Jump to content
raidizh AR

supernatural anyone?

Recommended Posts

assalammualaikum....

saya berpendapat, berhentilah dari melihat cerita supernatural ni. sebab ia melibatkan akidah seseorang.. ia cerita mengenai hal keagamaan kristian, pasti dalam hati kamu semua terdetik kan? saya tidak pasti dan tidak tahu bagaimana hendak menghukum akidah orang yang tengok cerita ni, tapi saya tgk pun takut terpesong. apatah lagi saya yang baru belajar agama, yang lain? ilmu pun kurang?

begitulah cara orang kafir cuba meracuni fikiran kita, meracuni secara halus, meracuni dengan cara perang pemikiran. selama ni kita di perangi dengan bermacam pemikiran yang tidak betul seprti islam liberal sekular dan macam-macam lagi.. sekarang mereka cuba meracuni fikiran kita dengan jalan filem dan drama, hiburan...

cerita ni merbahaya... jgn lah terikut-ikut.... sama juga dengan cerita hantu malaysia yang lain... kita ada pegangan kita sendiri... akidah tu adalah pegangan... nanti lama-lama pasti luntur pegangan tu..

nak harapkan tv3 tidak siarkan? harapkan alim ulamak haramkan? sampai bila?

Assalamualaikum wbt,

seperti yang tuan TS cakap..

[quote name='raidizh AR' date='21 November 2009 - 06:03 PM' timestamp='1258797780' post='1002808']
**tentang akidah memang gagal ye ak cakap awal2... layan cerita ni sekadar cerita sahaja.. xde lebih2
[/quote]

sekian

[quote name='Datuk_Seri' date='21 February 2010 - 03:12 AM' timestamp='1266693136' post='1018085']
aku supernatural tak pernah miss lagi setakat ni. Aku anggap cerita ni sekadar hiburan dan bukan sebagai ilmu untuk diserapkan kedalam kepala otak aku ni. Sekarang ni dia dah patah balik ke jalan cerita yang agak slow. Kalau dulu waktu lucifer nak keluar, memang banyak aksi..

#btw, ustaz aku dulu sendiri suruh tengok cerita 'stigmata' supaya aku ni paham konsep puak sana didalam agama mereka berbanding agama kita iaitu agama Islam..
[/quote]

masalah nya adalah kita ni kurang faham akidah agama sendiri.... nak pula belajar agama orang lain.. pegangan sendiri tak kukuh, nak belajar pegangan orang lain... nampak sangat kamu semua dah terpengaruh dengan perang pemikiran yang telah dilancarkan oleh orang kafir.... ustaz? boleh dengar cakap ustaz, tp jgn dengar cakap seorang je, mgkin ilmu dia tak seberapa.. saya pun lagi la cput je....

saya dah lihat komen kamu semua di sini, semua dah takbsub, seolah-olah dah percaya, terpengaruh dengan dakyah mereka....

[quote name='Aku Tak Sengal' date='15 March 2010 - 04:21 PM' timestamp='1268641307' post='1021636']
Assalamualaikum wbt,

seperti yang tuan TS cakap..

sekian
[/quote]

mmg la, tapi dari pemerhatian saya pada komen yang diberikan, saya lihat anda semua betul-betul dah taksub dengan cerita ni... mmg dah berjaya la mereka memesongkan perhatian umat islam termasuklah kita semua tp ada juga yang tak sedar diri lagi, nak mempertahankan lagi....

daripada cerita desperate housewive yang menceritakan surirumahtangga yang gersang dan sangap, kita pula terikut-ikut, melakukan apa yang dilakukan, kita terima je, takder pun terdetik dalam hati tu rasa jijik, marah dengan kemungkaran yang berlaku sbb iman dah lemah, lama-lama tak kematu, dah biasa, rasa macam takde rasa apa-apa.. mcam kamu semua sekrang ni la.... banyak hadith yang boleh diberikan tapi tidak saya hafal.... maafkan saya, tp selemah-leman iman adalah benci dengan hati.. lepas tu takder lagi...

itu baru cerita desperate housewive, belum lagi cerita lain... cerita apa lagi, ghost whisper? supernatural? kalau berkaitan dengan sains fiksyen seperti kyle xy ok lagi la, tp tetap melalaikan, ada babak sex, cium, bagaimana hati kita waktu tu? sensitif?atau takde rasa apa-apa? sebab dah biasa tengok? dah masuk perangkap... ada hadith nabi, maksud lebih kurang ye, kita semua akan masuk terikut-ikut cara yahudi dan nasrani sedikit demi sedikit sehinggakan masuk delam lubang biawak sekalipun... contohnya, masyarakat islam kat malaysia ni, termasuk yang dalam forum ni....

mungkin ada yang akan berkata, boleh belajar sesuatu, apa boleh belajar? tak cukupkah al-quran dan hadith yang boleh kita belajar bagaimana nak hidup? nak berhibur? betul ke boleh terhibur? yang pasti yang bercakap itu adalah dari nafus semata-mata bukan berasal dari iman..

banyak yang ingin saya perkatakan tetapi apakan daya.... selamatkan lah dirimu wahai saudara muslim ku yang baik... kita umat islam adalah umat yang terbaik, kita akan menjadi saksi, kita yang sepatutnya memimpin dunia ni... sebab dengan islam dunia ni akan aman... takkan ada cerita yang melalaikan ini, melalaikan kita dari mengingati Allah..

wallahualam

[quote name='hamba99' date='15 March 2010 - 04:02 PM' timestamp='1268640133' post='1021632']
assalammualaikum....

saya berpendapat, berhentilah dari melihat cerita supernatural ni. sebab ia melibatkan akidah seseorang.. ia cerita mengenai hal keagamaan kristian, pasti dalam hati kamu semua terdetik kan? saya tidak pasti dan tidak tahu bagaimana hendak menghukum akidah orang yang tengok cerita ni, tapi saya tgk pun takut terpesong. apatah lagi saya yang baru belajar agama, yang lain? ilmu pun kurang?

[/quote]
bukan nak kata aku ni bagus tapi aku minat tgk citer ni,tapi pada masa yang sama benda ni hiburan dan bukan rancangan keagamaan,so jangan amik terlalu serius,tentang bab anda nak menghukum akidah seseorang itu aku rasa aku sendiri pun takut aku sendiri pun tak berani nak jatuhkan hukum.orang kristian pun aku rasa kalau layan cerita ni diaorg tak akan amik serius,yelah ceritanya mmg tak masuk deik akal tapi bukan pasal agama kita nak tgk tapi nak tau jalan ceritanya,nak tgk lawaknya,nak tau apa endingnya.itu sahaja.

[quote name='hamba99' date='15 March 2010 - 04:56 PM' timestamp='1268643418' post='1021644']
mmg la, tapi dari pemerhatian saya pada komen yang diberikan, [b]saya lihat anda semua betul-betul dah taksub dengan cerita ni... mmg dah berjaya la mereka memesongkan perhatian umat islam termasuklah kita semua tp ada juga yang tak sedar diri lagi, nak mempertahankan lagi.... [/b]
daripada cerita desperate housewive yang menceritakan surirumahtangga yang gersang dan sangap, kita pula terikut-ikut, melakukan apa yang dilakukan, kita terima je, takder pun terdetik dalam hati tu rasa jijik, marah dengan kemungkaran yang berlaku sbb iman dah lemah, lama-lama tak kematu, dah biasa, rasa macam takde rasa apa-apa.. [b]mcam kamu semua sekrang ni la....[/b] [/quote]
apa yang saya boldkan itu menunjukkan anda nak menasihati namun cara anda salah.kami bukan mempertahankan,cume kami berbincang pasal cerita ini.kami masih belum terpesong lagi Alhamdulillah...
yang kedua tu aku boldkan.so anda kata kami semua ni mcm yahudi dan nasrani la?anda yakin ke setiap perkara yang dihidangkan dalam kisah tu kami suka mcm bercium contohnya?kita tau semua lelaki nak cium pompuan dah memang tuhan jadikan nafsu mcm tu caranya,namun walaupun begitu kita sebagai orang islam takkan la nak ikut cara barat.memang betul ada yang terpesong,namun adakah yang terpesong tu berpunca dari menonton cerita Supernatural ni?

huhuh best gal rupanyer layan thread ni. aku dah sampai latest session dahh session 5 episode 14. mmg dah menyarut dah tapi bak kata orang layan jer. tak de rpun memesongkan akidah aku. tak der pun aku nak ikut cara dorang. apapun kira sendiri boleh menilai citer tuu. bak kata orang yg baik jadikan pandauan yang tak baik jadikan teladan. ada gak kisah22 dalam supernatural tu yg kita leh jadikan teladan beb.

ha ha ha aku baru nak balas loy...org yg menuduh melulu nie agaknya akidah nyer teguh iyer sampai tuduh semua penonton citer supernatural nie terpesong akidahnyer?? dlm dunia hiburan yg subjektif nie jgn kita mudah membuat andaian dan menuduh seseorg terpesong akidahnyer..alo beb kita semua dah beso ..belajo tinggi2 akal pun ale....jadi lu pikir la sendiri...(ada masa ker aku nak pikir sampai terpesong akidahnyer lepas tgk super natural nie...dah la malam aku nak tgu ,esok nak kejr pagi2 ..peh bayk perkara lain laa nak pikir..tanya loy tu ,skang nie entah sempat ke malam tu nak tgk supernatural kan loy ....ekekekekke sori ...) :rolleyes:

[quote name='hamba99' date='15 March 2010 - 04:56 PM' timestamp='1268643418' post='1021644']
mmg la, tapi dari pemerhatian saya pada komen yang diberikan, saya lihat anda semua betul-betul dah taksub dengan cerita ni... mmg dah berjaya la mereka memesongkan perhatian umat islam termasuklah kita semua tp ada juga yang tak sedar diri lagi, nak mempertahankan lagi....

daripada cerita desperate housewive yang menceritakan surirumahtangga yang gersang dan sangap, kita pula terikut-ikut, melakukan apa yang dilakukan, kita terima je, takder pun terdetik dalam hati tu rasa jijik, marah dengan kemungkaran yang berlaku sbb iman dah lemah, lama-lama tak kematu, dah biasa, rasa macam takde rasa apa-apa.. mcam kamu semua sekrang ni la.... banyak hadith yang boleh diberikan tapi tidak saya hafal.... maafkan saya, tp selemah-leman iman adalah benci dengan hati.. lepas tu takder lagi...

itu baru cerita desperate housewive, belum lagi cerita lain... cerita apa lagi, ghost whisper? supernatural? kalau berkaitan dengan sains fiksyen seperti kyle xy ok lagi la, tp tetap melalaikan, ada babak sex, cium, bagaimana hati kita waktu tu? sensitif?atau takde rasa apa-apa? sebab dah biasa tengok? dah masuk perangkap... ada hadith nabi, maksud lebih kurang ye, kita semua akan masuk terikut-ikut cara yahudi dan nasrani sedikit demi sedikit sehinggakan masuk delam lubang biawak sekalipun... [b]contohnya, masyarakat islam kat malaysia ni, termasuk yang dalam forum ni.... [/b]

mungkin ada yang akan berkata, boleh belajar sesuatu, apa boleh belajar? tak cukupkah al-quran dan hadith yang boleh kita belajar bagaimana nak hidup? nak berhibur? betul ke boleh terhibur? yang pasti yang bercakap itu adalah dari nafus semata-mata bukan berasal dari iman..

banyak yang ingin saya perkatakan tetapi apakan daya.... selamatkan lah dirimu wahai saudara muslim ku yang baik... kita umat islam adalah umat yang terbaik, kita akan menjadi saksi, kita yang sepatutnya memimpin dunia ni... sebab dengan islam dunia ni akan aman... takkan ada cerita yang melalaikan ini, melalaikan kita dari mengingati Allah..

wallahualam
[/quote]

tak tahan aku ayat yg aku boldkan nie....

salam semua,

maaf aku menyampuk
kalau korang tak setuju, diam jer

ape yang dicakap itu benar,
2 hadis yang digunakan itu hadis soheh

so baik diam,

niat dia baik, nak menyedarkan korang...

maafkan dia kalau dia memang sudah lari dari topic perbincangan ini..

takpe2 biar lah....maybe dia rasa terancam dgn citer2 mcm tu...tp jgn tuduh2 yerr...cuma yg dah tgk tu teguhkan iman ekekekke,wei supernatural 5 yg kat astro tu dah abis ke? aduhh miss lagi

kalau dulu mmg syok layan citer nih... time dia buru2 hantu semua tuh...

tapi sejak dia dah masuk bab2 nabi.. malaikat ngan tuhan semua tuh aku ngan member aku yg tgk citer nih dah rasa semacam dah

kurang senang pon ade... takut pon ade...

semacam ade sindiran... tgk dia pilih nabi... sorang yg kaki botol...

malaikat lak dah ade pihak baik ngan jahat... setan lak leh ade yg baik...

manusia pilih dunia dari syurga (nih mmg berlaku skrg tuh hanya kiasannya jer) haha...

oh yer sapa kata citer nih takde kaitan ngan agama... berlambak isi dalam dia berkaitan dgn agama terutamanya dari bible...

kata2 hamba99 tuh ade betulnya... sekadar nak ingatkan kita supaya jgn terlalu lalai tuh jer... saling ingat mengingati...

terpulang pada kita nak terima atau tentang dia... tugas dia mengingatkan kita dah lepas...

[quote name='hamba99' date='15 March 2010 - 04:02 PM' timestamp='1268640133' post='1021632']
assalammualaikum....

begitulah cara orang kafir cuba meracuni fikiran kita, meracuni secara halus, meracuni dengan cara perang pemikiran. selama ni kita di perangi dengan bermacam pemikiran yang tidak betul seprti islam liberal sekular dan macam-macam lagi.. sekarang mereka cuba meracuni fikiran kita dengan jalan filem dan drama, hiburan...

[/quote]

waalaikumussalam,

aku tak tengok siri ni dari tv3, aku tengok dari CW channel, full version and uncut.

cerita ni menarik sebab dua karakter utama - sam and dean, dan cerita pasal manusia itu sendiri dalam pelbagai situations, tapi dalam bentuk satira di sebalik hantu, makhluk halus etc.

kalau nak kata cerita ni tak boleh tengok untuk budak-budak bawah 12 tahun, mungkin berasas laa. sebab diorang ni memang tak cerdik pun.

tapi kalau dah lebih 21 tahun pun tak boleh tengok hanya sebab nanti takut terpengaruh, bagi aku ni satu yang tak logik (kecuali lah kalau 21 tahun pun tapi dah bebal cam geng agama "The Force" yang terpengaruh bila tengok cite "star wars", tapi yang tu kurang dari 0.01% jumlah penduduk dunia). Come on, orang dewasa (probably even young adults) dah cerdik untuk tak terima kristian hanya sebab "dia tengok setan repel bila kena holy water".

aku percaya semua orang di dunia ni pun sangat cetek ilmu dia pasai autobot.tapi aku juga sangat yakin takde sapa percaya Optimus prime tu wujud simply because tengok cite Transformer.

[/quote]
Al-Quran dan hadith adalah panduan hidup. Nak belajar kena dig in more beyond than that - tapi masih berpaksi dari Al-Quran dan hadith.

And supernatural adalah hiburan, and at the same time kita belajar something pasal culture and lore agama/budaya bangsa lain - and based on recent episodes, kristian to be precise.

Hence takleh la samakan siri supernatural (hiburan) dengan Al-Quran/Hadith (de facto knowledge and belief)

Kita marah kat certain westeners yang beragama kristian cakap Islam terrorist simply sebab diorang tak reti and tak faham agama Islam. So what makes us difference then them kalau kita taknak tahu something pasal agama and kepercayaan diorang? Takde suruh bukak terjemah bible pun untuk belajar, just in form of entertainment around you - one of them is supernatural. quick, dirty and easy!

Simply put. Dengan tengok supernatural ni kita dah tau "new/old testament", "four horseman", and pagan adalah kepercayaan kristian. Kita tahu pentagram tu kepercayaan kristian untuk lindung dari setan. Yang ni semua takde dalam Al-Quran, and it's a bonus for us to have this knowledge, sekaligus dalam bentuk hiburan satira (yang bagi aku ada nilai moral yang baik yang boleh diambil).

So that maybe next time, kita dapat make sense dari apa yang kristian cuba sampaikan, and relatives pada kita. And so mamybe next time, kalau jumpa orang yg claim alim ulama cam Ayah Pin tipu kita cakap nk elak hantu pakai pentagram pun takdelah kita tertipu. tau tu apply for christian.

I still believe that knowledge is fun. And watching supernatural is a part of (small) learning curve yang sangat menarik. Hanya orang yang takut untuk face challenge and takde kapasiti untuk belajar something beyond dari apa yang dia di'inculcate' since young je akan cakap tengok supernatural lari akidah.

sekian
-electroboy- Edited by electroboy

supernatural episod 15 dah keluar ni..
takde nk review ke ?
hehe

aku pun nak letakkan skit pandangan...apa yg diperkatakan spt oleh hamba99 sbrnrnya adalah spt satu peringatan buat kita semua spy jgn mudah terpedaya dan klu bole elakkan drpd meliht cite2 yg mengandungi unsur2 keagamaan...well niat dia mmg adalah baik cuma satu kesilapan dia, dia trlalu memaksa utk kita tidak lakukan dan ikut spt yg dikatakan olehnya...bukan aku nak kata aku ni sorg yg ckp kuat beriman, (sehingga kini aku masih cuba untuk memperbaiki solat dan sikap2 serta lain-lain agar Allah S.W.T dpt menerima ibadat yg dikerjakan oleh aku)cuma spttnya hamba99 dlm islam kita x bole memaksa utk seseorang tu terus berubah drpd jht jd baik, dari perogol kepada org yg beriman...sedangkan Nabi S.A.W sendiripun mengatakan bahawa Islam bukanlah satu agama paksaan dan kita haruslah rela menerimanya dengan seikhlas hati yg boleh...sama jugak spt dgn org yg lihat cite2 syirik spt supernatural, ghost whisperer dan sbgnye...mereka menganggp cite itu sbg skdr hiburan dan ada juga forumer kata yg cite itu bole memberikan kita lebih fahaman mengenai agama org2 kafir...pada pendapat aku (bukan sbg ahli ulamak sbb akupun still terkapai2 lg)apa yg dorang katakan tu ada betulnya...cuba pandang dr sudut positif lebih dr sudut yg negatif...iman seseorg tu bole runtuh dgn sekelip mata sekiranya setiap kali dorg selalu memikirkan perkara yg negatif spt cth mempersoalkan kewujudan Tuhan (maafkan aku klu trlalu over sgt)...sbb tula kita mesti jdkan panduan drpd Al-Quran dan hadis sbg pegangan agr kita x mudah trpesong akidah...jd hamba99 aku faham niat baik kau dan aku x salahkan ko langsung cuma dlm Islam kita tdk bole memaksa seseorng umat utk berubah dlm sekelip mata...semuanya akan mengambil masa dan perlukan kerelaan dalam diri barulah betul2 ikhlas...kpd forumer lain maafkan aku sekiranya trdpt kesalahan dlm penerangan yg aku tulis ini...aku sehingga kini masih belajar dlm mendalami Islam dgn lebih mendalam...harap dapat diampunkan...insyaallah...assalammualaikum... Edited by haziqnet

[quote name='scorps' date='29 March 2010 - 09:45 PM' timestamp='1269870320' post='1023581']
supernatural episod 15 dah keluar ni..
takde nk review ke ?
hehe
[/quote]

pretty dissapointing lah.. after two month, ingatkan in the end lawan another horseman.. but not much

bosan2 aku layan je cerita ni pasal cerita dia jarang bersambung kalau lawan antu2 biasa nih ..

[quote name='electroboy' date='30 March 2010 - 04:56 PM' timestamp='1269939390' post='1023719']
pretty dissapointing lah.. after two month, ingatkan in the end lawan another horseman.. but not much
[/quote]
so, zombie tu bukan ke sign of another horseman?
agak-agak korang, Bobby akan resigned ke? tak nak lawan dgn devil lagi dah?
nampak dia pun kecewa benar..

baru tgk eppy 18 smlm... suke part mase dean kenyit mate kat sam... sungguh comel

sedeh giler mase dean kate die xboleh percaya kat sam... brotherhood ke laut lagi... haishh

plus: rase nak lempang adam

[font="Tahoma"][size="2"]wow.. episod terbaru ni gila ah. Semua god turun.[/size][/font]

Assalamualaikum,

baru habiskan season 5, ending yg agak twist..

[spoiler]Agak sadis bila Lucifer bunuh Castiel petik jari je...
cisss sungguh mmbunuh expectation ak diorg akan fight gile2
Michael lak jadi filler je.. last2 join skaki si Lucifer terjun tiruk lol
Part Chuck agak menimbulkan persoalan, adekah dia ***? :huh: [/spoiler]

next season ape yg nak kerepekan lagi ntah... nasib last season <_<

last episode tu bukan ke lucifer dh masuk hell balik dgn micheal,
tapi tetiba ada balik tgk dean dgn lisa plak
huhuuh