Jump to content
Sign in to follow this  
TJ-Ariff

Perjumpaan Ahli Putera Zon Utara

Recommended Posts

hai..bincang dari may aku rasa...sampai tang tarikh..sonyap jo sumo....teng teng teng....

Saya nak baling pendapat 1. Walaupun saya tak join gath ni.
Memandangkan gath ni nak dibuat pada bulan 7, saya rasa alang-alang tu tundakan sedikit hari lagi sehingga bulan Ramadhan.
Boleh buat Majlis Berbuka Puasa dan Solat Tarawikh bersama.
Ni cadangan je.. :-)

??????????? wrote:Saya nak baling pendapat 1. Walaupun saya tak join gath ni.
Memandangkan gath ni nak dibuat pada bulan 7, saya rasa alang-alang tu tundakan sedikit hari lagi sehingga bulan Ramadhan.
Boleh buat Majlis Berbuka Puasa dan Solat Tarawikh bersama.
Ni cadangan je.. :-)

assalammualaikum...

eh betul juga cadangan nie..dah alang2 kan...kalau offical lah..kalau unofficcal ingat bila2 pun leh...TJ-Ariff macamna? saya dah nak masuk belajar... ::icon_smile:: ::icon_razz::

better wat unofficial dulu..
kenal2..
kang wat yg bulan pose cm susah lak..
yg ni pun x ter wat... ye x?
hehehe..
lariiii!
p/s:sori menyampuk..hehe.. ::icon_razz::

aku rasa pung ler...buat yang unofficial dulu..sebab majlis berbuka puasa nih cam berat sikit nak atur..kalau berjaya yang nih..yang tuh kita leh usul kemudian..baru meriah sikit,....boleh ker..?? aku bagi pendapat jer yek...

Salam semua, bagi aku pulak, aku rasa perjumpaan nie macam tak jadi aje..
sebabnya, tiada apa2 perbincangan , cadangan dan tindakan yg dibuat oleh ahli2 yg telah memberikan nama.

Yang aktif membincangkan perkara ini hanya 2 3 kerat aje, kalau setakat beri nama aje semua orang boleh.
Sebabnya, walaupun perjumpaan ini hanya perjumpaan kecil tetapi dia juga melibatkan kos dan masa.

Jika tidak betul betul mendapat komitmen dari ahli, aku rasa buat buang masa aje mengaturkan perjumpaan ni!

Bukan nak cakap besar tapi ini lah kenyataan, aku dah pernah buat dan mengaturkan beberapa perjumpaan bagi sebuah forum agama, dalam forum berkobar2 nak datang tapi bila sampai masa nya, kutipan tah kemana, kehadiran menghampakan.

Aku tak mahu menjadi mangsa lagi, dah serik dah..
Kalau betul2 nak buat, kena betul betul beri komitment, ini reply dalam forum tak penah, itu sebabnya aku meletakkan syarat sekurang2 nya 10 nama, tapi nama tidak menjaminkan apa2 yg penting berikan respone yg anda benar benar nak mengadakan perjumpaan tu, bukannya pihak penganjur (kami) yang merayu minta anda menghadirinya.

Ini bukan marah tapi meluahkan rasa dihati.

Wassalam...

alaaa...boring nyer korang...bincang dari may sampai jun nak masuk julai dah...tetiba cakap tak jadi...aku baru jer menjoinkan diri ok jer...tapi btul juga yang bagi nama tuh takder pung bagi pendapat aper..sekerat2 jer..takut gak kata nak gi tetiba takder saper datang...susah juga...aku kalau bab2 jumpa2 makan2 nih aku suka...lepak2 lebih kurang...alaa...korang bagi jadi laa...kalau tak jadi gak..raya nanti jer laa datang umah aku ramai2...makan kuih raya..huhuhuhuhuhu....

TJ-Ariff wrote:Salam semua, bagi aku pulak, aku rasa perjumpaan nie macam tak jadi aje..
sebabnya, tiada apa2 perbincangan , cadangan dan tindakan yg dibuat oleh ahli2 yg telah memberikan nama.

Yang aktif membincangkan perkara ini hanya 2 3 kerat aje, kalau setakat beri nama aje semua orang boleh.
Sebabnya, walaupun perjumpaan ini hanya perjumpaan kecil tetapi dia juga melibatkan kos dan masa.

Jika tidak betul betul mendapat komitmen dari ahli, aku rasa buat buang masa aje mengaturkan perjumpaan ni!

Bukan nak cakap besar tapi ini lah kenyataan, aku dah pernah buat dan mengaturkan beberapa perjumpaan bagi sebuah forum agama, dalam forum berkobar2 nak datang tapi bila sampai masa nya, kutipan tah kemana, kehadiran menghampakan.

Aku tak mahu menjadi mangsa lagi, dah serik dah..
Kalau betul2 nak buat, kena betul betul beri komitment, ini reply dalam forum tak penah, itu sebabnya aku meletakkan syarat sekurang2 nya 10 nama, tapi nama tidak menjaminkan apa2 yg penting berikan respone yg anda benar benar nak mengadakan perjumpaan tu, bukannya pihak penganjur (kami) yang merayu minta anda menghadirinya.

Ini bukan marah tapi meluahkan rasa dihati.

Wassalam...

assalammualaikum...

ada betul nya cakap TJ-Ariff.... memang ada yang berminat..tetapi hanya sekadar memberi nama dan tidak bincang bilakah yang sesuai...TJ-Ariff...better kita wat secara tak rasmi lah...jumpa2..duduk2 sembang2...saya pikir...yang betul2 berminat macam kuranglah...

Oic. Kalau begitu (ramai yang hanya bagi nama / cancel di saat akhir), sudah tiba masanya sistem deposit diperkenalkan walaupun untuk unofficial gathering.
Sesiapa yang dah bayar deposit je namanya akan dimasukkan dalam senarai. :-P

ztecon wrote:
assalammualaikum...

ada betul nya cakap TJ-Ariff.... memang ada yang berminat..tetapi hanya sekadar memberi nama dan tidak bincang bilakah yang sesuai...TJ-Ariff...better kita wat secara tak rasmi lah...jumpa2..duduk2 sembang2...saya pikir...yang betul2 berminat macam kuranglah...

Kalau nak buat juga,
Camnie la Z, nanti aku call ko dan pakat 2 3 orang kita jumpa di taiping atau kemunting, separuh separuh perjalanan dari tempat memasing..

Camner ?

??????????? wrote:Oic. Kalau begitu (ramai yang hanya bagi nama / cancel di saat akhir), sudah tiba masanya sistem deposit diperkenalkan walaupun untuk unofficial gathering.
Sesiapa yang dah bayar deposit je namanya akan dimasukkan dalam senarai. :-P

Sepatutnya memang camtu... sekarang ni semuanya melibatkan Kos.
Kalau perjumpaan tu buat ditempat yg dekat dgn tempat mereka, mereka nak datang la, tapi kalau jauh, macam2 alasan yg diberikan.. itu komitmen ke tu? ...

Aku ingat nak buat camni ler...
Buat perjumpaan di tempat aku, Kuala Kangsar camner, ada yg berani nak datang...
he he he.. ::icon_razz::

hahahahha..abis kalau dah aku sorang jer deposit kan nanti camner...takkan aku sorang jer gi..ala..bosan nyer..yang lain tuh naper bagi nama jer..takder khabar berita..idup lagi ker..??alloo...hhahahhahaha.....nak lepak kat taiping ke kemunting..ok gak...jangan lupa aku yer...aku nak itot...hahahahhaa...

TJ-Ariff wrote:

Sepatutnya memang camtu... sekarang ni semuanya melibatkan Kos.
Kalau perjumpaan tu buat ditempat yg dekat dgn tempat mereka, mereka nak datang la, tapi kalau jauh, macam2 alasan yg diberikan.. itu komitmen ke tu? ...

Buat perjumpaan di tempat aku, Kuala Kangsar camner, ada yg berani nak datang...

oo nak dekat tempat hang ler...aku no hal laa...takat kuala kangsar tuh..aku berani gi..tapi kalau gi jauh2 takat jumpa hang sorang jer beb..mana best..kalau ramai2 baru best...aku ok jer...jangan sampai ker sarawak dah ler...memang aku tak gi ler..jauh gilo kono naik kapai torbang...apa2 roger aku yek...jangan lupo...

rinoa1812 wrote:a'ah ustaz..btul kata TJ tu..hujung minggu ni den m'kin balik tepeng..pe kata kita lepak2 same2 kang..hahaha

assalammualaikum...

hujung minggu nie jadual saya padat sgt...minggu nie amat padat..saya nak kena registration belajar balik... aduhai...ish

TJ-Ariff wrote:

Aku berani datang... tapi kena standby duit nak belanja.. aku nak makan macam2 kat sana.. hehehe. Sorry ler, off topic kejap.. keh keh keh.

hohohohoho...weii..hampa..nak lepak2 ujung minggu nih ker...aku tak gi ler kalau ujung minggu nih kalau 4-5hb ker ok laa...hahahhahaha....tapi jauh sampai KK jer laa...jangan ler jauh2 sangat..yek...hahahhaha...

tak pe, tak pe.. tak perlu tergesa gesa...
bila dah semua tenang nanti, kita bincang lain..

aku minggu ni pun tak bole.. ada keje..

LanoG wrote:
TJ-Ariff wrote:

Aku berani datang... tapi kena standby duit nak belanja.. aku nak makan macam2 kat sana.. hehehe. Sorry ler, off topic kejap.. keh keh keh.

Alehh.. kalau setakat makan tu, tak jadi hal.. kat KK barang makan masih murah... ::icon_cheers:: welcome welcome to The Royal City.. ::icon_biggrin::

TJ-Ariff wrote:
LanoG wrote:
TJ-Ariff wrote:

Alehh.. kalau setakat makan tu, tak jadi hal.. kat KK barang makan masih murah... ::icon_cheers:: welcome welcome to The Royal City.. ::icon_biggrin::

assalammualaikum..

makanan kat kk mahaie yop...mike kene kat tepi sungai tuh...waahh..mahai bebenor... ::icon_monkey::

p/s: tj ariff leh tunjuk kedai makan murah2 kan

makan kat kk mahal ke? ingatkan murah jer....
bek g tepeng, makan murah jer... kuew tiau dolly (kalau x silap namela...hehe) sedap tuu... blkg bomba pon ok
taman tasik tepeng best jugak...ader air terjun.... leh melawat skolah lame, hehhe.... bukan zoo tepeng ok....
tp taman tasik tu tempat org dating + org2 cam azwan ali melepak....auww ::affraid:: ::affraid::

sementara_waktu wrote:makan kat kk mahal ke? ingatkan murah jer....
bek g tepeng, makan murah jer... kuew tiau dolly (kalau x silap namela...hehe) sedap tuu... blkg bomba pon ok
taman tasik tepeng best jugak...ader air terjun.... leh melawat skolah lame, hehhe.... bukan zoo tepeng ok....
tp taman tasik tu tempat org dating + org2 cam azwan ali melepak....auww ::affraid:: ::affraid::

assalammualaikum...

koey teow dolly special udang kupas eh..hehe..rm6...tapi kalau ikut nak wat kat autocity...tapi secara tak rasmi lah...kena tguu kata sepakat ketua dulu..tak pun p pekena nasik lemak simpang lima kat BHp petrol..hehe

p/s : dah balik dari ireland ke sementara_waktu

dah 6 ringgit... hehheh... mase dolu 3 ringgit jer....
nasik lemak kat BHP sedap ke? tak tau plak

char kuew tiau kat medan selera parit buntaq best gak... cam yg bukit mertajam pnyer... harge pon ok.

p/s : tak sempat g kot.... still kat sini.... lagipon... sumer lelaki jer.. segan ah..