Jump to content
Falcon

Filem Macam Best Tapi Last2 kecewa - filem apa bagi korang??

Recommended Posts

Aku ada satu cerita...

Seorang lelaki... kita panggil dia Azman.. ajak awek dia.. kita panggil Aisyah.. pergi tengok wayang. Dah usya trailer kat youtube.. mmg perrrggghhhhh!!!! Perrrrrgggghhhhh!!! Dan.. perrrrgggghhhhh!!!

Masuk wayang.. orang beratur nak beli tiket panjang sampai ke tangga.. tapi filem 'Perrrggghhh!!!' punya pasal.. Azman pun beratur gak. Tunggu 20 minit beratur.. baru dapat tiket.

Dengan penuh harapan menggunung dia masuk wayang.. dan mula menonton. Jantung berdebar2. Perasaan x menentu. Awek dia pun berpeluh2 x sabar nak tengok filem 'Perrrrgggghhhh!!!' tuh.

Dan filem ditayangkan. 2 jam 15 minit 38 saat.

Dan Azman beserta aweknya yang bernama Aisyah tu keluar wayang sambil menyumpah seranah dan sebagainya. Salah satu yg diperkatakan: "Chehh... ini kalau aku bagi rating -5 / 20 pun producer dan director dia patut bersyukur dah." Awek Azman pula menyambung... "Abang.. ini filem abang la yg rekomen ni. X bagus langsung.. teruk!! Kita putus jer lah bang. Saya malu nak kuar dgn orang yg x tau nak rekomen filem.. saya malu kalau kawan saya tahu abang rekomen filem teruk mcm ni kat saya. Saya malu bang!! Malu!!"

==========

Ok.. tu versi exaggerate punya. Tapi pernah tak korang masuk nak tgk wayang.. harapan menggunung.. last-last berkecai sbb filem mcm sampah. Kadangkala merenung sampah lagi seronok daripada tgk filem tuh??

Ni list aku:

-Dragonball - Ha.. sapa x kenal dragonball!! Son goku. Rambut anti-graviti punya. komik dia aku simpan dari no. 1 sampai 42. ada sampai sekarang. Filem dia?? Aku tgk first time nak muntah dah.. serius teruk. Sedey aku.

-Street Fighter: Legend of Chun-Li - Aku tgk Bison dia dah rasa cam nak pengsan. Sedey aku. Kalau bagi aku yg x ada bakat ni pun aku rasa aku boleh buat filem yg 40 kali lebih baik.

-Superman Return - Ntah.. ada ckp best tapi aku masuk dan aku menguap. Rasa mcm plot yg repetitive dan lama dgn graphic dan pelakon baru.

-Blood: The Last Vampire - Aku x pasti pon plotnya pasal apa...sbb aku masuk trus aku tido sampai habis.

-Rush Hour 3 - Rush Hour 1 & 2 bagus...3 buat aku sedey.

-The Spirit - Situasi atas jadi kat aku masa aku tgk filem the spirit ni la. ntah hapa-hapa ntah..komik ok.. filem dia buat aku tido setengah jam lebih dlm wayang. Diorang patut follow example Sin City la..

jom kongsi filem2 lain.. nak bash filem lain pun x pe (aku tau.. mesti ada yg nak bash Transformers nanti kan.. huhu.. tapi aku fanboy Transformers.. so aku layan jer la)

The Spirit - Mengantuk sampai terhangguk-hangguk + Merepek
2012 - Bosan + Meleret + Merepek
Congkak - Erm. Standard drama seram kat TV jer.

Transformer: RoTF - 2 thumbs up part action, tapi cam seboleh2nye nak sumbat sume Transformers generation.. sampai ade yang kluar 1 scene, awal2 dah mampus bersepai (cam sideways & demolisher) langsung takde dialog (contoh Jolt, kete chevrolet Volt biru tu)

p/s: ak lah 'basher' trsebut.. ::icon_lol::

Aku Tak Sengal wrote:Transformer: RoTF - 2 thumbs up part action, tapi cam seboleh2nye nak sumbat sume Transformers generation.. sampai ade yang kluar 1 scene, awal2 dah mampus bersepai (cam sideways & demolisher) langsung takde dialog (contoh Jolt, kete chevrolet Volt biru tu)

p/s: ak lah 'basher' trsebut.. ::icon_lol::

huhuhuu... jemput bang.. jemput masuk.

X pe.. aku fanboy jenis matang skit... x de la nak amuk mcm sesetengah orang sampai gaduh sbb transformers jer ::icon_lol::

Tapi mmg aku ngaku la... mmg fokus dia byk sgt pada orang la.. robot hilang habis.. tinggal megahtron (kawan aku panggil dia ni Happy Bunny.. x tau pesal).. optimes peraim dgn setaskrim jer yg ada function la sebagai character. yg lain wujud untuk mati.

lawak dia pon ada yg x berapa boleh blah la...

tapi dia punya action wow la... huhuhu

Assalamualaikum,

Standard arr musti ade nye condemn satu² cite Box Office ni..antara yg aku nk mark sini mcm

Rogue: Cite Boye besau yg agak mengecewakan, Dhla Boye kuar nk abis cite..pendek lak tu..Old storyline, Lack of action, Less Suspen Part

The Matriks: Ntah, aku rase cite die merepek ntah pape..mcm direct tgh makan pisang goreng je..haha ::icon_razz::

Dragonball, Chunli: Directed from barat..Mmg hampeh! Originality totally loss!! Such a Crap of Rubbish!!..Ade ke ChunLi Kurustin Keruk jd Heroin, Goku cam budak kolej pkai Tancho ::icon_lol::..adehlaa ::icon_eek:: Dgr kate Tekken & KOF pon mungkin kluar gak..ape kejadah la omputeh ni nk amik popularity semata²..

Ninja: Bg aku just Commercial film, x bape menarik. Dhla Copy ala² cite GIJoe..Ninja omputeh hoho..Tradition Value kurang. Shuriken pon last plot bru nk kuar after pkai Epic suit tuh ::icon_eek::..Action not bad la wlupon Ninja Moden pkai pistol..

Eh...aku ske gak Blood: The Last Vampire tu.

Mungkin sebab Gianna Jun cute pakai uniform sekolah ::icon_razz::

Filem yang aku boring;

'Final Fantasy: The Spirits Within'
Citer pasal 'Gaya' tah hape2 tah.
Ingatkan cam game PS2 tue.

Transformers aku kecewa sebab tak ikut cam kartun 80an tu.
Yelah kan.
Kita membesar tengok citer tu.
Tup2 tukar; Decepticon ada taring cam raksasa...tah hape2 tah.
'Devastator' pun cam... ::icon_lol::

X-Men pun sama.
Watak ada yang mati.
Jalan cerita ngan pakaian sume lain.

Tu pasal kalau citer yang berasaskan kisah benar, memang best.
Tapi tak sedap gak kalau dia ubah2.

'Knight Rider' bukan filem.
Tapi yang versi baru tu alamak...Camaro?
Apa kelas.

K.I.T.T tu Corvertte dulu, kini selamanya.

The Spirit!!

aku tgk cite ni dlm setgh jam rasa boring nak mampus.. terus aku keluar ikut pintu belakang pastu aku sambung tgk cite Histeria walaupun dah separuh cite dgn awek aku..

rinoa1812 wrote:aku menyampah bila tgk citer yg ending die MIMPI..cam pe je la...sedap2 tgk tp ending die just mimpi xke hampeh..

::icon_razz::

Aku lak kalau berlaku perkara sedih, pastu jadi mimpi ok la.

Bagi aku, ending yang mengecewakan;

Dragonball - Aksi lawan2 dok rok cetong. Tak ade efek menarik.

Watchman - Boring.

Midnight meet Train - Kecewa sebab jalan cerite tiada kesudahan.

Ongbak 2 - Kesudahan sungguh mengecewakan.

aku ni bukan jenis tengok movie... tapi kadang2 pasal pengaruh kawan.. terpaksa la tengok

list filem2 hampeh:
-terminator : salvation - aksi memang 2 thumbs up.tp skrip n jalan citer dia simple sangat.tak kritikal.budak2 pun paham

-setem - memula bajet nampak cam best.ala2 italian job gitu.rupe2nye stat dari awal sampai abes sume jalan cite dia adalah berdasarkan KEBETULAN. memang takle terima. ending pun takde la mencabar sangat.

-dragonball - tengok setengah jalan. tak abes. ntah2 aku tengok 1/4 je.malas

dan sampai skang. aku tak tengok lagi transformers ROTF,2012, dan sume yang korang rase takbest tu.

Jalang!!! Baru je tgk tadi.. Sesuai untuk telemovie je.. Cerekarama TV3. tak payah keluar kat panggung..

Dah la takde adegan panas.. jalan cerita hambar..

Kekadang citarasa masing2 berbeza.

'Terminator:Salvation' tu CGI ngan jeni2 Terminator dia menarik.
Cuma jalan cerita lemah.

'T3' aku suka sebab ada Terminator wanita.
Tapi tak ramai yang suka.

'Jalang' kononnya nak berjaya cam 'Perempuan, Isteri dan ...'
Payah.

assalamualaikum...

alien vs predator...part ending predator buleh kowtim dgn manusia..adoila

topik dipinkan

salam..

aku memula ske tengok heroes. lama-lama menyampah lak sbb:
1.mati pastu idup balik
2.jahat jadi baik pastu jadi jahat balik
3.baik jadi jahat pastu insap jadi baik balik
4.stok nenek tua pon nak ada power jgak
5.byk guna recycle power repek-repek..

that's the way i hate it. huhu.. sori Heroes fanboy :)

[quote name='KaTaNa_1' date='02 December 2009 - 10:04 PM' timestamp='1259762640' post='1005189']
mcm transformers sepatutnyer bumble bee tu size dia kecik jerr dpd yg laen2...kalo ikut asal...
[/quote]

dengar kata pihak VW xbenarkan penggunaan kereta beetle dlm cite tu, so terpaksa amik kereta lain..

DragonBall Evolution aku pun tak tengok lagi. dah konfim xbes..sebab ada tajuk evolution kat situ..dah sah plot takkan sama..kalau nak tengok jugak,kena buang jauh2 komik DBZ dalam kepala,kena anggap tak pernah dengar sal DB. baru boleh layan kot..

terbaru 'Lu Pikirlah Sendiri'..bagi aku sikit pun tak bes,nape ntah org lain kate bes. korang tengok bes ke?

aku tak gi tgk pun lu pikir la sendiri the movie sebab aku rasa confirm tak best... lu pikir laa sendiri nape..??? hahahahahha... aku nak gi layan Alice in the wonderland 3D esok... tgk best ke tak...

bosan!!!

PAPADOM -> ape kejadahnye bapak mengikut anak dari kecik sampai besar ??? TAK REALISTIK!! dia berjaya dalam bisness dia ... sebab anak OTAK DIA DAH TAK JADI CAM OTAK BISNESMAN LAGI :angry:

[quote name='highlander' date='12 March 2010 - 11:19 AM' timestamp='1268363992' post='1021208']
PAPADOM -> ape kejadahnye bapak mengikut anak dari kecik sampai besar ??? TAK REALISTIK!! dia berjaya dalam bisness dia ... sebab anak OTAK DIA DAH TAK JADI CAM OTAK BISNESMAN LAGI :angry:
[/quote]

hehe citarasa kite berbeza la. Aku tengok citer tu sampai berair mata duk gelak. :lol: .Dahla dalam panggung ari tu ramai yg datang ngan family. Dari mula sampai hbs duk gelak je. Bagi aku ia antara cerita melayu yg bagus.

Back kpd topik asal, kebanyakkan cerita yg tak best bagi aku telah disebut oleh 'pengepost2' kat atas2 tu. Paling tak best dragonball ngan street figther chunli tu la. Nasib baik yg tu tengok kat internet je. Jimat duit :P

List baru --> Alice in wonderland. huhu disebabkan zaman kanak2 dulu selalu tengok kartunnya, so semangat la nak tengok movienya. Plan nak tengok yg 3D tp memang tiket dah habis dibooking. Nasib baik beli yg biasa je. Jimat duit :lol:
Boleh la bagi 2/5. Jalan cerita mendatar, takde adengan suspen, babak lucu pun kurang. Nasib baik kucing dlm citer tu comel~

Dragon Ball and Chun Li,Blood- tak best langsung,bukti nape org Barat tak blh buat cite dari komik