Jump to content
Sign in to follow this  
hoyoyo80

Part time job modelling 3d?

Recommended Posts

Salam dan Hi kekawan putera XD

Saja nak tanya samada modelling 3d ni ada tak lubang2 kerja part time? Sapa yg ada buat? Camne nak start? Di samping tu pos2 la karya yg korang dah "jual" stakat nih...share2 la pengalaman wat bisnes dari aspek modelling nih ::icon_smile::

TQ

@Naz,
turbosquid tu pernah gak aku register dulu, tapi tak paham sanagat la regulation dia. untuk yang duduk luar daripada US kena isi borang utk tax pulak.. aku nk baca pon panjang sangat.. ada sapa2 yang pernah cuba TS ni dan berjaya tak..?

hoyoyo80 wrote:3dstudio? pernah berkecimpung ke?hehehe...jom ar kita pakat2 carik duit beside hobby...jom!!!

Ehh.. hoyoyo, dulu kan ko selalu buat 3d model nie... mana dia..

assalamualaikum...

pejai_arts wrote:@Naz,
turbosquid tu pernah gak aku register dulu, tapi tak paham sanagat la regulation dia. untuk yang duduk luar daripada US kena isi borang utk tax pulak.. aku nk baca pon panjang sangat.. ada sapa2 yang pernah cuba TS ni dan berjaya tak..?

1. mula2 ko login akaun TS ko

2. pegi kat dashboard, kat bhg payments klik edit payment options

3. payment method: (tandakan) by paypal to emel address (masukkan emel paypal ko)

4. payment information: masukkan alamat umah ko..setiap tahun dia akan kasi surat repot jualan utk tahun sebelumnya

5. tax information:
(tandakan) non us resident
(tandakan) basic tax documentation

kemudian isik borang W-8BEN

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf

ko isik yg no:

1. nama penuh ko (sebijik nama akaun paypal)
2. MALAYSIA
3. tandakan individual
4. no umah, jalan, poskod, bandar, negeri, negara
9a. tandakan dan taip ...MALAYSIA...
11. tandakan

kemudian print out

kemudian tandatangan, tulis tarikh

scan balik

send guna emel (attachment), bagi kat...hmm..emel yg berkenaan <--dah lupa la..wakaka

kalu takde hal dlm 3 hari dia kasi emel approval..setel..nanti duit akan masuk paypal ko..tapi kita kena paham yg kita tak akan dpt untung 100%..

tak silap aku borang w-8ben tu valid utk 2 tahun stat dari tarikh ko tandatangan tu

assalamualaikum...

LanoG wrote:Ko dah dapat untung ker Malayneu...?

opkos dapat ::icon_razz:: tapi tak byk la sebab aku tak tumpukan sgt..lagipon dpt untung sikit je..kat turbosquid ni maksimum korang cuma dpt 40% dari harga yg korang letak <-- itupon bergantung kpd tax, kalu kena tax maka potong lagi 30% dari 40% tu..(sebab tax malaysia 30%) so mmg sikit la kan?

melainkan korang join affiliate ke refer ke hapa kejadah lagi ntah..buleh la dia up tahap royalti ko..tapi setakat ni aku tak join pon. kiranya aku ahli biasa je la hehe

tu sebab aku suka sikit kat the3dstudio.com..kat situ aku buleh dpt 60%..dan yg bestnya, kalu org yg beli barang kita tu adalah residen us, maka tak kena tax..so bulat2 dpt 60%.. <-- tak silap aku la

dulu turbosquid kasi 50%, tapi kendian diorg mcm demand plak, mcm ugut suruh join affiliate, kalu tak semua ahli biasa akan dpt 40% (diturunkan) he'eleh

skang ni pon aku taktau la..sebab dah lama aku tak ikut sgt..tapi yg pasti dua2 site tu mmg selalu ubah2 psl royalti rates, terms, rules etc..aku rekemen korang subscribe la newsletter diorang..kalu diorang buat perubahan, korang dpt la tau ::icon_wink::

pembetulan:

4. payment information: masukkan alamat umah ko..setiap tahun dia akan kasi surat repot jualan utk tahun sebelumnya

actually bukan repot jualan tapi penyata income je..

kalu takde hal dlm 3 hari dia kasi emel approval

bukan 3 hari..masa aku send borang tu, esoknya dia dah update akaun..1 hari je..hehe