Jump to content
jaja_1

PAKWE MENYEKAT KEBEBASAN???

Recommended Posts

Kena tengok gak.
Kebebasan yang macam mana?

Bagi aku, aku TAKKAN keluar ngan perempuan lain.
Jadi, awek aku pun patutnya TAKKAN keluar ngan lelaki lain.

Jangan keluar malam2.
Sebelum Maghrib, mesti ada kat rumah.
Kalau bekerja, lain cerita...dok la dalam ofis ::icon_razz::

Nak bergaya...bergaya lah...tapi tutup aurat betul2.
Make up ala kadar jer...tebal2 pun, sat lagi nak solat...kena basuh gak ::icon_lol::
Nak keluar ngan kawan2, keluarlah..
Keluar ramai-ramai (lelaki pun ada), jalan ngan kelompok Hawa jer.
Jaga tingkah laku.

Tu jer...

Kalau itu semua dikatakan menyekat kebebasan, takde beza la dengan budaya barat ::icon_rolleyes::

Kalau belum apa2 dah panas baran, ringan tangan, nak baling benda...tinggalkan jer lah dia tu.
Memeningkan kepala nanti.
Dah kahwin esok, lebam2 jawabnya.

p.s: aku ni kuat cemburu tapi bukan cemburu buta dan ganaz la...

senang je...
kalau kita laki, cuba bayankgan awek kita perangai mcm kita (yg kaki kuar ngn pompuan lain)
apa perasaan kita...
sama gak la ngn pompuan...
aku kekadang nyampah gak bila pompuan suka mintak pendapat laki lain bab2 cinta ni...
sah2 laki akan setuju ngn pompuan tu sbb nak masuk jarum...apara..
kalau dah suka tu, kena la korban sket...

may b dorng sekat tok kebaikan bersame kowt,,
nak jage awek dew,, maklum la sayang kan??
hurmm,, neway kepada lelaki yng kuat sangat cemburu,, berpada2 la ok??

salam..

pakwe menyekat kebebasan..
ade baek n buruknye..

baek tuh sbb tande die caring lor..

buruk tuh sbb buat kite rimas..rimas n rimas..

so na skat tuh elok jgak.. tp jgn over~

Jedi wrote:Bagi aku, aku TAKKAN keluar ngan perempuan lain.

Yg ni btol.

Kena ada kawalan ckit dari aspek ni.
Aku dah tgk ramai kawan aku berpisah sbb faktor ni. X jaga bahagian ni... so si perempuan / lelaki berkenalan dgn someone yg lebih caring... last-last putus.

Mamat caring yg jadi org ketiga tu plak.. caring masa belum berjaya jer. Pas dapat... hilang caring dia.

isk..isk..

Falcon wrote:
Jedi wrote:Bagi aku, aku TAKKAN keluar ngan perempuan lain.

Yg ni btol.

Kena ada kawalan ckit dari aspek ni.
Aku dah tgk ramai kawan aku berpisah sbb faktor ni. X jaga bahagian ni... so si perempuan / lelaki berkenalan dgn someone yg lebih caring... last-last putus.

Mamat caring yg jadi org ketiga tu plak.. caring masa belum berjaya jer. Pas dapat... hilang caring dia.

isk..isk..

Camtu pun ada ek?
Dol tul la mamat tu.

Cam niat hanya nak rampas jer.

Jedi wrote:
Camtu pun ada ek?
Dol tul la mamat tu.

Cam niat hanya nak rampas jer.

X pasti la... mungkin dia hanya nak merampas... tapi ada kemungkinan gak sbb dah dapat.. seolah2 dah secure dlm tangan dia la. So kasih sayang dia masa nak merampas tuh yg 100% di divertkan ke tempat lain.. mungkin kereta ke.. atau mungkin dia dah boring kot sbb dah dapat rampas.

Tapi mmg sedey la aku tgk situasi mcm ni...

Pengajaran dia.. kawalan tu kena ada (opinion aku la..) cuma jgn ketat sgt tapi jgn loose sgt. Kalau pasangan kita ckp jgn kuar dgn orang lain.. the best if possible adalah kita ikut cakap dia. Kengkadang itu lebih baik daripada keluar.. jatuh hati kat orang lain.. pasangan kita yg cukup setia kat kita tuh kita tinggalkan mcm tuh jer.

Atau jadi mcm tu kat kita.. isk.. isk..

Kalau jadi mcm tu mmg menyedihkan..

Sebenarnya... mesti ada keseimbangan. Xdapatlah klau yg lelaki atau perempuan je yg nak kebebasan.. Pandai-pandailah bagi ya..

biasalah tu... eksaited b4 dapat je... pas da dapat, mule la tawar je rase hati tu

sama macam beli buku cerita.. sebelom beli, dgr review dr org lain, survey kat tenet, mcm2 la, smpi xlena tdo malam xsabar nk g kedai buku esok sebab nak beli buku tu

pas da beli, bace separuh jalan je dah boring.. berbeza dengan buku yang kita memang minat sendiri.. minat yg dtg dari hati, tanpa pengaruh dari orang lain

biasalah juga kalo kita nampak lelaki lain tgh jalan ngn awek die, terdetik dalam hati kita, "untungnya kalo perempuan tu jadi awek ak. nampak macam caring je"

tapi.. kita lupa, tangan si gadis yg ad dlm genggaman kita tu lebih memahami.. kadang2 kes merampas ni berlaku sebab nak test market..

atau mungkin juga die rase die layak untuk mendapat yang lebih baik dari ap yang die miliki sekarang. dalam erti kata lainnya, perasan lebey la deyy!!

raidizh AR wrote:biasalah tu... eksaited b4 dapat je... pas da dapat, mule la tawar je rase hati tu

sama macam beli buku cerita.. sebelom beli, dgr review dr org lain, survey kat tenet, mcm2 la, smpi xlena tdo malam xsabar nk g kedai buku esok sebab nak beli buku tu

pas da beli, bace separuh jalan je dah boring.. berbeza dengan buku yang kita memang minat sendiri.. minat yg dtg dari hati, tanpa pengaruh dari orang lain

biasalah juga kalo kita nampak lelaki lain tgh jalan ngn awek die, terdetik dalam hati kita, "untungnya kalo perempuan tu jadi awek ak. nampak macam caring je"

tapi.. kita lupa, tangan si gadis yg ad dlm genggaman kita tu lebih memahami.. kadang2 kes merampas ni berlaku sebab nak test market..

atau mungkin juga die rase die layak untuk mendapat yang lebih baik dari ap yang die miliki sekarang. dalam erti kata lainnya, perasan lebey la deyy!!

Hehehe...

raidizh AR wrote:biasalah tu... eksaited b4 dapat je... pas da dapat, mule la tawar je rase hati tu

selalunya org mcm ni x pernah tahan lama. Dia rasa dia best.. so pasangan dia HARUS submissive pada dia. Prob akan muncul bila pasangan dia x leh buat mcm tu. last2 putus...

susah dgn orang high self-esteem berlebihan nih...

ala... pendapat ak (sbg seorang gadis nan ayu.. kehkhe), menyekat benda yang betol jela.. kalo stakat die nk kuar ngn member g futsal malam2, bior ler die

da lumrah lelaki nk bersukan ngn mmber, lepak kat maple ramai2, g tgk bola.. menda tu xde masalah ekceli pada mana2 perempuan yang waras.. diulangi, yang waras

cuma kalo keluar tu, jgn la berdua ngn pmpn lain, mesra smpi kne tgkp basah, layan pmpn salah nombor (cukup la sekadar bagitau die tersalah, kalo pmpn tu tnye lebih2, ignore je ler)

kalo yang extra kontrol tu ak xtau ler, ade kot pmpn jenis marah/jeles bf die lepak maple, gf die takot bf die jatuh cnta kat mamak tu la kot agaknya.. sbb mamak tu lebih pandai masak dr gf tu. kne bersaing merebut chenta plak

raidizh AR wrote:ala... pendapat ak (sbg seorang gadis nan ayu.. kehkhe), menyekat benda yang betol jela.. kalo stakat die nk kuar ngn member g futsal malam2, bior ler die

da lumrah lelaki nk bersukan ngn mmber, lepak kat maple ramai2, g tgk bola.. menda tu xde masalah ekceli pada mana2 perempuan yang waras.. diulangi, yang waras

cuma kalo keluar tu, jgn la berdua ngn pmpn lain, mesra smpi kne tgkp basah, layan pmpn salah nombor (cukup la sekadar bagitau die tersalah, kalo pmpn tu tnye lebih2, ignore je ler)

kalo yang extra kontrol tu ak xtau ler, ade kot pmpn jenis marah/jeles bf die lepak maple, gf die takot bf die jatuh cnta kat mamak tu la kot agaknya.. sbb mamak tu lebih pandai masak dr gf tu. kne bersaing merebut chenta plak

hahaha.... jatuh cinta ngan mamak!! ni time blaja dlu yer la....

adus, x bleh aku trime kalo nk p men futsal pun x bg..mn dpt.. futsal tetap futsal... nk mrh ke nk ngajuk ke blakang cite... ::icon_twisted::

lorfaz wrote:adus, x bleh aku trime kalo nk p men futsal pun x bg..mn dpt.. futsal tetap futsal... nk mrh ke nk ngajuk ke blakang cite... ::icon_twisted::

seperti ak juga... kalo ad bf nak sekat mnde xlogik, ak redah gak je... pujuk tu kemudian la..

asalkan ape yang kta buat tu kita yakin bkn perkara yg salah dan melanggar hukum hakam.. jahatkah ak? akakakakkaka.. ur call

Guest
ekekkekke....salah wat statement kena saman niehh.....takuttt.. tp para lelaki tu jgn le control sgt ngan pompuan tu...dgn makwe sendiri bukan main nak kontrol ..tp diri sendiri tu tadak tgk kaaa..(cth merokok laa..makwe sendiri pun tension tau ..kang cakap kena marah..)namun klu nak kontrol ada batasan ...tgk aku kontrol kete kontrol nie ok ajer..(ehh salah yerkk...im soriiii)

pakwe sekat kebebasan?hmm..makna nya dia syg la tu.tu sebab dia sekat2.sekat sekalipun bkn 24jam depan mata dia nk ngadap kita.dia pun de life sendiri gak.lgpun da tau dia 24 jam nak tahu g mane.yg rs2 dia tak suka tak yah bgtau.simple.tak de la episod gado2,sakit2 hati.
bg aku hidup ni mudah kalau pandai handle mende remeh temeh.
kalau rs tak leh sgt da tinggal kan je la.cr org len.cinta bukan untuk buat hidup merana. :excl:

[quote name='highlander' date='15 February 2010 - 08:07 PM' timestamp='1266232049' post='1016812']
aku minat betul kalau bab2 ni. aku tak penah ade awek seumur hidup aku :blush:
[/quote]

xpayah cari awek.. kawen je terus.. :lol:

[quote name='highlander' date='15 February 2010 - 07:07 PM' timestamp='1266232049' post='1016812']
[/quote]

best la ko... duet jimat, msa jimat... dosa kurang... nnt ko jmpe awek, ko bekenan, ko risik2, ko suh mak ayah minang, kawen

fuhh... hanimun lepas kawen.. bercinta.. nk pgg tgn ke ape xde sape larang.. terbaekkk

topik yang mudah tapi susah nak faham....
walaupun ramai buat macam faham...

hormatilah antara satu sama lain...
dengan maksud pandailah jaga hati pasangan masing2

[quote name='highlander' date='15 February 2010 - 07:07 PM' timestamp='1266232049' post='1016812']
[/quote]

aku takder bf gak... so takder ler isu sekat menyekat..tapi aku ada ramai kawan yang pakwe diaorang sekat kebebasan sampai kan kuar ngan aku pun 5min call 5min call..macam ler aku nih lelaki...aku nih pompuan aku kenal kawan aku lagi lama dari dia...sibuk nak kongkong...naik nyampah aku...last nya aku dah malas nak kuar ngan kawan aku nih...

bosan arr...nak sembang2 ngan kawan sendiri pun tak boleh..kejap2 call..kejap2 msg apa kejadah nya..pastu call tanya kat mana...pas 5min call tanya lagi kat mana...dalam masa 5min leh gi mana jer laa...pelik tul.....