Jump to content
Sign in to follow this  
Mirage_Angel

Streamyx

Recommended Posts

Assalamualaikum.

Kebanyakan post mengenai streamyx adalah tentang procedure. Jadi di sini saya nak tanya untuk pakej RM 66 dan RM 88, modem adsl dan NIC mana yang paling murah dan performance dia bagus.

Lagi satu, boleh tak sesapa postkan dekat bahagian mana perlu untuk dipasangkan @ dicucukan NIC dan ADSL modem di CPU. Kalau boleh penyambungan wayar lagi seperti penyambungan wayar dari PC ke ADSL dan sebagainya.

Dan saya ada satu cadangan , kenapa tidak diwujudkan post mengenai streamyx yang dipinnedkan bermula dari registration, installation dan seterusnya.

beza pakej 66 dan 88 tu dari segi kelajuan jer. kalo nak biasa, ambik la 66, kalo nak laju lagi, ambik la 88. NIC plak, memana brand pun ok. NIC yang aku pakai untuk network tu pakai chip realtek, ntah berapa tahun dah, still bagus lagi. NIC untuk sambung ke ADSL modem plak, aku paaki onboard kat mobo aku. ADSL modem plak, so far, dlink ok. x tau la brand alin sebab aku cuma pernah pakai aztech & dlink. dlink better than aztech.

soklan kedua, agak konfius sikit aku baca. tapi jawapan dr yang aku paham, NIC cucuk kat PCI slot yang kaler putih kat mobo tu. ADSL plak, kebanyakannya jenis external. yang internal ada, tapi x pernah plak aku try.

Dan saya ada satu cadangan , kenapa tidak diwujudkan post mengenai streamyx yang dipinnedkan bermula dari registration, installation dan seterusnya.

itu cadangan yang baik, saye sokong. Sebab dah banyak sangat orang tanya mende yang sama. Penggunaan bookmark hyperlink(on page link) mungkin membantu, macam kebanyakan FAQs.

Edited by topeiRa

Aku pun sokong....so sape yg nak volunteer utk buat benda nie? kalau boleh buat dari proses installation nic sampai ke dial internet then sticky topik tu....kalau ada lagi org yg tanya soalan yg sama, boleh la kita bambu dia ramai2....

Haha..gurau jer..

Aku pun sokong...

Tambah lagi.. macam mana nak setup lan network, setting modem...Kalau boleh semua sekali tentang streamyx...Kalau dah ada forum macam tu, just linkkan sajer...

Hah, apa lagi pmlah admin....

Aku sokong blank... Blank start dulu la...

Kalau ade gambarajah memang baik.

Tajuk lain yang berulang2 disoalpun boleh dipinkan.

Apa2pun, usaha yang baik, membantu sesama kita, saya sokong.

OK...TQ

Aku tak boleh la, takut tersalah info plak nanti....aku rasa Mr.Cool atau Mr.Otai boleh buat kut benda nie...tu pun kalau diorang nak volunteer la.............