Jump to content
Sign in to follow this  
PuteriNurFarah

Nak bincang sume buleh bg pendapat tak kira boys or girls

Recommended Posts

salam...

bagi aku la...bukannye berat jodoh...

sebab skang nih susah nk dapat laki yg betul2 brkualiti...

tu pendapat kawan akula....aku pun tak rasa perempuan ni berat jodoh, sebab perempuan skang ni ramai yg lebih hebat daripada lelaki....betul tak?

aku ade..tapi perempuan nieh die tak nmpk yg kualiti2 nieh

ye ker?...jd pilih yg tak ade kualiti then baru kita tau ar...

Not like that....
Mane tau org tak de kualiti akan jadi org yg berkualiti yg tinggi akan dtg.
Cuma jodoh tu kan tak tentu. Tak kire die miskin atau kaya, hensem atau tak, kite mesti selesa nak hidup dgn die. Nak hidup berdua tak kire susah atau senang. Ingat senang ke?

Quraisya wrote:Lelaki berkualiti tu kite leh nampak ke kualitinye lg selepas 3 4 tahun kite kahwini die...

Maksudnya...semua lelaki pas kahwin 3 4 tahun dah takde kualiti ke sis??

Biar tul...

tapi tak juga,apa kes dgn roslin hashim tu?sape yang tak berkualiti?roslin ke Ex bini dia?tak sampai 3-4 tahun...hehehe

jgn plak pihak laki dah kuar duit ribu2...pastu mintak cerai aduh..dah ar ssh nk kumpul duit nk kawin nieh..huhu

amboi mon...
sape yg mintak cerai? Jgn asik salah kan pompuan. Dalam hal tu kite pun tak tau sape salah. Kadang2 kite tgk pompuan minta cerai, tapi tau tak ape hal die minta cerai. Kite tak tau suami atau bini yg salah.
Sesiapa yg nak kawen tu, pk la semasak2nye. Pk sampai hangit pun tak pe. Aku dulu nak kawen, pk macam ape dh. Macam2 aku pk. Bile dh macam tu, sekejap nak, kejap tak nak. Macam2 dugaan. Apalagi tgh bertunang. Lagi pelbagai dugaan. Btol org tua2 kate, dugaan bertunang sememangnye dugaan yg amat dasyat. Nasib la aku tunang setahun je. Klu lama, tah aku dh kawen ke blum skang nih. Hanya akal je dapat membantu.

kawin singkat nieh dah makin byk dah...lelaki pun kene pikir msk2 gak..ribu2 tue duit habis..buat kenduri..huhu

tp kan... kalu ppuan kawen ngan laki muda....??????

adakah ppuan tu respect lelaki itu..??????????? yela... yg tua mane nak dengar yg muda.... cam sekeliling kite ni.... pakcik2 makcik2....

n then lelaki tu sanggup ke kena pijak kepala ngan ppuan tu..??????????

p/s: pendapat je pun... tgk korang leh jawab ke x..??

sh4m wrote:tp kan... kalu ppuan kawen ngan laki muda....??????

adakah ppuan tu respect lelaki itu..??????????? yela... yg tua mane nak dengar yg muda.... cam sekeliling kite ni.... pakcik2 makcik2....

n then lelaki tu sanggup ke kena pijak kepala ngan ppuan tu..??????????

p/s: pendapat je pun... tgk korang leh jawab ke x..??

kalau pasangan tersebut faham tanggungjawab dan peranan masing2....... it shudn't be a problem, shud it?
tp, of cozla..... easier said than done........

sentiaselah ingat pada Nabi Muhammad dan sunnahnya.....Baginda contoh terbaik yg ada.......perfect.

respect is something u gain......tak bergantung pada umur seseorang ..... i think.

kalau ader perempuan yg suke pijak kepala org lain..... dier tak patut pakai kasut tumit tinggi.... eheh.. takderla....
mungkin ader sesuatu yg tak kene kot.......
sama ada lelaki tuh yg mmg ske ikut jer, atau wanita tersebut kurang faham peranan sbg isteri kot.... berilah kefahaman itu....

"wanita dilahirkan bengkok, jika cuba dibetulkan kamu akan mematahkannya......
jika dibiarkan ia akan terus bengkok, terimalah pesanan supaya menjaga wanita dgn baik...."

::icon_sunny::

Dapat lelaki muda??
Oh, dlm hal ni, lelaki patut tau peranannye. Bile dah jadi suami, isteri tetap kene patuh. Suami plak kene la pandai mengawal. Klu suami pun wat tak tau, mmg la isteri pijak pale.

mcm kes si suami kene dera dgn isteri

sementara_waktu wrote:

jika dibiarkan ia akan terus bengkok, terimalah pesanan supaya menjaga wanita dgn baik...."

Kalau tak silap ni hadis Nabi S.A. W kan?...maksudnya?

nk tmbh sket,mak aq slalu pesan laki baik ntok pmpn baik, begitulah sebaliknye (ad dlm al-quran@ hadis aq x cnfm) so kalo nk dpt psgn yg baik, jdlah insan yg baik..hehe..aq pn x de r baik mane tp x pe r..kite sume same2 brubah jd baik..

szainizam wrote:
sementara_waktu wrote:

Kalau tak silap ni hadis Nabi S.A. W kan?...maksudnya?

yap, dari Sahih Al Bukhari.

kalo ikut ckp ustazah sy dolu....dier kate hadis nih cume jelaskan sedikit kenape wanita tidak diberikan tanggungjawab sebesar tanggungjawab lelaki...
eg. jadik ketua @ jadik imam....
kerana tidak sempurna sifatnya....... sentiasa perlukan bimbingan dan guidance dari lelaki...... ke jln yg lurus.
lagipon, kalau dibandingkan, ibadat seorang wanita takkan lebih dari seorg lelaki (sbb byk cuti)......timewise.

ader gak pendapat yg kate hadis nih nak cakap yg wanita berasal dari tulang rusuk yg bengkok melindungi organ2 penting eg. jantung, paru2..
protective sifatnya.....

* setakat nih jela maklumat yg saya pick up dari skolah dolu + pembacaan. kalau ader yg nak tambah @ betulkan.... sile2.

Sejak azali lagi kite mmg dah tau yang lelaki bersifat pelindung untuk kaum wanita.
Klu jenis bukan pelindung tu, bkn nye lelaki tapi jantan.

kalau lelaki bersifat pelindung perempuan plak ape?pelembut hati ker?

mon678 wrote:kalau lelaki bersifat pelindung perempuan plak ape?pelembut hati ker?

mybe pelembut hati...tapi kalo perempuan yg ganas @ kasar cm aku..bole ke nk jdi pelembut hati lelaki?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...