Jump to content
class_sick

Kualiti Laptop Acer

Recommended Posts

yup, travelmate aku respek kualiti dia.
kalau aspire tu..bagi percuma pun pikir sploh kali(dan takmau last2..)

Anjing Rebus wrote:aku pkai apire 2920 je
tp 4 x jtuh katil slamber koboi je..
perfmance tip top
stakat PEs 2010 2 bleh lg
tp acer ni sound cm pondan...hangin je ak ::icon_pirat::

tu cume luck jeee.same juge dgn hp..kalau jatuh je ade yg screen bergaris.ade yg x jadi ape2 masalah..

bile jatuh rosak tu la yg ko akan menyumpah. seranah..ko cube peke logic lattop kalau jatuh je ke lantai..

kemungkinan besar screen akan padam.. tpi dalm kes ko jatuh x jadi ape2 ( kebal ) mean luck ko baik laaaa..

::icon_rabbit::

Razi_IBM wrote:yup, travelmate aku respek kualiti dia.
kalau aspire tu..bagi percuma pun pikir sploh kali(dan takmau last2..)

travelmate bagus. tpi bile acer2 yg x bagus tu kerap buat masalah

aku mcm x confident juge dgn travelmate.. aku kasi 8/10 la kat travelmate ni..

walaupon aku sendiri tengok depan mate aku boss aku pakai setiap hari...x rosak2...

tpi kepercayaan aku kat acer mcm hehheeheheheheheeeheh horeeeeeee ::icon_cat::

jgn beli 2 jenama nei la...compaq dgn acer...tak tahan lasak...terutama yg jenis orang pasang lame2...2 jenama nei khas utk guna ms word / tgk cite tak lebih 5 jam / main ternet tak lebih 5 jam...tiap2 hari,,,klu nak beli laptop jgn ambik amd..cepat panas laptop korang (kuat mkn letrik)...jgn tertipu dgn promosi..ambik yg intel jer...(ckp berdasarkan pengalaman individu sahaja)

klu nak power tahap gaban tapi murah gunalah makcik pc .. hehehe ...apa dah jd dgn makcik pc...tak dgr apa info dah..

alhamdulillah aku nye acer ok..da nk dekat 1years..xd ape prob..lenjan game + work + design..heheh~
tp ade cooler pad la..

ni pandapat sy la selaku kedai yg menjual laptop & servis repair.
dari segi bisnes brand belum tentu menggambarkan kualiti.
hampir setiap brand ade segmentasi pasarannye sendri. kalau acer mmg keluarkan siri aspire dan e-mesin utk pengguna akhir yg berpandapatan rendah dan produk yg kualiti sederhana utk kurangkan kos. bukan mereka(kilang) buat kerja cincai2, tp kualiti material alatan tu sendri mmg ditempah utk kualiti gred paling bawah. begitu jugak compaq. dan begitu jugak produk pendrive masa kini yg hampir kesemua gred B atau C. sbb tu cepat rosak.

pasal model2 tertentu d malaysia ni ramai yg gune bukan sebasb brand, tetapi sbb harga yg paling rendah dalam pasaran. dan kebanyak org melayu (golongan pelajar & ibu bapa) mmg akan pilih laptop paling murah.

bile bincang pasal kebolehan sesuatu laptop selalunye user akan membincangkan kualiti. tetapi kualiti merujuk kpd kebolehan/ kecanggihan laptop utk menjalankan software2 berat tertentu dan game2 terbaru. jarang sgt sy tgk user akan membandingkan soal kualti (ketahanan terhadap kerosakan). yg dok fikir sparepart senang cari. tp x sedar yg spartpart senang cari tu la cepat rosak.

i-bizz wrote:ni pandapat sy la selaku kedai yg menjual laptop & servis repair.
hampir setiap brand ade segmentasi pasarannye sendri. kalau acer mmg keluarkan siri aspire dan e-mesin utk pengguna akhir yg berpandapatan rendah dan produk yg kualiti sederhana utk kurangkan kos. bukan mereka(kilang) buat kerja cincai2, tp kualiti material alatan tu sendri mmg ditempah utk kualiti gred paling bawah. begitu jugak compaq. dan begitu jugak produk pendrive masa kini yg hampir kesemua gred B atau C. sbb tu cepat rosak.

pasal model2 tertentu d malaysia ni ramai yg gune bukan sebasb brand, tetapi sbb harga yg paling rendah dalam pasaran. dan kebanyak org melayu (golongan pelajar & ibu bapa) mmg akan pilih laptop paling murah.

bile bincang pasal kebolehan sesuatu laptop selalunye user akan membincangkan kualiti. tetapi kualiti merujuk kpd kebolehan/ kecanggihan laptop utk menjalankan software2 berat tertentu dan game2 terbaru. jarang sgt sy tgk user akan membandingkan soal kualti (ketahanan terhadap kerosakan). yg dok fikir sparepart senang cari. tp x sedar yg spartpart senang cari tu la cepat rosak.

tak.bila bincang pasal kualiti semua orang akan cakap pasal ketahanan, penyejukan, selesa dll.
kebolehan untuk software berat2, laju, pantas blabla..tu ialah performance. dan performance boleh dikatakan takde kaitan ngan brand, tapi kualiti 99.9% bergantung pada brand.

i-bizz wrote:ni pandapat sy la selaku kedai yg menjual laptop & servis repair.

jadi kesimpulan diaaa ........biar aku tolong jawap..
JGN BLI ACER ::icon_bounce::

bergantung pada cara anda guna, kalau asyik melebihi batasan dan tak cermat, pastinya laptop akan rosak, acer sememangnya murah dan guna material murah, jadi sebelum beli , fikir dulu akibatnya, kalau boleh extend warranty kepada 3 tahun, jangan salahkan acer, salahkan diri sendiri kerana tidak pandai menilai,menjaga dan sebagainya, dengan rendah diri,apa-apa pun ini sekadar pendapat saya,
regards,
kae

kae wrote:bergantung pada cara anda guna, kalau asyik melebihi batasan dan tak cermat, pastinya laptop akan rosak, acer sememangnya murah dan guna material murah, jadi sebelum beli , fikir dulu akibatnya, kalau boleh extend warranty kepada 3 tahun, jangan salahkan acer, salahkan diri sendiri kerana tidak pandai menilai,menjaga dan sebagainya, dengan rendah diri,apa-apa pun ini sekadar pendapat saya,
regards,
kae

betol tu, kebanyakan customer sy akan cadangankan extend waranti kpd 3 tahun tp mereka xnak. bukan x beritahu risiko rosak, tp ramai customer sy tgk xde kesedaran. itu customer yg sy jumpe la, bukan yg kat sini.

kae wrote:bergantung pada cara anda guna, kalau asyik melebihi batasan dan tak cermat, pastinya laptop akan rosak, acer sememangnya murah dan guna material murah, jadi sebelum beli , fikir dulu akibatnya, kalau boleh extend warranty kepada 3 tahun, jangan salahkan acer, salahkan diri sendiri kerana tidak pandai menilai,menjaga dan sebagainya, dengan rendah diri,apa-apa pun ini sekadar pendapat saya,
regards,
kae

betul tu.... saya sokong

saya pun adamasalah dgnaspire 2920 baru beli 2008...takat ni 2 kali mobo kong terkini 19 dis 2009....kecewaaaaa.....memanglepas ni malas lgbeli acer...nasiblah aku ada Extd waranty...tp tak best kalu takde NB...rasa tak sempurna idup...aku dahservay toshiba !11.6inci tp xde dvd rom kira ok ka kalu ambik ni RM 2149...sila komen..kalu x bagus sila cadangkan yg agak2 oklah setakat buat kerja2 sekolah...tp penting tahan lasak sikit

Salam..

Aku suka acer;

1. Servis tip top
2. Spare part banyak
3. Nk tambah warranty senang, online jer.. (kalu compaq kena isi borang - fax)
4. Meragam? ada..jarang2, biasa la barang elektronik

hehehe...

wassalam

salam,

tak salah nak beli laptop acer ni..utk pengetahuan bukan semua model acer ni menggunakan bahan berkualiti rendah. cuba tgk model 3935, timeline dan travelmate semua tu tahan lasak dan tak mudah nak rosak. cantik pon cantik tp harga mmg la mahal skit banding aspire yg biasa2 tu sbb kos tambahan utk casing alloy.

kesimpulannya kat sini klu nak guna laptop tu sampai 4-5 tahun kena la labur lebih skit masa membeli tu tak kira brand apa sekali pon. jgn lupa jugak utk selalu berhati2 bila transport laptop tu ke mana2. klu ada salah tu mohon diperbetulkan. tq

asdasd wrote:salam,

tak salah nak beli laptop acer ni..utk pengetahuan bukan semua model acer ni menggunakan bahan berkualiti rendah. cuba tgk model 3935, timeline dan travelmate semua tu tahan lasak dan tak mudah nak rosak. cantik pon cantik tp harga mmg la mahal skit banding aspire yg biasa2 tu sbb kos tambahan utk casing alloy.

kesimpulannya kat sini klu nak guna laptop tu sampai 4-5 tahun kena la labur lebih skit masa membeli tu tak kira brand apa sekali pon. jgn lupa jugak utk selalu berhati2 bila transport laptop tu ke mana2. klu ada salah tu mohon diperbetulkan. tq

haah tak salah kalau beli business model cam travelmate etc.
tapi jadi kesilapan besar kalau beli consumer model can aspire etc.

ak guna acer aspire 5570 sejak dari taon 2007.
x pernh ade pape problem pon mcm yg hangat diprkatakn..
laptop ni gune utk buat assignmnt, tgok movie, edit2 pixie,maen game (red alert,gta,warcraft etc),play lagu,intrnet n mcm2 lagi..

malaynux wrote:Salam..

Aku suka acer;

1. Servis tip top
2. Spare part banyak
3. Nk tambah warranty senang, online jer.. (kalu compaq kena isi borang - fax)
4. Meragam? ada..jarang2, biasa la barang elektronik

hehehe...

wassalam

salam...
tang mane servis acer tip top ?
klu rosak boleh datang rumh ka ? ::icon_biggrin::

hai all..
aku baru beli aspire ni.. gamble je sbb murah.. huhuhu...
watever aku akan pastikan NB aku ni ok.. kalo tak ok n servis x cantek aku akan trus complain kat acer, dapat 3 thn waranty.. kalau servis acer x bagus apa lagi.. compalin kat BPA lak, Biro Pengaduan Awam..
suara pengguna... nak tgk rakyat di dahulukan tak.. heheheh

apexs wrote:hai all..
aku baru beli aspire ni.. gamble je sbb murah.. huhuhu...
watever aku akan pastikan NB aku ni ok.. kalo tak ok n servis x cantek aku akan trus complain kat acer, dapat 3 thn waranty.. kalau servis acer x bagus apa lagi.. compalin kat BPA lak, Biro Pengaduan Awam..
suara pengguna... nak tgk rakyat di dahulukan tak.. heheheh

jgn risau.. rakyat pasti didahulukan.. percayalah !!..

anyway.. aku tak paham sangat 'compalin' tuh..complain ker..? ::suspect::

acer aper ko beli..

nih aku ada tgk offer .. BenQ S42 - RM 2199 je.. pergh.. memang bagus la..
P8700 2.53 GHz , 9600GT + 4500MHD , 320GB ,

beli je S42 tuh..

dulu aku pakai acer 4920.habis je waranty screen lcd pulak meragam.las2 padam terus lcd.kalau nk baiki maklumlh,baik ambik yg bru je.bg aku kualiti acer tak berapa bguslh.kat tempat kerja aku belambak laptop acer.kebanyakkan ada problem.mcm2 problem.kalau nak bandingkn dgn dell jauh lh dia punya kualiti.ada lg laptop dell kat tempat kerja aku sampai nk lupus dah.tp boleh guna guna sampai sekarang.

jemay wrote:dulu aku pakai acer 4920.habis je waranty screen lcd pulak meragam.las2 padam terus lcd.kalau nk baiki maklumlh,baik ambik yg bru je.bg aku kualiti acer tak berapa bguslh.kat tempat kerja aku belambak laptop acer.kebanyakkan ada problem.mcm2 problem.kalau nak bandingkn dgn dell jauh lh dia punya kualiti.ada lg laptop dell kat tempat kerja aku sampai nk lupus dah.tp boleh guna guna sampai sekarang.

bole le jual kat sy laptop acer yg rosak tu.

I-BIZZ SHOP,
IT Valley City Plaza,
Alor Setar.
012-4565664
[email protected]

sila PM