Jump to content
kmicaz

cmne nk jd hensem ?

Recommended Posts

LanoG wrote:Aku yang hensem nie dapat awek lawa per.. salah teori ko tu NazCyper... hahahaha ::icon_biggrin::

negative positive byk kategori die nog ..

lawa dpt xhensem
sihat dpt xsihat
cerdik dpt xcerdik
kurus dpt gemuk
pandai dpt....ngok
mcm2....

bnyl faktor lain lanog...huahahaha ::icon_lol:: ::icon_lol:: ::icon_lol::

Doa jer kalau nak apa2.
Inshallah dapat.
Usaha kena gak la.

Kalau muka banyak jerawat, gi buat rawatan.
Kalau 'muatan lebih', diet dan bersenam.
Inshallah hensem/cantik la nanti.

Kalau malu, orang lain kebas.

::icon_wink::

bak kate org tua2, less is more.. fancy2 ni, semak kpale je tgk

alahai.. rmbut 2 sikat ala kadar je, asalkn rapi.. belah mane pn ok.. asal kemas

ko sarung je jeans itam, kasut north star, xkesah low cut ke hi cut, rembat tshirt pagoda 1, jaket selai.. see, mudah je

ak rase mnde2 ni mm da sedia ad dlm koleksi bdk2 laki, temasuk ak..

++ ko akn nmpk muda, ala2 17 thun gitu

hasilnye cenggini kot nnt:

Spoiler:

kehkehkehkehkehkehkeh.. ni je gmbr yg sepadan ngn dikripsyen ak

assalamualaikum...

haha mcm2 dah cadangan nih..mana ts? tgk ke tidak thread dia ni? dah hensem ke agaknya..

Spoiler:
pakai mcm tu hensem ke rai? taktau lak aku pakai pagoda pon buleh ensem..yg aku ada cuma jeans itam ngan pagoda kaler pinkputih, biru, maroon..kalu pakai 2 tu je hensem ke tidak ye..duit takdo nak beli jaket

Assalamualaikum,

Haha mcm² korang..nk ensem? Asal nmpk org je senyum..Asal senyum je nampak orang..x kesahla kucen yg lalu diseblah senyum je..Sedekah tu HehE :D

ensem? senang je..jgn jadi cam aku..

pegi keje..balik keje...tido..makan..lari dari masalah..fesbok sket2..

diulangi..jangan jadi cam ayat atas ni..~~

[quote name='Hijikata Toushiro' date='13 August 2009 - 03:56 PM' timestamp='1250150160' post='984270']
nak hensem?mudah sahaja!!!

[b]bezakan muka anda dengan kera ataupun[color="#FF0000"] siput sedut.
[/b][/color]
pakai pemutih kulit.

pakai contact len kaler perang.

ubah fesyen rambut.

selalu pakai wangi-wangian.

** = <span style="font-size: 9px; line-height: normal">bergantung kepada keadaan si pengguna,jika tiada kesan ianya tiada kaitan dgn langkah ini,ini kerana muka pengguna terlalu hodoh ataupun segala masalah itu dari kesilapan anda sendiri ketika menggunakan produk ini.pihak sykt tidak akan bertanggungjawab diatas segala kehenseman yang berlaku...</span>
[/quote]

caiitt tak guna loy nak beza-beza ngan siput sedut tuh yang aku leh terasa tuh.... aku baru baca thread nih... caiiitt..terguris hati ku ini...

[quote name='Hiruka' date='24 September 2010 - 10:09 AM' timestamp='1285294144' post='1048554']
Assalamualaikum,

Haha mcm² korang..nk ensem? Asal nmpk org je senyum..Asal senyum je nampak orang..x kesahla kucen yg lalu diseblah senyum je..Sedekah tu HehE :D
[/quote]

tgk orang senyum takper.. tapi gigi tuh biar ler bergosok yer.. bagi aku kalau muka hensem cam mana pung.. tapi bila senyum atau bercakap gigi macam 40 tahun tak gosok.. takder guna nya jugak...

apa pun aku rasa kalau nak jadi hensem pertama kena laa jadi pembersih.. lepas tuh jadi laa seorang yang kemas... lepas tuh confirm korang nampak hensem...

[quote name='akuccputsedut' date='26 September 2010 - 04:14 PM' timestamp='1285488877' post='1048708']
caiitt tak guna loy nak beza-beza ngan siput sedut tuh yang aku leh terasa tuh.... aku baru baca thread nih... caiiitt..terguris hati ku ini...

[/quote]
Fffffuuuu topik tahun lepas tuh...

hensem ni subjektif..

aku rasa paling penting kita bersih..luar dan dalam..

kau tgk part mana yg kau rasa kau tak selesa..contoh kalau rambut tak kemas kasi kemas lah..
kuku tak bersih kasi bersih lah..potong lah..

aku pernah terbaca sesiapa yang nak rasa diri dia cantik/hensem, teliti part mana yang tak bersih..kasi bersih..

wajah kita tak boleh nak ubah..tapi kalau hati bersih, berbudi bahasa, merendah diri orang tengok pun kau tetap hensem..

kalau bahasa kita kasar, suka hasad dengki, cakap besar..gerenti org tak suka..

tentu kita ada perasan org yang bukanlah hensem tapi disanjungi oleh awek2...artis kita tak boleh ambik contoh sebab diorang pada luaran memang dah ada rupa..

kesimpulan aku kita kena bersih luar dan dalam..amcam bro??

nak hensem erkkk??? pakai foundation, compact pwder...then eyeshadow jgn lupa....eye liner skali...kaler brown k...kening tuh jgn lupe ote lak..buang teros pn takpe...sng sket nk design.....pastu lagi kn, ko pakai lipstick..dark pepel k..bru cm ala2 gothic sket..siap ngn lipliner kaler itam tau..ermmm dah arr kot..hensem dah tuh....bole dah gi lepak2 kt shopping mall..konfem ade awek tersangkut. sirius.

[size="1"]hahahhaaaa! sori ar bikin sepam...ngntok nih.... [/size]

assalamualaikum...

yg penting kemas je kot. Sebab pompuan kengkadang pandang kat tempat yg laki kurang pandang. Cth kalu laki tumpu kat perfume pompuan lak tgk kuku. laki sibuk kat rayban, pompuan lak nampak panau dia kat tengkuk. Cth aje..

Ada akak penah tegur aku psl baju kena gris padahal tompok kecik je. cemana dia buleh prasan pon aku taktau. Dah dia bajet aku jenis jarang basuh baju. Cth lagi, ada awek tegur psl aku pakai baju kaler lain. Padahal hari2 aku tuka baju. cuma kaler tu je tak penah. Biru tak silap. Prasan jugak tu. mmg menakutkan. Tapi mmg dah sifat2 pompuan dijadikan teliti camtu. Wallahua'lam

penting ke jadi ensem ?? asal kemas sudah..

prinsip aku, gua tak kaco lu, lu jgn kaco gua.. lagipon aku jenis yg kurang berusaha mencari awek.. so, tak pentingkan sgt samada aku ensem ke tak.. tapi aku tau aku tak ensem.. so wut? yg penting hati mau baik maa.. hahahaha..

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1250261820' post='984287']
sekolah rendah = rambut sikat tepi
sekolah menengah tingkatan 2-4 = rambut sikat belah tengah
sekolah menengah tingkatan 5 rambut sikat ke belakang
lepas sekolah rambut panjang siap ikat rambut
lepas dapat keja tetap aku ubah buat rambut pacak ala2 jonathan woodgate masa dia pindah real madrid (ilham dari game Winning Eleven)
[/quote]

haha..kepada Hijikata Toushiro..teringat zaman aku sekolah dulu..kenangan yang terindah..haha

pikir positive je bersyukur dgn ape yg ada pd kita

btul2 yakin tue penting peduli org ckp ape janji hati mau baik

Belilah pelebat misai,barulah ko nampak hensem dan bergaya dengan misai melentik,digabungkan dengan tudung comel...huhu menawan atok2 di kedai kopi :3: