Jump to content
Sign in to follow this  
PuteriNurFarah

Nak bincang sume buleh bg pendapat tak kira boys or girls

Recommended Posts

zookambing wrote:pandangan setiap org bbeda...tp aku lebih suke pompuan yg matang..coz kadang2 ilmu yg kt x th dorg th..hehe..

Betul.. Betul.. Betul.. ::icon_bounce::

Bagi saya tua atau muda semuanya bergantung pada jodoh..semua tu dah ditetapkan sejak azali lagi oleh Allah SWT. ::icon_smile::

Mr_Iz wrote:Bagi saya tua atau muda semuanya bergantung pada jodoh..semua tu dah ditetapkan sejak azali lagi oleh Allah SWT. ::icon_smile::

Betul tuh,fakta yang xbleh disangkal dan dihadiskan lagi kesahihannye...kite hanye merancang
die yg menentukan....jodoh,maut,rezeki sume telah ditentukan...... ::icon_neutral::

Hehe..sedap bebeno ckap cenggini,nnti bile dh kene kt diri sendiri
bleh ke redha kite menerimanye bile ape yg kite rancang tak sama
ape yg telah DIA tentukan...

mungkin sebab biasanya wanita berkerjaya ni

1.gaji dia lebih banyak dari si lelaki..kalau duit isteri lbh banyak dari suami..dia akan jadi benda lain..dan laki tu akan rasa tak selesa dengan perempaun tu..n mesti dipandang rendah oleh kawan2 or family

2.mungkin laki tu takut tak boleh kawal perempuan tu dari segi duit dan sebagainya

tu pendapat my husband la..

wanita bekerjaya 'berat' jodoh antara fakta lain :-

1. Dia memang tak nak cari jodoh...semua dah ada, rumah, kereta, wang besar..anak leh ambil anak angkat...hehehe

2. Dia tak mahu terikat dengan sebarang ikatan...

apa2 hal pon..dalam Islam menggalakkan umatnya berpasangan..(nikah) bukan dok bujang tapi macam dah nikah...

Dan tak salah aku rasa...perempuan sekarang ni kena cari jodohnya...pilih baik2..la ni peribahasa perigi cari timba dah tak boleh pakai....

U kena pilih...Yang Handsome, Yang Baik Keturunan, Yang Kaya, Yang Beragama...Pilih yang beragama, Insyallah akan selamat....

ade ker perempuan nk lelaki tue bergantung pd die...????

ader... kalu yg jenis desperate.. x kisah kalu dpt lelaki miskin pun. yg penting lelaki tersebut boleh beri dia ZURIAT.. yg penting utk pempuan berharta yg belum berkahwin adalah ZURIAT..

kalau perempuan tue die nk lelaki2 cari die bile lelaki tue ade mslh....?mcm mane plak tue?

mon678 wrote:kalau perempuan tue die nk lelaki2 cari die bile lelaki tue ade mslh....?mcm mane plak tue?

camner pulak tu ek? Cuba ko bagi contoh sikit...

aku tak faham ler...takkan pompuan tu nak lelaki yg bermasalah atau bila pompuan tu yang bermasalah...

ke aku yang bermasalah...

ke patut sembang pasal "masalah" ni kat tempat lain ...hehehehe jgn marah aa,...

p/s takde masalah bukan hidup namanya....

bkn perempuan nieh die nk lelaki yg ade mslh tue jmpa die or approach die bile ade masalah...tp bkn ker bile kita sbgai kwn tgk kwn kita ade mslh...kita msti approach org yg bermslh tuekan....btul tak?bkn kita tnggu org yg bermslh tue jmpa kita....kita bkn pakar kaunseling

salam,sori weh aku sebagai kaum adam mencelah hehehe...wah tak sangka pulak ade juga ruangan khusus untuk kaum hawa...rasa nak tergelak pun ade sebab cadangan ni pernah aku utarakan,ramai yg kutuk tak ramai yang sokong,tapi jadi juge akhirnye.ni ko punye keje eh slaughter?huhuhu...

ekin_mache wrote:mungkin sebab biasanya wanita berkerjaya ni

1.gaji dia lebih banyak dari si lelaki..kalau duit isteri lbh banyak dari suami..dia akan jadi benda lain..dan laki tu akan rasa tak selesa dengan perempaun tu..n mesti dipandang rendah oleh kawan2 or family

2.mungkin laki tu takut tak boleh kawal perempuan tu dari segi duit dan sebagainya

tu pendapat my husband la..

weh ekin mcmana dgn masalah kesihatan ko dulu?masih lagi menghantui ke?

Pandang aku plak...

Mungkin wanita itu sendiri yang terlalu kejarkan kesenangan hidup sampaikan dia lupa memikirkan hal berkeluarga.Mungkin juga mereka ni terlalu pandang terlalu jauh kedepan bila mengenangkan perjalanan perkahwinan die nanti. Yelah, mereka ni kan berfikiran terlalu mantop.
Atau mungkin lelaki yg pernah berdamping dgn die, terlalu rase rendah diri bila tgk pendapatan mereka terlalu jauh. Mungkin juga maintenan terlalu tinggi.
Apa2 pun, mereka yang berkenaan yg boleh menjawab.

Quraisya wrote:Pandang aku plak...

Mungkin wanita itu sendiri yang terlalu kejarkan kesenangan hidup sampaikan dia lupa memikirkan hal berkeluarga.Mungkin juga mereka ni terlalu pandang terlalu jauh kedepan bila mengenangkan perjalanan perkahwinan die nanti. Yelah, mereka ni kan berfikiran terlalu mantop.
Atau mungkin lelaki yg pernah berdamping dgn die, terlalu rase rendah diri bila tgk pendapatan mereka terlalu jauh. Mungkin juga maintenan terlalu tinggi.

aku setuju benar apa kata quraisya,sebab kat ofis aku ni ramai pegawai2 yg tak kawin2 lagi,memilih pulak tu...maka ramai la yang umur akhir 20an dgn 30an keatas tak kawin2 lagi...

P.S quraisya tak nak buka topik resepi masakan ke?huhuhu resepi2 yang aku bagi tu dah takde topiknye...

aku nk tnye perempuan nieh die sentiasa ingt kwn2 die....btul ker??smua kwn bagi die sama jerk.....

mon678 wrote:aku nk tnye perempuan nieh die sentiasa ingt kwn2 die....btul ker??smua kwn bagi die sama jerk.....

Tak ek... bagi aku, aku ade beberapa member baik bleh dikatakan sahabat. Mmg kiteorg slalu hang out together. Tapi kawan dan pasangan mmg dipisahkan. Kawan tetap kawan. Pasangan tetap pasangan.
Kazen aku plak, langsung tak berkawan bile ada boyfren. Bagi die, bf die tu la kawan dan bf.

baru2 nie aku baru je tgk video
pasal jodoh dari Dato' Dr Mashitah Ibrahim ngan Dato' Dr Mohd Fadzilah Kamsah
aku nie x pandai nak bagi pendapat tapi
berharap video nie dapat membantu korang pasal kes nie

video nie ada sampai 14
korang tgk lah sampai habis
kebanyakan persoalan yg korang bualkan kat topik
ada dibincangkan dlm video nie
seronok mendengarnya
harap2 kawan2 sumer pon dapat ilmu dari video nie

Quraisya wrote:Pandang aku plak...

maybe die rase die xley jd isteri/ibu yg baik...
ye la... kalo da namenye bekerjaya...
byk masa terluang kat opis...
bile balik da penat... xley la nk layan suami or anak2...

kang suami scandal dgn org gaji la ape la...
anak2 terbiar, sosial etc...
drp pening2 kepala lbey bek stay single jew...

huhu... my two cent.... ::lol::

Wanita berkerjaya ni inginkan apa yang die impikan selama ini mampu disediakan olehne sendri. seperti kereta,umah dan lelain. Mungkin die tak confident yang lelaki dapat sediakan semua itu utk dirinye.

Oh ya... tak de wanita berkerjaya ke kat sini yang mengalami situasi macam ni.

best ar vedio tue byk yg dpt membantu mon dlm cari pasangn ...tq bebyk Southsider

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...