Jump to content
pistol air

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

Recommended Posts

blog tu mmg idea yg bgus... amat bgus...
aku antara yg nak berminat tuk join.. kalo aku start bender ni lamer... sure aku nk sgt join blog yg BDA buat dulu @ area 51....

antara matlamatnyer... kiter leh ujudkan group tolong menolong...
mcm dlm WA, aku usha ader group $5000...

group tu punyer aim... setiap ahli dpt earn $5000 dlm sebulan kalo x silap la...
kai pun pernah ckp dulu... kalo terlalu open... nnti ader idea yg kener curi...

mcm yg kai kener dulu... dier kater x smpi braper jam dier reveal dier punyer niche.. dah ader yg copy bulat2... n paste kat warrior forum kalo x silap.. so, dier rugi la...

benefit yg lain aku x sure... mybe ahli area 51 leh terang...
nnti aku try tnyer BDA...,. dier baru dapat anak... cute.. huhuhu!!

salam ramadhan
cokodork

Assalamualaikum...

Pasal forum, aku dah install forum kt hosting. And skrg dlm process nak create topic2 utk dalam forum
tu. So aku cadang, forum tu still open utk public so we still can get new friends there. Cuma yang
privasi2 maybe certain area. Cth, area utk private project. Or if ada cdgn silalah kemukakan..

BDA bru dpt baby? hehe.. sonok r die..

P.s: Bila forum dah siap dgn topic aku akan announce...

salam...

yurckk wrote:Assalamualaikum...

Pasal forum, aku dah install forum kt hosting. And skrg dlm process nak create topic2 utk dalam forum
tu. So aku cadang, forum tu still open utk public so we still can get new friends there. Cuma yang
privasi2 maybe certain area. Cth, area utk private project. Or if ada cdgn silalah kemukakan..

BDA bru dpt baby? hehe.. sonok r die..

P.s: Bila forum dah siap dgn topic aku akan announce...

salam...

waalaikummussalam..

erm ok jgk cadangan bro yurckk nie..untuk tread progress kena private arr..kan kita penat research org lain syok2 jek kebas xbest jgk..huhuhuh..tpkan xpe ke bro sumbangkan hosting domain seme nie..kesian aa kat bro sorg2 kena byr..

-off topic-

taniah bro BDA dah dpt anak..haizz..aku nie bila la nk kahwin,kesian awek aku tue nk anak gak ..huhuhu..lek2 kalu dpt niche winner byk, ujung thn nie leh kawin jgk..doakan aku kwn2..huhuhuh

sekian assalamualaikum

Salam,

Lame dh tak post kt sini. Bagus jugak ade forum baru nanti. Thanks yurckk.

@pidi
bro, cmne kasut kite. haha.. sori la busy sket this week. Ko pn setelkan la assignment
ko dlu. Nanti bile free, kite setelkan blk pape yg tertinggal. Kalau ko tak keberatan,
boleh la kite buat JV kite tu kt dlm private forum tu nanti. Biar org lain kasi komen
ke pape.

By the way, hope that everyone here do success with every niche you work on.

All the best,
Champerer

@asalipo
bab facebook nih aku terpaksa bangkang...alasan mudah jer...x seswai...pasal...nanti jadi benda lain lak...ko tau je la kan...bnda2 cmnih si shuk WC panggil mesin ajaib...mesin yg boley melalaikan...

gud idea...aku dr dulu teringin nak jenguk area51 tuh...tp xde pluang...so this is the chance for me...

aku nak tempah satu thread dlm tuh nanti...bhgn private punya tuh...nmpk mcm so helpful if we reveal that...

n i hope yg boleh masuk grup private tuh golongan2 newbie yg dah biasa kat sini...mayb ada org baru lagi pas nih...then kita bagi kat mereka2 yg boleh kasi guide contohnya aku rasa ubuntu,ashid,kamikase,zex,yurckk,dlll....n of coz la bagi je free access kpd finix,ds n the geng...pasal curik niche or research aku lgsg x bmbang dgn diorg nih...haha!

antara cadangan aku la:

xyah byk sgt free access...
alasan senang jer...
klu smua nak free access, so dah jadi mcm thread kat sini pulak...baik stick kat sini jer drpd built another free access komuniti...look at area51...invited person only...thats gud la...

bkn pasal kedekut la...but kita kena built our circle...aku ckp kepada rakan2 seangkatan dgn aku yg baru nak berjinak2...tp kalu nak buat public gak...terserah la...cuma aku takut dah xde org dalam thread nih...thread nih berharga gila2...just rajin selak ke x jer...

apapun thanks yurckk for the domain n hosting...ada rezeki kitorg balas la jasa ko...

Assalamualaikum...

First, thanks utk sume cadangan korang... sorry, busy sket sbb pindah barang2... esok lori sampai..
tu kelam kabut sket..

btw, forum dah siap... cuma nak edit access and topic2.. by malam ni kalo xde aral melintang...
insyaAllah aku bgtau.. so maybe beta pny forum dlu... so still in editing process.. skrg aku buat keje
full time malam so siang aku rest.. ok.. nanti pape aku bgtau..

P.s: Leh la kalo nak cadangkan rules2 ke ape ke kt dlm forum tu nant..

Salam..

wahhh dh lme aku x menyampuk sekadar sleep reader hehe

aku setuju gak forum/blog tuh..tpi kena ade otai2 yg guide...nnti junior2 hilang pedoman hehe

yurckk, jgn lupe infom kt cni

bai

huhuhu....
hopefully blog tu wujud ngn jayanya...

kat sini... aku amat2 berbesar hati tuk invite sumer otai2...

malas nk sebut nama.... tp phm2 la.. kalo rase diri tu otai... meh la bg sedikit sebanyak tunjuk ajar...

nnti dah jion.. aku akan puji lg melambung... hahhaha

just joke.....

salam ramadhan
cokodork

assalamualaikum...

erk brother yurckk forum @ blog tue nama ape nanti?haha..room 13? floor 13? woo mcm misteri jek..wakaka

rules kat forum tue aku cadangkan ahli2 biasa yg xaktif lam ms sebulan ke,2bln ke,yg lgsg xde post secara automatik ilang kelayakan..xpon ahli2 yg xkongsi ape2, jdk tukang tgk jek..ahli2 otai,guru,cikgu seme tue xpe,diorg mmg bz jek manjang.

sekian..
assalamualaikum

Assalamualaikum

yeah3.. ak da xsabar2 da nk reveal semua research ak(mcm la ade)..

keke.. ak da siap satu esaimen!! yehaa.. hepi gile.. terus bukak forum.. haha (1500= 5 lai) .. ade lg 2000 + 1000 + 1800.. doakan aku kawan2..

SE done!

Next, LL!
-> CM!
-> ELT!

nama tuh aku x kisah sgt apa2 pun...yg pntg pengisian nanti kan...

rules??...hmmm...

yurckk ko dr area51 kan? ke bukan...aku rasa rules tuh klu sapa2 yg dr area51 sini just follow it rules...

mana yg ko rasa ok ko masukkan...mana yg ko rasa rules dulu x bagus ko discard jer...susah jugak nak ckp coz aku x tahu apa2 pasal inside area51 punya story...ubuntu dah ilang lak...kamikase pun bz dgn zex...

cadangan aku senang jer...full private...sapa2 nak access nanti leh request dlm thread nih...buat sebijik macam area51...cuma version upgrade kalau boleh...new generation...

apsal aku nmpk taksub area51 erk?? coz aku dgr ramai yg dah berjaya...walaupun x berjaya sgt tp stil ok...

aku sokong aper yg cik fox ckp...

just follow area51...

jap... yurckk.. naper area51 senyap? sumer member kat situ dah x aktif ker?
nak gak tau sebabnya... coz maybe leh jd kat blog yg akn dibina ni....

salam..

@Fox
ok good idea, aku x nak yang ada selfish nanti..

Bg aku new forum tu bagus sangat..

just apa yang aku nampak, korang perlu beritahu 100% apa yang korang buat, nanti mana-mana yang silap akan ada orang yang betulkan..

buat sampai 5 niche, tujuanye ialah untuk membina momentum acting..

(jangan takut untuk buat kesalahan pada 5 niche yang pertama, sebab kite nak elakkan mistake seminima yang mungkin pada next niche's. ke-6 dan seterusnya.)

maksud aku bila basic dah betul-betul strong korang akan speed gile-gile..

and aku nak sangat dengar ayat ni daripada korang,

"oooo, macam ni ke cara nak buat duit, kalau macam ni lah aku nak achive usd $10,000.00 dalam masa 3 bulan lagi"
and korang 'hanya' akan cakap macam ni bila mind korang jadi betul-betul 'clear'.

aku pelik sangat kenapa susah sangat nak dapat sale, padahal sudah stay dekat sini lebih dari 4 bulan..

or kalo dah x leh dapat sale sangat, aku akan bagi tahu satu teknik yang 'sure will make a sale' but ada rules yang perlu di ikut..
1 niche attact dalam masa 3 minggu.. (The secret.. aku sure korang akan suka..)
walaupun benda ini melanggar few rule, yang penting korang dapat sale..
remember first sale tu penting...

or satu lagi aku akan buat 'workflow' niche 'lern spanish' use oneweekmarkerting complete A-Z.. korang just follow bulat-bulat.. (bergantung kepada keadaan.. i try my best..)

@yck
apakejadah yang ko cite sampai pindah lori, and bla, bla, bla...

p/s: about our presentation ------>>> benda yang x masuk akal langsung soalan hakim yang bijaksana..

1. Mana bukti internet boleh buat RM50,000.00 sebulan?? (xde killer question, just this question)
2. U dont have IT background, how come u will do this thing?? (aku rasa nak tampar jek hakim tu) ::icon_twisted::

sorry bz lately, got someting to achive.. daaa....

salam..

alhamdulillah baru selesai berbuka..

hurm..ak pon da xsbr ni.. hehe... nanti ter'reveal'lah kemalasan aku.. wakaka... xpe2.. learning process.. mindset pon xkaw lg.. dk igt esaimen ngann facebook je.. hehe.. congrats kamikase da present.. kadang2 ak pon xtau mindset aku.. time2 buat esaimen bukak forum.. kejap forum.. kejap facebook.. mati oo..

tolong kawan2.. hentam aku siket..

AAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAaaaaaa... Schedule tukar lak.. Lori sampai malam ni.. barang kt umah ni,
half nak bawak g JB malam ni gak.. esok malam baru aku gerak g JB.. so aku tgh tgu lori sampai ni..
so maybe xsempat nak bukak forum beta tu malam ni.. sbb xtau lg kol bp setel kemas2 barang jap g...
ntah2 dekat nak sahur jap g...huhu...

kalo lepas sahur, maybe pagi jap g aku sambung keje aku siapkan forum beta tu.. then bfore aku btolak
g JB aku try to open it k..

anywany, aku doakan korang (Zex and Kamikasey) dpt la korang nyer budget tu nanti ::icon_smile::

Pasal area51 tu aktif xaktif... aku pn xbp sure.. since aku dpt invitation.. (i'm sorry) aku xpenah
sempat nak post... aku bz sesangat.. and aku slalu gak tlpe aku nyer psswd and url area51.. hehe..
Tapi aku hope new forum ni nanti..will growing and growing more...

k, salam...

kamikase30 wrote:
or satu lagi aku akan buat 'workflow' niche 'lern spanish' use oneweekmarkerting complete A-Z.. korang just follow bulat-bulat.. (bergantung kepada keadaan.. i try my best..)

walaupun aku x mengharapkan sgt guide jenis mcm nih...but since ko pemurah nak buat...so aku rasa mantap gak...mayb ko ley taruk dlm forum tuh nanti...kasi ada value skit dlm tuh...tp klu nak taruk dlm nih pun terserah la...i still can read...tp klu ko btol2 dpt buat mmg tabik spring la!!

@yck
apakejadah yang ko cite sampai pindah lori, and bla, bla, bla...

ntah la yurckk...ko pindah umah ker??

1. Mana bukti internet boleh buat RM50,000.00 sebulan?? (xde killer question, just this question)
2. U dont have IT background, how come u will do this thing?? (aku rasa nak tampar jek hakim tu) ::icon_twisted::

mayb diorg nak test bape confident korang...or mayb diorg mmg dungu x tahu yg potensi internet...tp x plik pun klu ada org stil x caya yg internet nih boleh buat real bisnes...nih sbb wujud kes2 mcm swichcash dulu tuh la...pndapat aku je la..

silentfox wrote:

mayb diorg nak test bape confident korang...or mayb diorg mmg dungu x tahu yg potensi internet...tp x plik pun klu ada org stil x caya yg internet nih boleh buat real bisnes...nih sbb wujud kes2 mcm swichcash dulu tuh la...pndapat aku je la..

jangan kata macam tu beb, aku puji judge tu pun dah kira bagus tau,
kita buat IM, so perspektif kita memang berbeza, daripada si bijaksana tu,

aku pun silap, our presentation is about IM perspective,
mase tu aku tak fikir lansung sepatutnya penerangan mesti base on judge perspektif, meaning kena selari..

yang potpie girl tu i will try, i'm willing to learn..

got work, see ya, daa.. ::icon_cool::

pidi kacipcrew wrote:salam..

hurm..ak pon da xsbr ni.. hehe... nanti ter'reveal'lah kemalasan aku.. wakaka... xpe2.. learning process.. mindset pon xkaw lg.. dk igt esaimen ngann facebook je.. hehe.. congrats kamikase da present.. kadang2 ak pon xtau mindset aku.. time2 buat esaimen bukak forum.. kejap forum.. kejap facebook.. mati oo..

wasalam

-off topic-
bro pidi kalu ko nk tau resipi kerajinan,ko tanya zeus..dia mmg super rajin rr..tdow 2,3 jam jek sehari..pastu selamba jek msk kelas kol 8 smpai kol 5..aku pon heran cmne mata dia leh kebal sgt..huhuhu

sekian,
assalamualaikum

~Strip Cake~ wrote:
pidi kacipcrew wrote:salam..

wasalam

-off topic-
bro pidi kalu ko nk tau resipi kerajinan,ko tanya zeus..dia mmg super rajin rr..tdow 2,3 jam jek sehari..pastu selamba jek msk kelas kol 8 smpai kol 5..aku pon heran cmne mata dia leh kebal sgt..huhuhu

sekian,
assalamualaikum

erk.. same je cam ak.. ak kat mktb kol 3.30 baru ak START nk tido.. ak tgk jam 3.30 ak brenti maen laptop.. pastu wat la pape patut sblum tido... tu layan niche la tu.. haha.. ak buat esaimen je kurang rajin.. men tenet rajin la.. keke

-off topic-

ooo...

aku ingat ko mls bab niche nie...sama jek bro..aku pon mls bab2 study nie..siap kena redo proposal lg psl xdetail..esok kena present blk..dah 2,3 mlm xtdow...tp tu r..niche nie punyala berhantu..bt proposal kejap,bt artikel pastu submit,rs nk jengok2 selalu jek niche kita bt..sampai xleh fokus bt kije len..huhuhu

~Strip Cake~ wrote:
wasalam

-off topic-

sekian,
assalamualaikum

ermmmm....
mr zeus belajar dr persekitaran n pengalaman...
mayb kawan2 dia pun smua jenis malam x bape nak tido sangat...
mayb dia tido dlm kelas... ::icon_lol::

pidi...
ko blum dpt 1st sale lagi kan...
so mayb semangat nak dpt 1st sale tuh kena tggi la...
tp ko kena built dr dalam la..
klu org nak push ko pun x guna gak...

aku sejak buat niche nih...
aku abaikan frenster...
abaikan facebook...
abaikan mafia war tagged...
then aku slowkan guna ym...
kadang2 just masuk parking nick jer...
klu nak layan smua tuh mmg la x jalan niche aku...
tgglkan bnda2 yg melalaikan tuh...

ok ashid good.. memang betul, main forum pun sebenarnya banyak buang masa gak,
kalo korang tak tahu sejak aku stop post 1-2 minggu yang lepas speed aku jadi up grade 3 kali ganda,
serious aku cakap,
and aku lebih suka new enviroment macam ni,

ok jumpa dekat forum baru, hope korang ready k,
sebab aku bajet maybe akan banyak perkara-perkara yang pelik akan timbul, ::icon_clown::

make sure basic betul-betul strong, i prepared my self too.. ::icon_cool::

wah, brader2 nk bukak forum baru nih.
harap2 leh masuk dalam invited list gak nanti..

macam mane pun, dalam senyap2 sure ramai yg dah move jauh ke depan.
Hooray... berjaya jugak siapkan dua lense and rasanya.... x susah bile dah cube buat rupanya...
cuma additional fancy2 stuff yg nk kene tambah, blum blaja lg. pening plak nk blaja HTML coding nih.. hehe..

harap2 leh la sifu2 posting more knowledge dalam nih lg..