Jump to content
Sign in to follow this  
funkwasabi

Gerakan Yahudi nk musnah Islam..

Recommended Posts

pendapat aku.. kite bangkit melawan mereka sampai habis-habisan, tegak kan kegemilangan islam semula,

tapi, kiter mesti bersatu padu dahulu...

pendapat aku yang tak seberape la...

Jalan terbaik, pelajari Al-Quran & Hadith, Fahami Al-Quran & Hadith, Dalami Al-Quran & Hadith, dan Jadikan Al-Quran & Hadith sebagai rujukan. InsyaAllah selamat dunia & akhirat

kita lbey elok jgan terima blat2 apa yang diberi oleh org yahudi nie.
kita kena kaji dari sudut agama Islam sama.
kebanyakan fakta2 sejarah jgak yahudi dah ubah untuk songsang org2 sekarang.
Bagi orang Islam,berpegang teguh kepada Al-Quran dan As-Sunnah lbey baek...
amin..

Yahudi nie...fuh...aku dengar ceramah ustaz2.
Yahudi ni satu macam punya bangsa.
Degil (dalam menerima kebenaran) ya amat.
Angkuh dan sombong.

Dari dulu sampai sekarang tak habis2 nak hancurkan Islam.
Satu2nya bangsa dalam dunia yang bunuh para Nabi.
Bangsa lain tak seteruk diorang nie.
Laknatullah.

salam..
Aku rasa apa yg nak aku tanya nie mungkin ada kaitan..

KAlau ada gerakan Yahudi nak musnahkan Islam, adakah Gerakan Islam yang nak mempertahankan Islam sendiri ?
Dan,
Apakan tindakan ko untuk mengelakkan diri dari gerakan tersebut memesongkan akidah ko?
Dah dilakukan ke tindakan ko itu ?

Aku bertanya kepada diri aku sendiri...

gerakan islam utk pertahan kn islam mungkin dah ada.. tp tak tahu larh.. tindakan aku seperti biasa jgn senang terpedaya jelarh.. walaupun susah... tp klau ada usaha, mesti ada kejayaan... =)

Kalau ada 'Gerakan Islam' yang mempertahankan Islam tu baguslah.
Tapi janganlah sampai mencontohi PERANGAI orang kafir/Yahudi.

PERANGAI = Orang kafir/Yahudi ni selamba je bunuh orang awam, kanak2, wanita etc.

Takde beza la orang Islam dengan orang kafir/Yahudi kalau camtu.

Wallahualam...

kalau tgk JUMLAH, dan KEKAYAAN negara umat Islam, tak susah mana pun nak takutkan, apalagi kalahkan Zionis/Yahudi.
tapi kenapa dalam jumlah yg ramai, negara yg kaya dgn hasil mineral, umat Islam tetap lemah, dan dgn mudah dijual beli, ditindas, dibuli Zionis/Yahudi?

nak jawapan mudah, tgk sendiri umat Islam mcm mana.
Zionis/Yahudi sendiri bina kekuatan mereka dgn ambil dari Quran, cuma mereka takde hidayah, mereka gunakan sumber Quran dgn cuba melawan kuasa Allah. Kalau Allah kata akhir zaman Yahudi akan dikalahkan Islam, mereka merancang dan berusaha melemahkan umat Islam sejak dulu lagi, dan hari ini kita dh dpt lihat hasilnya.

Umat Islam diwasiatkan Rasullullah dgn Quran & Sunnah, tp apakah umat Islam berpegang SEPENUHNYA pada Quran & Sunnah. Takyah pegi jauh, tgk Umat Islam di Malaysia sahaja. Kalau kat negara kita ni, takyah tunggu org bukan Islam hina Islam, org Islam sendiri yg lebih hebat dlm menghina/mempertikaikan Islam.

Kekuatan Islam pada kesepakatan, sbb tu Islam tak bezakan BANGSA, WARNA KULIT, BAHASA, kerana Islam itu bersaudara.
Kalau semua umat Islam kukuh berpegang pada TALI ALLAH, Quran dan Sunnah, secara automatik, seluruh umat Islam bersatu, tak kira apapun ISU, bila sumber rujukan dan pegangan adalah satu, maka bersatulah umat Islam. Bila jemaah di masjid dan surau, lebih ramai dr jemaah di hari Jumaat, maka itu tanda2 umat Islam kembali kepada Allah.

Allah berjanji, dan janji Allah adalah benar, Allah tak mungkin mungkir janji.
Allah berjanji, kalau kita ikut perintahNYA Allah akan jaga segala urusan kita.
JADI hari ni, kita lebih byk ikut perintah2 Allah, atau kita lebih banyak ikut aturan kehidupan kita sendiri?
Bagaimana Allah nak menjaga urusan kita, negara kita, bilamana kita menjauhkan diri daripada Allah dgn tidak merasa apa2 apabila ingkar perintahNYA?
Islam tidak hanya pada solat semata-mata, Islam bukan pada Mahkamah Syariah, Islam bukan hanya pada doa makan, tp Islam meliputi seluruhnya, seluruh urusan dunia & akhirat.

Tapi kan, dlm aku taip ni, aku sendiri tau, diri aku sendiri sangat2 hina dan teruk, blm berjaya menjaga diri dr larangan2 Allah. Paling teruk aku sendiri tak kuat utk meramaikan jemaah di masjid/surau, utamanya subuh. Jadi apa aku tulis ni lebih pada peringatan utk diri sendiri, malu nak nasihat org lain, tp diri sendiri tak buat apa2.

1 Syawal nanti entah apa lagi Yahudi laknat ni nak buat.
Eidul Adha lepas dia bedil Palestin.

Laknatullah tul...

hai bro,skg sya x heran klu kaum kafir nk jatuhkan islam,dh memang dr datuk nenek dorang lagi dorang dendam kat islam..tp yg aku pelik & heran klu org islam sendiri yg nk jatuh kan sesama islam..
tak percaya..tgk apa yg terjadi kat shah alam syeksen 23..dh terang2 majoriti islam lg nk buat kuil kat sana. untuk apa semua tu???nk lawan dgn islam??

insankerdil_81 wrote:hai bro,skg sya x heran klu kaum kafir nk jatuhkan islam,dh memang dr datuk nenek dorang lagi dorang dendam kat islam..tp yg aku pelik & heran klu org islam sendiri yg nk jatuh kan sesama islam..
tak percaya..tgk apa yg terjadi kat shah alam syeksen 23..dh terang2 majoriti islam lg nk buat kuil kat sana. untuk apa semua tu???nk lawan dgn islam??

kalau citer pasal shah alam punya kes tu, elok refer pada penduduk sek23. Setelah beberapa minggu kes, dh dpt tgk reaksi penduduk sebenar tidak seperti media gambarkan, ada byk maklumat yg tidak tepat dikeluarkan media. Boleh baca n tgk cerita dr dua2 pihak, dr blog bekas MB, n dr web kerajaan negeri sekarang.

---
spt insankerdil katakan, kaum kafir utamanya Yahudi mmg tidak redha akan kita sehingga kita mengikut telunjuk mereka/mengikuti mereka, itu secara umum semua org tahu, tapi yg amat pedih lagi bila org yang mengaku bahawasanya tiada Tuhan selain Allah dan nabi Muhammad itu pesuruh Allah yg lebih2 dlm menentang Islam itu dimartabatkan.

tgk saja situasi negara2 yg ramai umat Islam di dalamnya, adakah mereka bersatu?
sesama negara Islam pun nak isyhtihar perang, dlm cth terbaru apabila sebahagian ekstrimis di Indonesia nak "ganyang" Malaysia. Isunya cuma kecil, tp tidak mampu bersatu hati.

belum lagi cerita ttg nak memartabatkan cara hdp Islam, cerita ttg undang2 Islam.
kalau kat Malaysia ni, cerita pasa tudung/tutup aurat saja dh boleh melenting-lenting, kalau ibarat undang2 kata tutup aurat wajin, sapa tak tutup aurat, pakai tudung, kena saman, agak2 siapa yg akan bising dulu, tak perlu tunggu org kafir bising, rasanya org Islam dulu yg akan bantah, komplen, mcm mana Allah nak redha n bantu umat Islam? Adakah Islam tu sekadar bina banyak2 masjid besar dan cantik?

Skop kita kat sini berkaitan Yahudi.
Kalau nak skop lebih besar, boleh buka thread baru ::icon_wink::

Al-Quran pun banyak dok 'hentam' Yahudi ngan Nasrani.
Jadi, memang patut kita bincang hal diorang nie.

insankerdil_81 wrote:hai bro,skg sya x heran klu kaum kafir nk jatuhkan islam,dh memang dr datuk nenek dorang lagi dorang dendam kat islam..tp yg aku pelik & heran klu org islam sendiri yg nk jatuh kan sesama islam..

ekceli aku tak heran kalo islam yg nk jatuhkan islam tuh...ape lg kafir yg nk jatuhkan islam...
islam yg nk jatuhkan islam nih sbnrnye ati die mmg takde utk islam pown...
ntah2 diri rase terhina kot bila dilahirkan sbg islam....

kesian kan...org2 kafir lain byk yg tercari2 petunjuk yg betul...ni org islam sendiri dah dapat 'status' islam
lagi nk jatuhkan agama n sedara sendiri...wallahualam.

Miss U.A wrote:

ekceli aku tak heran kalo islam yg nk jatuhkan islam tuh...ape lg kafir yg nk jatuhkan islam...
islam yg nk jatuhkan islam nih sbnrnye ati die mmg takde utk islam pown...
ntah2 diri rase terhina kot bila dilahirkan sbg islam....

kesian kan...org2 kafir lain byk yg tercari2 petunjuk yg betul...ni org islam sendiri dah dapat 'status' islam
lagi nk jatuhkan agama n sedara sendiri...wallahualam.

Orang Islam yang lahir jer dah Islam tak rasa MAHALNYA Islam tu.
Tu pasal sesetengah tak jaga langsung.

Mereka yang cari dan jumpa Islam baru dapat rasa MAHALNYA Islam tu.
Jadi, diorang akan jaga baik2.