Jump to content
avenger108

BiNaGara :: Sebenar-benar Negara

Recommended Posts

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1293444768' post='1057779']
laa pulak... belum aku try main agi dah de yang komen tak best.. camna nak bina negara nih,,..??
[/quote]
Aku berani kata tak best pasal script utk game tuh typical. Maksudnya, org lain pun ada jer game yg sama pasal script yang diorang pakai sama jer. So mmg tak best arr.

[quote name='Carnival' timestamp='1293431215' post='1057768']
Ini aku berani jamin tak best ler. Pasal diorang guna script yang kita boleh dapat percuma kat mana2 laman web. So, game tuh kira cam bosan arr pasal sama jer ngan game2 lain kat internet nih. Kecuali lah kalo diorang guna script yang diorang bikin sendiri, baru lagi best, tapi ini tak, diorang pakai script orang lain. Tak best bro.
[/quote]

[size="5"]excuse me... script orang lain ko kate? tak elok tuduh2 orang macam tu bro... berdosa...
aku susah payah pikir nak buat strategi, buat skrip sampai tak tidor malam (tapi siang tido a :) ),
senang-senang je ko tuduh aku guna skrip orang luar... FITNAH TU BRO!!!!

kalau tak suka main tu tak pe la...itu hak ko... bukannye aku paksa pon...
tapi kalau dah fitnah tu, aku terpaksa lawan la...

nak tuduh orang tu, selidik dulu selok belok orang yang ko nak tuduh tu!!!
ni main terjah je...

terlajak perahu boleh diundur bro... terlajak kata buruk padahnye...

AKU CAKAP NI BUKANNYE AKU MARAH KO BRO... NI SEBAGAI NASIHAT K!!! [/size]

tiap-tiap manusia ni berlainan minatnya

ada yang suka minum milo, ada yang tak boleh langsung bau milo

sama gak dengan BiNaGara ni... ada yang suka main, ada yang tak suka main

aku buat game ni pon sebab minat strategy web based game...
game strategi yang memerlukan kepakaran minda menyusun dan mengatur negara

masa tahun 2006, aku dapati dalam Malaysia ni belum ada web based game dalam versi melayu. yang ada ialah game strategi buatan Indonesia.
oleh kerana aku ni ada sedikit kepakaran dalam PHP, ini menjadi kewajipan aku untuk membuat satu game strategi buatan Melayu.

Alhamdulillah, aku berjaya siapkan projek game ni dalam masa 4 bulan...
masa ni aku buat kat UTM sebab tengah belajar. aku ingat lagi aku live kan game ni kat pusat ICT FSKSM.
tapi sebab sibuk buat tesis, aku tak buat promosi sangat... ada la 5,6 orang main game aku masa season first n second...

tapi lama-lama ramai dah main... sampai doktor pon main... sampai doktor tu dapat memo sebab lambat masuk bilik operation sebab dok sibuk update negara die...

cuma lima bulan lepas aku tak dapat aktifkan diri dengan game BNG ni sebab kekurangan dana... aku kena buat part time sikit untuk tampung kos hosting dan lain2 semata-mata untuk BNG yang aku sayang ni...

ni dah ada duit sikit, baru nak aktif balik...

last-last ada hamba Allah dok fitnah aku kata skrip ni aku dapat dari orang lain... geram betul....

kalau bentuk atau cara permainan strategi ni, mungkin la ada sikit persamaan dengan game orang putih sana...
tapi skrip BNG ni memang 100% aku yang buat... player2 pulak ramai yang bagi cadangan untuk menaiktaraf game ni...

hadoi la... naik darah tinggi aku hari ni dibuatnye....

sabar je la...

kepada geng-geng BNG sekalian, pertahankan maruah anda...
BNG ni milik kita...
jangan biarkan orang lain merendah-rendahkan martabat kita....

DARO!!! berhenti la serang aku... kesian rakyat aku takde kampung nak duduk...

eh..DARO ada kat sini ke ek? hehehe

season 19 skarang ni bro... 9/1/11 nanti start season 20...
meh a join balik... aku nak panggil wawa dengan awalok main balik ni...

wawa...mana ko a? jom a main BNG balik... soh awalok main skali

[quote name='avenger108' timestamp='1293504173' post='1057890']

[/quote]

wei aku nak join nih tapi tak reti camne... ada sesapa leh ajor aku main.. aku nak penuhi masa yang terluang nih... bosan daaa sekarang...

[quote name='avenger108' timestamp='1293504173' post='1057890']

[/quote]
tak tau lagi...aku skang kerja repair bumbung rumah orang....takkan nk online dari atas bumbung :D...

tengok la dulu...aku tak tau nak main ke tak...tengah busy sangat2 skang ni, kang negara aku naik semak-samun je...
ada pembaharuan tak kuang?...

@akucputsedut: join je...masuk je pakatan mana2, nanti ada la tu orang ajar..

[quote name='betik' timestamp='1293505354' post='1057896']
tak tau lagi...aku skang kerja repair bumbung rumah orang....takkan nk online dari atas bumbung :D...

tengok la dulu...aku tak tau nak main ke tak...tengah busy sangat2 skang ni, kang negara aku naik semak-samun je...
ada pembaharuan tak kuang?...

@akucputsedut: join je...masuk je pakatan mana2, nanti ada la tu orang ajar..
[/quote]

masalah nak join tuh pun aku taktau... any URL...??? ha aku memang taktau pape.. [b]0 knowledge...[/b]

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1293504774' post='1057893']
wei aku nak join nih tapi tak reti camne... ada sesapa leh ajor aku main.. aku nak penuhi masa yang terluang nih... bosan daaa sekarang...
[/quote]

aku boleh ajar... join je dulu.. kat dalam BNG ada forum... tanya je kat sana... kalau tak aku, ada la yg tolong jawabkan...
season ni dah nak abis... boleh la panas badan untuk season depan...

betik, ko jadi kontraktor ek... caya lah

takdelah....aku wat lawak haram je tadi...kontarktor2 ni nanti reput tulang :D...

ko ajak la joseh, etc dulu...musim ni aku tak join kut

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1293505853' post='1057898']
masalah nak join tuh pun aku taktau... any URL...??? ha aku memang taktau pape.. [b]0 knowledge...[/b]
[/quote]

[url="http://www.binagara.com/empayar"]www.binagara.com/empayar[/url]

wah ade lagi rupenye game bng ni. dah bertahun aku tinggalkan dunia bng ni. aku rase banyak dah aku lupe macam mane nak bagi cepat negara aku naik. betik, ko ade lagi tak calculation serangan game ni. kalu ade aku rase macam nak main lagi. :3:

Seminggu aku bagi masa korang fikir nk celen BNG sebelum masuk musim baru... yg dh kawen duk diam2 jgn manyak bunyi... Game ni khas utk org xkawen lagi ... Sila register terus musim ni sbb ADMIN game ni jenis siput sedut sikit ... musim depan terus active kn aje akaun... Selamat bertemu kepada yg berani, gagah perkasa lemak berkrim disukai ramai... wakakakakaka...

oh ni la binagara game yg orang sebut2 itu yer.. hehe..
avenger108, berapa kos maintenance web ni? cam susah payah jer kuar modal sendiri 100%, untung2 hamba leh carikkan sponsor, mana tahu.. :unsure: anyway congrates bro!

[quote name='Lollipop' timestamp='1293431215' post='1057768']
Ini aku berani jamin tak best ler. Pasal diorang guna script yang kita boleh dapat percuma kat mana2 laman web. So, game tuh kira cam bosan arr pasal sama jer ngan game2 lain kat internet nih. Kecuali lah kalo diorang guna script yang diorang bikin sendiri, baru lagi best, tapi ini tak, diorang pakai script orang lain. Tak best bro.
[/quote]

[quote name='Lollipop' timestamp='1293445856' post='1057781']
Aku berani kata tak best pasal script utk game tuh typical. Maksudnya, org lain pun ada jer game yg sama pasal script yang diorang pakai sama jer. So mmg tak best arr.
[/quote]

Bro tak main lagi da cakap bukan-bukan dulu aku main ni sanggup jage pagi-pagi nak serang hendap pumye pasal.

[quote name='Kuzie' timestamp='1294200331' post='1058598']
Seminggu aku bagi masa korang fikir nk celen BNG sebelum masuk musim baru... yg dh kawen duk diam2 jgn manyak bunyi... Game ni khas utk org xkawen lagi ... Sila register terus musim ni sbb ADMIN [b]game ni jenis siput sedut sikit [/b]... musim depan terus active kn aje akaun... Selamat bertemu kepada yg berani, gagah perkasa lemak berkrim disukai ramai... wakakakakaka...
[/quote]

ooiitt tang ayat aku bold tuh aku tak berapa borkonan tuh... hihihihihi..

wei dah start ke musim nya.. aku nak register pung terkial-kial agi nih... caiitt..

[i]p/s: harap maklum..[/i]

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1298613950' post='1063200']
ooiitt tang ayat aku bold tuh aku tak berapa borkonan tuh... hihihihihi..

wei dah start ke musim nya.. aku nak register pung terkial-kial agi nih... caiitt..

[i]p/s: harap maklum..[/i]
[/quote]

Gilerr...moderator name siput sedut...wakakakaka...

[quote name='luqiz' timestamp='1299765404' post='1064452']
bes sgt ke game ni?
[/quote]

belum cube belum tau...tapi skrg free off charge..xde berat sebelah...