Jump to content
Sign in to follow this  
yurckk

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing

Recommended Posts

thank joker & yurckk

b,t,w aku nak tanya, kaikeske tu bangsa ape, kejap2 aku dengar melayu, magnolia pulak cakap jepun, joker pulak cakap cina. heran aku ni?
pasru erigent tu bangsa apa pulak.

Joker wrote:nah aku kasi satu niche kat ko: Learn Spanish

Keyword to target:

learn spanish tutor - 210 (Searches), 5 (Exact Match Searches)

Very low competition. Squidoo langsung takde competition. Cukup mudah ko nak rank dgn segera.
Tapi kena cepat la. Kalo lambat org lain amik.

::icon_cool::

jap mr joker...

aku check dkat google keywrod external tool ada lebey kurang 250++ jer volume search sebulan...

so memadai ker buat niche tuh utk keyword yg ko kasi nih? 250++ tuh x sikit ker??

p/s: aku nak tgk ko komen LP blogger aku...n article enzine aku...x sbar dah nih...spent 2 minutes jer bro jay...

insani wrote:thank joker & yurckk

b,t,w aku nak tanya, kaikeske tu bangsa ape, kejap2 aku dengar melayu, magnolia pulak cakap jepun, joker pulak cakap cina. heran aku ni?
pasru erigent tu bangsa apa pulak.

Biler aku ckp kai cina?? aku cuma ckp aku racist.. which means terhadap semua bangsa LOL

Dia ko nak kata melayu boleh.. cina boleh.. apa2 pon boleh. But parent jepun la. kalo tanya dia.. dia akn ckp dia bangsa Bumi.

silentfox wrote:
jap mr joker...

aku check dkat google keywrod external tool ada lebey kurang 250++ jer volume search sebulan...

so memadai ker buat niche tuh utk keyword yg ko kasi nih? 250++ tuh x sikit ker??

p/s: aku nak tgk ko komen LP blogger aku...n article enzine aku...x sbar dah nih...spent 2 minutes jer bro jay...

Volume search... asalkan above 100 dah ok untuk sumbat effort ckit. Ada certain keyword yg volume search dia below 30... but on average kadar pembelian keyword tuh adalah 99%. Meaning daripada 30 tuh... hampir 25 akan beli. Dahsyat x?

Tapi ada certain keyword yg volume rendah yet orang takkan beli pun.

Aku kasi keyword yg mudah untuk di rank. Kalau nak buat benda nama IM nih... kena ada keyakinan. Biarlah keyakinan itu mula bercambah dengan kejayaan korang conquer first page dulu.

Jangan fikir sales sangat. One step at a time. Dah rasa terrer ckit... try exact match above 100 tgk. Asalkan intitle: ngan inanchor: takde yg datang dari Squidoo... chances nak ranking sentiasa ada sbb Google akan amik 2 lens dari Squidoo untuk masuk kedalam keyword queries yg korang pilih.

Spas tuh... dah rasa terrer lagi ckit... try yg lebih competitive. Belasah yang ada competition dari dalam Squidoo sendiri. Misal kata bila buat intitle: ada 5 result from Squidoo. Try kalahkan diorang. selalunya x susah sbb kalau korang ikut step by step one step at a time ni... pengalaman korang akan dibina secara exponent. Waktu tu tak susah korang nak dictate keperluan on-site optimization untuk belasah lens2 lain.

Dah rasa lagi terrer?? Pergi masuk keyword competitive. Guna kombinasi lens + wordpress blog + 10+++ articles to ezinearticles. Kalahkan page yg PR tinggi2 plak dalam Google.

Semuanya bermula dgn satu langkah kecil. Yg penting kecil tu dapat result.

pidi kacipcrew wrote:salam... ni ada sedikit info tambahan psl backlinks

http://www.freetrafficsystem.com/backlinks-checking-mission-impossible/

Software yg aku guna amik backlinks from Yahoo! Google mmg sentiasa mysterious dalam penganalisaan backlink dia... mmg takkan dapat exact chances on their algorithm. So... why would I wanna stressed myself with that right?

Tools yg aku pakai.. at least akan tunjuk mcm mana Yahoo! tgk certain site tuh. And itu akan kasi aku idea about how aku nak kalahkan site tuh kalau aku nak declare backlink war keatas dia. Tak tepat... but great for benchmarking purpose. Aku akan ada benchmark untuk aku follow - "How Much To Beat That Site!!"

Masih tidak kau muncul wahai Magnolia, dimanakan dikau disaat aku mempunyai semangat ingin membeli
ini dan engkau mengilang. Kekekekeke Yang dipanggil tak muncul akan tetapi Referral Link yang timbul.

silentfox wrote:
jap mr joker...

250++ search volume bunyi mmg sikit... tapi kalau Commercial Intent tinggi... 250 tu semua boleh jadi buyer.

Dan mostly keyword-keyword low search volume yg long tail ni Commercial Intent dia sgt tinggi.

Phase 2 ni.. kami came up sendiri. Sbb kami sendiri ada course tutoring masing-masing.
Dan buat pembahagian fasa mcm ni byk membantu dlm tutoring kami. 3 bulan tutoring.
Setiap bulan cater kepada satu fasa.

Perkara asas dalam fasa 2 ni... adalah tak ada exact rules within IM.
Maknanya... korang kena shift minda korang daripada step-by-step tutorial kepada
cuba jaya.

Tak ada lagi "Mula-mula buat A.. kemudian buat B. Lepas tu C."

Sebaliknya semua hanya revolve around idea marketing.

Fasa 3 main dengan management dan outsourcing.
Ini yang berlaku pada kami sekarang.

Kenapa aku boleh duduk relax enjoy the whole day main PlayStation 3.
Joker boleh berforum setiap hari.
Kai Kiske setiap hari melancong (sekarang ada Malaysia.. dia takut dengan H1N1).
Magnolia pergi sampai 20 hari (ye ke?? sesiapa yang biasa pergi Sri Petaling tau kot. Aku takut dgn tempat tu.. huhuhu)
Dominant Star shopping and wayang all the time.
Crimson Star duduk rumah goyang kaki.

Aku duduk McD layan gurls kat situ.

Semua sebab pembentukan fasa 3.
Kami ada orang yang buatkan Squidoo lens kami.
Buatkan articles untuk kami. Buatkan blog untuk kami.
Buatkan PPC untuk kami. Everything else is outsourced
to someone else.

Selalunya it goes like this... untuk newbie baru.

First kami desak dia join Wealthy Affiliate. Sebab kami malas nak buat
new tutorial yang asas sangat pada dia. Habis 8 Week Action Plan
dia akan mula dengan niche dia. Kalau aku atau Joker yang handle...
maka dia akan mula dengan BUM Marketing (we never recommend any newcomers
to do PPC. They are silent killer).

Then??

Kami akan give training basic step-by-step selama 8 minggu lagi.
Jenis do this do that A-B-C-D-E-F--------Z. Rules oriented.

Lepas tuh kami usya tgk dia punya result. Then kalau nak continue
bayar fee dulu. ::icon_lol:: Part ni aku paling suka. Don't ask how much...
aku tak open pada Puteranians. Lagipun mahal. LOL

Next start phase 2. Kat sini aku personally akan stop semua rules oriented
lesson. Mula dengan idea brainstorming. How to bring your business to
USD 10,000 per month at least. Brainstorm dan buat. Casting nets of
Squidoo lens + articles + Wordpress blog ke (kalau ikut gameplan Joker
mcm tu la).

Buat sampai dia cecah USD 10,000 per month. What next??

Sampai phase 3. Aku ajar dia semua pasal outsourcing and management.
Mana nak cekau minah filipino untuk type article untuk dia.
Mana nak cekau mamat India mari untuk buat Wordpress blog dia setiap hari.

Semua USD 10,000 tu akan diinvest masuk kedalam benda ni. Kat sini
baru game sebenar mula. Semua niche akan diuji oleh outsourcers.
Dia hanya akan duduk goyang kaki jer. Matlamat objective third phase
plak.. untuk ensure ROI at least 150%. After that dia habis belajar dan
bayar aku duit.

Duit tu aku buat la beli kereta ke apa ke (beli kereta?? LOL. Aku rasa
korang boleh tangkap fee dia berapa kan?? So really.. not open for
anyone inside here. At least aku la. Joker aku tak tau).

Itu sedikit penerangan untuk ramai yang bertanya pasal 3rd Phase.

And that's all. ::icon_rr::

Crown Vina wrote:
silentfox wrote:
jap mr joker...

250++ search volume bunyi mmg sikit... tapi kalau Commercial Intent tinggi... 250 tu semua boleh jadi buyer.

Dan mostly keyword-keyword low search volume yg long tail ni Commercial Intent dia sgt tinggi.

Phase 2 ni.. kami came up sendiri. Sbb kami sendiri ada course tutoring masing-masing.
Dan buat pembahagian fasa mcm ni byk membantu dlm tutoring kami. 3 bulan tutoring.
Setiap bulan cater kepada satu fasa.

Perkara asas dalam fasa 2 ni... adalah tak ada exact rules within IM.
Maknanya... korang kena shift minda korang daripada step-by-step tutorial kepada
cuba jaya.

Tak ada lagi "Mula-mula buat A.. kemudian buat B. Lepas tu C."

Sebaliknya semua hanya revolve around idea marketing.

Fasa 3 main dengan management dan outsourcing.
Ini yang berlaku pada kami sekarang.

Kenapa aku boleh duduk relax enjoy the whole day main PlayStation 3.
Joker boleh berforum setiap hari.
Kai Kiske setiap hari melancong (sekarang ada Malaysia.. dia takut dengan H1N1).
Magnolia pergi sampai 20 hari (ye ke?? sesiapa yang biasa pergi Sri Petaling tau kot. Aku takut dgn tempat tu.. huhuhu)
Dominant Star shopping and wayang all the time.
Crimson Star duduk rumah goyang kaki.

Aku duduk McD layan gurls kat situ.

Semua sebab pembentukan fasa 3.
Kami ada orang yang buatkan Squidoo lens kami.
Buatkan articles untuk kami. Buatkan blog untuk kami.
Buatkan PPC untuk kami. Everything else is outsourced
to someone else.

Selalunya it goes like this... untuk newbie baru.

First kami desak dia join Wealthy Affiliate. Sebab kami malas nak buat
new tutorial yang asas sangat pada dia. Habis 8 Week Action Plan
dia akan mula dengan niche dia. Kalau aku atau Joker yang handle...
maka dia akan mula dengan BUM Marketing (we never recommend any newcomers
to do PPC. They are silent killer).

Then??

Kami akan give training basic step-by-step selama 8 minggu lagi.
Jenis do this do that A-B-C-D-E-F--------Z. Rules oriented.

Lepas tuh kami usya tgk dia punya result. Then kalau nak continue
bayar fee dulu. ::icon_lol:: Part ni aku paling suka. Don't ask how much...
aku tak open pada Puteranians. Lagipun mahal. LOL

Next start phase 2. Kat sini aku personally akan stop semua rules oriented
lesson. Mula dengan idea brainstorming. How to bring your business to
USD 10,000 per month at least. Brainstorm dan buat. Casting nets of
Squidoo lens + articles + Wordpress blog ke (kalau ikut gameplan Joker
mcm tu la).

Buat sampai dia cecah USD 10,000 per month. What next??

Sampai phase 3. Aku ajar dia semua pasal outsourcing and management.
Mana nak cekau minah filipino untuk type article untuk dia.
Mana nak cekau mamat India mari untuk buat Wordpress blog dia setiap hari.

Semua USD 10,000 tu akan diinvest masuk kedalam benda ni. Kat sini
baru game sebenar mula. Semua niche akan diuji oleh outsourcers.
Dia hanya akan duduk goyang kaki jer. Matlamat objective third phase
plak.. untuk ensure ROI at least 150%. After that dia habis belajar dan
bayar aku duit.

Duit tu aku buat la beli kereta ke apa ke (beli kereta?? LOL. Aku rasa
korang boleh tangkap fee dia berapa kan?? So really.. not open for
anyone inside here. At least aku la. Joker aku tak tau).

Itu sedikit penerangan untuk ramai yang bertanya pasal 3rd Phase.

wahkakakaka.. cite macam masyuuukkkkkk je... ok, i try my best.. ::icon_cool::

Wahahaha... nickname Crown Vina plak?? Apa jadik ngan Vera? Bukan ko taksub ngan minah Vera tu ker??

Weih... RX-8 finix best sia1!!!! X sia2 aku angkut. Taruk full kit mazdaspeed + GT-wing plak agak ok x? Esok lusa aku jumpa hang bawak aku gie carik sport rim. Kasik kawwwww lagi.

But...
boring la plak tanya@putera nih.
mcm dah xde paper dah untuk dibuat kat dlm nih. No wonder Cik puan Tengku kuar.
X laju sgt.. kurang interaktif. ::icon_redface::

Since matlamat nak cecah 90+ posts dlm 4 hari pun dah tercapai (incik CS cabar aku... so aku sahutla)
Aku main kat forum lain plak.

Adios guyzz and girrlzzz..

Kita jumpa lagi jika ada rezeki kalian dan aku.

::icon_rr:: ::icon_redface::

*****bang.. swap K4 ko ngan rx-8 seminggu bleyh?? aku mau show-off ckit... musim H1N1 nih u adik aku tutup... mau amik dia dgn keter tuh. nampakla aku macho ckit... ::icon_twisted::

Joker wrote:
But...

Since matlamat nak cecah 90+ posts dlm 4 hari pun dah tercapai (incik CS cabar aku... so aku sahutla)

lol! aku x kisah apa matlamat ko nak dtg sinih...seems like ko nih mcm jnis yg bgga diri...but aku x kisah pun slagi ko sedia nak mencurah ilmu kat sini...apa2 style pun aku x kisah asalkan aku faham apa ko nak tulis...org lain aku x sure sgt...

mmg btol gak apa yg ko ckp...thread nih dah x semeriah thread lama dulu...salah satu faktornya sbb forum skrg sementara jer...so x ramai ahli2 putera yg nak join lagi...smua menunggu official forum yg ntah bila nak wujud blk...bg aku la....since forum sementara nih pun byk bg manfaat...y not just give support kan...

yg xtive dlm thread nih x ramai...budak2 lama yg ciput jer tggl...bdk2 baru pun skit jer...n aku rasa ramai silent reader jer...just blaja tnpa involve dlm thread nih...lgpun xtive dlm thread nih bkn petanda xtive dlm IM kan...ada org senyap jer tp keje jln...tp aku lg suka ramai xtive sbb kdg2 aku pun x tahu apa yg aku x tahu until ada org yg timbulkan...huhu!

klu ko x caya ko test la...sapa2 yg post dlm nih ko akan pm utk bg free coaching slama sebulan...ko tgk la brapa ramai yg timbul nanti...aku teringat peristiwa ketika area51 nak diwujudkan...tetiba ramai silent reader yg muncul...

aku boleh jer nak post setiap 2 jam dlm nih...smata2 nak nmpak xtive...but klu buat cmtuh...thread nih akan jadi less value...ye la...klu aku sifu n smua post aku berilmu xpela nak post byk2...tp klu out of 50 post...10 jer yg ada value...kan x besh camtuh...

apapun klu ko stil nak stick dlm forum nih...
aku n aku yakin ramai lagi sgt2 la berbesar hati...apapun aku bukan kisah ke org lain xtive ke x...sbb yg aku faham bnda nih...klu smua org dlm dunia xnak buat...aku ttp akan buat smpai la aku perang dunia ke-3...haha! cumanya bla da sifu2 xtive...mmg la give big values for me berbanding aku bt sendiri2...

disebabkan ko borink kan...
apa kata ko kritik my LP blogger n ezine article aku tuh...

dah lama aku tggu... ::icon_bounce::

cadangan aku...nak all out niche nih utk kali terakhir dlm week nih...then aku ikut nasihat ko...buat dgn pantas...hope u'll be here again! n again!

-------------------------------------------------------------------

lupa nak tanya...dah lama nak tanya sebenarnya...dulu sapa ntah pernah ckp dia gunakan id clickbank berbeza utk setiap niche...

bila kita nak create hoplink kan...
ada dua box...

1) username
2) trakking ID

trakking ID nih la aku x faham nak guna...aku dah baca dia punya penerangan but stil blur...yg nih yg dimaksudkan guna id berbeza?? taruk apa2 pun boleh ker??

sbb klu guna id x lawa la nmpk...

cnth: http://www.ejaculationtrainer.com/?hop=username

kalu mcm nih lagi ok kut

http://www.ejaculationtrainer.com/?hop=review

x nmpk mcm affiliate id sgt kan...review tuh ke traking id? ke cmne?

p/s: aku x buat niche nih...contoh jer!

ke id berbeza tuh kita register another clickbank account?? bley ke register guna nama n alamat sama byk kali dlm clickbank nih??

ke aku dah tertukar dgn adsense punya rules....pening2...bkn apa...since aku dah nak buat byk niche dgn pantas...nak kena tau gak kan bnda nih...sblum nih 2 niche jer...

Joker wrote:Wahahaha... nickname Crown Vina plak?? Apa jadik ngan Vera? Bukan ko taksub ngan minah Vera tu ker??

Weih... RX-8 finix best sia1!!!! X sia2 aku angkut. Taruk full kit mazdaspeed + GT-wing plak agak ok x? Esok lusa aku jumpa hang bawak aku gie carik sport rim. Kasik kawwwww lagi.

But...

Adios guyzz and girrlzzz..

Kita jumpa lagi jika ada rezeki kalian dan aku.

::icon_rr:: ::icon_redface::

*****bang.. swap K4 ko ngan rx-8 seminggu bleyh?? aku mau show-off ckit... musim H1N1 nih u adik aku tutup... mau amik dia dgn keter tuh. nampakla aku macho ckit... ::icon_twisted::

LOL bai.. aku cakap 33 pos sehari. 100 pos 3 hari. Ko lewat. No treat. ::icon_lol::

Brabus K4 bukan laju. K4 tu cuma souped up version Mercedes SLK 200 jer. Kalau tak salah aku standard SLK200 cuma 180HP. Sebab dia supercharge engine 1.8 jer. Lain la SLK 230 above.

Apa maknanya tuh??? Maknanya... RX-8 laju lagi. Type-S sports about 235HP.
235HP (RX-8 ) vs 200HP (K4).. so point aku.. otak ko betul ke Joker?

Cool OK ::icon_cool:: No Offense ::icon_cool:: ::icon_lol::

P.S??: Bukan apa Crown.. stating the fact. You know... FACTS!! kohkohkohkohkohkhohkohkohkhohkohkhohkohkoh ::icon_lol:: Dah cakap jgn ambil K4.. tak nak dengar. Tengah hujan bumbung pulak tak mau naik kan? Sadissss!!

Pengajarannya: Daripada beli JDM spec sport car punya la mahal... baik beli Putera lepas tu sumbat Evo3 engine. Tak gitu rakan-rakan lain?? kohkohkohkohkoh.

Assalamualaikum Warrahmatullaahi Wabarakaatuh,

Main-main sangat pun tak bagus Joker.
Bebudak sini bukan newbies. Ramai yang ada fundamental knowledge yang kukuh dalam thread nih bro.

Isu yang aku nampak dalam majoriti learners kat sini bukan pasal follow rules sangat or whatever whatnot etc..

Cuma ramai yang tak boleh grasp prinsip 'campaign blasting' tu.
Itu sahaja sebenarnya. Sebab aku pernah sembang dgn dua tiga orang jugak... they thought org yg berjaya ni buat niche jer terus berjaya. Buat jer terus berjaya.

Hakikatnya...
Kami pun sama mcm majorit orang lain. Gagal pon banyak. Tinggal lagi boleh bermewah-mewah sikit dengan rezeki kurniaan Tuhan yang Maha Esa sebab kami attack more and more niche.

PPC principle mungkin lain sikit. Tapi kalau main SEO + BUM... since tak ada kerugian apa kalau gagal.. kami tak pernah tunggu satu niche tu membuahkan hasil. Kami terus attack niche lain berdasarkan game plan yang ada.

So really, nak berjaya tak susah. Berani kan diri tembak sebanyak-banyak niche yang boleh.
Kalau satu daripada banyak niche tuh ada ROI (if PPC) dan nampak menguntungkan.. baru buat bagi perfect. Study more hot buttons and so on. Unless.. leave it be dan proceed to next niche.

Aku setiap hari sentiasa prepare satu niche baru. Bermakna dalam 30 hari aku ada 30 niche baru untuk tackle.

Joker tu offensive sikit. Dia memang macam tu. Nothing serious though ::icon_smile::

Yg penting take action... dan seboleh-bolehnya jangan bergerak seorang. Bergerak seorang selalunya mudah jatuh.
Bergerak ramai then ramai yang tolong.

Kalau nak suggestion mcm mana nak move ramai-ramai ni... aku boleh bagi banyak.
Tak ada masalah. Beritahu saja. Banyak method effective. ::icon_smile::

Dan... jangan lupa sembahyang awal waktu. Tak guna kaya raya kalau di akhirat kelak sembahyang kita semua dilempar balik ke muka kita dalam keadaan hina. Sebab apa?? Sebab sembahyang lewat. Kenapa lewat?? Kerana IM. Memang celaka kita kalau kerana IM kita gagal sembahyang awal waktu.

Sekian, ::icon_smile::

Magnolia wrote:

Yg penting take action... dan seboleh-bolehnya jangan bergerak seorang. Bergerak seorang selalunya mudah jatuh.

Bro Magnolia.. mmg betul gerak sorang2 ni senang jatuh dan cpt down gak .. so boleh la bagi 2-3 suggestion tu.. ::icon_smile::

Salam,

Thanks again mr joker sbb byk kasi masukan untuk kami sume. Hope 1 hari nanti
boleh blaja pasal 3rd phase drpd korg sume.

Camne nk gerak ramai2?

Champerer

salam...bro..g la skit suggestion cmne nak grak ramai2...aku stuju sgt...solat pon kita berjamaah..jd elok jgk kita dlm wat niche nie kite berjamaah jgk kan..ye tak..?

Salam sejahtera..
Beberapa hari sudah tak masuk sini. Hmm..

Joker wrote:Just as a side note... cara ko refer diri ko sebagai 'the outsider' instead of aku atau saya atau I.. sgt-sgt-sgt-sgt annoying.

::icon_lol::

Maaf. Post seterusnya akan berubah kepada saya instead of “the outsider”.
Pattern Interruption.

Joker wrote:Cara dan method approach ko imply samada ko nih:

1) Budak lama dari Tanya@Putera nih yg mmg dah lama ada dlm thread nih, atau..
2) Geng kaum kerabat WangCyber or CariGold, yg mmg nak tahu, atau..
3) still geng kaum kerabat WangCyber or CariGold, yg sekadar nak testing aku..
4) Yg ni Crown yg cakap.. kaum kerabat Robots. :

1) Anggap saja saya silent reader.
2) Memang gerangan saya nak tahu dan menuntut ilmu.
3) Tidak ada hajat untuk testing Joker. Saya masih noob-ie dan taraf saya tidak dapat
dibandingkan dgn pihak bro yang sudah lama di bidang IM ini. Harap janganlah
salah faham dengan kemunculan saya di sini ya..
4) Robots?? Sekiranya perbandingan antara saya adalah positif, terima kasih saya hulurkan.
Sekiranya ianya adalah sebaliknya, harap maafkan lah saya. Saya cuma mahu tumpang belajar sekali.

Joker wrote:Ada masalah dgn soalan ko.
Ko punya mindset adalah "nak buat IM kena follow certain rules baru boleh jalan."

Byk soalan2 ko tuh yg imply bahawa ko fikir mcm ni.
This is first phase punya thinking. Jenis buat A kemudian B kemudian C.
You know... step-by-step procedure mcm 8 Week Action Plan.

In my humblest opinion, game plan second phase yg aku post tuh bukan untuk ko.
Second phase agak mendalam dan banyak berkisar pada idea and principle "How I do it and how you are supposed to tune it to suit yourself".
Change everything based on situation.
Aku utarakan second phase pun pasal lepas sesi cucuh mencucuh ramai yg claim diorang dah buat sales.

Second phase takkan membawa ko kepada kejayaan yg superior pun kalau ko sangkut dgn masalah mindset.

Tepat sekali. Tindakan saya biasanya berlaraskan check list. Basically, semacam step by step.
Apakah check list dan step by step action plan merosakkan mind set saya?
Takut la.. Apa patut saya buat..?
Saya berminat nak jump ke dalam second phase.

Joker wrote:Sebelum tuh... aku nak tekankan sekali lagi:

Key Foundation Game Plan yg aku, Crown, Kai Kiske dan Arissa pakai adalah "Speed Matters".
Kami tak tumpu lama pada sesuatu niche... kami akan buat selaju mungkin.
Bila ada yg membuahkan hasil.. baru kami bedal backlink building dgn authority site dan artikel2 sebanyak mungkin.

Saya masih tak dapat tangkap. Berapa banyak keyword yang awak target dalam satu niche?
Let say 1 niche tu, terdapat 25 keyword yang mudah di tembus, mempunyai carian pelawat,
commercial intention pun tinggi, juga mempunyai buyers keyword seperti :-
Buy
Cheap
Review
Discount
Best

Maaf bertanya soalan seperti ini. Mungkin saya terlalu biasa dgn habit step by step saya.
Apakah ia sesuatu yang bakal merosakkan saya sekiranya saya teruskan dgn habit ini..?
Kembali kpd soalan saya, sekiranya di dalam 25 keyword tersebut mempunyai ciri-ciri seperti yang
saya nyatakan seperti di atas, apakah bro Joker dan bro Crown akan attack kesemua 25 keyword tersebut?
Sudah pasti ada 25 landing pages bukan..
Soalan ini muncul berkisarkan kekeliruan yang bermain-main di fikiran saya. Sekiranya ada sesuatu
niche mempunyai jumlah keyword yang agak banyak untuk di tembusi seperti di atas, apakah tuan-
tuan akan habiskan 25 campaign tersebut atau pun hanya ambil 2,3 keyword sahaja dan proceed dgn
niche lain setelah settle dgn 2,3 keyword campaign tersebut..?
Agak noob kedengaran soalan saya ini bukan? Namun saya akur dgn diri saya yang masih noob ini.

Joker wrote:This will be build from experience.
Selalunya lepas ko buat IM dalam 6 minggu camtuh dan kesemua 6 minggu tuh gagal.. knowledge about keyword choosing akan masuk sendiri dalam kepala ko.

Ofcourse keyword mesti yg kurang persaingan. Tapi mcm mana ko nak tau menatang tu kurang persaingan??
There are no exact numbers to follow. Sbb benda ni semua dtg dari experience. This is not exact science. X de nombor yg betul untuk ko follow.

Kadang2 search competition low... tapi site listed untuk keyword of choosing tuh semua PR4. Authority site semua. Confirm susah juga ko nak lepas kan??

Crystal clear. Thanks.

Joker wrote:95% of the time keyword aku untuk artikel takde relation pun sgt dgn keyword lens aku. Why?? Just for fun.
Benda ni ikut mood aku. Aku rasa malas nak buat research aku recycle keyword yg asal untuk article.
Aku rajin then aku spend 2 ke 3 minit research keyword baru untuk article.
There's no exact rules on this.

Just follow what your experience and instinct tells you.

Tapi... kalau niche tuh mmg bagus dan consistent sales for me.. then mmg aku akan buat satu artikel yg target keyword lens tuh dan submit ke ezinearticles.

Why satu?? Again.. just for fun. Basic psychology aku... aku tak suka artikel aku compete directly dgn lens aku ::icon_lol::

Tapi Arissa lain. Kalau niche dia berjaya... dia akan submit byk2 artikel sampai semua 10 search query untuk keyword dia mmg btol-btol semua dia yg conquer.

Semua ni personal preferences. Don't get too stressed out about it.

Bagaimana bro buat article dgn laju..?
Yea, saya faham dgn research. Namun ianya tetap makan masa. Mungkin hanya saya yang
menghadapi masalah ini.
Any tips? On theory I hope.
Saya suka cara Arissa. Conquer 10 search result on first page. Namun saya akan ambil nasihat
bro, jgn obsess. Saya akui, terlalu obsess membuatkan progression saya tersangat lambat.

Joker wrote:Aku explain roughly sekali lagi.
2 untuk ezinearticles tuh adalah specific dan khusus untuk ambik sedikit pengaruh authority page rank yg dia ada. At the same time aku ping lens aku tuh kat various places. Kalau perlu buat social bookmarking (tapi selalunya aku tak bookmarking pon... malas).

Well, sekiranya bro mahukan sedikit pengaruh dan juicy page rank dan authority yang ada
pada Ezine, maka saya rasa, kita boleh juga “pinjam” pengaruh ini daripada site-site lain
seperti :-
Youtube
Digg
Gather
Wetpaint
Basically, web 2.0. Mereka mempunyai PR yang tinggi-juga. Jadi, instead buat article yang agak
memakan masa, kita boleh ambil alternative lain seperti membuat video dan submit ke youtube.

Apakah statement saya di atas mempunyai purpose yang sama dgn method yang bro Joker buat..?
If so then boleh lah saya hanya focus kepada youtube dan tubemogul sebagai ganti kepada EZ.

Secara jujur, saya ada buat lense sebelum ini. Dan saya “pinjam” juicy page rank drp site web 2.0
(tetapi bukan video site), dan Berjaya menembusi muka pertama Google bagi keyword tersebut.

To be exact, saya buat 2 campaign. 2 keyword. Makan masa selama seminggu. Backlink building
yang mengambil masa terlalu banyak buat saya kerana terpaksa buat articles.

Daripada 2 lense tersebut,managed utk dpt 1 sale.

Jadi, disebabkan flaw daripada campaign saya yg agak memakan masa dan perlukan lots of work
to be done, then saya curios dgn method “God Speed Love” bro Joker tu.

Sekiranya dalam seminggu dapat buat 7-14 lenses which mean 7-14 keywords (1 lense optimize 1 keyword)
maka chances utk dptkan $$$ yang konsisten tidaklah mustahil.

Oleh itu saya mahu ambil kesempatan utk leverage ilmu dan pengalaman bro Joker dan bro Crown
untuk saya improve progression saya.

Masalah saya di sini ialah content creation both for lense and articles utk backlink builder.
Fast content creation maksud saya.
Lebih-lebih lagi untuk lense since lense adalah landing page, jadi kena include all the hot button,
the sequences of the story utk click trigger intention visitor utk turn to be our buyers.
Harap sepatah dua kata daripada bro boleh memberikan kefahaman yang jitu buat saya lantas
mempercepatkan action saya dan target saya utk mendapatkan sales yg consistent.
PS: Bagi backlink builder, sekiranya video adalah alternative kpd article, adalah sgt-sgt bagus.
Since video creation tak adalah satu masalah buat saya.

Satu soalan buat kalian.
Kenapa berkata produk selain CB adalah lebih mudah utk di jual?
Saya mahukan sedikit penjelasan.
Sedangkan One Week Marketing pun menjadikan CB product sebagai tester product
utk diberikan kepada Nick which dalam 3 hari berjaya dapat 1st sale.

Saya berminat utk jump kepada produk-produk fizikal seperti di amazon, ebay, CJ etc
namun saya ternyata approach terhadap produk-produk fizikal adalah sedikit berbeza drp
produk digital.

Apakah kalian buat cookie stuffing utk produk fizikal bro sekalian..??

Sekiranya kalian menggunakan lense sbg landing page utk produk fizikal, adakah bro menggunakan
module big arrow utk mengarahkan visitor bro utk masuk ke merchant page?

Atau,
Kalian hanya menggunakan Amazon module dan Ebay module semata-mata?
Saya tidak jelas berkenaan isu ini. Ini kerana kebiasaannya bagi product CB saya hanya meletakkan big arrow
module utk mengarahkan pelawat masuk ke merchant page.

Joker wrote:Keyword yg lebih tough??
When that comes... aku akan mula start dgn more ping-ing session dan social bookmarking session. More article attack juga. But then... why would you want to attack tougher keywords in the first place??

Business kita ni dipanggil NICHE. Ada sebabnya kenapa ia dipanggil NICHE. Ko check kamus tgk apa maksud NICHE.
Kalau ko pick keyword yg competitors byk.. bukan NICHE la namanya. ::icon_lol::

Kemungkinan besar saya terpengaruh dgn method keyword research adsense yang memerlukan
saya mencari keyword yang mempunyai trafik yang banyak utk memperolehi click yang banyak.

Jutaan terima kasih saya ucapkan kerana dgn ilmu dan post bro, saya sudah dapat bezakan sesuatu
antara keyword research utk adsense dan keyword research utk affiliate.

Tak perlu nak cari keyword yang mempunyai keyword yang banyak. Cukup sekadar keyword itu
mempunyai sedikit traffic dan yg lebih penting adalah keyword tersebut ialah late buying cycle keyword.
Terima kasih kerana “kejutkan” saya. Dulu saya pandang remeh dgn keyword yg mempunyai trafik
yang sedikit. Alternatif, saya cari keyword yang mempunyai banyak trafik dan cuba menghabiskan masa dgn backlink building.

Joker wrote:Micro Niche Finder byk guna variable yg mysterious untuk check keyword.

Anyway,
Ko search kat Google mcm ni:

intitle: "learn spanish tutor"

Nak aku kasi tahu resultnyer?? 0 for organic search.

Tapi ada 4 Google AdWords ads. Meaning someone is making a sale from this keyword.

Intitle 0. Maknanya there are zero person currently optimizing for that keyword.
Aku tak buat PR and backlink research.. malas nak bukak software aku.

But dari intitle tuh aku rasa kemungkinan nak naik first page for that keyword
even without articles pon dah cukup tinggi.

Boleh saya tahu software apa yang bro maksudkan??
Since saya mmg banyak buat backlink, saya biasa check satu-satu keyword tu dgn search
query seperti ini :-

Inanchor:”keyword saya”

Mahupun begitu, 2 lense yang saya buat tersebut mempunyai ratusan ribu result di Google,
tapi still manage utk Berjaya di senaraikan di muka pertama Google.
Saya pun tak ada exact rule berapa “number” competition patut kita limitkan.
Sekadar berkongsi.

Mungkin ada sesiapa yang mempunyai pandangan berkenaan hal ini, silakan sahaja utk komen..

Saya ingin dapatkan kepastian berkenaan info di bawah.
Use the keyword phrase as the url. So, if my keyword phrase is:
“Canon G7 Price” my url will be www.squidoo.com/canon-g7-price
Always use “-“ hyphens NOT “_” underscores to separate the words.
Google treats the underscore character as a space in its algorithm so
you’ll get no benefit for separating the words unless you use the
hyphen.

Apakah pandangan kalian..?

Joker wrote:Dominant Star tuh geng lain... diorang School of Thought PPC.

Aku, Crown, Arissa and a couple more School of Thought SEO.

Style sama... sbb style yg aku guna menulis nih imitation. Lain dari style sebenar aku bila menaip. ::icon_lol::
Ko buat IM.. ko akan belajar mengubah2 style menulis ko sbb ko akan change market from one to another dgn kadar kekerapan yg tinggi bila buat research online.

::Tahukah Anda? - Golongan IM adalah golongan paling terpelajar di muka Bumi ini. Kajian oleh Dr. Joker bin Abdullah yang hasil kajiannya dirahsiakan kerana takut diambil oleh pengganas untuk tujuan tidak baik, menunjukkan kerana kekerapan mengkaji niche-niche yang berbeza membuatkan golongan IM sebijak professor yang mahir dalam banyak perkara sekaligus. Bezanya, Professor mahir dalam satu perkara secara mendalam. IMers, mahir dalam banyak perkara secara touch-up.:: ::icon_lol:: ::icon_lol:: ::icon_lol::

Statement bro mengingatkan kembali kepada penerangan berkenaan multi-tasker. Hmm..

Joker wrote:Guys... usya ni (especially the outsider).

Tgk result no. 11. Dia dah rank page no. 2 (ptg tadi still page no. 1... kena terajang pegi page 2 plak dah ::icon_lol:: )

Ko tgk backlink dia. 0! Zero! Kosong!

Amacam skang?? Backlink cincai pon boleh naik google 1st / 2nd page kan??

Agak2 kalo aku bedal tibai bebanyak articles backlink kepada lens tuh... boleh naik first result x?? ::icon_rr::

Saya ada analyze sedikit berkenaan keyword ini. Dan ini yang saya perolehi.
http://www.google.com/#hl=en&q=inanchor%3A%22professional+cover+letter+software%22&aq=f&oq=&aqi=&fp=flbC24gbdiA
Ada 5 sahaja site yang mempunyai backlink keyword sebagai anchor text nya. Jadi, tak perlukan backlink sangat pun utk rank pada keyword yang sedemikian..

http://www.google.com/#hl=en&q=intitle%3A%22professional+cover+letter+software%22&aq=f&oq=&aqi=&fp=flbC24gbdiA
Kelihatan mmg mudah utk menempah rank di muka pertama google. Hmm.. site http://free-adz.com mengalih perhatian saya sebentar..

Free ads blog yea. Will include to my list. Thx..

Magnolia wrote:

Dan... jangan lupa sembahyang awal waktu. Tak guna kaya raya kalau di akhirat kelak sembahyang kita semua dilempar balik ke muka kita dalam keadaan hina. Sebab apa?? Sebab sembahyang lewat. Kenapa lewat?? Kerana IM. Memang celaka kita kalau kerana IM kita gagal sembahyang awal waktu.

Sekian, ::icon_smile::

Saya menunggu cadangan tuan. Harap consider utk laksanakan idea tersebut..

Crown Vina wrote:

Biasanya kalian guna site apa utk semak Commercial Intent?

http://adlab.microsoft.com/Online-Commercial-Intention/

site di atas boleh jalan tak..??

Terima kasih kerana sudi berkongsi perihal phase 3. Harapan besar utk berada di level
tersebut satu hari nanti..

Assalamualaikum Warrahmatullaahi Wabarakaatuh...

the outsiders... contoh yang Joker beri tu cuma sekadar contoh jer. Nothing more.. nothing less.
Dan itu contoh yg teramat senang. Game plan dia sendiri basic. Byk lebih kurang sama dengan potpiegirl
punya OWM (kalau korang perasan). Tinggal lagi dia explain dengan lebih terperinci yet at the same time
tip of the iceberg.

Orang mcm Joker... tiada set of rules yg diikuti lagi. Set of rules dan game plan yang dia tunjuk tu
hanya khusus untuk give example kepada korang how you have to think freely.

Re-create your own new set of game plan. Sbb tu Phoenixwunin encourage korang join WA dulu.
Untuk cipta satu asas foundation. Dari asas foundation itu la muncul game plan yang Joker,
potpiegirl (OWM) dan Travis (One niche a day) guna.

Level 2 ni just satu tahap yg kami came up sendiri. Selalunya tahap 2 ni entry-level pon untuk
marketers yang dah earn at least USD 100 sehari. Kami tak pernah anggap anyone below this
benchmark sesuai untuk belajar strategi level 2 lagi. Kalau tak sampai USD 100 sehari lagi..
lebih baik stick pada rules oriented dulu (A - B - C - D). Ironinya... the best rules oriented
action plan yg boleh korang ikut adalah OWM dan Wealthy Affiliate 8 Week Action Plan sendiri.

Byk perkara mcm Commercial Intent, Backlink dan sebagainya.. kami depends pada tools yang either kami
beli atau kami outsource pada programmer untuk buat. Program-program itu semua sedut maklumat daripada
Google, Yahoo! (untuk backlinks) dan MSN AdLab (untuk Commercial Intent). Intention kami.. untuk save time.

That's all.

Untuk ko the outsiders dan ubuntu90... cuba jaya sesuatu sistem. Dan cuba log-in dalam Wealthy Affiliate
forum dan buat search. Wealthy Affiliate forum cukup berguna dalam aspek ini. Sebab itu kami semua masih
lagi legitimate member WA. Still tak potong keahlian kami. Sbb value paling penting dalam perniagaan kami...
berada disana. Iaitu forum WA. Lebih informative daripada DigitalPoint dan Warriors. So kalau nak tahu
whether AdLab tu ke yg bagus.. search via WA forum. Lihat komen orang dalam itu.

Sekarang ini.. dah capai satu tahap yang basic principle PPC dan BUM susah nak berfungsi. Sebab customer
semakin bijak. They know to differentiate affiliate sites dan affiliate / merchant. Hot button pun susah
nak jalan.

Not to mention recent Google Slap yang buat Kai Kiske berpeluh sekejap.

The best answer to this is Mass Control 2.0!

Hampir 14 orang dalam thread Tanya@Putera ini ada Mass Control 2.0. Kalau korang nampak sales susah nak
jalan... I believe it is time for you to use Mass Control 2.0. Jangan peram hanya kerana korang takut
nak venture dalam list building.

We have one newbie yang buat dari zero terus mencanak naik ke USD 143,000 dalam tiga bulan through list
building dalam niche basikal. How?? Sebab Engrista jual Mass Control 2.0 dia pada budak tu. Kemudian
Engrista provide details produk apa yang boleh digunakan sekali dengan Mass Control 2.0 tu. Engrista suruh
dia join WA.. dan beli a couple of product more. Kemudian Engrista tinggalkan dia macam tu saja.

Tiga bulan kemudian dia email Engrista tunjuk bukti beberapa affiliate account dia... combine amount USD 143,000
sebab jual basikal racing via lists. And itu dari newbie. Kalau newbie boleh buat... korang pun boleh. OK..
budak tu cina. So kita semua sedia maklum macam mana orang cina berusaha. Tapi itu tak bermakna kita Melayu
tak boleh berusaha macam dia. Sebab kita ada kelebihan. Kita ada DOA dan ALLAH S.W.T.

Result yang Joker tunjuk untuk Professional Cover Letter Software tu.. sebenarnya just testing the waters.
Sebab dia dan Crown tengah tutor seorang member dalam forum ni juga. Pejuang Syahid nickname dia. Berjumpa
di McD Prai secara tak sengaja. Professional Cover Letter Software tu kalau Joker serius dia buat... boleh
mencanak terus ke #1 spot. Tapi bukan dia yang buat... orang lain.. with guidance from him guna account lama
Phoenixwunin untuk certain access kepada certain site. That's the result.

Memang diakui keyword tu mudah. Searches a month pun almost non-existent actually. Tapi matlamat utama nak
tunjuk how to push a site effortlessly naik ke #1. Kalau orang macam Joker.. dengan amaun JV dan authority site
yang dia ada... keyword competitive pun insya'allah dia boleh tembus ke 1st page juga.

(aku puji kau ke Joker?? Sorry. Tapi saja la nak cakap.. Tuhan benci pada mereka yang riak).

Just to be honest. Kami tak gila dengan amount backlink dan social bookmarking sangat.
Pergantungan kami untuk niche yang serius dalam aspek SEO hanya tiga:

1) On site / page SEO.
2) Content is King. Kalau boleh new content every day or week (which is why Wordpress blog is much better than HTML / PHP sites.
3) Quality Backlinks (not quantity).

The key yang akan push site aku naik selaju mungkin pada kadar yang lebih
extreme dari 100 articles di ezinearticles adalah Quality Backlinks.

How some of you may ask?

Aku buat unique content.. mungkin interview dengan certain experts dalam
niche yang aku buat. Kemudian aku cari 5 ke 10 authority site dalam niche
aku... dan aku offer unique content / download itu untuk mereka guna
dalam website mereka. In return aku minta mereka link balik ke site aku.

Site mereka PR range between 4 to 7. Dan dalam niche yang sama dengan aku.
So walaupun backlink sikit tapi aku boleh naik lebih laju.

That's how we do SEO. Ofcourse aku tak expect korang nak buat interview dan
sebagainya... tapi this is so that korang dapat tangkap bahawa apa yang kami
buat adalah versatile. Kami sentiasa tune and change our game plan / strategi.

Tiada exact step A kemudian B kemudian C strategi kami. Hari ni mungkin backlinks
via ezinearticles. Esok lusa kami ubah. Key point / summarynya.. : sentiasa bereksperimen.

Content creation pula. Kami cekau dari ezinearticles jer untuk content website kami.
But for Squidoo dan articles to article directory.. kami guna unique content. Aku sehari
average aku buat dua artikel jer. And then spin sikit-sikit. Dua tu hantar ke ezinearticles...
baki yang dispin kepada article directory lain (kami guna service untuk benda ini).

Clickbank lebih susah dijual! Memang betul! Kenapa??

Dah masuk Wealthy Affiliate? Thadroe pernah cakap.. the best method to do niche is
to do the thing that you are passionate about.

This is the problem with Clickbank. Kalau korang passionate about graphic card..
where in clickbank can you get a product to sell? Kalau passionate about perfumes?
Cars? Sports shoe?

Masalah Clickbank adalah ia adalah info-products. Sebab tu kami always diversify
pemilihan niche kami. Kalau ko opt for Clickbank... there will be a limit as to
what niche you can enter. Tapi kalau opt for others than Clickbank... the sky is
the limit.

Mamat Cina umur 19 tahun yang jual basikal tu. Since product dia basikal.. obviously
no where from Clickbank right??

Itu saja reasonnya. Kalau masih nak stick pada Clickbank tak ada halangan. Ramai
veteren marketers always recommend Clickbank for starters. Tapi majoriti pembaca
disini bukan lagi starters kan?? Sekurang-kurangnya dah ada 6 bulan pendedahan
untuk niche marketing. I guess it is time to move out from the cluthces of Clickbank's
tyranny.

Nak bergerak berkumpulan?? Idea terbaik adalah someone beli domain name.. kemudian
set-up Wordpress blog macam Destination Unknown. Area51 members patut tahu apa itu
Destination Unknown. Private blog yang berfungsi macam diary untuk rekod setiap movement
kita dalam niche progression kita. Kita post.. orang lain baca dan komen.

This is how I came to know other people in our circle. Ofcourse bukan Destination Unknown
la. Itu private tutoring membership Phoenixwunin. Tapi kami semua mula berkenalan sesama
sendiri through such method juga. Dan perlahan-lahan expand kami punya partner outside
of Malaysia to Singapore and other country covertly. Why covert? Sebab kami prefer to
stay under the radar. Most family members yang kenal kami ingat kami buat MLM. Kami tak
pernah cerita pada orang yang medan kami adalah Internet Marketing.

Stay under the radar issue lain. So aku tak mahu pergi indepth kedalam perkara itu.

Outsider dan ubuntu. Ianya adalah mustahil untuk buat 7 niche terus dalam seminggu IN ONE TRY.
Mulakan dengan satu seminggu. Move out slowly from there. Kalau kelam kabut terus nak lompat
tangga ke tujuh dari tanah.. silap langkah terseliuh patah kaki. Susah.

About Youtube, Digg, Gather, Wetpaint dan Web 2.0 lain-lainnya tu. Tak ada halangan untuk ko
guna. Ezine hanya contoh saja. The fact that you are using other website has already implied
that you do know how to think on your own without relying too much on step-by-step procedures.

Good thing I'd say.

Phase 3 konsepnya... kita cuma jadi mastermind dan strategist sahaja. The rest
pekerja uruskan. Memang bunyi mcm best. Tapi kita kena ada ilmu juga sebelum buat
macam ini.

Pernah ada orang yang datang jumpa aku dan nak buat pinjaman bank RM 50,000
untuk terus lompat ke phase 3. Dia tak mau belajar PPC / BUM / SEO / copywriting
etc. Dia nak manage jer. Aku tak bagi. Dia boleh buat mcm tu.. tapi kemungkinan
dia gagal sangat tinggi. Sebab dia bukan mahir PPC dan selok belok IM lain
secara praktikal. Dia cuma tahu teori saja. Nak jadi boss.. kita kena tahu juga
mcm mana nak buat kerja pekerja kita. Jangan terus melompat nak jadi boss.
Jatuh teruk nanti.

Yang penting jangan lupa Allah S.W.T. Tak guna pandai sangat dalam internet marketing
tiba-tiba esok lusa mati. Internet Marketing dan segala kekayaan tu bukan boleh buat
apa untuk kita once kita dah jumpa Munkar Nankir. Hi hi bye bye jer lagi time tu.

Daripada pening kepala dengan IM.. lebih baik pening kepala fikirkan apa nak buat untuk
pastikan buku amalan tu kita terima dengan tangan kanan.. bukan kiri.

Wassalam.

Sekian,

P.S: On a side note Jay.. aku suka kalau ko refrain from talking anything about your car etc. Aku rasa bebudak sini pun dah tau ko beli RX-8 finix. No need to bangga. Bukan apa. Kengkadang aku baca mcm ko bangga diri sangat pun ada. No hard feelings ok? Kirim salam pada Arissa. Aku habis aktiviti aku join TT balik dengan korang semua. Just... keep this thread to its own topic. Not about cars but about business.

Crystal clear.
Terima kasih.
Akan saya cuba pada langkah seterusnya.
Taking action.

Terima kasih buat Magnolia dan Joker.
Post-post kalian semua buat saya rasa lebih terbuka minda.
Harapan saya dapat belajar menentukan mind set seperti kalian.

Ya, Waalaikumussalam..

Sehingga itu, berjumpa lagi.

assalamualaikom..selamat petang

dah tertinggal thread nie 3 hari..byk ilmu2 yg ketinggalan..nk kena khatam mlm nie gak..thanks bro joker atas ilmu2 yg bro curahkan..wlaupon 3 hari tp byk yg boleh belajar.ader masa terluang..datang laaa bg semangat kat kietorg..
aku setuju sgt2 pasal nk bergerak secara kumpulan kat thread nie..ader idea boleh kiter sama2 tukar..lg satu bergerak ramai2 nie lmbat sikit nk down..gerak sorunk2 susah laaa..xtau nk tnyer sape kalau stuck..adessss..kayuh slow2..
xder update..
tp aku da stop niche pasal stretch marks using home remedies aku...aku rase niche nie agak tidak popular sbb traffic kat LP aku da ader dah..average traffic aku dapat 20 satu hari..kadang2 lebih..tp still x dapt sale pon..click out to merchant web pon byk tp still gak x convert..so, aku consider niche nie gagal..antara sebb2 yang aku kenal pasti kenapa product nie x convert sale adalah yang pertama adalah sebb remedies for stretch marks nie agak leceh sebb user lg selesa nk gunakan lotion or cream kat market untuk heal die pnyer stretch marks..n harga die pon xder laa mahal sgt..so buat ape dorunk nk beli guide untuk cure die pnyer stretch marks..beli jer solution teruss..sebb bezza arga xder laa byk sgt sgt..n aku da amik keputusan nk isytihar niche nie gagal..aku nk buat yg lain..

pngajaran yang aku dapat..sebelom start buat campaign..make sure buat research kaw2 dulu..jgn main terkam jer...sebb setiap campaign yg kiter launch byk membazirkan masa da effort kite..terima kasih bro magnolia atas kata2 semangat tuh...aku cuba follow.

sekian...

Joker wrote:
But...

Salam..

Kalo ko betul2 bosan, aku cadangkan reply PM aku then guide sekit basic copywriting.
I know benda tu boleh cari ebook and baca sendiri and bla, bla, bla...
Tapi lagi best kalo ko yg explain hehe.. ko kan hensome.. ::icon_biggrin::

or sesiapa sifu kat sini yang explain ok gak.. ::icon_cool::

p/s: ermm.... Baru je habis seminar 2 hari.. antara word yang best " Saya Ada Kuasa Kejayaan Dan Kekayaan " (dengan Izin)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...