Jump to content
Sign in to follow this  
jaja_1

AWEK CANTEK/PAKWE HENSEM...BANGGA KER?? AWEK TAK CANTEK/PAKWE TAK HENS

Recommended Posts

SALAM..OK KITA TENGOK ZAMAN LA NI BANYAK GAK YANG MEMILIH RUPA.. BLA POMPUAN LALU TAK SEGAK,SAPA PON TAK MO NGORAT..BILA DATANG YANG CUN,MAU TEKELUAQ BIJI MATA.. SAMA NGAN NGAN LAKI..BILA LAKI TAK HENSEM LALU,SEMUA PAKAT KALIH MUKA,BILA YANG HENSEM LALU,TU DIA..TERNGANGA MULUT2....PENTINGKAH RUPA?? BUKANKAH SEMUA MAKHLUK TUHAN CANTEK DAN HENSEM BELAKA..SEBAB DIA MAHA CANTIK..... ::icon_cheers:: ::icon_rr::

Bagi aku kalo sama2 segak n cantik pown tak menjamin kebahgiaan gak....mcm erra n yusri dulu...bole la bangga sekejap..tp at last tak kemana gak...(bukan sume la yg sama2 cantik n segak ni mcm nih)

Macam aku lak...aku suke tgk lelaki dr sume aspek...kalo rupe failed sekalipun..aku tgk lak perangai die..achievement die dlm studi/ keje...so pendek kata aku tgk sume la sblm aku decide utk declare..
kalo ade yg ckp pompuan mcm ni cerewet...ok aku agree but cerewet mmg perlu kdg2 dlm idop kite nih..

berbaloi la cerewet pun kalo nk bg kasih syg melimpah2 kan...

hehhee....sekian dr aku...lalala...

::herz::

Miss U.A wrote:Bagi aku kalo sama2 segak n cantik pown tak menjamin kebahgiaan gak....mcm erra n yusri dulu...bole la bangga sekejap..tp at last tak kemana gak...(bukan sume la yg sama2 cantik n segak ni mcm nih)

Macam aku lak...aku suke tgk lelaki dr sume aspek...kalo rupe failed sekalipun..aku tgk lak perangai die..achievement die dlm studi/ keje...so pendek kata aku tgk sume la sblm aku decide utk declare..
kalo ade yg ckp pompuan mcm ni cerewet...ok aku agree but cerewet mmg perlu kdg2 dlm idop kite nih..

berbaloi la cerewet pun kalo nk bg kasih syg melimpah2 kan...

hehhee....sekian dr aku...lalala...

::herz::

perangai aku ok x??... rupe memang failed la.. huhuhu...

p/s : sory off topic jap.....

perangai ko FAILED!!!! REJECT!!! TAKDE HATI PERUT!!! ahahhahhaaa.....sbbnye ko sgt kejam ngn aku...ahahhaa..
gelak jahat same die... ::icon_twisted:: ::icon_twisted:: ::icon_twisted::

rupe tak penting yang penting hati mesti ikhlas...
ni dahla muka hudus perangai cam setan sape la malang beno dapat mamat camni (bukan aku) ::kopfschuettel::

ex ckp aku nie baik tp kuat jealous.. salah ke jealous2 nie? huhu... rupa mmg aku takde.. aku tgk member2 aku semua hansem2, smpai kat awek dierorng, ayooooooooooooooooooooo... cmner larh.. tp bler tanya rakan karib aku.. dier jawab, lumrah, dier kata mmg laki hansem dgn awek huduh, laki huduh dgn awek chantek... and yg chantek sama hansem tu tak banyak diluar sana.. tp btul gak, cousin aku belah johor sana semua muka corrupted, mcm aku larh, tp aweks dan isteri dieorng semua cun2 gler... anyway, cousin aku nie semua berjaya... sbb tu dpt yg itu mcm punya aweks/isteri...

p/s= aku bukan ladies, hehe, tp ttiba mood nk reply lak kat topic nie...

Muka leh touchup ngan makeup. yang penting body tu kene jaga. sok dah kawin sok jangan salahkan suami buat cawangan baru sebab tak pandai jaga penampilan utk suami. Just my 2cent...

MISS U.A,LORFAZ tu mmg kejam..tak berhati perot...dia kejam gak ngan aku..dia kata aku krisis identiti..mmg aku krisis pon...wakkakakkkaakka......ala bg aku semua makhluk Tuhan tu cun dan kacak...tol dak...wakakakakka......... ::icon_redface::

sebenarnya rupa tu bonus je.. mcm mana kita bwk diri tu kira plus point la. kalu muka lawa tp berkurap pun takde sapa nk. muka hodoh tp pandai bergaya org pun pandang jugk.

pada aku memilih kerana rupa.. tgk la. tak kemana... sbb rupa leh berubah.

luqolas wrote:Muka leh touchup ngan makeup. yang penting body tu kene jaga. sok dah kawin sok jangan salahkan suami buat cawangan baru sebab tak pandai jaga penampilan utk suami. Just my 2cent...

mekap? kalo ak jd laki, ak prefer awek yang xmekap sgt.. kalo cun kerana mekap pn xgune gak kn? xkn smpi ke tdo nk pkai mekap ye x?

yg ak bold tuh, kaum adam juge sile amik perhatian.. jgn ingt pmpn je kne jage, korg pn kne.. ini x, bini die pregnnt, laki pn same naik perutnye.. hahahahahha <---- realiti k!

bab perut ak tanak citer byk.. kang ad yg teringt gmbr mase kecik..

p/s: ::icon_smile:: senyum tuh sedekah

Lelaki kalau perut boroi bermakna dia bahagia dengan masakan isterinya..

assalamualaikum...

kindaichi_hajime wrote:aku lg ske mmilih pmpuan yg ske terseyum berbnding dgn rupe..
ntah la npe...tp aku rse tenang je...hehe..

jd...senyum2 la slalu..

saja menjengah jap kat sini sebab nak jawab: haah la kin..betul gak tu..agaknya nampak mcm good mood kot..hehe

cantik ke hodoh smua kurniaan Allah...n sebagai ujian sebenarnya....yg cantik ade ragamnya...yg hodoh ada ujiannya...yg pntinng hati ...Allah tgk hati...

tp pompuan yg sedar diri dia tu perempuan ngan ada akhlak mmg menyenangkan hati cam hajime ckp...pompuan klo muka stended tp pandai amik hati pn best...yg ak x ska apabila pompuan obses ngan kurniaan Allah hingga ada yg riak n sebagainya...sekian tazkirah ekspres!

raidizh AR wrote:
luqolas wrote:Muka leh touchup ngan makeup. yang penting body tu kene jaga. sok dah kawin sok jangan salahkan suami buat cawangan baru sebab tak pandai jaga penampilan utk suami. Just my 2cent...

mekap? kalo ak jd laki, ak prefer awek yang xmekap sgt.. kalo cun kerana mekap pn xgune gak kn? xkn smpi ke tdo nk pkai mekap ye x?

yg ak bold tuh, kaum adam juge sile amik perhatian.. jgn ingt pmpn je kne jage, korg pn kne.. ini x, bini die pregnnt, laki pn same naik perutnye.. hahahahahha <---- realiti k!

bab perut ak tanak citer byk.. kang ad yg teringt gmbr mase kecik..

p/s: ::icon_smile:: senyum tuh sedekah

lalalalaaaa..... bini aku ngandung aku wat 6 pack ler... so far family aku yg lelaki semua xde yg boroi/gemuk ye. apak den pun poghut eh maintain jo...

pakwe hensem,awek cantik...hmm menjawab tajuk diatas kita jangan sekali2 merendah diri sebaliknya kita perlu rasa bangga dan bersyukur dgn setiap apa yang tuhan temukan...tak perlu merendah diri,kerana kita semua dari asal usul yang sama...
yang penting hati dan sifatnya yang elok.namun kadang2 lelaki selalunya tertipu dgn mainan wajah,ini kerana jika kecantikan itu yang menarik hati seseorang lelaki,maka lelaki itu hanya menilai perbuatan wanita itu hanya berdasarkan kecantikan...jika ada perkara yang tidak elok ada pada wanita itu lelaki yang menyukai wanita itu seboleh2nya akan menidakkan perkara yang buruk.
bukannya kita perlu mencari keburukan orang lain,itu salah.namun dalam berkawan lebih baik berhati2.begitu juga bagi wanita.mungkin wanita itu cantik dan lelaki itu tidak menarik,namun mungkin kita terlupa yang hatinya lebih cantik dari lelaki yang sepatutnya bersama dgn wanita itu...

P.S Kegagalan dalam kemuliaan lebih baik daripada kejayaan dalam
kehinaan. Memberi sedikit dengan ikhlas pula lebih mulia dari memberi dengan
banyak tapi diiringi dengan riak.

rupa tak penting, kalau ade rupa, namenye bonus...)

darjat pun tak penting

yang penting... setia, ikhlas, jujur, boleh memberi & menerima, saling menyayangi, ade pendapatan, bertanggungjawab, sederhana tentang agama(kalau kuat agama dah kira bonus)

yaaa... kalo ak, ak prefer yg sedang2 je, asal sedap mata ak memandang, ckup la... krn ak sndr pn sedang2 je mata ak memandang

ak je pon yg nk ngadap die hari2... bkn org lain... ye x? hohohohohhohooh

awek cantik bangga??
lsg xbest ada awek cantik nie..asyik kena kaco kat org laki len jek..nak tggl sorg2 pon risau sbb byk kes2 rogol skrg nie..ibarat pakai moto baru..hati lgsg xtng..

awek/pakwe xcantek rendah diri??
aku rs org lam kategori nie xrs rendah ati awek atau pakwe dia xde rupa..sbb bila hati dah suka, org ckp ape seme tolak tepi kan?huhuhu

p/s:cantik ke huduh ke seme kurnian tuhan..yg penting jaga tingkah laku ketika bercinta..jgn sampai buta xknl ape itu halal haram,sbb cinta serah seme yg ada...lupa tuhan,lupa family..ada otak guna2 kan lah yer... ::icon_lol::

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...