Jump to content
Ardy

Baju Lama Putera.com. Mod Buat La Semula Proses Tempahan

Recommended Posts

tu la

sekarang nie sape nak kuar modal dulu?
sape nak handle pengurusan ??
tuk urusan kat penghantaran macam nezict cakap?

design semua orang leh sumbang tapi bab atas nie agak sukar sket (je) la

modal? sapa tak bayar dulu, dia tak dapat...

mean, bayar dulu, (orang yg pegang duit kena amanah betol2) then tempah, uruskan, siap, pos...

gi tempah tu, aku try tanya kakak aku...ciput boleh terlibat sama kot, memandangkan kakak aku kat seberang jaya, rumah aku pun masih penang dekat2 dengan rumah ciput..

urusan POS...aku cadang ciput terlibat penuh, kalau siap lambat, mean bulan lapan nanti baru siap cetak maknanya aku boleh tolong uruskan pos tu...duit pos termasuk kos baju.. bayar untuk baju dan kos pos. sapa yang nak amik sendiri (area utara) kena bagi jugak duit pos. untuk kecemasan. nanti boleh tuntut balik semasa penerimaan barang.

design, mari kita pilih dan buat undian...

sapa nak uruskan tempahan? sapa yg boleh rajin pantau thread nih?
dan setiap seorang yang nak menempah, kena mintak alamat, nama penuh, nombor kad pengenalan, dan duit...

duit nih sapa pulak nak kumpulkan?

ok, kita kumpul senarai name dulu dalam minggu nie
nanti aku update 1st post tu..

sementara tu, aku mencadangkan tuan panglima khalid sebagai pengerusi majlis :wub:

memandangkan ramai lelaki, aku cadang kita wat satu jenis je - berkolar dan lengan pendek, 0k?

tgk feedback dalam 1minggu lgi, nie hari minggu, ramai beramah mesra dengan keluarga :lol:
cuti sekolah lak -_-

lajak je 2 minggu...

sambil dengan nak proceed design...nak vote lagi, nak tunggu cadangan lagi...

[quote name='khairul anwar' date='06 June 2010 - 02:37 PM' timestamp='1275806228' post='1035194']memandangkan ramai lelaki, aku cadang kita wat satu jenis je - berkolar dan lengan pendek, 0k?[/quote]
kalau jersey pompuan pun boleh pakai kan? cuma kena ada baju lengan panjang lah dalam..2 lapis (tak panas ke?)

kalau ramai, boleh je kan buat 2 jenis, lengan panjang dan pendek. lengan panjang round neck, lengan pendek kolar.

[quote name='khairul anwar' date='06 June 2010 - 02:37 PM' timestamp='1275806228' post='1035194']sementara tu, aku mencadangkan tuan panglima khalid sebagai pengerusi majlis :wub:[/quote]
beta membangkang. kerana beta jauh dan sukar memantau.. Edited by Panglima Khalid

setakat yg aku cek dalam thread nih...ada

22 orang (bercampur-campur laki pompuan) yang berminat.

dan ada

11 orang yang tidak menyatakan minat atau tak. baru dalam thread nih aje...

belum masuk PM yang aku sebarkan tadi kepada ramai penerima...

sapa yg dapat dua kali tu sorry eh...aku main hentam je hantar...

*edit*
camne lah boleh terlupa kira nama aku sendiri? 22 setuju 11 lagi belum kompom.. Edited by Panglima Khalid

new design by me.
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v48/Nezict/15TAHUNwhite.jpg[/IMG]
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v48/Nezict/15TAHUNBLACK.jpg[/IMG]

sila komen.

aku cube buat simple2 supaya boleh fit ngan bajur kolar ke, tshirt biasa even jersi.

mintak maaf cakap, bab design je aku boleh tolong. klo bab kutip2 duit ke ape, tak dapat la sebab aku ade komitmen lain.

p/s: terbayang main futsal satu team pakai jersi no 15...:P Edited by Nezict

[quote name='Panglima Khalid' date='06 June 2010 - 02:32 PM' timestamp='1275805969' post='1035193']
modal? sapa tak bayar dulu, dia tak dapat...

mean, bayar dulu, (orang yg pegang duit kena amanah betol2) then tempah, uruskan, siap, pos...

gi tempah tu, aku try tanya kakak aku...ciput boleh terlibat sama kot, memandangkan kakak aku kat seberang jaya, rumah aku pun masih penang dekat2 dengan rumah ciput..

urusan POS...aku cadang ciput terlibat penuh, kalau siap lambat, mean bulan lapan nanti baru siap cetak maknanya aku boleh tolong uruskan pos tu...duit pos termasuk kos baju.. bayar untuk baju dan kos pos. sapa yang nak amik sendiri (area utara) kena bagi jugak duit pos. untuk kecemasan. nanti boleh tuntut balik semasa penerimaan barang.

design, mari kita pilih dan buat undian...

sapa nak uruskan tempahan? sapa yg boleh rajin pantau thread nih?
dan setiap seorang yang nak menempah, kena mintak alamat, nama penuh, nombor kad pengenalan, dan duit...

duit nih sapa pulak nak kumpulkan?
[/quote]

amboi laju jer taruh nama aku yek... ciss... berani sungguh tuan hamba berkelakuan begini yek...

setakat nih company printing aku ada 1.. kat seri kembangan... sekarang company printing nih ngah handle projek t-shirt aku tuk forum lain... kalau nak aku leh tanya2 harga arr berapa...??? tapi kalau ikut projek t-shirt aku sebelum nih... aku dah siap ada design ngan kuantiti berapa nak order baru aku gi cari kedai printing senang skit nak nego harga kalau dah ada design ngan kuantiti....

so..sekarang nih korang kena deal design dulu.. and open pre-order arr.. kasi deposit sekali laa.. sapa cancel deposit burn...okies...

[quote name='Nezict' date='06 June 2010 - 06:09 PM' timestamp='1275818970' post='1035229']
new design by me.
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v48/Nezict/15TAHUNwhite.jpg[/IMG]
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v48/Nezict/15TAHUNBLACK.jpg[/IMG]

sila komen.

aku cube buat simple2 supaya boleh fit ngan bajur kolar ke, tshirt biasa even jersi.

mintak maaf cakap, bab design je aku boleh tolong. klo bab kutip2 duit ke ape, tak dapat la sebab aku ade komitmen lain.

p/s: terbayang main futsal satu team pakai jersi no 15...:P
[/quote]

design nih okies..simple 4 warna jer...confirm leh dapat murah... kena tgk harga baju plak laa..camner... boleh dapat below RM50 nih sehelai...

design Nezict post [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/82920-baju-lama-putera-com-mod-buat-la-semula-proses-tempahan/page__view__findpost__p__1035229"]#108[/url] ok, bagus, cuma belakang tu

(pandangan peribadi aku-sorry bro) lebih suka kurangkan gambar...putera.com je...15 tahun tu xde..pandangan peribadi lah...

dan cadangan aku, kalau kita proceed dengan t-shirt, dua gambar tu (depan dan belakang) nampaknya kecik, dan boleh buat jenis sulam. logo depan boleh letakkan nama. macam baju yg arfaie tunjuk dalam page 2 thread nih...

kalau jersey memang tak sesuai sulam. tapi sesuai nombor : 15 tahun : tu....

and I vote for the white... :)
[img]http://img.photobucket.com/albums/v48/Nezict/15TAHUNwhite.jpg[/img] Edited by Panglima Khalid

salam..thanks bro panglima sbb pm psl benda ni....btw, sape ade logo putera saiz pixel besa sket... kalo ade,share2 kt sini.. :)

[quote name='e_X' date='06 June 2010 - 09:08 PM' timestamp='1275829699' post='1035245']
[b]Kalau boleh nak design macam post #1 tapi ade kollar + bawah Rm 50.[/b]
[/quote]
kalau dapat aku pon nak bro tapi mahal beb. ada gradient otomatik jd mahal.

[quote name='Nezict' date='06 June 2010 - 11:54 PM' timestamp='1275839690' post='1035260']
kalau dapat aku pon nak bro tapi mahal beb. ada gradient otomatik jd mahal.
[/quote]

[b]Tak pe yang penting kualiti, aku up lagi bawah Rm 70 + pos. Tambahan letak la kat mane baju tu yang khairul anuar nye banner tu ok gak[/b] Edited by e_X

post #108 depan ada logo ja di dada... post #1 ada BG gradient bawah logo...dan logo tu menarik jugak design dia...

baju, rasanya takde masalah sangat, sebab harga around 15-20 je sepasang..

masalahnya printing..

[quote name='e_X' date='07 June 2010 - 12:37 AM' timestamp='1275842267' post='1035265']
[b]Tak pe yang penting kualiti, aku up lagi bawah Rm 70 + pos. Tambahan letak la kat mane baju tu yang khairul anuar nye banner tu ok gak[/b]
[/quote]

kalo ade user lain rajin, touch up kan lagi bagi cantik banner nie :wub: ok la...

[quote name='aMdX2' date='30 March 2010 - 10:28 PM' timestamp='1269959293' post='1023790']
[quote]Salam encik Ardy..
maaf sebab lambat update tentang baju..

Saya dah dapat confirmkan tentang harga bg design baju yg encik mahukan.
Harga untuk sehelai baju yg siap print design encik ialah RM30 tetapi jika encik mahukan
satu sample baju untuk design tersebut encik perlu meletakkan deposit sbyk RM150.
Sekiranya encik comfirm untuk print 50 helai baju maka selepas baju siap maka encik hanya
perlu membayar bakinya shj tetapi sekiranya encik tidak jd print 50 helai tersebut, deposit tersebut
akan dikira sebagai harga untuk sample baju tersebut.

Contohnya

-Satu baju berharga : RM30
-Deposit yg perlu dibayar sekiranya ingin membuat baju sample : RM150
-Jika comfirm tempah 50 helai baju : RM30 X 50 = RM1500
-Jumlah harga tersebut pula tolak harga
deposit yg telah diberikan: RM1500-RM150=RM1350

Maka jumlah baki yang perlu encik bayar adalah RM1350 shj

Sekiranya encik hanya print baju sample maka deposit tersebut tidak akan dipulangkan.

sekian saja maklumat yang dapat saya berikan. Kalau ada apa2 update lagi sy akan bgthu encik lg.[/quote]
[b]giler mahal bai sehelai... average 10 company aku tanya design aku ni, 8 tolak. design kompleks. ni je yg nak amik.

ada 1 lg company dlm rm22 sehelai. mcm mana? [/b]
[/quote]
aku rasa, kalau RM25-30 untuk printing sahaja, baju pulak dalam RM20..boleh dapat RM50 sehelai baju...
atau harga dia letak tu termasuk baju? pelik..murah betul..

dan mesti ker jumlah tempahan 50 ke atas? kalau kurang? mintak2 lebih..

kalau kita tak buat sample baju boleh? terus tempah aje? (koboi betul) Edited by Panglima Khalid

mahalnye

aku penah join tempahan kat lyn

paling kuat pon RM35

sebab tu aku suke design simple

tak semua orang sanggup nak beli tshirt RM50 @ RM70

yang penting kos efektif, semua pon suke.

[quote name='Nezict' date='07 June 2010 - 01:00 AM' timestamp='1275843651' post='1035272']
mahalnye

aku penah join tempahan kat lyn

paling kuat pon RM35

sebab tu aku suke design simple

tak semua orang sanggup nak beli tshirt RM50 @ RM70

yang penting kos efektif, semua pon suke.
[/quote]
ye lah..t-shirt je pun...lagipun banyak jugak dalam ni students...so, perlu diambil kira jugak...

tapi, harga yg ardy@aMdX2 quote tu, kalau termasuk baju murah lah..kalau tak termasuk baju agak mahal juga walaupun aku sanggup.

kalau design depan, just simple, logo putera sahaja macam post #108 atau logo putera post #1(tanpa BG image)
then, kat belakang, design untuk bawah bahu je, macam dalam post #1 ker, atau post #108(tanpa nombor)...

persoalannya, mesti ke tempah lebih dari 50? kalau kurang?
macam disebut atas tu
[quote]RM30 X 50 = RM1500[/quote]
kalau kurang dari 50 helai pun kosnya RM1500 jugak ke? Edited by Panglima Khalid

[color="#000000"][b]ahli yang amat bersetuju/akan beli

[/b][color="#ff0000"]TUAN FryShadow [/color]
TJ arif
arfaie
[/color][color="#000000"]dans-kam[/color]
[color="#000000"]2-intel2core-1
sazuwi[/color] [color="#000000"]
amdx2[/color] [color="#000000"]
akuccputsedut[/color] [color="#000000"]
bzsh[/color] [color="#000000"]
raidizh-ar[/color] [color="#000000"]
aremiey12[/color] [color="#000000"]
nezict[/color] [color="#000000"]
dzul89[/color] [color="#000000"]
haz-one[/color] [color="#000000"]
sitoplasmat[/color] [color="#000000"]
lanoq[/color] [color="#000000"]
haibara-ai[/color] [color="#000000"]
exsmkak[/color] [color="#000000"]
titanbullet[/color] [color="#000000"]
zareight[/color] [color="#000000"]
sir-pyan[/color] [color="#000000"]
e-x[/color] [color="#000000"]
neiny-nani[/color] [color="#000000"]
darkpink
[/color]benchoz
[color="#000000"]panglima khalid
[/color] [color="#000000"]khairul-anwar[/color] [color="#000000"] :wub:[/color]

TOTAL 26
[color="#000000"]
[b]ahli yang mungkin akan beli(50-50)[/b]
silentfox
[/color] [color="#000000"]teri-chan
loy-azloy[/color] [color="#000000"]
jesseclane[/color] [color="#000000"]
masokis[/color] [color="#000000"]
oggy[/color] [color="#000000"]
ahaksz28[/color] [color="#000000"]
batista[/color] [color="#000000"]
ahmades

TOTAL 9

GT= 36
[/color] [color="#000000"]

update by panglima khalid..
sape yang nak join group atas lagi??
sila2
[/color]

===========

apasal aku tak nampak name batman??

[i]sebab batman kata nak tahu harge dulu[/i]

[quote name='Panglima Khalid' date='07 June 2010 - 01:06 AM' timestamp='1275843987' post='1035274']
ye lah..t-shirt je pun...lagipun banyak jugak dalam ni students...so, perlu diambil kira jugak...

tapi, harga yg ardy@aMdX2 quote tu, kalau termasuk baju murah lah..kalau tak termasuk baju agak mahal juga walaupun aku sanggup.

kalau design depan, just simple, logo putera sahaja macam post #108 atau logo putera post #1(tanpa BG image)
then, kat belakang, design untuk bawah bahu je, macam dalam post #1 ker, atau post #108(tanpa nombor)...

persoalannya, mesti ke tempah lebih dari 50? kalau kurang?
macam disebut atas tu

kalau kurang dari 50 helai pun kosnya RM1500 jugak ke?
[/quote]

[b]Ok ok, kalau nak simple sangat depan macam #101 dan belakang taruk banner tak pon kasi touch up lagi jadi lebih simple. Bawah RM 40 + ade kollar + kaler hitam + pos.

Tapi ni cadangan paling super simple depan depan macam #101 belakang " forum.putera.com" (jahit pakai mesin berkomputer) lengan kanan bawah sket "forum.putera.com" (mesin gak). Kollar ngan lengan bawah kaler biru Putera tapi kalau tak setuju all black pon tak pa.

p/s: Jahit ngan mesin mana lagi mahal? Kalau logo Putera tu depan jahit lagi cun. Sape penah tengok baju perkerja TBUN? lebih kurang macam tu lah.[/b] Edited by e_X

[img]http://i82.photobucket.com/albums/j249/digolbot/siggyputera.png[/img]

nak touch up banner ni ke?

BG bawah [b]Ahli Putera.com[/b] tu plain-kan...
tulisan [u]Pusat Rujukan Ilmu Teknologi Maklumat dan Telekomunikasi[/u] tu letak bawah kotak tu, keluarkan dari kotak dan besarkan sikit...

(cadangan peribadi aku)...

sapa nak touch?

[quote]Tapi ni cadangan paling super simple depan depan macam #101 belakang " forum.putera.com" (jahit pakai mesin berkomputer) lengan kanan bawah sket "forum.putera.com" (mesin gak)[/quote]
jahit sulam tu, rasanya dalam RM 5 satu gambar saiz 2inch x 2inch kalau tak silap aku..

post #101 ke #108? Edited by Panglima Khalid

http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/82920-baju-lama-putera-com-mod-buat-la-semula-proses-tempahan/page__view__findpost__p__1035278

updated

[quote name='Panglima Khalid' date='07 June 2010 - 01:44 AM' timestamp='1275846256' post='1035282']

jahit sulam tu, rasanya dalam RM 5 satu gambar saiz 2inch x 2inch kalau tak silap aku..

post #101 ke #108?
[/quote]

[b]#108, tersasul pantas sangat taip :D sulam@jahit kalau nak simple memang lagi cun.
[/b]