Jump to content
jaja_1

PAKWE MENYEKAT KEBEBASAN???

Recommended Posts

aku pun nak kongsi gak ms aku lum kawin dulu...

well utk makluman aku ni dulu mmg playboy (x bangga pun bila fikir pas kawin ni)
aku dr sorg awek jd la 5 awek aku ade...so aku tiap2 malam sms kdg2 2, 3 awek serentak dn kdg smpai 4...tiap2 awek ade nama manja dorang klu x slh aku 1st anje, 2nd, ayang, 3rd mama, 4th manja 5th sayang...
well dlm ms aku bercouple dgn gadis2 ni aku ttp sorng yg kuat cemburu (diri sendiri x jujur)tp aku xnah nak kongkong apa yg dorg buat asalkan dorg jujur ngan aku...thp kejujuran aku lak dgn dorg makwe 1st x tau aku ade couple ngn org len, 2nd tau aku ada couple ngan sorg makwe (yg 1st td), 3rd tau aku couple ngan 2 org makwe (1st dan 2nd), 4th x tau aku ade makwe sbb dia ni jenis yg lembut skit x sampai ati nak gitau status kedudukan dia yg sebenar dan 5th tau aku ade 4 org awek dan dia ni da pun selamat jd isteri aku...heehehe...well utk pengetahuan korg selama aku bercouple ngan ke5 gadis ni ade yg manis dan ade yg x manis...tahap aku lak dlm pengawalan makwe2 aku ni lihat pd umo...klu umo dia lebih tua atau sama ngan aku, aku x kongkong sgt...tp yg mude dr aku aku mmg kongkong len mcm skit...(yg mude 1st ngan yg 3rd) (2nd ngan 4th sebaya ngan aku) 5th iaitu isteri aku tua 2 thn dr aku...

so berdsrkan pengalamn aku td, aku pelajari byk perkara...

1. pompuan ni ade yg trlalu manja dan biasa2 jer...dpt pompuan yg trlalu manja kita kena lbh prihatin tntg dia sbb dia ni jenis yg suke kan perhatian lebih...sume masalah dia kita kena ambil tau dan jgn skali2 kongkong dia. tahap kesetiaan, mmg setia asalkan korg x penah miss nak beri perhatian kat dia. klu yg sebaya atau lebih tua ni lebih mudah sbb diorg boleh berdikari dn x trlalu sensitif. tp kita still kena kekalkan ciri2 romantik dan diorg ni x kisah sekiranya dikonkong sedikit asalkan slalu keluar berdua bersama (dating)

2. pompuan yg muda ni slalu sgt mempunyai masalah dgn perasaan dorg sendiri...aku dulu tiap2 malam jd kaunselor dgr jerla cite masalah dorg dgn kwn2...yg klaka tu ade gak yg cite pasal org minat kat dia kat aku gak...pening2...yg sebaya atau lebih tua dorg ni x byk masalah sbb dorg bole atasi masalah dorg sendiri cuma kdg kala dorang akan minta pendapat klu mslh tu dorg x dpt nak selesaikan..

3. pompuan muda ni nak slalu sgt dpt hadiah...huhu pening2...pastu kdg2 tu smpai topup credit dia pun aku kena tanggung..da la ms tu aku student lg trpaksa berhalas perut hahaha...tp yg sebaya atau lebih tua dorg ni yg penting kan adalah kita jujur dgn dorg, berikan perhatian, memahami dorang dan setia...

4. lain-lain (korg teka la sendiri)

thank u...nak tulis pjg2 kang cam ni kolum aku sorg lak...hahaha Edited by haziqnet

ermm...kembali la ke jalan yg lurus...huhu

back to topic...tak payah la couple ni, dosa, buang masa, buang duit sampai sumbangan kat family sendiri dah lepas tangan

bkn mnyekat tp nk menjaga sosial wanita tue....sbb pakwe tue serius mahu mnjadikan wanita tue isteri tp kalau menyekat yg agak keterlaluan mcm nk berckp dgn kwn lelaki pun tak leh or ade dicussion keje ke dgn laki tak leh gak..tue maknanye si dia tidak mempercayai langsung wanita tue...dan nieh blh dikatakn cemburu buta

[quote name='ExSmkak' date='01 March 2010 - 05:15 PM' timestamp='1267434912' post='1019565']
ermm...kembali la ke jalan yg lurus...huhu

back to topic...tak payah la couple ni, dosa, buang masa, buang duit sampai sumbangan kat family sendiri dah lepas tangan
[/quote]

aku sokong...setelah berkali2 kapeln putus, aku rase buang ms je berkapel2 nih...duet abes, ms abes, last2 jiwa merana...paling teruk, part dosa tuh....bersepah2 dah aku rase...

so, tak pyh la susah2 diri nk bercinta lg, tggu bile dah kawen sok, bercinta la puas2 dgn pasangan...ms tuh dah tak haram lg dah...

jujur la aku cakap. tak payah. dan tak payah nak menegakkan benang basah lagi.

aku, lelaki, honestly, cakap lelaki yang tertipu walau macam mana teruk sekalipon dalam kapel2 ni. tak kesah la pompuan tu manje ke garang ke, kene buli ke, yang mangsa segala mangsa ialah lelaki.

Sebab:

lelaki ada banyak peluang dari perempuan. masa muda la lelaki nak majukan diri sendiri. Nak carik pendapatan, pengalaman. Ada peluang, bisnes. Dan percayalah, peluang dimana2. Especially untuk lelaki dan jugak bumiputera. Korang memusnahkan diri sendiri je wahai lelaki2 kalau kapel2 ni. Bukan halal pon.

Bila dah ade kerja, tambah lagi pendapatan. Berfikir diluar kotak. Expand kebolehan diri. Sampai masa, sampai seru, kawin la. jodoh tu ade je kat luar tu.

Perempuan pon same. Macam ape pon aku tak tau la. Berangan2 la konon nak jadi bini orang, nak serve lelaki la, masak la, konon2nya berjiwa kewanitaan la gitu. Tak payah buang mase la beb. Nanti dah 5-6 tahun kawin membebel hari2 buat kerja yang same je. Nak fullfill nafsu diorang, comfort diorang, carik kapel, pastu hanyut. Korang dah memusnahkan masa depan korang, masa depan lelaki tu, masa depan bangsa sendiri, masa depan negara, masa depan agama. Kutuk orang isap dadah berbakul2 tapi korang pon buat bende yang sama, merosakkan pon akibat yang sama macam dadah.

Kalau ade jodoh tu ade la. Lagi2 sekarang banyak perempuan (sorry to say) memang dah hampir jahanam sanggup korbankan dara sebab tak nak lelaki tu tinggalkan dia. Gile ke ape. Kalau lelaki tu nak tinggalkan korang, dier belah jugak la. Dara tak dara same je. Korang nak dakwa dier? Korang ada duit ke? Nak upah peguam sume tu? Makan mi goreng mamak pon boyfriend belanja, mimpi la nak masuk court.

Ingat, pegang anjing dengan babi pon tak haram. Pegang yang bukan muhrim yang tak ada apa2 ikatan sah yang haram. Anjing dengan babi boleh cuci lagi, ni korang nak cuci pakai ape?

:angry:

rlks bro..aku nk tnye ko dah kawin k?

[quote name='mon678' date='12 March 2010 - 03:01 AM' timestamp='1268334078' post='1021173']
rlks bro..aku nk tnye ko dah kawin k?
[/quote]

aku kesian + geram tengok budak2 sekarang meperbodohkan diri sendiri. tu je.

aku tak kawen lagi, tapi member2 aku ade yang dah kawen,dah tunang.

rlks jgn terlampau emo nanti moderator mrh...tp ape yg ko kata tue mmg btul pn....tp kdng2 its out of control...lgi2 bile dah smbung blaja..jauh dari mata ibu bapa...diorg terikut2 kwn dan persekitaran...huhu...

emo gile kawan kita sorang tuh...dia dah terkena kot tuh..confirm cinta mati pastu kena tinggal... sekat2 kebebasan nih normal arr orang bercinta kan... aku takder bf lagi...so takder citer nak kongsi... kalau cite kengkawan aku ada banyak laa... rasa biasa laa..

kapel tak kapel...takder jodoh takleh wat pape jugak.. kalau pompuan tuh dah jahanam pun kalau ada jodoh dia kawin jugak... tapi confirm jodoh dia pun yang dah jahanam kan anak dara orang gak...hahahahhahaha.... adat arr... relaxxx..jangan emo..benda camni common jer...

kongsi cite mmbr pn ok gak..gune "bkn name sbnr"

penah kua dgn sorang boy nih, kalo jln dgn die siap kene tunduk lg..
kalo kene ngorat dgn pakwe .. bkn org tu yg di marah nye..
kta balek yg kene.. pd hal kta kt sebelah ni relax je..
sabo je lah..huhu..

[quote name='h!me' date='21 April 2010 - 11:12 AM' timestamp='1271819569' post='1026622']
penah kua dgn sorang boy nih, kalo jln dgn die siap kene tunduk lg..
kalo kene ngorat dgn pakwe .. bkn org tu yg di marah nye..
kta balek yg kene.. pd hal kta kt sebelah ni relax je..
sabo je lah..huhu..
[/quote]

papetah laki camtu
jelos tak memasal

meh ko jalan ngan aku jom :wub:

[quote name='khairul anwar' date='21 April 2010 - 11:38 AM' timestamp='1271821088' post='1026634']
papetah laki camtu
jelos tak memasal

meh ko jalan ngan aku jom :wub:
[/quote]

hehehehe... itu nama nye cemburu bute.. :lol:

[quote name='loy_azloy' date='21 April 2010 - 12:19 PM' timestamp='1271823549' post='1026656']
saya(bukan nama sebenar)menyokong tindakan KA yang gatal itu...!!!
[/quote]

aku kaco ko je hehe:lol:

pakwe tak pernah sekat kebebasan awek nyer..tp sekat kebebasan kluar duit sendiri iyer ekekkeekke(kes nak jalan ngan awek tapi duit takde )....tp klu dua tu ada sekatan ..baik cari pakwe lain...contoh mcm aku kekekek :D

[quote name='braderitam' date='22 April 2010 - 10:41 AM' timestamp='1271904112' post='1026835']
pakwe tak pernah sekat kebebasan awek nyer..tp sekat kebebasan kluar duit sendiri iyer ekekkeekke(kes nak jalan ngan awek tapi duit takde )....tp klu dua tu ada sekatan ..baik cari pakwe lain...contoh mcm aku kekekek :D
[/quote]

yela tu..
aloy!!! report kat bini dia, mengatal lagi nie..

-----------------------
tapi ade gak kes yang macam kongkong pasal awek dia cun
takut orang sapu

maklum la laki kalo da nak takle awek tu
macam2 dia try [s]and error[/s] skills yand dia ade

so simpan awek kate orang
sebelum kene kebas daaa :lol:

[quote name='khairul anwar' date='22 April 2010 - 11:30 PM' timestamp='1271950213' post='1026991']
yela tu..
aloy!!! report kat bini dia, mengatal lagi nie..

mcmana aku nak report?aku pun same sekepala dgn sifu aku ni hahaha....
[/quote]

ah sudah,
2 2 same perangai

macam nie aku memang sokong kalo bini kongkong [s]kebuasan[/s] kebebasan suami :lol:

tp kan.. loy tak nampak mcm dh ada wife je la..
seb bek hime tak ngorat die... ekekekeke :P

loy da kawin
anak da berderet...

jangann cari pasal nak ngorat dia
bini dia pun ade kat sini gak

i single mangle
meh ngorat i :wub:

[quote name='khairul anwar' date='23 April 2010 - 04:34 PM' timestamp='1272011662' post='1027112']
loy da kawin
anak da berderet...

jangann cari pasal nak ngorat dia
bini dia pun ade kat sini gak

i single mangle
meh ngorat i :wub:
[/quote]

eh...? wife die ada kt sini gak ke?
dpt jodoh kt forum nih eh??
ye ke nih single..? ke bujang 3..?? ^_^

[quote name='h!me' date='23 April 2010 - 04:46 PM' timestamp='1272012371' post='1027115']
eh...? wife die ada kt sini gak ke?
dpt jodoh kt forum nih eh??
ye ke nih single..? ke bujang 3..?? ^_^
[/quote]

i single, tak caye tanye aloy tu :lol:

kan aloy kan