Jump to content
ztecon

Masalah keguguran rambut

Recommended Posts

Assalammualaikum sahabat2 putera.com yang di kasihi...

di sini saya ingin tahu,bagaimana hendak menguatkan akar rambut,dan juga untuk mengatasi masalah keguguran rambut.vitamin apa yang perlu saya makan dan juga ubat. apa yang perlu saya makan.Kemungkinan stress menyebabkan keguguran rambut berlaku.nak beli tonic2 rambut takut rambut botak terus.ada cadangan atau syor yang memberangsangkan?
hair pro tu bagus ke..dengar cerita yun nam tu terlalu mahal dan tipu,betul ke.wallahualam...

mari kita kemukakan pendapat... terima kasih

salam ztecon, ::icon_smile::
aku sebelum nh pernah mengalami keguguran rambut. disebabkan masalah scalp berminyak dan liang tersumbat. aku pegi ke hair pro dan suruh orang hair pro tuh check dan scan scalp aku. aku nampak di monitor akar rambut aku kemerahan disekeliling akar rambut dan liang yang tersumbat dgn sel mati dan minyak. pastu aku disuggest buat 'terapi oksigen'. dia guna mesin mcm shower tp bila air kena pd kepala rasa mcm sakit cucuk-cucuk. normal mmg rasa mcm tuh masa proses tuh. lepas siap aku disuggest beli shampoo 'Redken scalp relief' dan 'Redken scalp revive' spray. selepas aku dah abis shampoo aku pakai dlm sebulan lebih, aku pegi balik hair pro tuh pastu scan scalp aku dh ada anak rambut. dan buat sekali lg 'terapi oksigen' pastu aku disuggest shampoo 'Redken oil detox' dan 'Redken leave-in tonic' spray. skrg aku dh pulih dr masalah keguguran rambut. aku masa mula dlu berfikiran mcm kau jgak, takut semakin botak dan terus botak. tp setelah cuba mmg aku berpuas hati. ::icon_cheers::

-
ini bkn promosi shampoo, ini adalah versi realiti berdasarkan dr pengalaman aku sendiri. ::icon_biggrin::

redken mahal kan? aku pn bermasalah rambut gugur, ada kakak tu cadangkan aku guna tonic rambut. smpai skang aku tak g beli hehhe

benda ni pernah dibincangkan dlm topic soal jawab penyakit, aku mik jwpn oggy

ogGy wrote:Ko pernah dengar x minyak buah keras ? dia warna hitam.... 1 lagi minyak untuk lebatkan rambut,warna dia hijau,bentuk botol dia bulat dan bau pandan.

AKu pakai tu,sampai skang lebat je rambut...sebulan 2x potong rambut.

kalu nk dptkan minyak ni

ogGy wrote:Ko tak pernah dengar ke minyak buah keras ? ko cari je kat kedai toko jamu atau farmasi melayu terpilih.

cast wrote:salam ztecon, ::icon_smile::
aku sebelum nh pernah mengalami keguguran rambut. disebabkan masalah scalp berminyak dan liang tersumbat. aku pegi ke hair pro dan suruh orang hair pro tuh check dan scan scalp aku. aku nampak di monitor akar rambut aku kemerahan disekeliling akar rambut dan liang yang tersumbat dgn sel mati dan minyak. pastu aku disuggest buat 'terapi oksigen'. dia guna mesin mcm shower tp bila air kena pd kepala rasa mcm sakit cucuk-cucuk. normal mmg rasa mcm tuh masa proses tuh. lepas siap aku disuggest beli shampoo 'Redken scalp relief' dan 'Redken scalp revive' spray. selepas aku dah abis shampoo aku pakai dlm sebulan lebih, aku pegi balik hair pro tuh pastu scan scalp aku dh ada anak rambut. dan buat sekali lg 'terapi oksigen' pastu aku disuggest shampoo 'Redken oil detox' dan 'Redken leave-in tonic' spray. skrg aku dh pulih dr masalah keguguran rambut. aku masa mula dlu berfikiran mcm kau jgak, takut semakin botak dan terus botak. tp setelah cuba mmg aku berpuas hati. ::icon_cheers::

-
ini bkn promosi shampoo, ini adalah versi realiti berdasarkan dr pengalaman aku sendiri. ::icon_biggrin::

waaalaikumusalam w.b.t...

wah...yeke..agak2 mahal tak treatment nye...cast?semua berapa kos

penah dgr buah keras tu...tapi berkesan tak?

yela, agak2 bape kos keseluruhan tu??

tapi biase nye setiap individu masalah dia tak same,

so mungkin harge dia berbeza, tgk pada rawatan kan kan??

yup... aku pernah try... utk perubatan mau riban... 1.5k kot. tu yg herba punya tu.

aku ni ada simtom...huhu dulu masa form 1 aku suka tarik2 rambut aku bila tengah berfikir+study+selesaikan masalah tambah2 masa jawab exam sampai jadi tabiat...sampai rambut aku bahagian kanan tepi telinga, botak mean jadi tompok besar, tapi dah berkurang sekarang...cuma kadang2 tengah khayal memang aku tarik rambut...

kesannya sekarang

1. Rambut aku dah tak rata, rambut bahagian kiri tebal yg belah kanan tak tebal then tak sama mean tak sempurna
2. Dulu rambut aku kat jambul tu boleh panjang sampai ke hidung sekarang memang dah susah nak panjang...yg panjang belakang je...

persoalan aku...
ada peluang lagi tak akar rambut aku akan normal semula macam dulu mean sebelum tabiat aku tu menjadi2....

tq

p/s:aku bukan tarik rambut banyak2 tu, tapi juz tarik sikit2..2 3 helai, makin lama makin banyak aku cabut rambut...tu jadi nipis rambut aku...

Berkesan jugak minyak tu ,tapi kalau boleh cari minyak yang warna hijau tu...nak cari sekrang memang susah...x silap namanya minyak rojam , bau pandan...tak tahulah kot2 dah di komersialkan .

kalau ko nak try yang dalam iklan tv tu pun boleh, mahal la sikit.. Siang tadi pun aku baru potong rambut selepas 3 minggu tak potong, orang kata rambut aku sihat . ( orang katalah.. ) ::icon_biggrin::

aku dh google, rojam tu sejenis jenama. kedai ko takde jual?

Kedai aku tak de jual tu teri, dia tak sticker PBKD...nanti kene rampas o0o0...rugi aku kene jawab,main order jer... cuba bukak laman web pengedar dia .

Ni yang aku dapat cari kat tenet , aku tak pasti ni packing baru atau tak, bentuk botol macam sama la...

http://jerukgamat.com/home/product_info.php/products_id/192?osCsid=a94a3fc4e0f5293a1b889d811c50c846

Dia tak salah tapi undang2 barang nak masuk farmasi sangat ketat , tak de sticker pbkd,mal memang tak leh masuk, sape jual tanpa 2 benda ni ..kene tanggunglah azabnya kat opus pegawai farmasi.

masalah rambut ni de 3 kategori.satu sebab rambut masalah.kedua sebab hormon.sebab ke3 keturunan.kalau keturunan mmg tak de cara.redha je la.kalau hormon pulak leh mkn pil tp kesan sampingan untuk lelaki mandul.tu la info yg aku dpt dr buku Dr Ismail Tamby

[quote name='cast' date='04 February 2010 - 01:40 PM' timestamp='1265262000' post='1015841']
salam ztecon, ::icon_smile::

-
[/quote]
betul ke ni. awak ada ym tak. ym saya ek nak tau lebih lanjut lagi
ahmad_safarman

assalammualaikum...

eh... yang hair pro tu ada kedai dia ke? ke hair pro yg jual kat guardian tu?> kat mana outlet hairpro? minyak buah keras tu efisyen x?

[b]Masalah keguguran rambut sebenarnye berpunce dari penjagaan yang berlebihan terhadap rambut. Contoh;
selalu sikat/sikat kuat-kuat
letak minyak banyak/selalu tukar jenis minyak rambut
tengok rambut lame sangat
[/b]

[quote name='e_X' date='07 September 2010 - 05:58 PM' timestamp='1283853523' post='1047429']
[b]Masalah keguguran rambut sebenarnye berpunce dari penjagaan yang berlebihan terhadap rambut. Contoh;
selalu sikat/sikat kuat-kuat
letak minyak banyak/selalu tukar jenis minyak rambut
tengok rambut lame sangat
[/b]
[/quote]
makn politik minum politik even reply pun politik, jangan klik spoiler jika tak mahu baca..
[spoiler]
erk..aku rambut panjang, dan selalu bersikat jugak,

minyak rambut pun banyak..huhu..minyak bukan krim..
shampoo seminggu sekali je kot, atau bila kepala dah rasa gatal-gatal, dan sekali shampu pun banyak jugak..huhu..

mungkin sebab tu lah rambut aku agak rapuh, sikat ja ada yang terputus. nasib bukan tercabut, dengan umbi tuh, kang botak aku..
[/spoiler]

alaa buh je minyak nyok kan senang rambut jadi lebat kuat dan hitam... senang jer..

P/S: pang5 lebih baik hang renti kan permainan spoiler hang tuh sebelum aku banned atau kasi (-) reputation kat hang... naik menci aku nengok... caiitt...