Jump to content
brothersesat_1

google adsense

Recommended Posts

kokollo wrote:
akuccputsedut wrote:hahahahaahaa...aku ada buat adsense juga...baru dapat first payment...memang ada banyak info di internet...baca jer sure leh buat nyer laa..aku pung baca2 kat situ jer..trus letak kat blog..camtu jerlaa..ari2 takderlaa banyak sangat org click..sebab trafic tak baper ok..hahahaha...tak pandai lagi laa...akku tgh belajar niche nih...hahahahaha...sama2 laa kita...semoga berjaya semua....

haaa... cik akuccputsedut...
cik main adsense suh member klik2 iklan yea...
tak baik woo...
karang kena ban akaun tu karang, susah nak makan siput sedut lagik..

minta maaf yer kokollo...aku tak buat pung cam hang cakap tuh...sehari aku dapat 1 klik jer paling banyak pung 5klik tu pung kekadang jer..ada gak ari2 yang kosong takder orang klik..nak tengok detail ker aku leh kasik...makan boleh sebarang makan...cakap jangan dibuat2 k...hahahahhaa...anyway pada yang suh join twitter tuh...aku tak join lagi laa..sebab aku baru baca arini thread nih...hahahahha semalam baru letak nuffnang kat blog aku...tak tahu ler btul ker idak aku buat tuh...hahahahhaha...

akuccputsedut wrote:
kokollo wrote:
akuccputsedut wrote:hahahahaahaa...aku ada buat adsense juga...baru dapat first payment...memang ada banyak info di internet...baca jer sure leh buat nyer laa..aku pung baca2 kat situ jer..trus letak kat blog..camtu jerlaa..ari2 takderlaa banyak sangat org click..sebab trafic tak baper ok..hahahaha...tak pandai lagi laa...akku tgh belajar niche nih...hahahahaha...sama2 laa kita...semoga berjaya semua....

tak baik woo...

minta maaf yer kokollo...aku tak buat pung cam hang cakap tuh...sehari aku dapat 1 klik jer paling banyak pung 5klik tu pung kekadang jer..ada gak ari2 yang kosong takder orang klik..nak tengok detail ker aku leh kasik...makan boleh sebarang makan...cakap jangan dibuat2 k...hahahahhaa...anyway pada yang suh join twitter tuh...aku tak join lagi laa..sebab aku baru baca arini thread nih...hahahahha semalam baru letak nuffnang kat blog aku...tak tahu ler btul ker idak aku buat tuh...hahahahhaha...

are you pretty sure baby?
i think everybody can view your blog and read what stated in your chatbox.

eat your own words..

skrg baru aku paham apa maksud bro pirdaus :
pirdaus wrote:ko orang main adsesse ni tengok baca tak rule term and condition die
aku pernah dengar ada program click-click iklan
aku baca term and condition...haram buat macam tu

ni aku rasa puak2 ni main bantal je ni

kokollo wrote:
akuccputsedut wrote:
kokollo wrote:

tak baik woo...

are you pretty sure baby?
i think everybody can view your blog and read what stated in your chatbox.

eat your own words..

skrg baru aku paham apa maksud bro pirdaus :
pirdaus wrote:ko orang main adsesse ni tengok baca tak rule term and condition die
aku pernah dengar ada program click-click iklan
aku baca term and condition...haram buat macam tu

ni aku rasa puak2 ni main bantal je ni

ekelehhh...setakat shout camtu pung korang nak bising ker...boleh jamin ker aper yang tulis disitu betul...kalau betul dah lama aku kaya laa beb...aper daa korang...aku baca term & condition k...eat your own words...hahahahha...walau tak btul...nak kena makan jugak ker??camner nak kena print out dulu ke camner..nasib ler....hahahahhaha....dari suh orang klik...baik aku klik sendiri lagi kaya...hahahahaha...aper daa bongok...aku tau ler mana boleh mana tak boleh..thanks laa ingat-mengingati...

salam semua..saya nak tanya adakah anda pernah mendengar myspacetunai? cz saya pun ahli yang baru seminggu join,,tapi alhamdulilah e-income yg saya da dapat lebih dapipada modal saya,itu pon sebab saya iklan sini iklan sana..mcm mana kalau kita sama2 mencuba myspacetunai nie,sama la kita menjana wang daripada myspacetunai..x pun layari je laman web nie..klik disini

Referral link hanya dibenarkan di dalam signature sahaja. Harap maklum.
-11?-

[b]brothersesat wrote[/b]:
salam semua..saya nak tanya adakah anda pernah mendengar myspacetunai? cz saya pun ahli yang baru seminggu join,,tapi alhamdulilah e-income yg saya da dapat lebih dapipada modal saya,itu pon sebab saya iklan sini iklan sana..mcm mana kalau kita sama2 mencuba myspacetunai nie,sama la kita menjana wang daripada myspacetunai..x pun layari je laman web nie..klik disini

Yop, hang salah tmpt nak promote ni, bukak la topik baru....

ha a, plz jgn menukar topik adsense ke topik lain pulak.

Aku juz nak share ngan newbies adsense. Langkah2 nak setai dan bergiat dlm adsense:

Pertama ko register dulu ngan google adsense.
Kedua buat blog. Kalau nak free...guna blogspot hosting. (Newbies digalakkan pakai yang ni)
Ketiga selalu updatekan isi blog.
Keempat...promotekan blog korang tak kesah samaada melalui email, facebook, forum (macam kat putera ni) - tp pastikan korang promote kat forum yg berkaitan dgn isi blog.
Kelima, kalau pendapatan korang dah cecah USD100, dapatkan verification dari google. Pastu cashkan kat Western Union branch.

Nak tau lebih lanjut...korang tanya je kat sini. Sebab aku nak kumpul semua adsense blog publisher kat sini.
Makasih.

salam..

aku nak tanya perkara serius ni... ni adalah jalan yg aku pikir nak ambik...

pada pendapat korang,... ape hukum kalo aku cilok article di ezine ke atau mana2 lama web ...pastu aku rewriter guna articel rewritter... aku rewritte dalam 70 unique dari yg asal....

camne.... ok tak arr

aku rasa ok kot.. guna software sama gak la macam rewritte pakai otak Edited by firedauz

[quote name='firedauz' date='13 August 2010 - 10:14 PM' timestamp='1281708887' post='1044785']
salam..

pada pendapat korang,... ape hukum kalo aku cilok article di ezine ke atau mana2 lama web ...pastu aku rewriter guna articel rewritter... aku rewritte dalam 70 unique dari yg asal....

camne.... ok tak arr

aku rasa ok kot.. guna software sama gak la macam rewritte pakai otak
[/quote]
Cilok article dari ezine? Aku nak share sikit experienced yg aku ada. Sebenarnya ada banyak niche yg baik utk google adsense. Dan aku pasti kita tak menguasai segala niche. Maksudnya, kita tidak perlu jadi pakar dlm smua perkara utk menulis 100 blog dari pebagai topik. Salah satu blog yg aku ada telah jana pendapatan yg alhamdullilah, boleh aku banggakan. Sedangkan aku tak pakar sangat pun ttg niche yg aku gunakan tersebut. May be aku boleh cakap penguasaan aku juz 10% ttg topik tu. Aku guna cara yg ko cakap. Cari artikel dari byk source. Combinekan idea penting dr smua source tu. Lepas tu rewritekan. Yg bezanya aku tak pakai software utk rewrite. Hukumnya tak salah asal ko tak 100% copy source tu tanpa authorized dr publisher asal.

Haramkah kalau anda menyebarkan ilmu yg anda baca dari buku dengan cara anda sendiri?

salam aku bru nak berjinak dalam benda nie........ yg aku faham benda nie perlukan kita buat blog dulu kemudian daftar.... tapi ada yg kata perlukan pengesahan dalam tempoh 6 bulan.. untuk google tgk web dan sahkan dia

[quote name='firedauz' date='13 August 2010 - 10:14 PM' timestamp='1281708887' post='1044785']
salam..

camne.... ok tak arr

aku rasa ok kot.. guna software sama gak la macam rewritte pakai otak
[/quote]

Dah lama dah ni.. x tau la ko baca or not.

But anyway,
bro... artikel kat ezinearticle tu mmg diorang suruh ko amik pon. Amik la sebanyak mana ko nak.

Tapi kalau mana2 laman web... then 95% of them (yg bijak pandai) mmg mengalu-alukan ko amik dgn syarat ko link balik ke website diorang.
Hanya segelintir kurang pandai 5% jer yg akan mengamuk bila mendapat tahu ko cilok artikel diorang. These people selalunya orang biasa
dan bukan IMers so diorang x tahu benefit artikel diorang dicilok oleh ko tuh.

And here's a tip for you...

Buat 10 unique artikel, post dlm ko punya blog adsense tuh. Cukup sebulan stop buat kerja gila menulis artikel rewrite semua tu.
Penat bro...

Ko carik WP Robot (beli $129 guna coupon) and engage autobloging. Settle masalah ko.

salam..

aku nak idupkan balik aku punya adsense.
dah lama giler tinggal apa-apa pasal IM nih..
nak kena start baru.

blog2 lama dah lupa password, dah tak bleh nak update.. :wacko:
sep baik akaun adsense ingat lagi passwordnyer.

ada gi usha2 forum lain, mak aih.. memacam software diorg guna.. advance2 semuanya..
so... nak tanya, teknik bummarketing / article marketing still relevan lagi tak skrg?
bukan apa, aku buta kayu skit part IT nih.. :P

[quote name='Crown Razgriz' date='15 September 2010 - 10:44 AM' timestamp='1284518693' post='1047806']
Dah lama dah ni.. x tau la ko baca or not.

But anyway,
bro... artikel kat ezinearticle tu mmg diorang suruh ko amik pon. Amik la sebanyak mana ko nak.

Tapi kalau mana2 laman web... then 95% of them (yg bijak pandai) mmg mengalu-alukan ko amik dgn syarat ko link balik ke website diorang.
Hanya segelintir kurang pandai 5% jer yg akan mengamuk bila mendapat tahu ko cilok artikel diorang. These people selalunya orang biasa
dan bukan IMers so diorang x tahu benefit artikel diorang dicilok oleh ko tuh.

And here's a tip for you...

[b]Buat 10 unique artikel[/b], post dlm ko punya blog adsense tuh. Cukup sebulan stop buat kerja gila menulis artikel rewrite semua tu.
Penat bro...

Ko carik WP Robot (beli $129 guna coupon) and engage autobloging. Settle masalah ko.
[/quote]

sorry off topic kejap
============================================================
saya nak tanya sikit.
maksud bro buat artikel, kita kena taip dan create artikel sendiri ke?
newbie question:
kupon wp robot leh dapat free tak kalau cari dekat google?

Memandangkan lebih ramai otai kat cni, so aku pun ader soklan.
Kalau dlm blogspot aku ada iklan adsense, pastu aku masukkan nuffnang & affiliate program yang berkaitan dengan niche blog aku boleh tak?
Kena ban tak kalau letak affilliate program utk jual produk sedangkan blog tu juga ada iklan adsense?

[quote name='mrRemz' date='13 October 2010 - 08:21 PM' timestamp='1286972512' post='1050116']
Kalau dlm blogspot aku ada iklan adsense, pastu aku masukkan nuffnang & affiliate program yang berkaitan dengan niche blog aku boleh tak?
Kena ban tak kalau letak affilliate program utk jual produk sedangkan blog tu juga ada iklan adsense?
[/quote]

tak kena banned kalau letak affiliate sekali nuffnang sekali ngan adsense.. company lain2 tak der masalah...

[quote name='yeng' date='11 October 2010 - 01:12 AM' timestamp='1286730739' post='1049818']
sorry off topic kejap
saya nak tanya sikit.
maksud bro buat artikel, kita kena taip dan create artikel sendiri ke?
newbie question:
kupon wp robot leh dapat free tak kalau cari dekat google?
[/quote]

artikel tak perlu taip sendiri aku rasa...ada tools kan..??

kupon wp robot rasa takleh dapat free...

[quote name='mrRemz' date='13 October 2010 - 08:21 PM' timestamp='1286972512' post='1050116']
[/quote]

Boleh.. tapi aku tak recommend.

Sebab ko letak too much distraction so ini akan kacau ko punya ROI.

Better stick pada satu monetization sahaja..

OK aku dah baca TOS Adsense, mmg boleh asal syaratnya iklan2 tersebut tak dicombinekan dgn adsense nye iklan. Tapi aku rasa ini akan effectkan ROI. Tapi yg jadi prblm nya, blog aku ni guna niche yg memerlukan aku letak produk.

Aku jugak ada baca yg sorg account holder hanya boleh buat satu akaun kecuali atas kebenaran bertulis dr google sendiri. Maksudnya kalau dua akaun akan kena ban. Yg ni saja aku highlightkan utk adsense newbies.