Jump to content
jaja_1

PAKWE MENYEKAT KEBEBASAN???

Recommended Posts

Kalau stakat nak tahu xpe.. Jangan jadi cam kakak gf aku, nak gi memana pakwe dia tak benarkan lansung, kuar dng dia jek leh. Pelik aku laki gini, belum ada hak lagi dah wat camni, sok dah berumahtangga sok tak tau la camne nasib bakal kaklong aku tu..

p/s: bakal kaklong aku muda 4 tahun dari akuu.. kekekeke...

hahahaha lawak juga aku baca kisah korang....
aku pun nak share kisah aku.....aku kalau dgn gf aku..aku open je...kau nak g mane ke dgn siapa ke suke hati hang lah....tapi ingat jgn balik mlm sgt sudah n ingat awk tu dah ada bf......kalau keluar dgn laki sebaik2nya bwk kwn gurl sorang...........coz taw jelah kalau satu laki satu gurl nnti jd mcm mane.......wlaupn dlm keta kan2 kwn2........tapi yg aku xtahannya....semua gf yg aku dpt...semua xpaham aku.....dgn erti kata lainnya tp sama maksudny......suke kongkong aku......smpai aku nak setting mtor pun xbg....i2 lah ini lah.....buat abis duit lah.....pas2 kalau aku keluar umah lepak dgn member2 pn.....dia dpt taw aku xbgtahu msti nak jd gaduh pnye lah....paling tidak tarik muke........memang bosan gila lah aku........mak ayah aku xmcm tu....so kesimpulannya...aku idup solo....sekarang.....senang cita nak lepak ke nak wat apa ke....xada siapa nak sibuk2...kalau dah xtahan sgt nnti nak kawin....kmpul je duit...suruh mak cari..........whahahahahaha....... ::lol::

p/s:aku bukan anti gurl.....but wat mase ni aku lebih suke berkwn je........coz kwn tu xakan ada penamatnya kan......... ::icon_cool::

memang betul....tapi kalau kasih sayang yg kita harapkan tu wat idup kita terkongkong lagi xgunakan.......so aku rasa persahabatan lebih ok...coz kita leh kongsi masalah kita juga......n kdg2 nak ckp i love u pun leh........hehehehehehe...... ::icon_lol::

persahabatan? antara lelaki dan perempuan? kalu terlalu rapat leh jerat diri sendiri... trust me.. been there done dat.

Aku rasa ini bukan mengongkong...tujuan sebenarnya nak bagi tau yang dia ambil berat atau sekadar ingin tahu. Bagi setengah orang yang dah biasa bebas, benda ni di anggap mengongkong. Ada juga pompuan yang bersikap macam ni.
Dari pengalaman, aku pernah jumpa lelaki yang bagi gajinya 100% pada girlfrennya untuk tujuan nikah. Budak lelaki ni kaki judi. Jadi pandangan aku taklah salah. Yang jadi salahnya, bila tak jadi kawin, duit tu pun hilang.
Macam pandangan member kita, jangan bagi 100% hati kita kat orang. Ini memang betul. Asas yang penting dalam menjalinkan hubungan ialah kejujuran. Belajar menerima seadanya si dia dan jangan terlalu mengharap. Kalau jenis tak jujur, pakai GPS pun tak guna.
Lebih baik reject aja kalau kita tak selesa dari makan hati berulam jantung. Takkan nak monitor dia aja.
Dalam dunia ni bukan ada 1 pompuan atau 1 lelaki aja. Pilih aja yang mana sesuai. Hanya kita yang faham hati kita. Orang lain hanya mampu kata " aku tumpang simpati" dan kita yang kena tanggung sampai mati.

erm....bagus pendapat masing2 dari hati masing2kan..bg aku persahabatan antara laki ngan pompuan mmg harus sangat jaga batas2nya..aku da gak meber laki yg rapat..dan dia dah pun ada awek..awek dia pun da restu persabatan kami...so...go on je la..

persahabtan laki dan perempuan? dari pengalmn ak a.k.a fate ak, salunye akn terbit perasaan xbpe nk enak

out of 5 kwn lelaki yg ak btol2 baik, 4 drnye penah meluah perasaan 'suke lebih dr kwn' tuh

bile pihak sane dah tersasul perkataan tuh, pihak 1 lg kne ad toleransi dan ayat yg power utk menolak

hahhahaah... salunye ak pilih 'ak tanak hilang kawan yg baik'.. owaiz works.. tp skrg, sedangkan rambut pn xsame hitam, apetah hati

lain org lain pengalmn.. sehingga hari ni, kesemua mereka masih lg sahabat baik ak.. even awek dorg pn tau persahabatan kitorg, tade jeles ke hape

pakwe menyekat ak berkawan? opkos... smpi kalo ak nk kuar reunion klas ramai2 pon die xbagi sbb ad bdk klas pnh ad history ngn ak

tp ak degil, g gak....hahahhahh.. jujur jela sbb ak tau ak xbuat pape salah.. lantak la die mengamuk pun

skrg da jd ex... jodoh xpnjg... tp berpisah bkn krn disekat atau menyekat

my 2cents

raidizh AR wrote:persahabtan laki dan perempuan? dari pengalmn ak a.k.a fate ak, salunye akn terbit perasaan xbpe nk enak

out of 5 kwn lelaki yg ak btol2 baik, 4 drnye penah meluah perasaan 'suke lebih dr kwn' tuh

bile pihak sane dah tersasul perkataan tuh, pihak 1 lg kne ad toleransi dan ayat yg power utk menolak

hahhahaah... salunye ak pilih 'ak tanak hilang kawan yg baik'.. owaiz works.. tp skrg, sedangkan rambut pn xsame hitam, apetah hati

lain org lain pengalmn.. sehingga hari ni, kesemua mereka masih lg sahabat baik ak.. even awek dorg pn tau persahabatan kitorg, tade jeles ke hape

pakwe menyekat ak berkawan? opkos... smpi kalo ak nk kuar reunion klas ramai2 pon die xbagi sbb ad bdk klas pnh ad history ngn ak

tp ak degil, g gak....hahahhahh.. jujur jela sbb ak tau ak xbuat pape salah.. lantak la die mengamuk pun

skrg da jd ex... jodoh xpnjg... tp berpisah bkn krn disekat atau menyekat

my 2cents

Bagi lelaki yang senang mengucapkan kata "cinta" tu sebenarnya nak mengayat.Kata si Ziana Zain "MADAH BERHELAH"..Kalau mangsa termakan ayat, jawapnya sehingga badan di kandung hayat dan bila dah jemu atau dah dapat apa yang dia nak, maka meranalah sepanjang hayat si mangsa yang di rayu tadi. Tu sebab aku tak heran kalau ada lelaki dari spesis aku sanggup mengaku bujang kat luar rumah sedangkan mata dah rabun dan telinga pun dah nak mula pekak. Ini semua kerana tak tahan dengan dugaan luar rumah.
Tak semuanya macam tu...ada juga yang baik dan sedar diri macam aku ::icon_lol::

tuhla...aku pnh kene kes mcm nih...anak dah ade..tp still dok nk ajak bercinta lagi...ape punye jantan tak tau la...
sib baik aku tersedar cepat..kalo tak, ari2 mkn madu la...hahhahaa....

bagi aku dlm satu perhubungan tu perlu lah ada pmikiran yg matang,kepercayaan n pk pakai akal bukan hawa nafsu.......nmpk mcm senang kan semua ni.......tapi hakikatnya bukan senang nak dpt pasangan kita yang mcm ni.........bg aku memang kdg2 bila kita dah rapat kwn dgn seseorg tu....satu perasaan akan muncul dlm hati salah sorang......cuma cpt or lmbt je......tapi aku jenis pk sekrang hnya mase dpn aku........aku nak keliling dunia dulu kalau boleh pastu cari pengalaman bnyk mane yg boleh........pastu baru kawin.....hehehehehehe........coz aku rasa mcm bosan nk ada aweks ni...coz semua aweks yg aku jmpe...semua jenis mcm sama je........cmburu yg amat lah sesgt2......n sensitif tahap gaban.....

pd aku

kongkong X= amik berat
amik berat = tanggung jawab
sensitif = peke
over sensitif = ngade-ngade
cemburu = sayang
cemburu bute = takde maknenye
open mind = memahami

bile nak berpasangan ( cople )
seeloknye

bile ader kongkongan baek jarakan
bile cemburu mean orang tuh sayang tp kalu da over kompom merimaskan
bile seseorang tuh open minden satu lagi kene jage bebaik sbb yg open tuh bleh close
belajar terime kekurangan dan kelebihan seseorang

bile berkawan..

tak kisah nak jadi seorang pendengar setie tp kene pk diri sendirik nak jd ape
kalu dah ikhlas nak jd sahabat takde masalah walau satu pihak mule ade perasaan
yg tuh tak leh salahkan orang laen sbb diri sendirik yg kene tau nak jd ape..

yg da kawen

layani lah isteri/suami anda sebagai seorang isteri/suami
jd seorang sahabat pd isteri/suami
jd seorang isteri/suami pd seorang isteri/suami

bile ader anak

anak merupekan anugerah yg perlu dibentuk dan dijage
jd ayah/ibu pd anak-anak
jd sahabat pd anak
jd contoh terbaik pd anak

pk pk kan lah

mael4704 wrote:pd aku

kongkong X= amik berat
sensitif = peke
cemburu = sayang
open mind = memahami

seeloknye

bile seseorang tuh open minden satu lagi kene jage bebaik sbb yg open tuh bleh close

bile berkawan..

yg da kawen

bile ader anak

jd ayah/ibu pd anak-anak
jd sahabat pd anak

pk pk kan lah

renung2kan dan selamat beramal.... ::icon_biggrin::

lorfaz wrote:
mael4704 wrote:pd aku

kongkong X= amik berat
sensitif = peke
cemburu = sayang
open mind = memahami

seeloknye

bile berkawan..

yg da kawen

bile ader anak

jd ayah/ibu pd anak-anak
jd sahabat pd anak

pk pk kan lah

renung2kan dan selamat beramal.... ::icon_biggrin::

tau takpe...paper pon performent tuh penting. dah kalu memasing memahami satu same laen, takan adernye kongkongan tuh..kes kene kongkong ngan balak nih same je ngan quen controle, cume situasi je berbeze..
kebanyakan yg rajin kongkong nih biasernye jenis ego tak kene tempat je (lelaki)
aku akui yg ego tuh penting tp bio bertempat..sbb tuh ego tuh mmg dijadikan tuk lelaki, sbb tuh ego tuh nampak kasar pade mate perempuan, kes perempuan nih kan ke lemah lembut..tp sensitip..ops lari topic sket
takpe keretapi lalu...sbb sensitip tuh mmg tuk org pompuan...
tak bernakne perempuan tuh lebeh sensitip..cume sensitip tuh senang dilihat pd perempuan sbb adek beradek ngan manje, banding ngan laki..sensitip tuh die simpan je kat dalam kebanyakanye, kes lelaki nih kasar..aka ego da set "jangan tunjuk yg ko ngah sensitip"
sume nih nak bg ballance je kehidupan kite semue..bl comunication sume ok takder arr kes kongkong nih..mean dedue kene ade timbangrase...

ni tak, sesetengah tuh maser bercinte semue turutkan, sayang punye pasal la kate..tuh yg memacam jadik..
resam maknusie tak lari dari khilaf, kalu dah sedar n ader sesalan Alhamdulillah, yg jenis tak sedar tuh yg bleh jd padah...jangan salahkan setan lak, pasal setan mmg dah janji n tuh dah jd keje die..salahkan dr sendirik dl..

ingt-ingat la eaaa..aku cakap nih sbb sini komuniti majoriti melayu..
n tuk aku sendirik...
samat menyambut raye tak lame lagi...yg nak balik kg nak usha awek tuh toksah gelojoh ea.. ::icon_pirat:: ::icon_pirat::

hem.. kata2 ko ada point nya jugk. but inti pati yg paling penting ialah kena da phm memahami dan tolak ansur. tu je.

kebebasan apa
nak berkawan dgn jantan lain?
nak dating dengan jantan lain
nak pakai seluar jean ketat baju nampak pusat
nak keluar sampai lupa rumah...

atau kebebasan apa ni
tak faham aku dengan perempuan ni
bila aku biar, dia kata aku tak sayang, dah ada orang lain...
bila aku ambil berat, dia kata sekat
nak macamana lagi
... macamana kita nak nikah ni
belum apa-apa dah rasa terancam kebebasan
eee...
aku cari yang lain lah

de-ciloq wrote:ade ke perempuan yang suke dikongkong.merelakan diri sebab dah terlalu sayang...ish2.

Takkan ada punya...kalau ada pun takkan berpanjangan disebabkan kongkongan yang diterima.

salam..

erm aku rasa org laki mengongkong hanya satu sebb dia btl2 sayang kat awek dia tue..kalu dia xsyg mmg dia bagi jek awek dia tue nk kwn ngan jantan len,nk pakai seksi tjk body,nk kuar mlm2,nk gayut ngan kwn2 laki len...

sbb org laki mmg simple..

syg gle= mengongkong..

syg separuh2 hati= mengongkong kdg2..

anggap pompuan tue anak ayam dia = x mengongkong lgsg(bkn aku nk bt bini pon..wakaka)

maaf kalu terkasar bhs..ada otak lu pikir la sendiri ape aku ckp nie. ::icon_lol::

sekian

Miss U.A wrote:tuhla...aku pnh kene kes mcm nih...anak dah ade..tp still dok nk ajak bercinta lagi...ape punye jantan tak tau la...
sib baik aku tersedar cepat..kalo tak, ari2 mkn madu la...hahhahaa....

Madu tu sejenis makanan kesihatan...kalau hari-hari makan, miss u ni boleh panjang umur...cuma jantung tak berapa nak elok aja lah...silap-silap darah pun naik tinggi sikit ::icon_razz::