Jump to content
sleyer

Hot ! Battlefield Bad Company 2

Recommended Posts

(Salam)

Eh...korang ada masuk tak server luar Malaysia?
Latency ping tinggi ke rendah?

Aku tengok kalau Malaysia dan dekat2 cam Singapore leh la dapat <100.

Kalau luar Asia...mahu 200++ ke 300++.

Streamyx RM88 (1MB) pun payah nak dapat ping rendah.
Kalau upgrade 2MB leh ke dapat ping rendah?

psl ping ni aku rs cam xde effect sgt pun...aku men slalunye ping aku 600 ke atas...lag skit jer xdela lag giler2
cume yg aku perasan waktu mlm slalu lag...tp bukan ari2

mantoppp.....yg nie mesti mauuu...join join join..toing toing...

apa sal bila aku install dalam PC A boleh main game nie
RAM 2G GC onboard jer.

bila install dalam PC B tak boleh main plak padahal
RAM 1G GC 9500.

[quote name='OngBok' date='15 April 2010 - 10:03 AM' timestamp='1271296980' post='1025757']
apa sal bila aku install dalam PC A boleh main game nie
RAM 2G GC onboard jer.

bila install dalam PC B tak boleh main plak padahal
RAM 1G GC 9500.
[/quote]

xleh main camna tu? ada error?
aku rs GC x sapot kot

haha bestnye game nih da naik pangkat sergeant 1...baru seminggu jer men...hehehe...alhamdulillah...byk men assault...sniper x mahir sgt la...hehehe...server malaysia ape nama server dia...nak cari la...aku x pndai men cr aku buat automatik search jer...

search for MBT, Fragnetics dan SALUZI.. BFBC2 ni search dia caps sensitive.. so taip macam yang aku bagi tu.. kalo tak memang takkan jumpa..

ada a few je yang server memang restricted untuk orang luar.. yang lain boleh masuk.. tapi aku tak berapa prefer SALUZI.. yang ok bagi aku MBT dengan Fragnetics je..

secara jujurnya aku katakan, aku nunis dalam permainan BC2 ni. kadang2 tu aku tembak musuh abih satu clip, tak mati2 jugak. korg masa rank awal2 guna senjata apa? bagi la tips2 nak naik pangkat cepat!

[quote name='dtheatre' date='16 April 2010 - 09:54 AM' timestamp='1271382846' post='1025902']
secara jujurnya aku katakan, aku nunis dalam permainan BC2 ni. kadang2 tu aku tembak musuh abih satu clip, tak mati2 jugak. korg masa rank awal2 guna senjata apa? bagi la tips2 nak naik pangkat cepat!
[/quote]

nak kata tip, aku rasa sama jer. Aku sendiri pun takda tip nak kongsi sebabnya aku main balun jer. Tapi awal-awal memang aku guna medic sebabnya medic senang nak naik rank. Awal-awal senjata memang kurang best. tapi lama-kelamaan lepas naik rank, senjata dengan attachment baru akan dapat. Aku jarang nak main sangat sekarang, huhuhuuh.. tu yang masih terperap kat level 10 jer.. Kalau medic, pakai jer MG tu..

game ni nak naik rank tak yah bunoh orang pon boleh naik rank.. dia pentingkan kerjasama..

so kalo ko jadi Assault apa yang ko boleh bantu adalah supply ammo.. kalo ada masa drop je ammo tu.. nanti bila orang lalu area2 ammo ko dia resupply melalui ammo ko drop tu ko dapat la point..selalu dapat 10 point..kalo squad yang amik ammo ko ko dpt 20..kalo jadi medic drop la medkit tu selalu..ko akan dapat point bila orang heal dr medkit ko..

and then kalo main Rush try bunoh orang yang dekat2 dengan Flag A dgn B tu..point die lain kire situ..dia ada kira point pelik2 gak la dalam nie.. senang sebenarnya nak dpt point..cuma kena pandai la cari..hehehehe

pasal weapon awal2 memang jenoh la.. tambah pulak kalo jenis yang mostly depend accuracy on Red Dot Sight.. awal2 sebelom dpt memang agak payah la.. so kena bersabar.. kumpol point cam aku cakap tu.. ;)

nak naik rank cept teamwork pastu kena tau port2 mana yg leh bg byk point...bunuh byk pun nanti akan dpt kumpul point yg 5 ribu...berbaloi2...huhuh...conquest dptkan flag 80 point, tlong kwn x byk tp klu byk kali ko tolong byk gak dpt...pastu combat knife ko dpt tag dorg ngan point...headshot 10 point jer xbyk mana pun, tp cam forumer len ckp klu buat teamwork akan lebih byk point yg ko dpt...aku biasanye gi je dkt2 mana player yg terer pastu aku tlg2 dia...bekalkan peluru...men assault klu pndai gune tube mmg berbaloi...x salah klu dpt bunuh 4 org dlm satu game dpt 100 camtu la lebih kurg..huhu...tp klu terer snipe lg la berbaloi2...

[quote name='audecosta' date='16 April 2010 - 01:00 PM' timestamp='1271394054' post='1025920']
ada lg, slalu2 la tekan Q tuk spotting orang.. huahhau
[/quote]

yap yang ni pon jangan lupa.. tolong spot.. tekan [b]Q[/b].. bila spot nanti baru keluar enemy dekat map dengan view team mate..kalo boleh nampak je enemy tekan Q.. even though kita tak bunoh nanti akan dapat Spot Assist..10 point kalo tak silap.. bayangkan kalo ramai yang kita spot so memang berganda la point.. :)

pandai2 la flank.. jangan pergi straight.. memang mati la.. :lol:

[quote name='ahaksz28' date='16 April 2010 - 11:15 AM' timestamp='1271387748' post='1025910'][b]
game ni nak naik rank tak yah bunoh orang pon boleh naik rank.. dia pentingkan kerjasama..[/b]

so kalo ko jadi Assault apa yang ko boleh bantu adalah supply ammo.. kalo ada masa drop je ammo tu.. nanti bila orang lalu area2 ammo ko dia resupply melalui ammo ko drop tu ko dapat la point..selalu dapat 10 point..kalo squad yang amik ammo ko ko dpt 20..kalo jadi medic drop la medkit tu selalu..ko akan dapat point bila orang heal dr medkit ko..

and then kalo main Rush try bunoh orang yang dekat2 dengan Flag A dgn B tu..point die lain kire situ..dia ada kira point pelik2 gak la dalam nie.. senang sebenarnya nak dpt point..cuma kena pandai la cari..hehehehe

pasal weapon awal2 memang jenoh la.. tambah pulak kalo jenis yang mostly depend accuracy on Red Dot Sight.. awal2 sebelom dpt memang agak payah la.. so kena bersabar.. kumpol point cam aku cakap tu.. ;)
[/quote]

Ironi sebenarnya game tembak2 nie.
[i]Support[/i] dan [i]capture [/i]lagi banyak dapat point berbanding membunuh.
Walaupun game FPS ni objektifnya membunuh saja :lol:

[quote name='audecosta' date='16 April 2010 - 01:00 PM' timestamp='1271394054' post='1025920']
ada lg, slalu2 la tekan Q tuk spotting orang.. huahhau
[/quote]

Anda bukan [b]noob[/b] kalau kerap tekan Q ;)
Juga, 90% mata kena tengok mini map tu selalu.
Kalau musuh tu dekat...[b]kill!!! [/b] :lol:

Cam kata ahaksz28, kena pandai flank dan banyak sabar.

Aku spot sniper, dia tak perasan aku dekat2 situ.
Aku pelan2 gerak belakang dia...knife dia :lol:
Ada la 30 saat proses...kena bersabar. Edited by Jedi

[quote name='ahaksz28' date='16 April 2010 - 06:18 PM' timestamp='1271413125' post='1025953']
yap yang ni pon jangan lupa.. tolong spot.. tekan [b]Q[/b].. bila spot nanti baru keluar enemy dekat map dengan view team mate..kalo boleh nampak je enemy tekan Q.. even though kita tak bunoh nanti akan dapat Spot Assist..10 point kalo tak silap.. bayangkan kalo ramai yang kita spot so memang berganda la point.. :)

[b][size="5"]pandai2 la flank.. jangan pergi straight.. memang mati la..[/size][/b] :lol:

[/quote]
ni satu masalah, kat server franetics, ada satu session(attacker) aku join tu mmg hampeh team aku. duduk berkumpul ramai2 kt tengah area bukit lighthouse. ntahapa2 suwoh flank ada la sekerat2 pegi.
last2 sakit ati aku switch team. kaw2 aku tabur diorang dgn m60 aku. ni kali pertama aku dengan sengaja tukar team. sori.
gameplay akan seronok kalau masing2 tahu peranan. kalau medic tu reti la tabur kit ubat tu. tekan key aje bukan kena taip pun.
assault pun sama jugak. letih melolong mintak ammo, siap taip lagi..haha. tapi menda ni adalah kes terpinggir. jarang sgt kena. :P

dah melalut sgt tekan Q sampai game lain pun tetiba aku tekan Q..hahahaha..

ohkhokhok .. kena banyak sabar rupanya. aku ni stail rambo. melulu pi cari musuh. terikut-ikut gaya permainan MW2. :lol: :lol:

baru skg aku tau fungsi Q tu.. tengkiu tengkiu

[quote name='dtheatre' date='18 April 2010 - 11:17 AM' timestamp='1271560631' post='1026145']
ohkhokhok .. kena banyak sabar rupanya. aku ni stail rambo. melulu pi cari musuh. terikut-ikut gaya permainan MW2. :lol: :lol:

baru skg aku tau fungsi Q tu.. tengkiu tengkiu
[/quote]

Aku pun kekadang rambo gak.
Cumanya kalau guna shot gun...masak sket la.
Ping kita 200-300++...ping musuh <100.
Mau tak masak :lol:
Tembak sampai habis peluru, mangkuk tu tak mati2 gak :lol:

klu men assault kena men cam rambo...aku cuba pastikan yg aku akn dpt kill sorg sblm aku lak yg mati...so nanti bunuh ngan mati samala...hehehe...tp men assault mmg mncbr lg2 klu xde teamwork...aku tgk rata2 men melulu jer...huhuhu...klu ade team work mesti lg best...heheheh... Edited by haziqnet

agak susah nk chat ngn friendlist yang main kat berlainan server..
di harap anda jangan memanjakan diri.. on la steam dan add id2 kami.. senang untuk berstrategi

kalau nak main sesama sendiri kita jer.. aku recommend server fragnetics berbanding MBT.. MBT pun ping tinggi jugak, sampai ada yang cecah 200...