Jump to content
Sign in to follow this  
dans kam

Antivirus/AntiMalware/AntiSpyware - Support/Aduan (pengalaman korang)

Recommended Posts

Jom kongsi pengalaman korang berkenaan dengan support atau aduan yang korang pernah buat sendiri terhadap mana2 penyedia perisian keselamatan.

Sekadar berkongsi maklumat pasal mcmane diorang handle aduan kita atau taktik2 yang boleh kita buat supaya diorang ambik kisah aduan kita tu.

Aku mulakan:

Software: Avast Home Edition
- Malam tadi/semalam avast kuar update untuk core program dan update virus definition sekali. Setakat mlm tadi xde pape yg aneh jadi. Tapi tghari tadi masa aku nak rightclick kat satu fail tu, kuar warning katanya software TUGZip yang aku guna tu virus. Tensen giler aku. Padahal dah dekatt 2 tahun aku guna ok je. Biasanya aku akan klik 'no action' je. Tapi sebab aku memang guna TUGZip(software utk compress file) tu, so, akupun send la report (ada link utk send 'false alarm').
- So, aku isi maklumat yg diorang nak dan kat ruangan komen tu aku tulis "I've been using TUGZip for 2 years. This is the first time avast detect it as virus. It's s**k!". Hehe...
- 2 3 jam pastu avast update definition diorang. Hahahaha... Masalah aku selesai!.. ::icon_biggrin:: ::icon_biggrin::

Walaupun avast ni x la sebagus AV yang berbayar(yang berat). Tapi dengan support dia yang cepat walaupun aku cuma guna AV dia yang free version je, aku akan terus guna Avast.. Yeah!..

Share pengalaman korang pulak k.
Nak dengar jugak dari pengguna AV yang berbayar kot-kot ada problem(key x valid, expired, etc)...

dans kam wrote:Jom kongsi pengalaman korang berkenaan dengan support atau aduan yang korang pernah buat sendiri terhadap mana2 penyedia perisian keselamatan.

Sekadar berkongsi maklumat pasal mcmane diorang handle aduan kita atau taktik2 yang boleh kita buat supaya diorang ambik kisah aduan kita tu.

Aku mulakan:

- Malam tadi/semalam avast kuar update untuk core program dan update virus definition sekali. Setakat mlm tadi xde pape yg aneh jadi. Tapi tghari tadi masa aku nak rightclick kat satu fail tu, kuar warning katanya software TUGZip yang aku guna tu virus. Tensen giler aku. Padahal dah dekatt 2 tahun aku guna ok je. Biasanya aku akan klik 'no action' je. Tapi sebab aku memang guna TUGZip(software utk compress file) tu, so, akupun send la report (ada link utk send 'false alarm').
- So, aku isi maklumat yg diorang nak dan kat ruangan komen tu aku tulis "I've been using TUGZip for 2 years. This is the first time avast detect it as virus. It's s**k!". Hehe...
- 2 3 jam pastu avast update definition diorang. Hahahaha... Masalah aku selesai!.. ::icon_biggrin:: ::icon_biggrin::

Walaupun avast ni x la sebagus AV yang berbayar(yang berat). Tapi dengan support dia yang cepat walaupun aku cuma guna AV dia yang free version je, aku akan terus guna Avast.. Yeah!..

Nak dengar jugak dari pengguna AV yang berbayar kot-kot ada problem(key x valid, expired, etc)...

Nie Pengalaman aku..
Beli Norton 360 tpi virus agak lambat nak detect..

Selain itu..
Pada teman yang bru format komputer jgnlah instal AVG..
paling minima Instal Avira..

Kalau korang install AVG korang takkan delete dgn habis..
AVG like virus..

Aku penah kna bila aku delete AVG nk masukkan kaspersky..

TAK BOLEH... ::affraid::

Tp skrg aku dah pakai kaspersky ORI..
No prob..

AVG sebenarnya ok jer..cuma mgkin cara ko nak uninstall tu tak betul sbb tu error nak install AV lain tak boleh.... ::icon_basketball::
kena gi study lg...hehhe

test0123 wrote:AVG sebenarnya ok jer..cuma mgkin cara ko nak uninstall tu tak betul sbb tu error nak install AV lain tak boleh.... ::icon_basketball::
kena gi study lg...hehhe

takdela bro,
sya dah reinstall byk kali,

siap delete guna program lagi..

tpi msti keluar nie time nak install AV bru

please remove your AVG first

padahal dalam C folder AVG pun dah terhapus..

apa pendapat bro ??

ariffantasi wrote:
test0123 wrote:tu sbb dlm file registry masih ada..nak install apa AV memang la tak boleh..

kalau mcm 2 mcm mner nak delete registry..

minta tnjuk ajar..

tq

click start, then search run.
then tulis regedit..

nnt masuk kat bahagian HKEY_LOCAL_MACHINE.
pilih SOFTWARE
then cari la ANTIVIRUS APE PUNYE FOLDER yg bro nk buang tu.. contoh nk buang AVG, cari la folder avg.

then try balik..

sure jadi..

selamat mencuba..

ariffantasi wrote:
takdela bro,

apa pendapat bro ??

Senarai Removal Tool untuk Antivirus

johnburn wrote:
ariffantasi wrote:
takdela bro,

apa pendapat bro ??

pergh..caya la bro..

wokeh.. ni dia bg link untuk korang donlod n remove..(klu takut main registery la)

klu berani gune registery, ikut mcm aku ajar kat post atas tu,..

2,2 cara boleh pakai..

johnburn wrote:
ariffantasi wrote:
takdela bro,

apa pendapat bro ??

tq bro..

kapas wrote:
ariffantasi wrote:
test0123 wrote:tu sbb dlm file registry masih ada..nak install apa AV memang la tak boleh..

kalau mcm 2 mcm mner nak delete registry..

minta tnjuk ajar..

tq

click start, then search run.
then tulis regedit..

nnt masuk kat bahagian HKEY_LOCAL_MACHINE.
pilih SOFTWARE
then cari la ANTIVIRUS APE PUNYE FOLDER yg bro nk buang tu.. contoh nk buang AVG, cari la folder avg.

then try balik..

sure jadi..

selamat mencuba..

tq bro...

dans kam wrote:Jom kongsi pengalaman korang berkenaan dengan support atau aduan yang korang pernah buat sendiri terhadap mana2 penyedia perisian keselamatan.

Aku mulakan:

avast antara anti virus top sebaris ngan kaspersky& bit defender.aku gune pro punye.skrang ni dier update cepat setaip hari ade definition bru.aku on9 setiap hari.

bazsh wrote:Ada sape2 pernah test Comodo Internet Security?

Aku pernah!..

Kesimpulan aku:
- Sgt makan resource. PC aku jadi slow.
- Antivirusnya masih lg x sebagus yang aku guna skrg(Avast Home)

Sblm ni aku pernah guna Firewall sahaja(so far so good ) ::icon_biggrin:: Masalahnya bila dia gabungkan jadi Internet Security.... memang OUT la..

Aku memang x suka software2 yang all-in-one ni. Lebih-lebih lagi yang kene install. Sebab setakat yang aku kene, walaupun kita disablekan sesetgh features tu, tapi still mkn resource pc.

dans kam wrote:
bazsh wrote:Ada sape2 pernah test Comodo Internet Security?

Aku pernah!..

Kesimpulan aku:
- Sgt makan resource. PC aku jadi slow.
- Antivirusnya masih lg x sebagus yang aku guna skrg(Avast Home)

Sblm ni aku pernah guna Firewall sahaja(so far so good ) ::icon_biggrin:: Masalahnya bila dia gabungkan jadi Internet Security.... memang OUT la..

Aku memang x suka software2 yang all-in-one ni. Lebih-lebih lagi yang kene install. Sebab setakat yang aku kene, walaupun kita disablekan sesetgh features tu, tapi still mkn resource pc.

Thanks atas review experience bro ::icon_smile::
Comodo Firewall is promising
So resource hunger bila combine dengan engine AV dia
Cuma kelebihan dia free utk commercial use jer la

bazsh wrote:
Cuma kelebihan dia free utk commercial use jer la

YuP!.. Itulah satu2-satu kelebihannya..

Tapi oleh sebab spec pc sekarang dah tinggi, masalah resource-hungry ni akan tak terkesan dah kot. Just maybe