Jump to content
OkEsh

Naruto Shippuuden

Recommended Posts

daniel wrote:itachi tu mampos.... pasal badan die da damege gile... pasal kene jurus ultimet sasuke lighting sword yg gile babai.....
so.... itachi memang sebenarnye nak protect adik die .... itachi rase adik die la calon sesuai yg dpt bunuh madara ngan danzou satu ari nnt.....tu yg itachi activatekan magekyou pd sasuke.....

sebenarnye.... itachi da tawu sape jahat sape dalang dlm dunia ninja..... dan kenapa die bunuh sume uchiha clan... sume bersebab....
sebab
1. die x nak madara upgradekan magekyou yg tahap gila babas.... madara dpt magekyou hebat tu pun dr mata adik die sendri....... die amik mata2 dr uchiha clan yg lain....
2.danzou.... die ni mcm orochimaru gak perangai die.... kejarkan pangkat dan kuasa.....
yela mata danzou kan sebelah sharingan sebelah lg byakugan..... dan tangan kanan die penuh mata2 sharingan dr uchiha clan yg die bunuh termasuk uchiha shishui iaitu kawan baik itachi....so pasal tu la itachi xmo danzou kumpul suma mata sharingan utk diri danzou.. utk berkuasa.....

tp satu je yg aku muskilkan.... masih idup lg ke uchiha obito?sedangkan die da mati hempap batu.... tp satu rumors megatakan zetsu yg selamatkan die..... obito mata kat negara zetsu... zetsukan amik mayat org2 mati..... ade yg mengatakan obito x mati die masih slamat.... dan sasori yg merepair die..... ini romurs aje.....

Wah...ni yang baca dari manga ke?
Danzou tu yang mana satu yer?
Mcmn ngan Pain...dia ni aku rasa x kurang hebatnyer

kehkeh lanog , jangan percaya sangat bandage2 tu untuk kecederaan . Takpe nak dekat da kot anime kejar manga , boleh la tau kenapa .. Jangan dia taruk filler sampai 4-5 episod dah la ::icon_lol::

hampeh wrote:kehkeh lanog , jangan percaya sangat bandage2 tu untuk kecederaan . Takpe nak dekat da kot anime kejar manga , boleh la tau kenapa .. Jangan dia taruk filler sampai 4-5 episod dah la ::icon_lol::

Tu la masalah anime
Masa tgh rancak taruk filler sampai 3-4 episod
Yang One Piece skrg ni pun tgh dok isi ngan filler
Mmg "hampeh" ::icon_lol::

LanoG wrote:Danzou yang mata & tangan kanan berbalut tu ker... dah tua tu...

Oo...Danzou ni yang nak rampas title Hokage kan?
Dia ni sensei Sai kan?

hampeh wrote:nak kata sensei Sai tak tau la tapi si danzo ni dia ketua unit Sai (Root)

So far aku belum nampak lagi dia beraksi (as dalam anime la....), tapi dengar citer dia antara calon Hokage gak dulu kan... for sure mesti dasyat gak power dia.

otai konoha nih mesti power . tapi jangan la buat time dia lawan mati katak sekejap je dah la .

satu kampung konoha,kakashi mati , pembantu tsunade shizune tuh mati gak tapi.... hidup balik LOL

datuk abu wrote:tak la satu kampung..tapi ramai yg mati.
angkara P.A.I.N

tak sabar tunggu hari khamis..wohaa

kesian uchiha clan..selalu memberontak sebab ditindas

Danzou ni dr Uchiha clan gak ker?
Hmm...aku pun sama
X sabar nak nunggu hr Khamis ahaks

bazsh wrote:
datuk abu wrote:tak la satu kampung..tapi ramai yg mati.
angkara P.A.I.N

tak sabar tunggu hari khamis..wohaa

kesian uchiha clan..selalu memberontak sebab ditindas

Danzou ni dr Uchiha clan gak ker?
Hmm...aku pun sama
X sabar nak nunggu hr Khamis ahaks

Danzou nie pengumpul mata sharingan kan... banyak mata2 yang dia collect kat tangan yang dia balut tu....

danzou ni masih susah nak dikatakan... aku rase die la penyebab madara menubuhkan akatsuki.....dan bukan ke disebabkan danzou gak la sebabnye matinye yahiko
korang rase pain mati ke...?
aku rase mcm x je...

pain aku rasa dah mati dah, dan naruto aku rasa dapat gak tempias sikit kuasa itachi ngan pain. Kuasa pain dah kering lepas hidupkan balik orang2 konoha. Naruto kan child of destiny...

klu kat wiki... banyak tangan huhuhuu.....
aku rase pain masih idup........ yg jiraiya da memang mati.... kan die da kene tibai truk2...
skunk ni ade dua org akatsuki yg terakhir yg masih blum jelas sape dorang ni sebenarnye.... zetsu ngan tobi/madara

daniel wrote:klu kat wiki... banyak tangan huhuhuu.....
aku rase pain masih idup........ yg jiraiya da memang mati.... kan die da kene tibai truk2...
skunk ni ade dua org akatsuki yg terakhir yg masih blum jelas sape dorang ni sebenarnye.... zetsu ngan tobi/madara

best ke shippuden ni? aku dah surrender anime naruto since zaman 2004-2005 yang banyak sangat filler tu.

FYI:
Spoiler:
Zetsu rasenyer dah mati, kene hentak dengan raikage.
Madara tengah sebok tengok sasuke lawan ketua root tu. angker siot ketua root tu.
banyak gile sharingan kat tangan dier. (macam kakashi, tapi kakashi tanam kat mate, dier tanam kat tangan, banyak mate plak tu.)
Perang dunia ninja ke-4 dah start. tunggu je la keluar anime tu nanti.
Pain... rasenyer memang dah mati. Sebab pastu konan blah camtu je. tak bawak ape pon.
ye... tak dlupakan, kisame pon dah mati, kene hentak ngan ekor 8 + raikage.

sebok je aku nak spoilkan citer... ::icon_razz::

yang sasuke gune susanoo time lawnn 5 hokage, uciha madara keluar pastu dia bagitau tujuan akatsuki nak collect sume manatang cam kyubi tu tujuan nye nak idupkan menatng ekor sepuluh, yang naruto lawan pain tu naruto menang.bace manga naruto kat 1manga.com.

hehe kebanyakkan dalam ni tak baca manga (aku baca) jangan spoil lebih2 kesian kat dorang ::icon_lol::