Jump to content
Helghast

EPL,La Liga,Serie A,Bundesliga dan lain2 mari kita bincangkan...plus p

Recommended Posts

[quote name='loy_azloy' date='22 April 2010 - 09:30 AM' timestamp='1271899826' post='1026812']
Yup Manonne is better than Almunia.(italy bab defense dgn keeper memang diaorg ade talent semulajadi)
cheh ini mesti kes sape yang kalahkan arsenal,aku pun same dari 6 musim lepas aku memang tak suka dengan lyon sebab Real banyak kali kalah dan tak boleh menang dgn lyon but still aku suka corak serangan yang kemas dan tajam mcm barca dan FC Porto.
Aku tak suke team itali menang sebab permainan yang serupa mcm semua team italy defense + counter attack selalunya once dia menang juara then dia tak boleh keep up musim berikutnya(kecuali AC Milan) so aku rasa agak membazir kalau team itali menang.nasib baik ramai player brazil kalau tak jadi mcm game world cup italy yang defend 80%
aku terpaksa sokong team seteru madrid sebab satu2nya team bermain cantik dan menghiburkan serta dari sepanyol dan bukan England hahaha...
messi dia tak menyerlah kalau main midfield tapi pada masa yang sama defend pun tak boleh nak marking dia huhu...
Barca memerluka gandinga Xavi dan Iniesta utk menang di Nou Camp,kalau tak abis peluang barca
[/quote]

yup..gandingan xavi n iniesta mmg di harapkan...mantap kt tengah2 bila dowg handle.. btw,cakap ko btol.itali mmg def 80%++..aku mmg kucewa tgk itali nye style..more to defense...last2 tgk bola trus tertido..hoho..~harap next match lg besh...xkesah sape mng or kalah..~

btw, bayern mng lg...1-0..robben pemusnah..kaki kiri terbaik..huhu~

[quote name='loy_azloy' date='22 April 2010 - 11:40 AM' timestamp='1271907629' post='1026861']
wallaweh...Kun Aguero akan berpindah ke Chelsea akhirnya...gile ah...abis tu forlan mcmana plak,sian dia sorang2 kat Atletico huhhu...
kepada real kenapalah ko jual robben...
[/quote]

huhu..harap aguero xjadi mcm shevchenko dah le..aguero mmg salah sowg striker muda yg terbaik skrg ni..aku pon minat die jgk..tp syg die xmo g kt arsenal.. :(
huhu~

kun aguero takkan jadi macam sheva sebab sheva hebat main kat itali tapi masuk APL atau La Liga hancur,aguero main kat liga spanish so ko boleh lihat berapa ramai star2 dari liga spain pindah ke EPL dan hasilnya? bertambah power dan popular...Cesc,Arteta,Torres,Carew dll...

[quote name='Eman Leto' date='19 April 2010 - 01:55 AM' timestamp='1271613301' post='1026267']

To King Leonidas! [img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs413.snc3/24927_1450879434594_1311490752_1219515_7145924_n.jpg[/img]

[b]I love Gareth Bale, I love Harry Redknapp, I love John Terry, I love Carlo Ancelotti, I love Javier Martinez, I love Charles N'Zogbia.[/b]
[/quote]

terbaek punya post...hahaha
jgn lepas nie MU jd lauk mcm chelsea dengan arsenal sudah... :lol:

Seriusly aku punya prediction kali ini MU barjaya mengalahkan Tottenham,kenapa aku kata begitu?hehehe ape katakorang tgk balik prediction aku dari 2 tahun lalu,90% asik mengena saje walaupun prediction aku tu akan menyebabkan team yang aku sokong tu kalau.
yup spurs hebat mengalahkan Arsenal dan Chelsea namun sayangnya kekonsistenannye menunjukkan spurs dengan team2 pertengahan liga pun tak boleh makan huhuhu...

[quote name='loy_azloy' date='23 April 2010 - 10:49 AM' timestamp='1271990956' post='1027041']
kun aguero takkan jadi macam sheva sebab sheva hebat main kat itali tapi masuk APL atau La Liga hancur,aguero main kat liga spanish so ko boleh lihat berapa ramai star2 dari liga spain pindah ke EPL dan hasilnya? bertambah power dan popular...Cesc,Arteta,Torres,Carew dll...
[/quote]

kalo jadi pon aku suke..sbb chelsea bkn team aku..huk3..

Manchester United 3-1 Tottenham Hotspur

jaringan oleh

1. Giggs - 58(pen)
2. nani - 81
3.Giggs - 86 (pen)

[quote name='loy_azloy' date='23 April 2010 - 04:26 PM' timestamp='1272011205' post='1027109']
Seriusly aku punya prediction kali ini MU barjaya mengalahkan Tottenham,kenapa aku kata begitu?hehehe ape katakorang tgk balik prediction aku dari 2 tahun lalu,90% asik mengena saje walaupun prediction aku tu akan menyebabkan team yang aku sokong tu kalau.
yup spurs hebat mengalahkan Arsenal dan Chelsea namun sayangnya kekonsistenannye menunjukkan spurs dengan team2 pertengahan liga pun tak boleh makan huhuhu...
[/quote]
kan aku dah kata...
Real masih lagi mengekori pendahulu liga barca dengan tinggal 4 baki perlawanan,eleh menang dengan kelab tercorot bolehlah...huhuhu...pelegrini masih lagi sengal dengan menurunkan kesebelasan yang kurang mantap dibahagian tengah,balik2 Gago yang takde fungsi,sebaik sahaja Raul score terus dikeluarkan?kenapa tak kuarkan gago,masukkan Kaka awal2?kenapa tak letak aje Benzema main dari awal,beli mahal2 tapi tak nak guna sebaik mungkin adalah satu kerugian!!!
bagi aku ajelah jadi coach Madrid!!!

macam tu aku jadi assistant ko la loy

wakakak

tapi best juga sekarang nie

EPL dan LA LIGA

tak leh lagi tentukan juara dia
semua keputusan kene tunggu saat2 akhir

semua game pun main dengan penuh semangat
dan penonton pun tgk penuh debaran

macam nie la beshh!!

[quote name='khairul anwar' date='26 April 2010 - 01:30 PM' timestamp='1272259848' post='1027503']
macam tu aku jadi assistant ko la loy

[/quote]
boleh2 aku bagi ko tugas jadi Scout player & bancuh air milo...minum milo anda jadi sihat dan kuat mcm real madrid~~~~~

result pagi tadi

Lyon 0 - 3 Bayern Munich (aggregate 0-4)

nampaknya lyon gagal mencipta sejarah.terima kasih pada ivica olic kerana menjahanamkan team yang mengalahkan Real Madrid(dendam ni) hahaha...

pagi esok pula akan menyaksikan Barcelona menentang Inter,apakah inter akan main dengan corak serangan menyerang dlm 15 minit dan berkampung sehingga tamat permainan?jika benar jadi begitu maka aku rasa bayern layak juara.
tak sanggup tengok team yang menang tapi corak permainan yang membosankan.

dah aku katakan tahniah kepada barcelona kerana menyerang berhabis-habisan,kepada inter?huhu amat memalukan anda ke final...hampir 90 minit berkampung dikawasan sendiri...Jose Mourinho pada aku bukannya the special one,dia adalah antara berpuluh2 coach yang berjaya,itu sahaja.ape yang hebat sangat Mourinho tu?menang dengan barcelona pun disebabkan tuah,bukannya taktik dia hebat,tapi disebabkan pemain barca keletihan.
game semalam amat mengecewakan,jika aku peminat inter aku rasa malu team inter pegi final.tak melawan langsung,dan inilah corak permainan itali yang membosankan.
tahniah kepada barcelona kerana menewaskan inter mlm tadi dan aku harap Luis Van Gaal berjaya menewaskan inter di final.
owh aku lupa kalau nak tgk sape juara piala dunia hint dia ade pada dua pasukan yang pegi final UCL ini.ini prediction aku.

hehe, tak leh cakap camtu loy

itu la yang dipanggil strategi
strategi = kemenangan

itu la orang akan pandang
walau game slow dan tak menarik

yang penting menang

bukan senang nak bagi strategi itu menjadi/membuah hasil

tapi tak dinafikan
membuatkan aku tertido pun ada huhu :ph34r:

haha loy.. mesti la kena ada strategi nak menang.. standard la kalau counter.. away game.. Sometimes you have to win ugly.. Kalau week in week out memang unacceptable la tapi satu dua game ok je kot.. Lagipun Inter main 10 orang meh.. Memang aku tak suka kalau tengok team defense je tapi daripada main lawa tapi kalah( Arsenal anyone? ), baik aku tengok game separuh jalan lepas tu tertido then bangun esok menang..hahah

Eh jap bukan ke dulu ko cakap Serie A lagi best dari EPL? :rolleyes:

[img]http://img504.imageshack.us/img504/4481/a095b62ba601cdf2e9b5ff3.gif[/img]
nais one busquet

btw, [spoiler][img]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/04/26/article-0-094D440F000005DC-410_468x341.jpg[/img][/spoiler] Edited by Eman Leto

[quote name='Eman Leto' date='29 April 2010 - 07:15 PM' timestamp='1272539716' post='1028270']

Eh jap bukan ke dulu ko cakap Serie A lagi best dari EPL? :rolleyes:

[/quote]
sila bagi nota yang mengatakan aku buat statement sebegitu,setahu aku ayat yang aku tak pernah ubah adalah kelab sepanyol,german dan itali lebih hebat dari kelab2 diEngland,kalau bab best for sure EPL sebab faktor masa tayangan,comentator dan gelagat penyokong.btw kalau ko tgk bundesliga memang berbaloi cara permainan mereka walaupun kelab yang main tu kelab pertengahan liga.
well betul kata ko leman,Sometimes you have to win ugly..but in the end people always feel they don't deserve to be a Champion.is that suck?
u have the look like a champion but your heart is a coward...chicken~~~chicken~~~chicken~~~tehehe...

[quote name='khairul anwar' date='30 April 2010 - 09:31 AM' timestamp='1272591105' post='1028351']
liverpool 2 - 1 atletico madrid

kesian liverpool
tak kesampaian walaupun menang
[/quote]
Livepool bermain baik namun tidak berupaya mengekang serangan Atletico sepenuhnya.

[b]Final

UCL - [color="#FF0000"]Bayern Munich[/color] vs [color="#000080"]Inter Milan[/color]

Europa - [color="#FF0000"]Atletico Madrid[/color] vs [color="#00BFFF"]Fulham[/color][/b]

See see.. Ko cakap Itali memang bosan, defense je, tak syok.. Maknanya tak best la tu..kohkohkoh EPL takde main macam tu.. Arsenal ngn Barca, open game(sebab tu Arsenal kalah 4 hahah). MU ngn Bayern, open game.
Bundesliga memang best style diaorang.. Laju.. To be honest aku tak suka sangat dengan Barca punya style walaupun semua duk cakap beautiful football la hape.. Aku lagi suke MU punye traditional way, winger cross striker score.. maybe sebab aku dibesarkan tengok Beckham punya cross + Nistelrooy punya finishing kot..haha

Diego-woah ohh ohh,
Diego-whoah ohh ohh,
He came from Uruguay,
and made the Scousers cry.

hahah

secara umumnya aku suka gak inter milan masuk final
ada juga wakil Itali, walaupun aku peminat Ac milan

ape plak aku komplen pasal inter main stail itali,defense memanjang,tapi kelab dia memang best sebab ramai star2 yang hebat walaupun ramai antara mereka tak kenal.
hah...hah...mana mau nyorok.
eleh memang la ko suke MU main sebab ko memang [s]poser[/s] peminat MU...ekekeke....

[quote name='loy_azloy' date='30 April 2010 - 04:29 PM' timestamp='1272616153' post='1028388']
ape plak aku komplen pasal inter main stail itali,defense memanjang,tapi kelab dia memang best sebab ramai star2 yang hebat walaupun ramai antara mereka tak kenal.
eleh memang la ko suke MU main sebab ko memang [s]poser[/s] peminat MU...ekekeke....
[/quote]

[quote name='loy_azloy' date='29 April 2010 - 08:54 AM' timestamp='1272502470' post='1028122']
dah aku katakan tahniah kepada barcelona kerana menyerang berhabis-habisan,kepada inter?huhu amat memalukan anda ke final...hampir 90 minit berkampung dikawasan sendiri...
game semalam amat mengecewakan,jika aku peminat inter aku rasa malu team inter pegi final.tak melawan langsung,dan [b]inilah corak permainan itali yang membosankan.[/b]
[/quote]
hah hah mana mau nyorok? haha

[quote name='loy_azloy' date='30 April 2010 - 04:29 PM' timestamp='1272616153' post='1028388']
[/quote]
ada juga peminat bola sepak itali yang tak suka inter milan.
sampai nak inter kalah final ni
sebab apa?
pemain inter kebanyakkan adalah pemain luar.
tu yang diaorang meluat dengan inter tu

[quote name='Eman Leto' date='30 April 2010 - 04:58 PM' timestamp='1272617913' post='1028390']
hah hah mana mau nyorok? haha
[/quote]
weh2
Kelab Best tapi permainan stail itali...get it? hah! hah! mana mau nyorok pulak? :lol:

esok EPL game besh

LIVERPOOL VS CHELSEA

jom teka sape menang

aku harap Liverpool menang :lol:

aku harap dedue kalah..macam mane? :lol:

aku rasa macam kalah je Liverpool.. memacam dua tige hari ni cerita pasal Liverpool.. maybe teganggu sket kot..

[quote name='loy_azloy' date='01 May 2010 - 01:41 PM' timestamp='1272692507' post='1028455']
weh2
Kelab Best tapi permainan stail itali...get it? hah! hah! mana mau nyorok pulak? :lol:
[/quote]
Kelab best tapi main tak best = tak best..

[b]Walk on, walk on, with hope in your heart, and you'll never walk alone![/b] Edited by Eman Leto