Jump to content
Sign in to follow this  
sayw

[NAK TANYA]red alert 3

Recommended Posts

red alert 3 ada custom campaign x macam warcraft

ala macam download map pastu ada mission dalam map tu

kalau ada pm link
tyvm glhf

salam,aku baru nak main balik red alert setelah 4 tahun tak main game kat PC,so sekarang aku start nak layan RED ALERT 3 UPRISING SUN,so ade sape2 yang boleh komen setiap negara apa kelebihan dan kekurangan ketenteraan mereka?
watak ape paling efektif,senjata ape paling bagus,kenderaan apa paling murah tapi kuasa kemusnahan dia bagus...sila2 lah kongsi...

p.s teringat masa tinggal satu rumah dgn braderitam,balik keja mengadap pc masing2 pastu skirmish,tiap kali kena serang mcm org hilang akal masing2 ahahaha.....

[quote name='loy_azloy' date='09 March 2010 - 10:07 AM' timestamp='1268100468' post='1020694']
salam,aku baru nak main balik red alert setelah 4 tahun tak main game kat PC,so sekarang aku start nak layan RED ALERT 3 UPRISING SUN,so ade sape2 yang boleh komen setiap negara apa kelebihan dan kekurangan ketenteraan mereka?
watak ape paling efektif,senjata ape paling bagus,kenderaan apa paling murah tapi kuasa kemusnahan dia bagus...sila2 lah kongsi...

p.s teringat masa tinggal satu rumah dgn braderitam,balik keja mengadap pc masing2 pastu skirmish,tiap kali kena serang mcm org hilang akal masing2 ahahaha.....
[/quote]
best ke main red alert nie??.......aku tak tau la loy ekekkekekekk, ajor ckit...(ko try tentera negara timur tgh punya tgk ..layan ke tak layan hahahah)

uprising sun x besh mana berbanding RA3 yang pertama
bg aku jalan citer merepek :P

aku suka pakai jepun punya sebab ada robot boleh transform samada darat atau udara, bergantung pada defender musuh la diorang kuat guna apa. aku lupa nama jet macam banshee tu boleh masuk air pusing belakang base serang PSU dia..haha..kantoi la semua powered turret dia.

pastu hero dia mmg powerlah, unit udara, laut, darat semua boleh sapu, kalau naik sampai 3 pangkat tu selamber boleh musnah satu base bawak dia sorang ajer. tapi kalau ada sniper + attack copter melampu banyak kalau ar. :P Edited by mjmax15

strategi aku banyak attack je. defend pakai turret (prism tower dsb)
aku kalau pakai allied dalam uprising:

hovercraft murah x2
orang tembak ais tu x30 (mahal orang ni, tak efisyen)
apollo x12

atau

apollo x12
athena cannon x3 @ x4
mirage tank x7

atau

apollo x12
javelin soldier x20 (split 2, 10 on laser, 10 lagi tak)
hovercraft murah tu x 3,4 ke.

soviet tak minat sangat. banyak kene switch function baru berkesan. kalau tak, mampeh. :P

rising sun aku pakai:

tengu x30
helikopter x30
tengu kalau kat darat, helikopter kat atas. kalau heli kat bawah, tengu kat atas. kompem kacang.:P

aku tak suke sangat jepun ni ekonomi dier macam haram sikit. kalau duit berkoyan2 tak kesah, ni sejemput je tapi nak buat laju gilebabeng.

(Salam)

Takde jual ke [b]'Red Alert 3: Uprising'[/b] kat 'Software Boutique'?
Adik aku sibuk nak beli yang ori ;)

[quote name='Jedi' date='01 April 2010 - 08:19 AM' timestamp='1270081181' post='1024022']
(Salam)

Takde jual ke [b]'Red Alert 3: Uprising'[/b] kat 'Software Boutique'?
Adik aku sibuk nak beli yang ori ;)
[/quote]

tak silap aku uprising hanya ada dalam bentuk digital distribution selepas EA keciwa dengan sales RA3 yang asal. Tu yang promote RA3 gile2 dalam uprising.

boleh didapati kat steam @ lain2 website jual game.

[quote name='Nezict' date='14 March 2010 - 07:56 PM' timestamp='1268567773' post='1021525']

soviet tak minat sangat. banyak kene switch function baru berkesan. kalau tak, mampeh. :P

[/quote]
soviet mcm tak ade senjata baru la.kenape eh kalau aku main red alert yuri revenge tu aku setkan game dificult normal pastu com brutal lwn 2 musuh je aku rasa senang betul nak menang,dulu kalau set easy pastu musuh normal sorang sakit tul nak menang?
tul la Red Alert 3 Uprising sun ni mcm kurang menarik,yang menarik pelakon2 pompuan dia aje.

P.S syok layang yuri revenge movie yang last masa tasya pakai baju dinner huhuhuhu.....