Jump to content
pistol air

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

Recommended Posts

samperit84 wrote:assalamualaikum semua...

niche yg saya try nak wat ialah kitchen appliances>>juicers...
mcm thread2 yg lepas ade include tntg squidoo leh act as a Landing Page rite??

Kalau saya buat lens kt squidoo tntg juicers review dan juices recipe book.
And then all the article tntg juicing sy submit kt article directory yg lain boleh kan??

Article2 tu kemudian sya direct kepada lens squidoo yg saya buat td ok ke?

Adakah this method boleh dikatakan sebagai creating backlink kt LP squidoo td?

harap rakan2 boleh membantu, coz masa yg saya ambil utk take action sgt slow...hehe

terima kasih

assalamualaikum..

aa bro samperit..btl la tue ko bt..aku pon skrg guna LP kat squidoo..skrg rs nk try direct link plk kat certain fizikal produk nk test psl ape bro joker ckp ari tue..lek bro,sikit lama jdk bukit..pas ko submit unique artikel lam 30-60 keping try carik niche len plak..tp jgn lupa submit artikel untuk niche ko tggl tue ari2,krg2 smpai dia dok 1st page..kalu ada pembeli..try optimize kan niche tu..kalu xde..tkr niche len..mmg BUM marketing ambik masa skit..nk cpt kena main ppc la bro..huhuhu..

sekian..
assalamualaikum

~Strip Cake~ wrote:
samperit84 wrote:assalamualaikum semua...

niche yg saya try nak wat ialah kitchen appliances>>juicers...
mcm thread2 yg lepas ade include tntg squidoo leh act as a Landing Page rite??

Kalau saya buat lens kt squidoo tntg juicers review dan juices recipe book.
And then all the article tntg juicing sy submit kt article directory yg lain boleh kan??

Article2 tu kemudian sya direct kepada lens squidoo yg saya buat td ok ke?

Adakah this method boleh dikatakan sebagai creating backlink kt LP squidoo td?

harap rakan2 boleh membantu, coz masa yg saya ambil utk take action sgt slow...hehe

terima kasih

assalamualaikum..

aa bro samperit..btl la tue ko bt..aku pon skrg guna LP kat squidoo..skrg rs nk try direct link plk kat certain fizikal produk nk test psl ape bro joker ckp ari tue..lek bro,sikit lama jdk bukit..pas ko submit unique artikel lam 30-60 keping try carik niche len plak..tp jgn lupa submit artikel untuk niche ko tggl tue ari2,krg2 smpai dia dok 1st page..kalu ada pembeli..try optimize kan niche tu..kalu xde..tkr niche len..mmg BUM marketing ambik masa skit..nk cpt kena main ppc la bro..huhuhu..

sekian..
assalamualaikum

assalamualikum...

hehe.. takut kena tampaq kat pakcik google wooo....
nak kena wat artikel byk2, pun agak pening gak... xde skill writing nih...
even kalau nak spin artikel nak bg jd unique content pun susah coz relevancy satu2 artikel tuh mybe dah lari dari produk yg kita nk promote..
utk spin artikel aku guna articleapps.com by matt callen...
guna yg free je... tp ade limitation of numbers of article yg boleh spin bg free members.

1.ape kata sifu2 ,kalau saya nk upgrade kepada gold member bg software ni utk maximise my BUM Blasting?? upgrade cuma USD147? any idea? is worth the money for BUM marketing?

2.katakan sebelum nih saya pernah buat adwords advertising, dan campaign saya stuck because of overdue balance dgn Google? will i have any problem in future if nk wat PPC lg?(still outstanding balance to date?). Or can i use other people account kalau x afford nk bayar ape yg saya outstanding kt google dulu?

::icon_cry::

TQ

1.ape kata sifu2 ,kalau saya nk upgrade kepada gold member bg software ni utk maximise my BUM Blasting?? upgrade cuma USD147? any idea? is worth the money for BUM marketing?

tidak. refer pada jetspinner. percuma sahaja utk saudara. namun limit pada spinner sahaja. bukan create
article spinner.

source lain yg mungkin boleh membantu saudara.
http://www.senuke.com/contentboss_discount.php
http://powerarticlerewriter.com/ ==>> free trial 15 hari.

harap membantu..

NOTA: cuba baca kembali post Mr Joker. Segalanya jelas. Tiada backlink pun boleh rank well dalam muka pertama
Google. Why not you all try beli OWM. Kalian kerap bertanya soalan yang sudah pun terjawab. Cuma kalian kurang peka. Cukup dgn post Joker dan Arissa tempoh hari. Why not try dulu, kemudian baru bertanya..

Mungkin soalan-soalan kalian merimaskan orang-orang atas sana? Buat dulu kemudian tanya. Kai Kiske ada berpesan
tentang ini.

Salam Ramadhan..

cadangan untuk korang yg tgh wat menatang alah ni...

pergi buat blog untuk community korang... dlm tuh korang wat thread untuk member2 yg join blog tu... follow along thread.

Sesiapa yg Area51 dulu akan sangat familiar dengan menatang yg aku maksudkan... bezanya Niche $9000 dlm Area51 dlu tuh dlm forum.. yg ni blog.

Tapi jadikan blog tu no follow pd google spider la.. dna letak password.

Dominant Star wrote:cadangan untuk korang yg tgh wat menatang alah ni...

pergi buat blog untuk community korang... dlm tuh korang wat thread untuk member2 yg join blog tu... follow along thread.

Sesiapa yg Area51 dulu akan sangat familiar dengan menatang yg aku maksudkan... bezanya Niche $9000 dlm Area51 dlu tuh dlm forum.. yg ni blog.

rasenyer bender yg cik DS syokkan ni aku dah pernah ckp dah dulu...
dulu x der respon.. mcm maner ngn skrg?

harap2 ader yg minat tahap gaban...
pidi, ko create la blog yg DS ckp tu....

salam ramadhan.
cokodork

~Strip Cake~ wrote:assalamualaikum..

erk nie aku nk tanya soalan yg dumb lgk..

getting your ex back tue niche dating jgk ke?

haram ke halal kalu kita bt?

aku harap ada org tlg jelaskan psl nie..sbb aku rs niche nie bkn ajar cara nk dating..dia ajor cara nk pulihkan hubungan yg dah rosak..itu padangan aku..kalu aku silap tlg btlkan k?huhuhu

sekian..
assalamualaikum

huhuhu!!!
biler ko dah terdetik nk tanyer... tu maknanya ko x yakin...
biler x yakin.. ia jatuh SYUBHAH....

tinggalkan ajer bro....

rezeki yg halal n x syubhah masih terbenteng luas....

cari yg halal n x syubhah tu fardhu(mcm iklan ubat gigi la plak)...

huhuhu
salam

cokodork wrote:
Dominant Star wrote:cadangan untuk korang yg tgh wat menatang alah ni...

rasenyer bender yg cik DS syokkan ni aku dah pernah ckp dah dulu...
dulu x der respon.. mcm maner ngn skrg?

harap2 ader yg minat tahap gaban...
pidi, ko create la blog yg DS ckp tu....

salam ramadhan.
cokodork

kalo blog bes ke? sbb kalo sorg buat post.. org laen komen je.. mcm xbes.. kalo bes forum je la.. huhu.. tu pendapat aku la.. sbb ak xpnh masok area51.. so, xtau cane diorg implement this community thingy

assalamualaikum..

huh nk bt blog ke? ke forum? sapa yg terrer html tue, tlg ler btkan dulu..lgpon skrg bln pose sng nk dpt pahala kalu kita bt amal jariah nie kan?...aku nk bt mmg fail la..LP pon msh guna squidoo lgk...huhuhuh..kita pon kena create gak area51 junior kita..lwn brother2 senior..huhuhuh

@cokodork

bkn bro,aku tanya psl org lain dok ckp haram,jdk aku tanya la sbb malu bertanya sesat jln..tp bila bro ashid jelas kan ari tue, aku dah tau,niat kena btl kalu kita nk bt ape2 pon,kalu x menda yg halal pon leh jdk haram..tp ape pon terima kasih yer brother cokodork kerana nasihat aku..lama xdgr progress ko,cmne skrg empayar niche ko?

sekian..
assalamualaikum..

kalo nk forum ak bley tolong buatkan... tp ak nk tau sape je yg nk join? ade ke org2 atas nk bantu?

kang buat forum kang xde org masuk... xgune.. so sini ak nk tanye.. sape yg berminat(newbie2 dan org2 lama yg nak bantu)?

pidi kacipcrew wrote:kalo nk forum ak bley tolong buatkan... tp ak nk tau sape je yg nk join? ade ke org2 atas nk bantu?

kang buat forum kang xde org masuk... xgune.. so sini ak nk tanye.. sape yg berminat(newbie2 dan org2 lama yg nak bantu)?

aku kompem berminat..lgpon kita leh share mcm2 lam tue nanti..tp kita perlukan otai2 untuk guide..yg aku tau lam tue mesti ada niche 1000 ke,niche 500 ke sebagai target kita nk capai nanti..lg sape nk join kompen kat sini..

1.pidi kacipcrew
2.~strip cake~
3.??

sekian..
assalamualaikum

jgn camtu pidi. org lain pon ada keja memasing. nak tengokkan sorang sorang kat sini, mmg tak cukup masa. Lagipon progress korang semua tak sama, ada yg nak buat LP..ada yg nak pilih niche..ada yg nak pilih keyword, so kadang2 wujud soalan yg sama yg dah pon kawan2 lain sebelum ni tanya. agak bercelaru.

Korang wujudkan forum tertutup, bukan untuk orang lain..tapi untuk korang sendiri. Dalam tu, memasing buka thread memasing. pidi buka thread dia.. cokodork buka thread dia.. and every progress korang, masukkan dalam tu. So, kawan2 lain boleh tumpang tengok apa langkah yg dah ko dah amik. diorang boleh buat thread ko sebagai rujukan, boleh kasi idea kat ko, boleh kritik.. ko untung..dorang untung. Tujuan utama forum tu, untuk korang sesama sendiri tolong menolong.

incase ada cikgu2 yg ada masa terluang, berminat nak tengok progress korang..dia boleh masuk ke setiap personal thread korang.dari situ dia boleh tengok mana level korang, apa masalah korang, apa tindakan yg korang buat and faham secara terperinci apa yg sedang korang buat (sebab dah baca diari korang) , so senang bagi dia nak tolong korang.

kesimpulanya.. buat ::icon_smile::

o.. gitu rupanya.. thanks ashid.. tu la.. sbb ak mcm pelik gak kalo buat forum tertutup ni.. padahal kat sini pon da byk info.. rupanya utk journal masing2.. okes2.. da paham.. nanti ak tolong setupkan.. but not now.. tomorrow maybe.. mlm ni nk buat assignment.. k.. chiow..

salam semua..

rupenye nak buat LP nie susah jgk ye...

nak tanye skit...sy xbrape nak reti bile nak buat lens untuk squidoo...

xbrape nak paham...

mintak tlg sape2 yg pandai... ::icon_lol::

assalamualaikum...

erk aku nk tanya soalan dumb lgk..

erm ape pendapat korg ttg direct link nie? sbb aku kaji2,kelemahan aku kat LP mmg ketara sgt2.visitor ramai,lens pon dok 1st rank...tp ttp xde org beli..so aku rs aku nk bt direct link la plak..nk ikut travis,"let merchant page do the sale"..

so ape pendapat korg?

sekian..
assalamualaikum

strip cake.. so far berapa clickout ke merchant?
if click dah banyak, sale takda, kemungkinan besar page merchant mmg tak menarik or meyakinkan.
kemungkinan kedua, ko salah drive traffic. mmg peranan ko just drive ur visitor ke merchant saja, merchant yg akan menjual. Selalunya term direct linking ni merujuk kepada ppc, setahu aku ko tak main ppc kan? mungkin ko maksudkan dengan squidoo --> merchant ? if so, kebanyakkan mmg akan direct ke merchant melalui squidoo. Squidoo = LP. Jangan tunggu sale, or terus berhempas pulas on 1 niche, just proceed dengan next niche.

ashid wrote:strip cake.. so far berapa clickout ke merchant?
if click dah banyak, sale takda, kemungkinan besar page merchant mmg tak menarik or meyakinkan.
kemungkinan kedua, ko salah drive traffic. mmg peranan ko just drive ur visitor ke merchant saja, merchant yg akan menjual. Selalunya term direct linking ni merujuk kepada ppc, setahu aku ko tak main ppc kan? mungkin ko maksudkan dengan squidoo --> merchant ? if so, kebanyakkan mmg akan direct ke merchant melalui squidoo. Squidoo = LP. Jangan tunggu sale, or terus berhempas pulas on 1 niche, just proceed dengan next niche.

ohh..salah term eh..erm kalu cmtu kena carik merchant with killer sales page rr cmnie..psl niche tue mmg xtggu,selalu cari niche baru..tq yer bro ashid for this information.

sekian..
assalamualaikum

Assalamualaikum...

Psl forum, aku sblm ni ade beli 1 domain.. cadang nak buat tempat private jgk utk bnde2 ni... i mean
xla private mana.. means, ade forum gak where kt situ maybe ade private section and ade jugak yang
open to public. Actually forum dah ade dah aku buat... tp down balik sebab kena iframe injection
(xtrok sgt)..

Kalo nak, aku boleh up kan balik web tu with domain... and maybe still open for public, cuma certain
area will private... so from that... progress, testing, etc2 boleh ada dalam tu.. tapi aku nak korang
contribute pendapat whatsoever utk bnde ni if korang agree. and maybe akan recruit mods etc utk
monitor.

So before that if korang leh list out what kinda of threads nak open?

Contoh 1: Search Engine Optimization then pecah kepada (Google, Yahoo, MSN etc)
Contoh 2: Pay-Per-Click (Google AdWords, YSM, MSN adCenter, Miva etc)

If you guys agree and blh contribute, aku try upkan balik web tu (domain and hosting dah ada).
Thanks in advance. Salam...

yurckk wrote:Assalamualaikum...

Psl forum, aku sblm ni ade beli 1 domain.. cadang nak buat tempat private jgk utk bnde2 ni... i mean
xla private mana.. means, ade forum gak where kt situ maybe ade private section and ade jugak yang
open to public. Actually forum dah ade dah aku buat... tp down balik sebab kena iframe injection
(xtrok sgt)..

Kalo nak, aku boleh up kan balik web tu with domain... and maybe still open for public, cuma certain
area will private... so from that... progress, testing, etc2 boleh ada dalam tu.. tapi aku nak korang
contribute pendapat whatsoever utk bnde ni if korang agree. and maybe akan recruit mods etc utk
monitor.

So before that if korang leh list out what kinda of threads nak open?

Contoh 1: Search Engine Optimization then pecah kepada (Google, Yahoo, MSN etc)
Contoh 2: Pay-Per-Click (Google AdWords, YSM, MSN adCenter, Miva etc)

If you guys agree and blh contribute, aku try upkan balik web tu (domain and hosting dah ada).
Thanks in advance. Salam...

yurck.. pandai hang na.. ish2.. xpayah private.. kongsi ramai.. ilmu ni klu kongsi makin berkat..
klu private, sure nk join kene byr nnt.. aku paham sgt ni.. baik open je.. at list leh baljar sesama..

betul x? aku bukan nk sangkal idea ko ni.. tapi idea ko mmg bgs.. cume aku nk nasihat, wat kan la ia sebagai open discussion.. not private.. bukan tempat nk ngorat ni.. tempat berkongsi ilmu..

lagi mahal ilmu korang,lagi bermanfaat ilmu 2, lagi la tuhan syg.. ko x kedekut ilmu.. ingat, ilmu yg kita ade ni bukan milik kita.. ape la salahnye dikongsikan bersama..

aku rasa finix and the geng mesti setuju dgn cara bukan private ni.. sbb finix ade bgth aku.. tujuan dia bukan thread ni dlu pun sebab nk bantu korang yg minat gile nk wat duit.. dia pun xminta di privatekan.. cume dia ade bgth, klu nk rahsia sgt, ha..PM or email dia kn? xpn contact terus..

ilmu ni lebih baik dikongsi.. jgn duk bangga sangat dgn ilmu kite.. sekali je Tuhan tarik.. habis semua.. so, kongsi je la knowledge 2.. xpayah nk wat circle IM 2.. make it FREE for all.. cume kepada yang baru sgt nk belajar 2..

aku mohon, kaji la dlu b4 nk tny ape2.. bykkan membaca.. jgn duk masuk2 terus cakap,
"aku newbie. minat nk belajar." then tny mcm2.. aku mintak kepada yg br2 ni. kaji dlu.. xpn baca thread ni dari mula.. insyaallah korang paham..

just my 20cents..
huhu..

hope yurckk x terasa yea..

SALAM..

kapas wrote:
yurck.. pandai hang na.. ish2.. xpayah private.. kongsi ramai.. ilmu ni klu kongsi makin berkat..
klu private, sure nk join kene byr nnt.. aku paham sgt ni.. baik open je.. at list leh baljar sesama..

betul x? aku bukan nk sangkal idea ko ni.. tapi idea ko mmg bgs.. cume aku nk nasihat, wat kan la ia sebagai open discussion.. not private.. bukan tempat nk ngorat ni.. tempat berkongsi ilmu..

lagi mahal ilmu korang,lagi bermanfaat ilmu 2, lagi la tuhan syg.. ko x kedekut ilmu.. ingat, ilmu yg kita ade ni bukan milik kita.. ape la salahnye dikongsikan bersama..

aku rasa finix and the geng mesti setuju dgn cara bukan private ni.. sbb finix ade bgth aku.. tujuan dia bukan thread ni dlu pun sebab nk bantu korang yg minat gile nk wat duit.. dia pun xminta di privatekan.. cume dia ade bgth, klu nk rahsia sgt, ha..PM or email dia kn? xpn contact terus..

ilmu ni lebih baik dikongsi.. jgn duk bangga sangat dgn ilmu kite.. sekali je Tuhan tarik.. habis semua.. so, kongsi je la knowledge 2.. xpayah nk wat circle IM 2.. make it FREE for all.. cume kepada yang baru sgt nk belajar 2..

aku mohon, kaji la dlu b4 nk tny ape2.. bykkan membaca.. jgn duk masuk2 terus cakap,
"aku newbie. minat nk belajar." then tny mcm2.. aku mintak kepada yg br2 ni. kaji dlu.. xpn baca thread ni dari mula.. insyaallah korang paham..

just my 20cents..
huhu..

hope yurckk x terasa yea..

SALAM..

pasal private tu bukan nak bayar ke ape... private tu maksud aku, maybe something yang xnk org curi
idea2.. so certain2 people je ade access to it.. sharing memang bagus.. bukan aku cakap xnk sharing lgsg..
private tu mungkin xbanyak... sebab tu jugak aku ckp open for public.. private maybe 2,3 org dlm
1 project... ade bende kita boleh share and ade jugak x... same jugak in our real life.. kita still
ade bnde private yang xleh nk share ngn org and ade gak... memang ni ilmu... bagus utk share.. xpela..
kalo ade nanti ang tgk la sniri private tu jenis mcm mn.. salam

+tambah sket

aku alt+tab ms reply post td (main game online, kalah pun hehe).. ni nak tjk contoh private sket:

Thread = Project A(pidi,silentfox,cokodok)
Niche = Dorg nyer niche

So dorg maybe wat disucssion dorg sniri kat situ daripada A-Z and dorg bukan strict kt area situ je.
Dorg still maybe involve dengan yang lain2 kt thread2 lain (no obligation). And atas decision dorg
if nak open back that thread to public view if they want to bila dorg rasa that shud be revealed.
Then mungkin thread tu boleh jadi rujukan utk lain2 nant how they work until success.

Dorg maybe need privacy on their project so it maybe nak ade private discussion. tu yang aku mksdkn.
Tu idea2 dorg, hak dorg... if they want to open it for public, let it be.. if not then close it for
private.

And kalo bleh forum or that web khusus untuk affiliate/niche/marketing discussion. Maybe jugak leh
add related topic macam web development.

Xpe if xnk pn idea ni or ape yang aku serve, korang still can have your own gak. aku xde trase or pape. ::icon_wink::

salam...

Salam,

Aku rasa buat facebook group pun macam ok jugak
buatla invitation only; close/secret group

so data pun selamat tak kne hijack takde baazir duit utk hosting dan domain
cuma board function kt facebook tak sebagus function yg ada
dalam forum biasa la

the good thing is kita bleh la jugak tahu
saper the real person behind all the username here hehehe
(maybe tak ramai yg suka sbb nak jadi under radar)

well aku pikir ini adalah antara fast solution
yg boleh kita buat

regards

Sesiapa yg Phoenix bagi akses masuk DUK dulu akan faham kenapa Blog lebih superior berbanding forum...

But forum is fine as well...

aku rasa yg dapat akses DUK dulu sesas kot... ntahla.. pergi cari balik member Area51 sumer...

@mr. kapas

mmg ilmu asalnya public... tapi kalau nak buat follow-along...
kena private... sbb org lain boleh copy bulat-bulat kita punya research
mcm tu jer kalau kita tunjuk semua dlm thread.

Tapi kalau tak tunjuk semua dalam thread.. bukan follow-along dah
namanya...

btol x??

::icon_smile::