Jump to content
avenger108

BiNaGara :: Sebenar-benar Negara

Recommended Posts

Connection Interrupted.
The connection to the server was reset while the page was loading.

::icon_lol:: ::icon_lol:: ::icon_lol:: ::icon_lol::

hm... tu la masalah nye...
semua game n laman web yang aku buat mesti keluar mesej tu...
solution yang aku buat, refresh bnyk kali...baru dapat....
masalah ni slalu timbul masa PC yg baru pertama kali nak browse game BNG ni...
tak tau knape...

mcm klaka la pulak, kene refresh bnyk kali baru OK...

sapa2 tau punca n solutionnya, tolong la bgtau eh...

http://support.mozilla.com/tiki-view_forum_thread.php?locale=lt&forumId=1&comments_parentId=89258

dulu (tahun 2007) aku join main, tak sempat habis sebab aku sebok lepas tu...

aku guna nick "negara muntasar"

nocturnal pun main sama...

Kalau aku tak main Naruto Shippuden Facebook sekarang nie.. may be aku join gak kot... sekarang busy sikit main Naruto tu... hehehe.

[quote name='LanoQ' date='07 June 2010 - 09:18 PM' timestamp='1275916698' post='1035465']
Kalau aku tak main Naruto Shippuden Facebook sekarang nie.. may be aku join gak kot... sekarang busy sikit main Naruto tu... hehehe.
[/quote]
best ke?aku nk try lah..macam gempaq je :lol:

[quote name='khairul anwar' date='07 June 2010 - 02:09 PM' timestamp='1275890976' post='1035374']
aku pong ade reg
tapi da lupe nick n password lak
haha

aloy ade main gak
[/quote]
haah aku ade daftar tapi pastu tak boleh bukak,aku tak tau ape masalahnye...masa tu tahun 2007...
takpe pasni kita main balik,jom kawan2...teringat masa main travian...sir pyan banyak bagi bahan2 tapi aku teruk kena serang...

apesal aku kena buat baru? aku punye negara dah kojol ke? :blink:

aku rantau rembauan, negara pertama dalam rantau...

negara ke-3 dalam BNG

[code]No Tarikh Berita
1 28-06-2010 03:53:00 am
Pendaftaran
Negara al-Muntasar telah didaftarkan dalam dunia BNG
2 28-06-2010 12:40:41 am
Pendaftaran
Negara Rimau Kayu telah didaftarkan dalam dunia BNG
3 28-06-2010 12:30:13 am
Pendaftaran
Negara DARO telah didaftarkan dalam dunia BNG[/code]

mari kita memerintah dunia!!!

aku cadang tubuhkan pakatan PUTERA ye...

[quote name='avenger108' timestamp='1293182865' post='1057547']
PANGGILAN KEPADA SEMUA PEMAIN BINAGARA....

OIT... KUANG DAH AKTIF BALIK...
KALI NI NAK PROMOSI GILER2 BNG NI...
KORANG MAI LA AKTIF BALIK....
[/quote]

main camne nih wei... aku bosan sekarang2 nih.. nak join jugak tapi tak reti camne.. aku tak pernah main game online...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1293184159' post='1057550']
main camne nih wei... aku bosan sekarang2 nih.. nak join jugak tapi tak reti camne.. aku tak pernah main game online...
[/quote]
binagara ni macam airline manager dalam fb...kita bermain angka...

binagara ni , kita tadbir negara, ada rantau berdekatan (diberikan), dan politik kita boleh pilih kuasa tertentu. kalau sama2 negara rantau lain kuasa politik haru nanti..haha...

dan dalam tu ada pembinaan kampung untuk nanti produce rakyat. ada pembinaan pasar untuk ekonomi. bina kem tentera untuk pertahanan dan serang negara lain.

nak serang ada tahap dia...untuk negara baru tidak boleh diserang dan tak boleh menyerang selama 72 jam (masih gini ke?) so masa tu boleh guna untuk ekonomi atau rakyat atau pertahanan atau ketiga2 serentak. semuanya menggunakan angka.

dan ada teknologi2 yang perlu di-update. setiap 8 jam (kalau tak silap) boleh update teknologi. kalau terlewat maka negara lain akan mendahului

kepentingan teknologi. lebih tinggi teknologi maka lebih baik penghasilan. contohnya peringkat awal hanya boleh buat kem tentera, sampai tahap teknologi tertentu akan boleh buat perisik, askar pun ada tahap-tahapnya. askar yang lebih kuat dihasilkan setelah dapat teknologi pada tahap tertentu.

manual disediakan, boleh baca bila2 masa dan ada forum untuk berbincang. forum rantau, forum politik, dan forum dunia.

aku rasa macam nak join balik lah...aritu tersangkut, line problem susah nak online lama2.....hoho..sorry guys..

so game nih kat dalam FB ke..?? camne aku nak start main nih... mana nak pi.. aku nk try join game online gini pulak.. dulu aku pernah gak sekali layan travian... belum pape kampung dah kena serang... mongok.. pastu malas dah nak main... wakkakakakaka....

Ini aku berani jamin tak best ler. Pasal diorang guna script yang kita boleh dapat percuma kat mana2 laman web. So, game tuh kira cam bosan arr pasal sama jer ngan game2 lain kat internet nih. Kecuali lah kalo diorang guna script yang diorang bikin sendiri, baru lagi best, tapi ini tak, diorang pakai script orang lain. Tak best bro.

[quote name='Carnival' timestamp='1293431215' post='1057768']
Ini aku berani jamin tak best ler. Pasal diorang guna script yang kita boleh dapat percuma kat mana2 laman web. So, game tuh kira cam bosan arr pasal sama jer ngan game2 lain kat internet nih. Kecuali lah kalo diorang guna script yang diorang bikin sendiri, baru lagi best, tapi ini tak, diorang pakai script orang lain. Tak best bro.
[/quote]

laa pulak... belum aku try main agi dah de yang komen tak best.. camna nak bina negara nih,,..??