Jump to content
tatasumitra

Jaring - Tanpa Wayar

Recommended Posts

ni aku nak tanya sikit ni wei..aku terasa berminat nak try guna jaring ni,sokalan aku

1)kat mana aku nak register akaun jaring yerk??

2)apa peralatan yg diperlukan utk melangan jaring ni??

3)cara bayaran cam mana??adakah cara bayaran mesti dilakukan setiap bulan walau pun aku x guna ??lebih ringkas lagi pembayaran sama cam dailup ker?

4)kalau aku nak pakai jaring ni akaun tmnet dail-up aku kena kasi putus ker??kalau kena putus x best ler..bukan apa,utk persedian sekiranya jaring wat hal,org tua2 kata sediakan payung sebelum hujan.

5)telipon aku ni pelik sikit,ni jenama telipon umah aku,Hyundai(Fixed Wireless Terminal) ni gambar telipon yg aku guna user posted image

6)pakage yg aku nak pakai kat jaring ni,yg HOME STANDARD Unlimited Internet access up to 1mbps yg Rm125 sebulan tu,kalau ada 4,5,6,7 mbps ada mau gak aku try

harap otai2 jaring boleh membantu dengan segera sebab aku x sabar nak guna benda ni ph34r.gif bukan apa geng,line dailup aku ni lebab sangat,46kbps jer,jgn katakan movi mp3 pun ambil masa nak download,jgn kata kan nak tunggu stremyx,tiang telipon pun lom tepacak kat kampung aku ni haa,dengan ini saya akhiri ribuan terima kasi kepada otai2 yg boleh mambantu dalam hal ni,

Terimas!! biggrin.gif

Edited by TiongMan

Tlg lah jawab pertanyan aku tu wahai warga putra,aku merayu ni tongue.gif nak try guna jaring  biggrin.gif

ape ape pon ko try pi sini dulu aa...

website jaring

ni aku nak tanya sikit ni wei..aku terasa berminat nak try guna jaring ni,sokalan aku

1)kat mana aku nak register akaun jaring yerk??

2)apa peralatan yg diperlukan utk melangan jaring ni??

3)cara bayaran cam mana??adakah cara bayaran mesti dilakukan setiap bulan walau pun aku x guna ??lebih ringkas lagi pembayaran sama cam dailup ker?

4)kalau aku nak pakai jaring ni akaun tmnet dail-up aku kena kasi putus ker??kalau kena putus x best ler..bukan apa,utk persedian sekiranya jaring wat hal,org tua2 kata sediakan payung sebelum hujan.

5)telipon aku ni pelik sikit,ni jenama telipon umah aku,Hyundai(Fixed Wireless Terminal) ni gambar telipon yg aku guna user posted image

6)pakage yg aku nak pakai kat jaring ni,yg  HOME STANDARD Unlimited Internet access up to 1mbps yg Rm125 sebulan tu,kalau ada 4,5,6,7 mbps ada mau gak aku try

harap otai2 jaring boleh membantu dengan segera sebab aku x sabar nak guna benda ni  ph34r.gif bukan apa geng,line dailup aku ni lebab sangat,46kbps jer,jgn katakan movi mp3 pun ambil masa nak download,jgn kata kan nak tunggu stremyx,tiang telipon pun lom tepacak kat kampung aku ni haa,dengan ini saya akhiri ribuan terima kasi kepada otai2 yg boleh mambantu dalam hal ni,

Terimas!! biggrin.gif

waseh~~ ko pakai cdma erk!! maka tiada pilihan selain menggunakan dial ip tmnet

waseh~~ ko pakai cdma erk!! maka tiada pilihan selain menggunakan dial ip tmnet

huh,cdma x leh guna jaring ker??yg guna jaring ni guna telipon biasa kat umah tu ker??xxplan sikit wei,kalau nak guna jaring kena pakai telipon biasa tu susah lah sikit..area aku mana ada tiang telipon lagi ni

nak register akaun jaring ni kat web dia jer ker??

setahu aku,Jaring takde yang sediakan perkhidmatan telefon nii..

yang ko nak register tuu..

tgk dulu area ko tu,

ade coverage ke tak...

klik sini aaa...

klu yang ni camne pula ??

tmnet hotspot

tgk kat service area

service area

requirements

Edited by scorps

setahu aku,Jaring takde yang sediakan perkhidmatan telefon nii..

yang ko nak register tuu..

tgk dulu area ko tu,

ade coverage ke tak...

klik sini aaa...

scorps aku dah tanya kwn aku,dia ckp area aku ada tapi x ada lam list map web ko bagi tu,pening tol,haaa telipon jenis apa jaring nak ni???xxplan sampai abis lah scorps,kasi tau abis pasal jaring ni kat aku,dia nak telipon yg biasa ker...kasi contoh sekali telipon yg dia nak tu kang aku cari telipon tu sampai ke lubang cacing,jgn telipon yg sambung kat tiang tu dah ler biggrin.gif

errr.,..

ko kena faham, jaring tak sediakan perkhidmatan telefon biasa cam telekom.

tapi ade cara yang lain ..

ok..

try pi link yang nii!!!!!! tongue.gif

ok.

kena download dulu software tuu..

astu register dgn jaring..

tapi klu aku ,

baik ko try guna streamyx wireless tu,..

tmnet hotspot tuu....

errr.,..

ko kena faham, jaring tak sediakan perkhidmatan telefon biasa cam telekom.

tapi ade cara yang lain ..

ok..

try pi link yang nii!!!!!! tongue.gif

ok.

kena download dulu software tuu..

astu register dgn jaring..

tapi klu aku ,

baik ko try guna streamyx wireless tu,..

tmnet hotspot tuu....

aku bukan x nak pakai wireless stremyx scorps,aku dah try pun mintak stremyx kat kedai telikom area,ko tau apa dia ckp??TARAK PORT TARAK STREMYX<----budak telikom ckp,hotsport ni aku lom try mintak lagi,aku dengar hotsoprt ni cara bayaran dia x best main reload tol ker???aku x nak lah main reload2 ni x best,kang limit credit abis terus dc..nyaya aku biggrin.gif thx scorps kerana tlg aku megenai bab2 yg aku x tau ni biggrin.gif

tmnet hotspot is a wireless broadband Internet access at selected public places such as shopping malls, coffee shops, eating outlets, convention centers, hotels and many more <----erk...hotsport ni x saport kat umah user ker???aku bukan duduk kat location2 cam dorang hostport nak scorp,aku duk kat kampung...hamperhhh lagi ler aku sad.gif

Edited by TiongMan

tmnet hotspot is a wireless broadband Internet access at selected public places such as shopping malls, coffee shops, eating outlets, convention centers, hotels and many more <----erk...hotsport ni x saport kat umah user ker???aku bukan duduk kat location2 cam dorang hostport nak scorp,aku duk kat kampung...hamperhhh lagi ler aku sad.gif

Sabar je laaa,,,,,....