Jump to content
Sign in to follow this  
Jedi

Syarikat korporat Melayu taja Putera.com

Recommended Posts

takderla..digi tu dari negara mana...

bukak thread x ikut peraturan mmg wajib dikunci... (x baca peraturan)
thread jual beli diputera hanya yg berkaitan dgn barangan komputer...
la ni byk aku tgk nak jual sim card, minyak kuat, kelapa mudalah...
merepek!!

mmg patut kene lock...
skrg ni pon aku dah off topic, sorry TS ::icon_biggrin::

Guest
daimon tapi kat lowyat ko nak jual aper boleh jer jual , sorry bukan nak compare tapi hg nak attract orang datang sini and plus sambil tu nak tolong orang melayu punya bisnes tak boleh lah uptight sangat apa susah sangat nak buka subsection lain

betul tu.. kalu jual brg IT je... ppl will find putera ni bosan.. kate popular.. tp taknak fully uttilise popular tu... kalu nk niaga kene byr utk open thread.. beter bukak thread jual beli tu utk sume.... apa yg aku nmpk kebaikan bile buka ruang jual beli utk semua jenis brg

1 - more income to putera sbb seller nk promote brg die kene byr

2 - more ppl will come to putera.com.. mula2 jual beli... tetibe nk posting.. n then manalah tau... die pulak mmg pakar IT... takkan kite nk lepaskan user user mcm tu kan?

3- bile sistem byr... sapa2 yg buat niaga utk menipu akan pk 2x.. sbb dlm forum2 lain aku tgk.. terutama yg offer personal loan utk blacklisted la... hape la.. credit card la.. bukak 1 thread pastu ilang... asal die buat nk untung.. dh rugi sbb kene byr kat putera

4 - kurangkan penjualan brg mengarut... mcm aku kata kat reason no 3 la....

Salam semua.

Diharap apa yang menjadi persoalan itu telah mendapat jawapannya.
Cuma apa yang ingin saya perkatakan disini, kehamonian sesuatu forum itu bukan sahaja terletak kepada Mod. sahaja tetapi kepada ahli ahli forum juga.

Sebagai contoh:
p/s: ko ni mesti x pernah join mana2 donation kat putera ni (x kisah la donate utk pe.. server ke, anak yatim ke, korban ke...etc)

p/s: apsal ko panggil Hanif Nordan tu pokcik? tua sangat ke dia? dan satu lg, ko pernah buat ke apa yg ko tanya kat aku tu?

Kalau kita perhati kata kata yang saya gelap dan gariskan itu, ini jika dilayan terus akan merosakkan suasana forum dan akan bertambah rosak dan keluar tajuk bila ditambah pulak dengan ahli ahli lain yang mencelah tidak tentu pasal.

Bagi saya, sikap kita sendiri yg terlalu cepat melatah bila kata2 kita dicantas, sikap ini akan menimbulkan soal jawab yang tidak keharuan dan kadang2 itu terkeluar dari landasan Islam.

Diharap Putera Dot Com (PDC) yg bakal dilahirkan semula akan membuka sejarah baru di Alam Siber.

Wassalam.

p/s: maaf, jika ada yang terasa dengan kata kata saya.. ::icon_biggrin::

Sekadar perndapat..

- x perlu letak nama org-perseorangan yang menderma sebab aku percaya niatnya ikhlas, tapi bila diletak, kot jadi bangga diri lak. So, xyah la letak.
- kalo nak letak jugak, aku cadangkan letak nama company atau laman web jek
- kalo company yg sumbang, aku rasa memang patut letak la(bisnes)
- aku jugak percaya byk company dpt benefit dari forum Putera.com(pekerja makin bagus, problem selesai, dan lain-lain) TAPI.. diorang tau ke ilmu tu pekerjanya dapat dari forum Putera.com??. Ape yang boleh membuatkan diorang tau?

kan dulu penah ade idea utik wat kan user VIP...
sape yg bayar dpat la title VIP...
n maybe kite ley wat kan bahagian jual beli tu
sbb sub forum yg ley diaccess oleh mrk yg bayar je... huhuhu...
xpon user biasa ley read je sesetengah subforum...
yg bayar ley read write delete kat sume...

cisqo87 wrote:aku sokong ape yang dikatakan oleh pokpar tu.
biar ade mod yang betul2 bertanggungjwab..arfaie(maaf kalau salah eja),johnburn,aponie,null dan ade ramai lagi..mereka ni mmg ok..best..sentiasa memantau forum yang aku minat ni..
lagi 1 pasal spam..kadang aku tgk msalah nye xde la besar mane..yang nak bantu ni ramai..bagus la..kita tolong menolong..tapi sampai chat pon ade...membuatkan sesuatu trad itu penuh dgn spam..
harap bile dah selesai masalah tu..close topic..
terima kasih..aku akan terus menyokong putera.com..kerana putera..aku dpt belajar byk dlm bidang it ini..
tq...harap putera cepat kembali.. ::icon_bounce::

betul tuh...salah satu aku tgk thread apa korang rasa...mmg truly spam thread tu....mcm tempat chat jer...
aku pon sokong juga...mcm user2 baru dulu...bagi lah warning dulu..kalau dia wat silap... ini membolehkan putera.com kehilangan ahli utk memeriahkan putera.com

come on putera... aku sokong 100 percent.. hanya cadangan ye..

skrg sy tgk kat topik jual beli tu dah jarang sgt ade reply. yg byknye reply penjual je. org lame pon yg dulu2 aktif ntah mane pergi.

Salam semua...

tak tau la cadangan aku ni dah dicadangkan ko belom... sebelum tu bertanya dulu..
Putera.com ni ada dana sendiri tak untuk support pembiayaan web hosting? Kalau ada bagus la... nak harapkan donator maybe tak seberapa untuk dptkan web hosting yang lebih secure.

::icon_wink::

alternator wrote:Salam semua...

tak tau la cadangan aku ni dah dicadangkan ko belom... sebelum tu bertanya dulu..
Putera.com ni ada dana sendiri tak untuk support pembiayaan web hosting? Kalau ada bagus la... nak harapkan donator maybe tak seberapa untuk dptkan web hosting yang lebih secure.

::icon_wink::

Mmg ade dana sendiri tu..Rasenye dana sendiri tu dh ade yg mengoyakkan poket Admin² yg berkenaan..hehe ::icon_smile::

Pasal section sembang tu, trus terang aku kata dkt PFC nila aku smpat jengah, klu PDC dlu mcm x pernah msuk je..
Dh nama pon sembang, agak bebas user mengepost kat situ. Mmg percentage spamming tu byk, tapi certain time ade input juga..
Cuma aku rase selagi xde flamming / abusing its still ok.. ::icon_wink::

Klu post counting tu x menyedapkan mata sesetengah user, Admin leh setkan rasenye cth spt Lowyat, certain section mmg xde post counting.
So, slamat berforum dan jaga Etika anda...hehe ::icon_biggrin::

i-bizz wrote:skrg sy tgk kat topik jual beli tu dah jarang sgt ade reply. yg byknye reply penjual je. org lame pon yg dulu2 aktif ntah mane pergi.

dorg ni ader lg cume memantau jer...skrg kan ekonomi down,so paham2 jerla..hehehe
aku pon dh jrg msk thread jual bli,brg2 lame kat putera dlu pon aku x ingt dah ape yg aku jual..hehe..xpe,tungu kedatangan putera br ni nnti..

salah 1 sbbnya diorg lebih suka amik langkah berjaga2.. yelah... bak kata zookambing, amik langkah jaga2.. scammers ngn penjual yg jujur sukar utk dikenal pasti..

ko nie lanog tak habis habis dengan Transformasi nyer... ha ha ha ::icon_razz::

Kita tunggu dan lihat la nanti.. ::icon_cheers::

bagi aku kalu nak dapatkan penaja ni. orang yg nak menaja, nak menyumbang tu nak tengok something kat forum ni. kalau nak bandingkan dengan lowyat, mereka ada core business. putera.com ada apa? sekadar forum jer? putera.com berdaftar sebagai persatuan, atau sebagai entiti persendirian atau syarikat? nak dapatkan penaja bukan sekadar bagi space pengiklanan dan sebagainya. si penaja nak tengok sesuatu yang kukuh dalam ni. mulakan dengan organisasi dulu. kalau organisasi berterabur, tak matang, cari salah sana sini, rasa diri hebat, taknak dapatkan idea semua pihak, jangan harap ada orang nak sponsor dan jadi backbencher. organisasi, kapla mesti cekap dulu beb!

pokpar wrote:cadangan dr bro antujawi aku rasa bagus skali. dan aku nak bagi sedikit tambahan lagi utk forum putera akan datang. rasenya ni kali 3 tau ke 4 aku terpaksa rg balik kat putera tp sape yg tau kan?

okeh, cadangan pertama aku ialah pasal pemilihan moderator yg akan datang. ni aku bagi melalui pengamatan aku kat thread jualbeli, harap pihak tuantanah dapat memilih moderator yg mempunyai ciri² berikiut:

1. hormat pada yg tua tidak kiralah yg baru rg atau yg dah lama.
2. yg tidak sombong dan angkuh seperti zeroneza
3. yg login tidak bermusim. cth seperti nick seluang. time Uni cuti sem baru selalu nampak. pastu bila online mula lah tunjuk kuasa.
4. tidak hanya dari satu group, member, puak kerana mereka akan mendominasi sesuatu subforum.
5. tidak lagi mengamalkan ISU PERKAUMAN. aku lepak kat lowyat ok jer. tapi bila masuk kat putera lain jadinya. malu aku.

okeh dah lah cadangan utk ciri² moderator. ni utk tuantanah pulop. ::icon_basketball::
1. bila server dah takde duit baru sibuk mintak derma. pasal tak mintak awal². antara yg boleh dimintak derma ialah org yg melakukan jualbeli hingga dah dapat ribu² takkan tak boleh kasik 10ringgit sebulan kot?
2. aku dulu ada gak nak derma tapi tawar hati sebab mengenangkan perangai moderator. aku taruk nama diaorg tu nanti aku nak tengok bila server on diaorang ada cari aku tak.
3. apa hubungkait Hanif Nordan ngan putera.com ni? sebab sekarang ni ko mintak derma utk putera so bagi lah penerangan sikit... pasal sekarang ni ramai sangat org kaya melaui internet ::icon_rolleyes::

Setuju.Korang tengok Wangcyber.Tiap2 nak bukak thread WTS kena Bayor.Tapi korang nyer visitor kena unique paling kurang 10,000 sehari.Memang akan meletop.

nak donate toksah ngungkit. toksah pi cite kat suma org yg ko donate. kena ikhlaskan diri. kalau dgn derma anggap ko sebagai penting dlm sesuatu tempat, bleh cakap tak puashati dgn org tu org ni, better toksah derma. sia-sia. diam² saja suda ::icon_smile::

saper kata lowyat xder racism? baca bbetul. kalu ngko xpaham bahsa kiasan/lebih buruk, xpaham english vocab, ngko xkan jumpe ::icon_razz:: so per jadik dgn topik neh? hangat2 tahi ayam jer ke? mana syarikat tuh yg sponsor tuh?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...