnya membunuh bakteria tersebut. Sebahagian Nano Silver yang tertinggal di atas kulit dan di dalam rongga mengekalkan kesegaran anda untuk tempoh yang lebih lama. Nano Silver membersihkan kulit secara sempurna dengan menghapuskan kulit dan sel-sel yang telah mati. Ia juga mempamerkan keberkesannya untuk jerawat. Ion-ion negatif dan Sinaran Infra Merah Jauh.

Akti-karbon mengeluarkan Ion-ion negatif.

Digelar “Vitamin udara”, Ion-ion negatif membantu hemoglobin di dalam darah untuk menggerakkan zat-zat dan menukarkannya kepada tenaga. Akti-karbon juga mengeluarkan sinaran Infra Merah Jauh yang telah terbukti oleh ahliahli Sains untuk mempertingkatkan tahap tumbesaran dan kesihatan sel-sel hidup. Sinaran Infra Merah Jauh mengeluarkan jutaan getaran ‘bio’ seminit, yang akan bertindak sebaik sahaja ia bersentuhan dengan kulit. Fungsi ini memperbaharui sel-sel kulit dan melindungi kulit dari kesan penuaan.

Apakah Cecair Karbon?

Cecair karbon merupakan bahan aktif di dalam Sabun Muka Aqura. Cecair karbon diperbuat terutamanya daripada asid pyroligeneous yang diketahui oleh pakar-pakar pelbagai bidang untuk kesan kesihatan dan kecantikannya yang positif, dan
digunakan di dalam kehidupan seharian orang Jepun. Cecair karbon merupakan asid pyroligeneous yang asli. Ia mengandungi lebih dari 200 jenis bahan, termasuk asid asetik, methyl, acetone dan kandungan bahan kimia lain yang lebih kecil. Ia merupakan cecair yang asli dan semulajadi. Asid pyroligeneous mempunyai sejarah yang lama dan ia diketahui oleh kesan sterilisasinya. Ia telah digunakan selama berabad lamanya sebagai ejen sterilisasi, penghapus bau, dan juga dalam perubatan bagi masalah usus. Apabila ditambah kedalam air, kesan antiseptik, anti-bengkak dan anti-allergi bahan-bahan organik seperti asid asetik fenol akan mengecutkan saiz molekul air, mempercepatkan penyerapan ke dalam kulit dan menambahkan pengaliran tenaga, menjadikannya sempurna sebagai sabun muka.[/quote]

cuma jgn salah salah faham anggap sabun ni boleh buat kita berjaga dr tidur. Sabun ni untuk menahan rasa mengantuk, bukan buat kita tak perlukan tidur. Tidur yg secukupnya tu penting, cuma kadang2 walaupun kita dah cukup tidur pun still rasa mengantuk time ptg2 camni, atau time dlm kelas atau time lepas mkn. so sabun ni dpt kurangkn rasa mengantuk pd masa2 yg disebut td Edited by sixx

ha ada gak iklan disini...kalau area pulau pinang nak beli sabun aqura leh COD ngan aku k...hahahahahhaha....

ahhaha ada jual gak eh. brapa byk dah jual? aku baru start je, seblom2 ni jd pemakai je. bila konfiden sabun ni bagus utk kurangkn mengantuk baru berani jual :D

edited: baru perasan topik ni mcm tak sesuai kat sini n lebih sesuai kat seksyen Produk & Cenderahati. mod mintak tlg alihkn ye. huhu.. Edited by sixx

[quote name='sixx' date='23 February 2010 - 04:14 PM' timestamp='1266912889' post='1018479']
ahhaha ada jual gak eh. brapa byk dah jual? aku baru start je, seblom2 ni jd pemakai je. bila konfiden sabun ni bagus utk kurangkn mengantuk baru berani jual :D

edited: baru perasan topik ni mcm tak sesuai kat sini n lebih sesuai kat seksyen Produk & Cenderahati. mod mintak tlg alihkn ye. huhu..
[/quote]

dah banyak dah jual..aku dah Join lama dah..cuma nih produk baru...hihihihihi.... rm10 jer senang nak jual... pastu sabun berkualiti pulak...lagi laju arr...

Peh macam2 sabun skang ni, nak je aku sumbat dalam farmasi aku tp kene ada MAL la... tu yang susah nak masuk farmasi .

[quote name='ogGY' date='24 February 2010 - 11:22 PM' timestamp='1267024943' post='1018855']
Peh macam2 sabun skang ni, nak je aku sumbat dalam farmasi aku tp kene ada MAL la... tu yang susah nak masuk farmasi .
[/quote]
MAL tu sijil dr KKM eh? utk kosmetik pun perlu ada sijil ke?

yes kena ada sijil and lesen for komestik..kalau tak....... jadi lak isu cam setengah produk tuh lesen komestik tuk luaran aja... tapi dia guna lesen yang sama tuk jual komestik dalam bentuk pill..dah salah kena denda tuh...

Kene ada MAL sixx.. nak2 farmasi memang slalu pegawai sportcheck , aku punya produk erisya pun kene rampas aritu,kene rampas xpe.. jangan naik mahkamah sudah.

ha tau takper...tapi setakat nih aku belum dengar lagi sabun aqura masuk farmasi... kalau nak cuba leh ler PM aku...hihihihi....

[i]
P/S:kalau aku bagi free testing nih mesti ramai yang PM aku...hahhahahahahhaa[/i]

[quote name='ogGY' date='01 March 2010 - 10:36 PM' timestamp='1267454176' post='1019616']
Ni cara guna dia macam mana jannah ?
[/quote]

cuci muka cam biasa laa....pakai sabun nih masa cuci muka...pakai masa mandi pun ok jugak....cara pakai cam biasa saja...takder cara yang lain...cuma kesan nya jer yang lain dari sabun biasa....hehhehehehehhe...

sabun ni kalau guna utk mandi cepat habis. aku biasa guna utk basuh muka je. kat opis ptg2 rasa mengantuk je terus cuci muka, then rasa segar semula

[quote name='sixx' date='02 March 2010 - 10:35 AM' timestamp='1267497312' post='1019667']
sabun ni kalau guna utk mandi cepat habis. aku biasa guna utk basuh muka je. kat opis ptg2 rasa mengantuk je terus cuci muka, then rasa segar semula
[/quote]

aku blasah jer wat mandi wei...hahahahahha..takper arr aku tokey abis ada banyak lagi...kalau customer tuh...kena beli banyak sikit baru leh wat mandi..kalau takat ada seketul jer letak jer arr kat sinki tuh...wat basuh muka masa ngantuk... bawak dalam karung wat pi ofis..ngantuk gi toilet basuh muka ngan sabun aqura....

mana2 bro yg jual produk ni, err tapi kelebihan utk tread starter la ey...sbb die pnya tread...aku berminat, so nak tau lebih detail..

aku nih selalu ngantuk kat ofis...biase la, dok ofis kan..adat resam budaya ofis la kan ngantuk time lepas makan..
so, kalau aku pakai pagi (kul 8am), then aku gi keje...pastu tengahari (kul 1pm) time balik makan tu, masih berkesan lg ke x ye efek sabun tu?
ke aku kena pakai lagi...yela, mana tau efek die just beberapa jam je ke....aku btul2 berminat...

pastu ada 1 lagi yg aku nak tau, nape bro kate sample? nape xreal pnya? rm10 tu utk sample je ke? kalau yang bukan sample, bape ringgit plak?

sebab sabun shokubutsu yang refil baru rm9...tapi just sabun je la, xde efek mcmni...

harap balasan segera ya..huhuhuhu

salam....
thanks sbb bertanya pasal sabun aqura ni. ni aku citer pengalaman sendiri la ye. biasanya aku pakai sabun ni time mengantuk sahaja, cth kat opis time lepas mkn. aku mmg simpan sabun ni kat opis & keta, so senang nak guna bila2. pastu dr byk2 testimonial pengguna2 lain & diri sendiri, kesan sabun ni berbeza antara individu. ada yg kesan dia lama ada yg skejap. mcm aku, maybe dlm dua,3 jam je. sbb aku guna bila mengantuk je. bila byk menguap je aku terus basuh muka. bila dah basuh muka then rasa segar semula. basuh muka dgn sabun apape pun akan buat aku rasa segar, tp dgn sabun ni rasa segar tu lama skit. then bila mengantuk semula, biasanya aku takde la sampai menguap byk mcm seblom basuh muka. apa2 pun bergantung pd individu sbb kesan mmg berbeza sbb bdn kita pun berbeza kan.

yg aku jual ni pek sampel 20g. actually brand aqura ni ada beberapa produk:

FACIAL SOAP GOLD (100gm) - SATU UNIT RM 65
BATH SOAP BLACK (100gm) - SATU UNIT RM 30
SAMPLE SOAP (20gm ) - SATU UNIT RM 10
AQURA Syampu Tudung - SATU UNIT RM 69

[img]http://www.e-rafa.com/web/images/product_syampu1.jpg[/img]

so kalau nak cuba, beli la yg pek sampel dulu. walau pun mahal, tp tak la semahal pek sebenar. hehe

[quote name='senapang' date='02 March 2010 - 05:49 PM' timestamp='1267523387' post='1019728']
mana2 bro yg jual produk ni, err tapi kelebihan utk tread starter la ey...sbb die pnya tread...aku berminat, so nak tau lebih detail..

aku nih selalu ngantuk kat ofis...biase la, dok ofis kan..adat resam budaya ofis la kan ngantuk time lepas makan..
so, kalau aku pakai pagi (kul 8am), then aku gi keje...pastu tengahari (kul 1pm) time balik makan tu, masih berkesan lg ke x ye efek sabun tu?
ke aku kena pakai lagi...yela, mana tau efek die just beberapa jam je ke....aku btul2 berminat...

pastu ada 1 lagi yg aku nak tau, nape bro kate sample? nape xreal pnya? rm10 tu utk sample je ke? kalau yang bukan sample, bape ringgit plak?

sebab sabun shokubutsu yang refil baru rm9...tapi just sabun je la, xde efek mcmni...

harap balasan segera ya..huhuhuhu
[/quote]

kelebihan pada thread starter yek...huhuhuhuhuhu...

it's ok....tu dia dah jawab tuh...camtu takperlaa...

tak mau ler aku nyibukkan diriku di thread nih lagi....huhuhuhuhuhu....

sesaper area penang nak COD sabun Aqura nih leh ler PM aku...

...sila kan PM thread starter bagi yang berada di luar kawasan pulau pinang atau pun yang nak barang dia di pos..... aku deliver COD jer area penang...pos2 takder...sebab nih bukan thread aku....

postage FREE tak silap aku kan sixx...???

eh ala bro akuccputsedut, jangan la terasa ke apa...aku tak bermaksud ape2 pon...

nak beli dari sapa2 pon boleh...dari dia boleh, dari bro pon boleh...just kite mulakan dari thread starter dulu sbb die yang bukak...klu die x ok, dengan bro pon boleh...xkesah pon sebenarnya..sorry kalau ayat aku tu macam x sedap didengar and menyinggung perasaan...sorry lagi skali bro

ok back to topic, tunggu bro sixx pnya confirmation...

mmmmm..bagus gak sabun nie ..klu kulit sensitif leh guna ker sabun nie.....(loy aku nak hadiah kat ko satu ...ha ha )

[quote name='braderitam' date='05 March 2010 - 05:43 PM' timestamp='1267782204' post='1020243']
mmmmm..bagus gak sabun nie ..klu kulit sensitif leh guna ker sabun nie.....(loy aku nak hadiah kat ko satu ...ha ha )
[/quote]cilakak takde org lain ke ko nak petik?aku jugak...(nada mail upin&ipin)
aku ade dengar jugak pasal sabun ni,malah setiap kali gaji,ade aje gerai puspanita yang menjual sabun ni,sekarang sabun ni mmg tgh naik,kalau buat bisnes masa nilah boleh untung...

ops, lupa nak ckp...aritu da dpt da sabun ni n dvd tu sixx..

dpt ari jumaat...sungguh pantas servis anda..mekaseh.. :)

jom singgah shopping mall aku kejap... disini[url="http://www.iklanlink.com/forum/index.php/topic,860.0.html"]http://www.iklanlink.com/forum/index.php/topic,860.0.html[/url] hihihihi...

boleh ker aku iklan nih... hihihihihi...

jangan lupa yek sesape nak COD sabun tahan ngantuk sila PM aku...area penang only...

makacih...