Jump to content
Sign in to follow this  
tasek16

Sebuah lagu orang tengah frust :)

Recommended Posts

sabtu lepas adik aku datang rumah ...dengan muka yang sayu....aku tahu kenapa dia berwajah sayu...aku malas nak bukak cerita pasal kesayuan hati adik aku ni..yer laa aku faham orang tengah sedih.. BTW adik aku ambil gitar dan terus menyanyi..dari gaya melodi dan lirik memang menunjukkan sebuah lagu frust..aku tanya kat adik aku lagu sapa ni...dia cakap on the spot..aku cakap not bad...why not rakam terus...so adik aku pun masuk dalam mini studio aku dan terus petik gitar dan aku pun menekan butang button record...aku biarkan dia melayan perasaan hehehhe...

Then finally aku cakap buat rakaman yang proper...then adik aku memainkan gitar tanpa vokal...kemudian aku masukkan drum ,bass keyboard, gitar dan finally masukkan vokal.. jadilah satu lagu...emmm sampai pukul tiga pagi...hope korang enjoy..lagu ni tak la setaraf M nasir.. but cukup untuk adik aku melayan perasaan hahahahahah

Lagu: Kita Tak Mungkin Bersatu
Nyanyian :Saiful
Gitar: Saiful
Keyboard / drum machine: Tasek16
Bass.: Tasek16
Rakaman/mixing/mastering:tasek16

...layan.... ::icon_smile::

Assalamualaikum,

Aku paham niat anda..tp sila menyepam di tempat yg btul.. ekekeke ::icon_razz::
Sini Perisian Komputer beb..Bukan Multimedia untuk berjoget tu.. haha Mai secewen ::icon_lol::

hahahaha sorry kalau wrong place.... ::icon_smile:: maklumlaa dah lama tinggalkan putera.com...btw mod tolong pindahkan ke tempat yang sesuai.... ::icon_smile::

assalamualaikum...

yup lagi sesuai letak kat wayang, muzik dan majalah.. ::icon_biggrin::

best lagu tu..congrats..sedap suara adik ko..mcm lan kristal pon ada sikit..hehe

tak sangka pulak otai terulung pon buleh tersilap tempat mengepos... ::icon_lol:: takpela kici punya hal..

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...
tak sangka pulak otai terulung pon buleh tersilap tempat mengepos... ::icon_lol:: kici punya hal..

hahahahhaha aku pun manusia gak beb..silap dan tersilap normal laa ::icon_smile:: ....sapa mod kat sini tolong pindah kan....

TOPIC MOVED

Hehe rilek la tasek..aku tak kesah pon..saje je kaco otai lama cam ko ::icon_razz::
sini sbnrnye mcm "Free Roaming Place"..cam xde org marah pon..hehe

aku dengar lagu kita xmungkin bersatu tu dari pukul bape tadi ntah... ulang2 je... lagu ni korg reka sendiri ke? impressd

baidewei, nak tumpang tanye TS, aku dah lame merancang nak beli kibod, tapi macam kedai aku jumpe sume mahal2... aku xpenah beli alat muzik before ni... ade sikit guide x? aku nak yang murah je, tapi buleh la gune... sekadar bertanya

raidizh AR wrote:aku dengar lagu kita xmungkin bersatu tu dari pukul bape tadi ntah... ulang2 je... lagu ni korg reka sendiri ke? impressd

baidewei, nak tumpang tanye TS, aku dah lame merancang nak beli kibod, tapi macam kedai aku jumpe sume mahal2... aku xpenah beli alat muzik before ni... ade sikit guide x? aku nak yang murah je, tapi buleh la gune... sekadar bertanya

no lagu ni adik aku yang punya idea ... aku just tolong rakam dan buat music arrangemet ::icon_wink::

nak beli keyboard ? ada yang murah below 1k jenis panasonic..janji ada midi..so boleh sequence kat pc guna cakewalk..boleh siap print music sheet lagi kalau nak hantar ke syarikat rakaman ::icon_smile::...etc...

1k? mahalnye.... aku student lagi bro.... umur pun kiut je lagi ni haa.... ada member aku kate die beli below RM100... aku dah try cari, tapi xjumpe plak... aku penah main kibod dia... ok je... ak nak cari yang cikai2 je... kalo ade nak buang kibod, PM la ak... ::icon_sad::

yang ko gune main lagu adik ko tu, mahal ye?

raidizh AR wrote:1k? mahalnye.... aku student lagi bro.... umur pun kiut je lagi ni haa.... ada member aku kate die beli below RM100... aku dah try cari, tapi xjumpe plak... aku penah main kibod dia... ok je... ak nak cari yang cikai2 je... kalo ade nak buang kibod, PM la ak... ::icon_sad::

yang ko gune main lagu adik ko tu, mahal ye?

aku punya keyboard lama..aku beli awal 90'an jenis technic (sekarang panasonic)dalam 2k (second hand)..but still ok laa untuk melalak.. heheh...

aku beli sebab dulu aku join band ..but sekarang malas nak buat band...main sorang2 dengar sorang melalak sorang2 hehehhe...biasalah dah ada anak pinak ni... ::icon_smile::

2k? alamak aih, terduduk aku dengar... aku xingat pulak jenama kibod member aku... kena tunggu lagi beberapa tahun la baru aku mampu beli kot... neway, terima kasih bro sudi berkongsi... two thums up untuk kolaborasi korang dalam kita xmungkin bersatu ::icon_cheers:: sekian

aku pernah cipta n cari lagi guna keyboard,ianya seronok dan mencabar.dulu takde gitar,huhuhu...

assalamualaikum...

kibod lagi byk jari nak guna..

btw tahniah utk tasek16 sebab naik pangkat.. ::icon_biggrin::

Patutnya dalam 'Jati Diri dan Peribadi'

Takde kena mengena langsung dengan 'Wayang,Muzik dan majalah'.

eh... mmg patut kat sini kot jedi... TS nak share lagu die ngn adik die... tentang macam mane lagu ni die dapat tuh introduction sahaja...

sama macam TS berkongsi hasil karya music die la... harus disini...

jati diri dan peribadi tuh tmpt utk kongsi personal thg lebih seswai

Spoiler:
aku mmg layan lagu nih sepanjang hari.. syok wwooo

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...
btw tahniah utk tasek16 sebab naik pangkat.. ::icon_biggrin::

hahahhahahahha..aku sendiri pun tak tahu yang aku naik pangkat,,, ::icon_lol::
raidizh AR wrote:eh... mmg patut kat sini kot jedi... TS nak share lagu die ngn adik die... tentang macam mane lagu ni die dapat tuh introduction sahaja...
sama macam TS berkongsi hasil karya music die la... harus disini...

yaaa betul tu ...actually ada lagi lagu dalam simpanan aku..cuma belum rakam hehhe..some songs from my own creation..nanti kalau dah siap rakam aku post kat ..sini.. btw semua lagu aku taraf amatur jer...just for fun ::icon_smile::

aish!!
bengang betol la x leh nk bukak..
da la kat ofis kene block patu kat umah xleh gak..
nak mencarut2 je ni ha...

media player ak prob ke ape ek??