Jump to content
class_sick

Kualiti Laptop Acer

Recommended Posts

i-bizz wrote:
jemay wrote:dulu aku pakai acer 4920.habis je waranty screen lcd pulak meragam.las2 padam terus lcd.kalau nk baiki maklumlh,baik ambik yg bru je.bg aku kualiti acer tak berapa bguslh.kat tempat kerja aku belambak laptop acer.kebanyakkan ada problem.mcm2 problem.kalau nak bandingkn dgn dell jauh lh dia punya kualiti.ada lg laptop dell kat tempat kerja aku sampai nk lupus dah.tp boleh guna guna sampai sekarang.

bole le jual kat sy laptop acer yg rosak tu.

I-BIZZ SHOP,
IT Valley City Plaza,
Alor Setar.
012-4565664
[email protected]

sila PM

dah relai dah bro...aku ambik part yg boleh guna.masuk dlm laptop bru.

sabran wrote:korang guna laptop acer..dapat angkat game NFS UNDERCOVER ke?...laptop acer kawan aku x dapat angkat la...Acer Aspire 5315-2826 Notebook - Intel Celeron M 560 2.13GHz - 15.4" WXGA - 1GB DDR2 SDRAM - 80GB HDD - Combo Drive (CD-RW/DVD-ROM) - Fast Ethernet, Wi-Fi - Windows Vista Home Basic......slow sangat.game x dapat main.

nak main game beli la yg power ckit. ni celeron takat taip n surf internet ble la. nak main game houseje la jawabnya.
mcm juga rumah klo ada 10 org takkan nak tinggal dalam rumah kecik kenalah rumah besarkan mcm tu jugak pc klo kegunaannya lebih kepada game n multimedia kenalah guna pc yg power. apa raaaaaa

aku guna acer aspire 4310. takat ni dah 3 tahun aku guna tadak masalah. lapto performance rendah mcm ni aku guna utuk kerja office, game ringan2, surf internet, tgk movie, editing movie dlm 500-700 mb gitu. ok la not bad. tiada apa maslahpun...
kelemahannya cuma spec n os tak matching;
acer 4310, intel celeron 1.6 ghz, ram 512 tapi os yg digunakan vista. adakah matching gtu. driver yg senang cari cuma utk os vista nak cr xp pandai2 korang la. dalam website diapun ada yg tak compatible ngan xp. e-powering tak function klo guna xp kena juga guna vista. restoration guna F10 pun kena juga guna vista bru ble install sofware dia.
jadi spec yg diberikan tak sesuai dgan os yang sesuai dgan driver. klo nak guna vista dlm spec ni alamat sempai tertidurla bru dpt buka satu program.
apa plak aku melalut ni.

aku guna gak acer aspire, murah aje , harga below 2K, pendapat menyatakan kelemahan acer terjadi bila laptop tu terlalu panas, cara paling mudah guna aje cooling pad, settle problem

teringat member aku cakap

Alat CEpat Rosak

Nezict wrote:teringat member aku cakap

Alat CEpat Rosak

tak baik cakap gitu, benda elektronik ni sukar dijangka, bergantung kepada cara penggunaan dan perlu tahu tatasusila penggunaan laptop. jangan lupa laptop dan PC jauh berbeza teknik penjagaan. kalau laptop on sampai 5 ke 6 jam memang la tak sampai sebulan, kalau PC no problem

Guest
hmm btul kata myspace.. sy skng awk..
yg pntg cara penggunaan..tp laptop acer 4925 sy ni
pnh jgk x off 5 hari... nk download punya pasal..
hmm skrg alhamdullillh la sy nye laptop..
ok.. dh setahun setengah dh... hmm sy guna gak cooler pad..
tp acer x sepanas laptop compact.. bru letak kat riba..
mcm nk hangus pehe kita dok nahan.. panas ohhh laptop dia..
sy pn hiren npe dia panas sgt... ram 2gb je laptop sy 4gb ram x spanas
mcm 2..

kae wrote:
apexs wrote:hai all..
aku baru beli aspire ni.. gamble je sbb murah.. huhuhu...
watever aku akan pastikan NB aku ni ok.. kalo tak ok n servis x cantek aku akan trus complain kat acer, dapat 3 thn waranty.. kalau servis acer x bagus apa lagi.. compalin kat BPA lak, Biro Pengaduan Awam..
suara pengguna... nak tgk rakyat di dahulukan tak.. heheheh

jgn risau.. rakyat pasti didahulukan.. percayalah !!..

anyway.. aku tak paham sangat 'compalin' tuh..complain ker..? ::suspect::

acer aper ko beli..

nih aku ada tgk offer .. BenQ S42 - RM 2199 je.. pergh.. memang bagus la..
P8700 2.53 GHz , 9600GT + 4500MHD , 320GB ,

beli je S42 tuh..

complain.. huhhu salah taip..
aku pakai 4736G

Huh...bab kualiti???erm...
Boleh tahu mcm mane korang jaga laptop korang nie dowk2 kata2 kualiti xda??

Aku pakai ok jer....pantang nak pakai laptop nie senang je..

1)Senang je,x payah2 nak romantik2 sangat ngan laptop smpi bawak ke atas katil tanpa ada cooler pad..Sebab aliran angin boleh t`ganggu,bygkan la aku tekap muka korang dengan bantal,leh bernafas?? ::icon_lol::

2)Rajin2 cuci kipas blakang dia,kuprum dia dengan berus apabila warranty dah abih setahun...Sebab biar kipas 2 performance dia tiptop..

3)Laptop jenis bukak,tutup,bukak,tutup punya LCD nie,bukak la slow2...jgn dowk main ganas2..Sebab ribbon 2 x r senang terkoyak...

4)Keyboard,battery dan mouse pad aku jarang guna,selalu aku external aja...aku akan pakai time dowk kt libary ke...

5)Nama pun Laptop...x yah la pk cam PC nak on 24jam...

6)Windows aku pun aku jaga elok g...dah nak masuk dua tahun dah aku x format lagi...anti virus aku dari version 7.5 smpi la 8.5...AVG punya..Automatic update aku x pernah on...hehe

Lagipun acer mmg ramai org pakai...dah tentu kualiti dia pun kurang sebab terkejar2 masa nak siapkan utk dijual...Jadi agak2 xnk komplain...beli r laptop jenama lain yg korang rasa nak pki...habih citer..

Korang jaga r laptop elok2...xdahal la laptop korang nak jahanam.. ::icon_biggrin::

salam
kawan laptop 4920 ada lg?
saya nak beli butang on dia dengan cable dia...
boleh sms sy di 0137041584

kawan walau dh relai tak ape...
saya mahu ribbon cable yang sambungkan motherboard dengan butang on/off...
sila sms sy di 0137041584

:bismillah:

salam..

stakat ni pakai ok je..acer 4730ZG..buat lenjan dota/pes 2010,2011, MW2, cabal..bgus2 laptop ni..xsia2 beli..da 1thn 8bln still mantap..

and aku mmg guna kipas if gune laptop ni..xbiar die panas mcm tu je.. stakat ni laptop acer ni ok lg dgn aku..hehe~

nak banding sesuatu benda cuba banding sama harga dia.
Laptop Acer RM1700.00 dengan Dell RM1700.00 jugak
Cara guna kena sama.
Yang pakai Acer on 2 jam sahari
Yang pakai Dell pun on 2 jam sehari.

baru adil.

[quote name='OngBok' date='29 November 2010 - 10:40 AM' timestamp='1290998424' post='1054735']
Cara guna kena sama.

baru adil.
[/quote]
Setuju habis-habisan.
Kalau banding henpon Nokia dgn Samsung, tapi pegi banding Nokia 3310 dgn Samsung GalaxyS,
memang sampai kiamat la Samsung duk menang jer.
Gitu juga nak banding laptop.. Tak gitu bos? hehe

[quote name='mattjack' timestamp='1236229200' post='936709']
acer selalunya akan mendatangkan masalah pada penggunanya setelah 6bulan atau lebih lama digunakan......

blue screen , audio ...ini berdasarkan pengalaman kawan2 aku

yg bateri warranty 6 bulan tu, aku dapat info itu bukan bateri ori.....

sebab tu warranty xsama ngan notebok...

wallahualam.....
[/quote]
klo masalh bsod tu biasanya masalah sistem windows.. audio tu masalah driver atau pernah pasang dekat speaker besar, tu la rosak.
bateri.. semua jenis laptop begitu... klo nak guna laptop lama buka jak baterinya gunakan direct power.
klo nak cas bateri, baiknya time tak guna... barulah bateri boleh tahan lama..

[quote name='OngBok' timestamp='1290998424' post='1054735']
Cara guna kena sama.

baru adil.
[/quote]
bukan tanding sama harga.. baiknya tanding sama spec

aku pakai 4745G, nak komen sket skrin ak pnah pecah skali, then bile maen games die cpat sgt panas dan kadang2 usb mulfunction,,, nak banding ngan toshiba, tak paham aku....

[quote name='sawi' timestamp='1237597800' post='936724']
baru ni ada beli 2 unit laptop Acer 4730Z Dual Core. 1 utk client, then 1 lagi utk kegunaan pejabat sendiri

mula mmg aku tak recomended pada client utk beli, tp disebabkan budget dia agak kecik, so ambik jgk acer ni.

lepas aku pakai, baru aku sedar, model 4730Z ni boleh kata tak rasa panas langsung. Dan design air flow dia jugak menarik minat aku, sbb udara panas tak blow di tepi kiri laptop, tp blow di belakang, selain design air flow dia agak menarik.

dari segi kepanasan, mmg byk beza dgn laptop Lenovo/BenQ Dual Core yg juga ada di office aku ni. Lenovo masih rasa bahang panas atas keyboard/touchpad, tp Acer 4730Z takde rasa bahang.

aku teringin nak bukak tgk dalam dia, besar mana heatsink dia letak, mcm mana rupa heatsink dia, tp sbb laptop baru tak berani lagi
[/quote]
em tak tau lg tp better jaga bubuh cooler kat bwh untk bg sejuk....mula2 mmg sejuk

[quote name='HiTmAn92' timestamp='1292296441' post='1056475']
aku pakai 4745G, nak komen sket skrin ak pnah pecah skali, then bile maen games die cpat sgt panas dan kadang2 usb mulfunction,,, nak banding ngan toshiba, tak paham aku....
[/quote]
aku pakai 4745G gak dah dekat 6 bulan, takde masalah panas or skrin pecah plak..
aku slalu je letak laptop + adapter + pencilbox etc dlm beg galas, dan penah gak terjatuh dari kerusi kereta masa aku driving (tekan brek pastu gedebup)..
tp xde masalah ape2 pun bile aku on lepas tu.
toshiba tu model apa yg ko compare? bg model plz, nak tengok sesuai tak ko buat comparison. :)

ASLMKUM... MINTAK TOLONG BNYK2,, SY NAK BELI LAPTOP. BAJET RM2000... BLEH MAIN GAME YG POWER2 PNYE CM PES 2011, CM 2011, THE SIM N BNYK LAGI LA... KEPADA ANDA YG EXPERT BOLEH LA BERI CADANGAN DAN PANDANGAN KEPADA SAYA OK.....?????? TAK KISAH LA LAPTOP TO JENAMA APA PON, YANG PENTING TAHAN DAN BAGUS UNTUK MAIN GAMES....

salam ...
ak nak tanya sket otai2 di forum nie...
apesal laptop yang ak pakai skarng nie acer 4741G, bila aku guna kan... tetiba jadi blue skrin..n terus restart..ape masalah ea????ke kene format balik????

[quote name='wAn_it2' timestamp='1300597230' post='1065219']
salam ...
ak nak tanya sket otai2 di forum nie...
apesal laptop yang ak pakai skarng nie acer 4741G, bila aku guna kan... tetiba jadi blue skrin..n terus restart..ape masalah ea????ke kene format balik????
[/quote]

cube ko tgk blu skrin tu ape errornye, biasenye yg slalu brlaku akibat driver functioning error klu psl ni biasenye kene format, try masuk safe mode restore semula ataupun cube scan pakai malwarebyte menggunakan safe mode networking update trlebih dahulu,

[quote name='tolong aku' timestamp='1294127482' post='1058510']
ASLMKUM... MINTAK TOLONG BNYK2,, SY NAK BELI LAPTOP. BAJET RM2000... BLEH MAIN GAME YG POWER2 PNYE CM PES 2011, CM 2011, THE SIM N BNYK LAGI LA... KEPADA ANDA YG EXPERT BOLEH LA BERI CADANGAN DAN PANDANGAN KEPADA SAYA OK.....?????? TAK KISAH LA LAPTOP TO JENAMA APA PON, YANG PENTING TAHAN DAN BAGUS UNTUK MAIN GAMES....
[/quote]

Tambah duit sikit la bro janji puas,

[color="#0000FF"]14 inch[/color]
Asus A42JP,i5-480m + HD6570@RM2699

[color="#0000FF"]15 inch[/color]
Acer 5750G, i7-2630QM + nVidia GT540M@RM2899
Lenovo Y560P, i7 2630QM + ATi HD6570@RM2999

Aku pengguna laptop Acer 4520, laptop aku ni dah berada di bawah jagaan aku selama 3 tahun...
So far xde masalah... Kdg-2 bluescreen tu perkara biasa disebabkan ada driver yg x compatible (especially display driver)
So lepas update display driver, masalah bluescreen dah kurang...
Bluescreen juga terjadi disebabkan oleh masalah hard disk yang mula nak jadik corrupt disebabkan sistem operasi xleh baca fail sistem yang disimpan pada sektor yang rosak...
berkenaan humidity test, boleh dikatakan laptop Acer aku ni tahan, kerana aku berkerja di bawah persekitaran berhawa dingin dan apabila laptop aku di bawa keluar dari tempat kerja (semasa balik kerja) akan kelihatan wap air pada body laptop... Bab tahan hempasan tu aku xleh nak try laa... He he he he... laptop ni dah berjasa kat aku selama 3 tahun ni... Walaupun kena 'dera' dgn aku pun masih lg setia berkhidmat tanpa masalah... Cuma masalahnya laptop ni kalo buleh upgrade processor kepada higher speed dan RAM kepada DDR3 kan best... he he he he...

Tapi kan...kalo dibandingan dgn Compaq, laptop Compaq ni banyak masalah pada LCD display... 2 org member yg ada Compaq, LCD display bermasalah, ada part skrin yang herot la, blank terus pun ada walaupun x sampai 3 tahun... Edited by Exception 2008