Jump to content
Sign in to follow this  
BasicCX

MUSLIMAH MEMANG TAK GUNA...

Recommended Posts

kepada kae.
harap ubahsuai signature anda kerana terlalu lebar dan melebarkan screen aku.... huhuhuh... ::icon_razz::

owh patutlah skrin aku pun jadi mcm tu,jangan la gune signature panjang2... ::icon_sad::

loy_azloy wrote:owh patutlah skrin aku pun jadi mcm tu,jangan la gune signature panjang2... ::icon_sad::

ko ni kaki menyepam gak rupanya ::icon_cheers::

Guest
Tajuk Yang Boleh Mencetuskan Kontroversi ::icon_biggrin::

article yang menarik...
membuatkan aku tersedar semula batas batas larangan dalam agama...
Kadang kadang kita terleka atau terlupa tentang apa yang sepatutnya dilakukan ...

Thanks TS ::icon_smile::
menarik untuk dijadiakan koleksi bacaan... ::bom::

Zaman skang ni..
kaum hawa dah lain..
Kononnya maju dan ikut perkembangan semasa la..
Sebagai badan yg berpengaruh, iaitu kerajaan, mereka harus berusaha untuk membetulkan semua ni..
Tapi yg herannya, menteri-menteri semua 2x5, bini dan anak-anak semua 'free hair'.. wahahaha

Diri perlu ada sensitiviti..Tak salah tajuk begitu jika tujuan dan motifnyer smpai kepada kite semua. Bg aku nk mempolitikkan agenda ataupun ideologi yg baik mmg mudah dari mengadaptasikan / menyampaikannya. Jgn terlalu lemah dgn sensitiviti yg tak kemana.

Betul. Tak bergunanya aku.

Lelaki tak guna jika:
1-Tidak dapat jaga dua biji mata dari melihat perkara yg tak elok. Kalo nko kena berperang dgn tentera musuh yg semuanya perempuan seksi camne..
2-Tak reti jaga dua biji mata tu camne nak jaga bini,anak perempuan, mak, nenek, jiran sebelah rumah?
3-Susah sangat ke nak jaga dua biji mata tu..?
4-Awak semabahyang malam tak? Lemahnya kamu...

hemmm..pandai2lah menjaga diri muslimin dan muslimat sekalian...

mujurlah masih wujud lagi umat islam yg mengambil berat terhadap saudara sesama sendiri... harap perkara ini terus-menerus hingga ke akhirnya.. takbir!! Allahuakhbar...

Hari ini...
Banyak cabaran yang kita hadapi. Tidak kira lelaki atau pun wanita. Kadangkala ada yang tidak mengetahui (jahil), tidak kurang juga yang mengetahui, namun masih bertarung dengan nafsu dan hasutan. Ada juga yang mengetahui, tapi memilih untuk terus hanyut.

Kadangkala, sukar untuk kita menafsirkan sesuatu, hanya berdasarkan pandangan mata. Jadi, marilah kita sama2 saling ingat mengingati antara kita, kerana kita semua sama, insan yang lemah dan sering leka. Semoga kita sentiasa diberi petunjuk oleh Yang Maha Esa.

Terima kasih kepada pembuka thread. Tp, tajuk dia tu agak provokatif. ::icon_smile::

assalamualaikum...

macih kpd tuan punya thread..
moga2 menjadi garis panduan pd kaum hawa..
cuma tajok nye tu.. rase nk terguris hati nih tp bila bace isi kt dalam baru paham ape die.. :blush: