Jump to content
pistol air

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

Recommended Posts

Salam semua,

Lepas sahur tadi aku baru sms dengan ubuntu dan dia ada cadangan mengenai forum baru iaitu menurut ubuntu perlu diadakan satu projek dan semua ahli yg dah dijemput perlu contribute usaha dan capital.Semua buat under satu account.Lepas tue aim-kan satu target contoh sehari USD100 dan kemudian baru divide-kan untung ikut capital dan syarat lain yg dipersetujui.-->Bagus juga idea ubuntu nie..kalau sorang2 buat mungkin kurang motivasi dan jadik cepat malas.Bila buat secara JV tentu lebih produktif. ::icon_bounce::

Salam...

Mcm investment jugak bunyinye tuh...
tp cam mane pun, kalau tujuannye utk achieve target secara JV, bagus rasanya.
anyone in the group won't be left behind..

GREAT IDEA!!!!! ::icon_cheers::

kamikase30 wrote:salam..

p/s: about our presentation ------>>> benda yang x masuk akal langsung soalan hakim yang bijaksana..

1. Mana bukti internet boleh buat RM50,000.00 sebulan?? (xde killer question, just this question)
2. U dont have IT background, how come u will do this thing?? (aku rasa nak tampar jek hakim tu) ::icon_twisted::

hehe..relax bro.. dia nak kite tabur 50kusd atas meja die kot baru caye..letak sume duit dollar..huahua..

kamikase30 wrote:
ok jumpa dekat forum baru, hope korang ready k,
sebab aku bajet maybe akan banyak perkara-perkara yang pelik akan timbul, ::icon_clown::

wah..forum baru..bestnye..
bagilah aku satu slot..lehla aku cite skit psl idea generation n product creation..

kalau nak jadi macam brad fallon(stomper net) n frank kern la..huahua.. ::affraid::
Spoiler:

Tajuk dia..

" Idea Generation n Product Creation"

atau

"Idea generation n Product Creation Blueprint"

ke?

"Idea generation n Product Creation of Million Dollar Blueprint"

atau aper2 jelah2..
huahua.. ::sleep::

tapi kalau wat thread tu, jangan marah kalau aku tembak cow2 nye..hehe..
tp okla..boleh evaluate idea korang..mane tau idea korang giler babas punye..
kalah Frank kern..huahua..

P/s: Thanks to yurck n kawan2 yang menyokong n memberi galakan terhadap presentation kami..

idea ubuntu mmg superb...
bleh gak follow idea tu....

@ pidi...
ko dah buat braper niche skrg?
still ngn kasut ker?

@zex..
advance sungguh member aku ni... baru ari tu cadang nk jumper ko...
mcm maner ngn forex ko... ko drop terus ker?

aku baru check discussion skype between ubuntu, aku, pidi n fox....

ubuntu suggest kiter wat satu cooperative jv...

samer gak mcm ds ckp...
pasang target usd100 per day..

ader org buat lens, ader org buat article kat enzine,ader yg jaga backlink.

guner blasting mcm joker ajar... implement owm and 5buck a day..
n surely leh share tools n resource mcm OWM, micro niche finder, seNuke...

sumer buat dalam satu account..., 1 email,....

tu cadangan aku la.....
aku combine cadangan ubuntu n ds...

kalo ader yg x ok... tolong betulkan n tunjukkan...

salam ramadhan
cokodork

Assalamualaikum...

Aku xpindah JB pn, cousin aku pny barang je aku tlg2... hehe... parents dorg yang pindah JB... aku pn
xde wat pape ni tlg la... banyak gler gak barang nk bawak pindah ne.. btw.. pasal forum tu, tu BETA ok... so still akan ada perubahan yang mendadak (maybe) or sikit je...

Yang JV tu, tu aku maksudkan dengan buat project tu. 1 project ade dalam 2-5 orang termasuk yang
akan monitor. semntara aku kat JB nanti, thread tu lock dlu... korang buat je kt mana2 thread yang
lebih kurang dan nanti aku akan pindahkan thread tu ke private section. maybe dalam 31hb aku balik sini.

Forum open for public, private section close for private (obviously ::icon_razz::)

Pasal funding utk JV korang, tu korang handle sniri k... btw aku try get to involve nanti utk bagi
cadangan or whatsoever nanti. Forum tu pny funding, xpe aku handle sniri. mods ke pape nanti kte
disucss lain.

Aku perasan Asalipo ade cakap pasal duplicates username, aku xtau betul ke x... so aku harap xde
la lagi lepas ni nanti. kalo boleh 1 orang atas 1 username je k? be fair to our community, aku
appreciate sangat2... ::icon_biggrin::

Kalo boleh gak, aku harap nanti sume leh achieve goals korang masing2 ($100/day ke)...

Ehh.. ok, aku nak besiap jap.. nak gerak g JB dah..

Selamat Berpuasa ::icon_biggrin::

Salam...

I follow...

yurckk wrote:Assalamualaikum...

Aku xpindah JB pn, cousin aku pny barang je aku tlg2... hehe... parents dorg yang pindah JB... aku pn
xde wat pape ni tlg la... banyak gler gak barang nk bawak pindah ne.. btw.. pasal forum tu, tu BETA ok... so still akan ada perubahan yang mendadak (maybe) or sikit je...

Yang JV tu, tu aku maksudkan dengan buat project tu. 1 project ade dalam 2-5 orang termasuk yang
akan monitor. semntara aku kat JB nanti, thread tu lock dlu... korang buat je kt mana2 thread yang
lebih kurang dan nanti aku akan pindahkan thread tu ke private section. maybe dalam 31hb aku balik sini.

Forum open for public, private section close for private (obviously ::icon_razz::)

Pasal funding utk JV korang, tu korang handle sniri k... btw aku try get to involve nanti utk bagi
cadangan or whatsoever nanti. Forum tu pny funding, xpe aku handle sniri. mods ke pape nanti kte
disucss lain.

Aku perasan Asalipo ade cakap pasal duplicates username, aku xtau betul ke x... so aku harap xde
la lagi lepas ni nanti. kalo boleh 1 orang atas 1 username je k? be fair to our community, aku
appreciate sangat2... ::icon_biggrin::

Kalo boleh gak, aku harap nanti sume leh achieve goals korang masing2 ($100/day ke)...

Ehh.. ok, aku nak besiap jap.. nak gerak g JB dah..

Selamat Berpuasa ::icon_biggrin::

Salam...

silentfox wrote:
wasalam

ermmmm....
mr zeus belajar dr persekitaran n pengalaman...
mayb kawan2 dia pun smua jenis malam x bape nak tido sangat...
mayb dia tido dlm kelas... ::icon_lol::

kawn2 die xtdo mlm n x gi kelas kot..ngahaha..aku skrg dah pgi kelas..ngahaha

cokodork wrote:aku baru check discussion skype between ubuntu, aku, pidi n fox....

ubuntu suggest kiter wat satu cooperative jv...

samer gak mcm ds ckp...
pasang target usd100 per day..

ader org buat lens, ader org buat article kat enzine,ader yg jaga backlink.

guner blasting mcm joker ajar... implement owm and 5buck a day..
n surely leh share tools n resource mcm OWM, micro niche finder, seNuke...

sumer buat dalam satu account..., 1 email,....

tu cadangan aku la.....
aku combine cadangan ubuntu n ds...

kalo ader yg x ok... tolong betulkan n tunjukkan...

salam ramadhan
cokodork

aku follow gak...

stripcake mesej aku..laptop die meletop..lpas cuti die baiki..die mntak sedara yurkk spend thread kat die..

idea Jv ramai2 tu cam superb jerkk...lg cepat berjaya lau buat cenggitu....urmm..bro joker..nanti support2 laa jv tu k..ngehehe

Bismillah..

Assalamua'laikum Warahmatullahhiwabarakaatuh..

To all fellas..

Secara rasminye form baru dah siap, and yurckk meng-AMANAH-kan

[b]SAYA MENJEMPUT ANDA SEMUA KE FORUM BARU [/b]

- ALSO KEPADA SIFU-SIFU YANG BUDIMAN ------> WELCOME ::icon_sunny:: -

Sila rujuk link pada signature En. Yurckk ------> TERUS REGISTER..

And selepas ini tread ini akan di closed oleh En. Yurckk..

Hope korang enjoy.

Wassalamua'laikum warahmatullahiwabarakaatuh..

::icon_cheers:: ::icon_cheers:: ::icon_cheers:: WELCOME WELCOME WELCOME ::icon_cheers:: ::icon_cheers:: ::icon_cheers::

p/s: sedikit peringatan daripada saya as a 'MOD' ( Mr. Sky ------>>> fomerly know as kamikase30 )
Spoiler:

1. Kat sana bukan tempat main-main.
2. Kat sana xde lagi silent reader, sila post progress niche masing-masing. (kalo nak masuk special team)
3. Kat sana memang tempat kena maki.
4. Kat sana kena forcast tahap gaban. (Fasal ada project besar untuk selected people)

i xnak lagi u all jadi macam lalang k

bila cite fasal clickbank semua buat clickbank
bila cite fasal fizikal product semua buat fizikal product
bila cite fasal jual article semua jual article
bila cite fasal jv semua nak jv
bila cite fasal campaign semua buat campaign
bila cite fasal adsense semua nak buat adsense

so kat mana forcast you all - i 'm telling my self too.

please be serious to escape from phase 1 as soon as possible

'paling koman pun dah dapat 1 sale' -------> After that biasanya mind korang akan jadi clear, pengalaman aku pun memang macam tu.

and kepada orang-orang lama dan orang-orang baru yang baru post dekat sini WELCOME..

[center]SEGALA PROJECT AKAN DIBINCANGKAN KEMUDIAN

jangan risau lepas ni kita boleh 'track' IP orang yang sibuk cari IP

try me / us ' Mr. Hacker '.. ::icon_cool::

.

@the outsider

maksud ditutup tuh ialah xleh nak post dah...tp stil boleh lagi nak access...nak selak2...nak buat rujukan dll...xkan la nak lenyapkan terus ilmu2 yg ada dlm nih...biarkan jer kat sini...xkan basi pun...biar x xtive pun xpe...

closed thread nih bagus gak...sbb nanti kita leh just focus pd forum baru tuh jer...klu x dah jadi 2 bnda nak tumpu...then mayb akan waste time skit la nak kena bukak dua2...klu smua focus forum AM baru mantap skit AM tuh...

so aku undi biarkan thread nih kat sini...jgn usik apa2...tp terserah pd tuan tanah si yurckk...

Sebelum tutup.. saya mohon untuk join forum tersebut.

Saya takkan kecewakan sifu-sifu dan rakan-rakan sekalian...
dah lama sangat jadi silent reader... rasanya dah tiba masa
untuk take action.

Kalau performance saya mengecewakan atau saya tak contribute apa-apa..
sifu-sifu dan rakan-rakan semua boleh kick saya out from the forum.

Harap semua sudi beri saya peluang untuk mencuba.. ::icon_smile::

Okay baru lepas join... ::icon_smile::

Saya mohon diadakan satu sub-forum khusus untuk kita semua user buat thread kita sendiri dan cuba log kita punya kejayaan dalam thread itu. Maksud saya.. lebih kurang macam from zero to hero gitu..

Kita buat topic masing-masing yg merekodkan journey kita dari mula IM sampai tamat.

Sebab dengan cara itu... saya rasa kita masing-masing boleh tolong sesama sendiri. Bagi komen dalam thread orang..kemdian org plak tolong kita dgn m'beri komen pada kita.

Wise Cracker wrote:Okay baru lepas join... ::icon_smile::

Saya mohon diadakan satu sub-forum khusus untuk kita semua user buat thread kita sendiri dan cuba log kita punya kejayaan dalam thread itu. Maksud saya.. lebih kurang macam from zero to hero gitu..

Kita buat topic masing-masing yg merekodkan journey kita dari mula IM sampai tamat.

Sebab dengan cara itu... saya rasa kita masing-masing boleh tolong sesama sendiri. Bagi komen dalam thread orang..kemdian org plak tolong kita dgn m'beri komen pada kita.

kohkhokhokhohko...tetiba banyak pulak nickname baru muncul.

Tapi tak apa... berikan mereka peluang kalau mereka mahu.

Forum baru korang tu mesti di seal dari public... jangan buat automatic verification (with email tuh) tapi guna admin verification. Maknanya new members selepas saat ini kalau join hanya boleh di approve oleh mod dan admin sahaja.

Supaya tak ada yang nak menagguk di air keruh kelak.

Cadangan Wise Cracker tu sangat bagus. Itu la tujuan forum Area51 yang asal.

Dalam Area51 ada satu sub-forum bertajuk "Niche $9000".

Kemudian setiap member yang berani akan buat thread baru dalam tu:

kamikase Niche $9000
yurckk Niche $9000
Crimson Star $9000

Kemudian akan pick satu niche dan mulakan rekod journey korang dalam thread korang.
At same time.. member akan komen dan membantu sesama sendiri.

Kalau berjaya... maka korang automatically ada satu route yang available korang boleh follow...
kalau gagal... korang sesama sendiri boleh brainstorm.

Dalam sub-forum itu juga ada thread- Area51 Public Project

Dalam ini semua contribute untuk satu niche khusus Area51 yang betul-betul bertujuan pembelajaran.

Buat ikut macam di atas... dan korang akan dapati forum itu akan sangat membantu kelak.

Forum membership cap pada mungkin 40 ke 50. Selepas 50th member register... block all other incoming registrants.

Thread dlm forum ni JGN CLOSED.
Sbb kadang kala ada keperluan juga.

Dan siapa tahu... ada orang luar nak post dalam thread ni dimasa akan datang.
Tapi aku akui la... this thread will be as good as dead once korang semua move to the new forum.

But still aku prefer thread ni keep opened... but its all yurckk's decision..

buh-bye...

cokodork wrote:

advance sungguh member aku ni... baru ari tu cadang nk jumper ko...
mcm maner ngn forex ko... ko drop terus ker?

yup..drop terus..tapi ilmu aku xdrop...hehe..
tula..aku nak amik ko xnak..nak gak jalan kaki ngan awek..kuikui..
gurau je bulan pose..hehe..

Attention t all guys:

Nickname aku ZEX akan ditukarkan kepada ZEX NIG kat forum baru nanti..
hehe..

Pastu tentang forum ni...biarkanlah forum ni..
JANGAN DITUTUP..sebab banyak kemugkinan yg berlaku..mcm cik CS ckp..

tiba2 dtglak ARISSA macam forum lama aritu..yang penuh ilmu di dada..
katekan forum ni ditutup..
forum baru pun kene block.. abistu dia nk pos kat mane??
dia nak bagi ilmu tu.. tp xleh ..x smpi..
so sekurang2nya putera ni ade platform lg untuk beginner atau expertise dtg bg ilmu or belajar..

kita buleh gak buat thread ni sbgi batu loncatan untuk newbie stadi.. smpi khatam2 betul2..n baru pegi ke next process..iaitu forum baru..kira forum ni sbgi evaluation for the 1st step for Niche Marketing Guide..lebih kurang gitulah..

tp tu sume depends on yurck..
Just my cents..
::icon_cheers::

P/S : lupa lak nak ucapkan pada sume..Selamat Berpuasa kepada semua..masa nilah kita hendak berdoa dan beribadah kerana time nilah doa kita betul2 diterima bg kita orang biasa ni n untuk menghapuskan dosa2 kita..insyallah...wallahualam..

biarlah ilmu kurniaan allah ini bebas dicari oleh anak cucu cicit kita.....

ilmu allah ini luas...

jadi biarlah ia berterusan agar sifu2 kita memdapat manfaat dr ape yg mereka ajar dan manfaat tersebut akan datang pada kite jugak akhirnya kan..kan..kan...

salam ramadhan al-mubarak...

wassalam...

Salam.. ::icon_smile::

Sy teringin nak wat campaign blasting... sifu-sifu sekalian ajar la dlm forum istimewa tuh... biar sy jadi test subject campaign blasting yg pertama... huhuhu2..

Ada cdgnan x seberapa dari sy... pe kata... kita compile semua article yg sifu phoenixwunin dan semua sifu-sifu lain dah tulis dan buat satu sub-forum arkib di forum tu kelak... tentu mudah nak djadikan rujukan kan?? Tul x?