Jump to content
gmos

Xbox Owner!

Recommended Posts

a'kum..

kalau tengok dari board putera.com yg lepas,ade beberape orang yg dah pun ade xbox..cam metalgrandsolid(c-fu aku nih)..ermm..sape lagi ye tak ingat la..

walau pun tak seramai PS2 owner..tapi ade gak topic2 yg hangat dibinacangkan..

sebelum tu aku nak tau la konfigurasi dan spek xbox korang...

macam version brape?guna bios apa..chip mod..dan dashboard yg korang pakai sekarang..

aku nak tengok brape ramai yg pakai dashboard asal M$<-yg ni mungkin beli game orie je biggrin.gif

brape orang pakai evolutionx atau avalounch atau tHc dan lain2..

munkin jugak lepas ni aku atau pun sape je bolehkan tutorial utk mod/godam xbox

macam setup evox,upgrade HDD atau pasang Linux...

harap xbox oner dapat bagi respon la sebab aku sendiri pun masih baru dlm xbox dan kalau dapat belajar sendiri macam mana nak buat sume tu,kita jugak yg untung betul tak?

aaa.. aku taktau pasal xbox ni. penah gak main xbox. grafik cun habis. nak tanya gmos, berapa harga xbox skrg? rolleyes.gif

last sekali aku tengok harege dia = RM899....

standet pakej=1 pad orie + 1 pad 3rd party + 1 console + 10games

tu kat sg wang la..2bln lepas punya harege laugh.gif

tempat lain tak tau

gamers,

tu harege kat na?pakej dia bagi ape?

gmos, yg tu dah siap modified ke?

apa chip mod yg bagus?

gamers, RM666 tu kat mana? second hand ke apa?

yup!harege tu dah siap mod

kalau tak silap guna chip alladin...kira ok la gak chip ni..

kat kedai biasenya diorang tak letak chip yg bagus2 cam x2 siri..

sebab diorang nak untung ma..karang letak mahal2 takde orang nak beli..

kalau ko nak chip yg canggih2 ke boleh tempah kat diorang ..pastu soh diorang pasang sekali..

tapi camni sure dia cas mahal sikit..

aku rase harege sekarang dah turun lagi kut..dulu mase aku beli tu(rm899),sebulan sebelum tu rage dia rm930..

kebetulan minggu aku beli tu dia dah turun harege..

huhu besh nyer korang..899 dh leh dpt yg siap mod lagih..? hmm..nampak gaya ps/2 out ler lps nih..x pe. aku pon nk usha gak nanti..em..GMOS...camner oc xbox..? apa effect oc menatang nih..? apa yg advance nyer...?

huhu besh nyer korang..899 dh leh dpt yg siap mod lagih..? hmm..nampak gaya ps/2 out ler lps nih..x pe. aku pon nk usha gak nanti..em..GMOS...camner oc xbox..? apa effect oc menatang nih..? apa yg advance nyer...?

aku rase kalau nak oc xbox tak brape sesuai la..walaupun dah ade orang buat tapi tak praktikal utk main xbox games..

lain la kalau diorang nak convert linux...

dari yg pernah aku baca dah ade pun kompeni yg keluarkan xbox yg dah di mod+oc..dia tukar cpu dan tambah ram..hdd tak ingat..dia up kan sekali kot..

tang ni dia ade butang yg bolehkan system tu boot pada normal mode(733mhz) atau pun turbo mod(1.4ghz)..

mungkin sapa yg beli xbox ni dia akan guna mode 733mhz tuk main game dan 1.4ghz tuk kerja2 lain cam running linux dll..

tapi yg pasti nya takde jaminan yg system tu 100% stabil..

dasat aaa xbox ni. bleh upgrade cam PC.. nanti ada la DIY xbox atau xbox clone.. pasang kat rumah je.. tu pun kalau ada komponen dijual berasingan.. eh ada ke? biggrin.gif

lama dah tak join putera nih... gmos apakabar smile.gif ? amacam ngan xbox dah sampai tahap mana mods skrang?

...mana lain2 active poster putera lama hah? huh.gif

ramai ke berminat nak mods xbox korang hah? kat sinila kalu nak mulakan...amacam?

lama dah tak join putera nih... gmos apakabar smile.gif ? amacam ngan xbox dah sampai tahap mana mods skrang?

...mana lain2 active poster putera lama hah? huh.gif

ramai ke berminat nak mods xbox korang hah? kat sinila kalu nak mulakan...amacam?

heh..aku baik je..

akunye xbox masih cam dulu..cume aku ade buat tHC blue final patch tu..

tapi sekalrang ni aku nye xbox diorang antau gi spore..ade prob besar..xpert kat kedai tu pun tak leh buat..

dah dua minggu ni tak siap2 lagi sad.gif

ko dah tukar no phone brau ke?aku call tak dah tak penah dapat sekarang ni..

apahal ngan xbox kau tu? masalah beso macamana tu.

no. hp masih yg lama lagi. ada problem ngan celcom la. ntah bila boleh elok. kalo lama sangat nanti tukar no. baru je...tapi lecehla.

xbox tu tak kuar gambo...suare ade..

cina kedai tu cakap ade barang cam NTSC/PAL dia dah kong..aku pun tak paham..

yg aku ingat last sekali aku guna pepagi sebelum nak gi koje..aku guna XBMP main mp3 la time tu..

pastu aku shutdown cam biase..

balik keje je aku on,langsung tak kuar gambar..tapi bunyi mase boot tu ade..tak tau sebab ape..

aku try boot guna evox CD pun tak leh gak..dia reject(aku boot guna alladin ,5saat lepas dia baca cd tu lampu power tu tukar jadi hijau)..patutnya kalau dapat masuk evox dia jadi oren kan..

kurang2 kalau dpt boot evox bleh aku backup balik fail asal guna PC..tapi ni mmg tak leh nak wat papaer..terpakse la antau kedai..

dalam 2/3 minggu lepas ada satu kedai ni bagitau dia ada customer yg masalah dia sama macam kau. xbox dia problem takde visual/gambar tapi ada sound. xbox tu mamat ni baru je beli, dashboard dia pakai EvoX. mamat tu siap marah2 tokei kedai tu (kau ke? wink.gif )cakap tipu pakai modchip lainla (mamat tu ingat diorang install Xecuter 2 modchip, pasal tokei tu cakap pakaiXecuter2. Tokei ni pun dah silap tengok je keluar logo xecuter kat logo x masa boot up, cakap pakai chip xecuter2). pastu mamat ni beli xbox baru.

tu apa yang tokei kedai tu cakap masa dia suruh aku repair xbox tu. technician dia taktau nak buat. mungkin ada problem kat hardware kot....

dalam 2/3 minggu lepas ada satu kedai ni bagitau dia ada customer yg masalah dia sama macam kau. xbox dia problem takde visual/gambar tapi ada sound. xbox tu mamat ni baru je beli, dashboard dia pakai EvoX. mamat tu siap marah2 tokei kedai tu (kau ke? wink.gif )cakap tipu pakai modchip lainla (mamat tu ingat diorang install Xecuter 2 modchip, pasal tokei tu cakap pakaiXecuter2. Tokei ni pun dah silap tengok je keluar logo xecuter kat logo x masa boot up, cakap pakai chip xecuter2). pastu mamat ni beli xbox baru.

tu apa yang tokei kedai tu cakap masa dia suruh aku repair xbox tu. technician dia taktau nak buat. mungkin ada problem kat hardware kot....

kedai mana ni?aku rase tu orang lain la..sebab aku takde ungkit pasal x2 tu..pasai aku mmg dah tau yg diorang guna alladin nye chip..

mmg same la penyakit tu..ko rase ape prob?mod chip prob ke menda lain?

gmos... aku ada baca kat website yg Mircrosoft akan announce Xbox 2 (the “Xenon”) on the 2nd of June 2004. Kat website tu siap tunjuk architecture Xbox tu lagi. Dia pakai 64-bit processors. Sorry aku takda Xbox dan tak tahu sgt psl Xbox... saja nak bg info hehe

gmos... aku ada baca kat website yg Mircrosoft akan announce Xbox 2 (the “Xenon”) on the 2nd of June 2004. Kat website tu siap tunjuk architecture Xbox tu lagi. Dia pakai 64-bit processors. Sorry aku takda Xbox dan tak tahu sgt psl Xbox... saja nak bg info hehe

yup! berita pasal next gen Xbox ni dah lama gak..

cuma bebaru ni je diorang confirm Xbox 2 dengan spek system "Xenon" yg sebelum ni dipanggil "XBOX NEXT"

spek dia sama seperti rumor yg diheboh kan iaitu dual proc capable IBM 64bit cpu..custom radeon R500<-yg ni ade gak cakap guna R600

pastu menggunakan flash drive menggantikan HDD..dll..

yg ni ade kemungkinan keluar taun depan nak saing dengan PS3...

hakikatnye manusia memang tak puas

mmg tak pernah puas..tu yg dinamakan nafsu..

tapi boleh dikekang..tu yg wujudnya undang2 tuhan..dengan kate lain agama..

tinggal kita je yg tentukan samada mampu ke idak nak ikut.. ph34r.gif

ermm..ni dah off topic..

berbalik pd topic..

sharil aka metalgrindsolid,err..ape games xbox yg top sekarang..dah sebulan aku tak ikut sad.gif

nak tanya sat pada pengguna x-box ni...

member aku punye x-box (cina) ada masalah...

x-box dier amende pun takde

dashboard gambo logo betmen ngan robin

nak balik ke original screen ping kuar mende ni Please contact your x-box bla....bla..bla....blaa

setting apa pun tarak

dah la tu..main ninja gaiden lawan boss (yg pakai kilat tu) lepas kalahkan dier tup..tup screen blank, hitam

agak - agak apsal yerk?

kesian member aku ni dah la beli 900rm 1 kontroler jer nak mod lagi kene tambah 400ratus lagi