Jump to content
Sign in to follow this  
Sir Pyan

Send email error - Relaying denied. IP name possibly forged (x.x.x.x)

Recommended Posts

Assalamualaikum, salam sejahtera. Tujuan utama topik ini adalah untuk meminta bantuan kepada sesiapa yang arif berkenaan hal tersebut. Oleh kerana perkara ini ada kaitan dengan networking dan saya rasa mereka yang arif networking tentu arif berkenaan hal ini maka saya pos topik ini di bahagian ini lah. Ceritanya, email akaun saya cuma boleh menerima email, tapi tidak boleh send keluar. Saya guna MS Outllook 2002. Setiap kali send, error tersebut akan muncul:
Relaying denied. IP name possibly forged [x.x.x.x]

Jadi saya buatlah sket research, apa yang saya temui antaranya adalah TM ada buat checkup & upgrade sebagai proses anti-spamming, jadi ada terbaca berita berkenaan pengguna dynamic IP tak boleh send email keluar. Dia ada bagi cara-cara alternatif, antaranya gunakan port 587 untuk outgoing email, guna tapi setelah dicuba keputusannya tetap sama. Jadi mintak tolong kepada sesiapa yang tahu berkenaan hal sedemikian. Ni saya sertakan imej-imej untuk memudahkan gambaran.
==========================================================================
IMEJ 1

Yang ni, "Outgoing mail server (SMTP)" tu yang asal. Ada terbaca suruh tukar smtp-proxy.tm.net.my, tapi keputusannya sama, tak boleh juga.

IMEJ 2

Port outgoing server (SMTP), 25 tu default, tak boleh guna, ada tukar 587 pun tak boleh juga.

IMEJ 3

Checkbox authentification tu nak tanda ke tak?
IMEJ 4

Bila buat test connection, dia keluar camni ler kiranya.

Jadi tu ler permasalahannya. Untuk pengetahuan anda saya memang takde kerja nak spam menyepam ni, jadi mungkin ni kira mangsa keadaan ler kiranya. Jadi minta jasa baik sesiapa yang arif berkenaan hal tersebut untuk sudi membantu. Saya bab networking ni tak pandai sangat, jadi mungkin agak lambat sket pickupnya. ::icon_biggrin:: Sekian terima kasih.

Aku ada terbaca yang port 587 tu kekadang dia on kekadang tak. Sapa "dia" yang on tu entah, tak tau ler. ::icon_biggrin::

Sir Pyan wrote:Assalamualaikum, salam sejahtera. Tujuan utama topik ini adalah untuk meminta bantuan kepada sesiapa yang arif berkenaan hal tersebut. Oleh kerana perkara ini ada kaitan dengan networking dan saya rasa mereka yang arif networking tentu arif berkenaan hal ini maka saya pos topik ini di bahagian ini lah. Ceritanya, email akaun saya cuma boleh menerima email, tapi tidak boleh send keluar. Saya guna MS Outllook 2002. Setiap kali send, error tersebut akan muncul:
Relaying denied. IP name possibly forged [x.x.x.x]

Jadi saya buatlah sket research, apa yang saya temui antaranya adalah TM ada buat checkup & upgrade sebagai proses anti-spamming, jadi ada terbaca berita berkenaan pengguna dynamic IP tak boleh send email keluar. Dia ada bagi cara-cara alternatif, antaranya gunakan port 587 untuk outgoing email, guna tapi setelah dicuba keputusannya tetap sama. Jadi mintak tolong kepada sesiapa yang tahu berkenaan hal sedemikian. Ni saya sertakan imej-imej untuk memudahkan gambaran.
IMEJ 1

Yang ni, "Outgoing mail server (SMTP)" tu yang asal. Ada terbaca suruh tukar smtp-proxy.tm.net.my, tapi keputusannya sama, tak boleh juga.

IMEJ 2

Port outgoing server (SMTP), 25 tu default, tak boleh guna, ada tukar 587 pun tak boleh juga.

IMEJ 3

Checkbox authentification tu nak tanda ke tak?
IMEJ 4

Bila buat test connection, dia keluar camni ler kiranya.

Jadi tu ler permasalahannya. Untuk pengetahuan anda saya memang takde kerja nak spam menyepam ni, jadi mungkin ni kira mangsa keadaan ler kiranya. Jadi minta jasa baik sesiapa yang arif berkenaan hal tersebut untuk sudi membantu. Saya bab networking ni tak pandai sangat, jadi mungkin agak lambat sket pickupnya. ::icon_biggrin:: Sekian terima kasih.

soalan bodoh aku la..

outlook yg cuba request SMTP/POP3 dr tmnet/streamyx ni sendiri adakah guna line/ip streamyx? ataupun guna ISP/ip lain? pasal setau nya relay access ( as pengalaman aku setup MTA/mail server ) dia takkan allow subnet yg luar dari lingkungan depa, as untuk keselamatan..

but tgk pada result, semua tuh nampak ok je.. unless kat email address.. err betul ke email adress tu? kalau ada silap walau satu huruf pun mmg akan reject...

TRUNASUCI wrote:soalan bodoh aku la..

outlook yg cuba request SMTP/POP3 dr tmnet/streamyx ni sendiri adakah guna line/ip streamyx? ataupun guna ISP/ip lain? pasal setau nya relay access ( as pengalaman aku setup MTA/mail server ) dia takkan allow subnet yg luar dari lingkungan depa, as untuk keselamatan..

but tgk pada result, semua tuh nampak ok je.. unless kat email address.. err betul ke email adress tu? kalau ada silap walau satu huruf pun mmg akan reject...

Email address tu betul [email protected]. Line pakai streamyx. Sebenarnya ni bukan masalah aku tapi masalah bapak aku. ::icon_lol:: Email dia tu, dia mintak tolong aku, maklum ler orang tua mana reti sangat benda-benda ni. Akaun email tu dia dah pakai lama, sebelum pakai streamyx lagi, skang ni dia dah pakai streamyx tapi dia still guna email tu.

Ada kemungkinan sebab tu ke? So ada kemungkinan kena contact TM ler ni?

Sir Pyan wrote:
TRUNASUCI wrote:soalan bodoh aku la..

Email address tu betul [email protected]. Line pakai streamyx. Sebenarnya ni bukan masalah aku tapi masalah bapak aku. ::icon_lol:: Email dia tu, dia mintak tolong aku, maklum ler orang tua mana reti sangat benda-benda ni. Akaun email tu dia dah pakai lama, sebelum pakai streamyx lagi, skang ni dia dah pakai streamyx tapi dia still guna email tu.

Ada kemungkinan sebab tu ke? So ada kemungkinan kena contact TM ler ni?

setau aku boleh, tapi email dan logon + password kena ikut asal, jgn email guna dialup akaun, logon guna steramyx+pass streamyx pulak!

Ooo ada kemungkinan sebab tu ke? Awat TM tak terminate akaun email tu awal-awal dulu? ::icon_biggrin:: Siap boleh receive email, tu yg bapak aku ingat ok je kot. Nanti ler aku suruh bapak aku contact TM.

Sir Pyan wrote:

Nak tanya sket. Yang ikut link no. 1 tu dah buat dah, tapi tak jadik gak. Ke kena buat dua-dua sekali no. 1 & 2 tu?

wat yg no1 je... no2 tuh untuk email server punye setting bro..

::icon_biggrin::

nih HOW-TO aku based on yg no2 tuh le ::icon_smile::

http://trunasuci.pbwiki.com/Postfix-MTA-additional-setup-for-TMNET-SMTP-delivery-problem