Jump to content
Sign in to follow this  
Jedi

Syarikat korporat Melayu taja Putera.com

Recommended Posts

Putera.com perlukan penaja.

Moga2 ada syarikat korporat Melayu yang sudi.

Hanya buat perbandingan dari sudut positif, Putera.com patut contohi LowYatt.net.

Inshallah, tak timbul masalah.

satu lagi cara ni aku ada jumpa dalam web lain. tapi aku tak sure lah keberkesanan cara ni.
tapi pada aku baik juga cara ni dari takde langsung kan.

dalam web tu dia memapar kan
1. cost server
2. cost domain
3. cost hosting gambar n testi

so dengan cara ni ahli boleh tahu berapa cost penyelenggaraan putera setiap bulan/tahun.
dan ahli-ahli juga boleh menderma untuk membantu admin menanggung cost penyelenggaraan ini.

nak baik lagi papar kan baki bulanan or baki semasa derma, jadi ahli boleh buat pengiraan berapa yang putera.com perlukan lagi. boleh tambah sorang sikit ker.

caranya:
minta derma dengan beberapa cara.( tiada paksaan) kepada sesiapa yang nak menderma.

1.dalam satu page yang memaparkan nombor akaun beberapa BANK tempatan pihak admin untuk ahli menderma. cash deposit or transfer akaun or online banking or pape je.

2.guna paypal or kad credit.

** p/s ini cuma cadangan. tapi aku rasa ada juga faedahnya buat mcm ni dan lock kan page ni.kepada yang nak menderma tak perlu lagi nak cari or nak minta no akaun.
CUMA CADANGAN DARI AKU.

Guest
setuju jugak dgn cadangan ni... mudah untuk tahu perkembangan kewangan putera.com... mudah untuk donate...

cadangan dr bro antujawi aku rasa bagus skali. dan aku nak bagi sedikit tambahan lagi utk forum putera akan datang. rasenya ni kali 3 tau ke 4 aku terpaksa rg balik kat putera tp sape yg tau kan?

okeh, cadangan pertama aku ialah pasal pemilihan moderator yg akan datang. ni aku bagi melalui pengamatan aku kat thread jualbeli, harap pihak tuantanah dapat memilih moderator yg mempunyai ciri² berikiut:

1. hormat pada yg tua tidak kiralah yg baru rg atau yg dah lama.
2. yg tidak sombong dan angkuh seperti zeroneza
3. yg login tidak bermusim. cth seperti nick seluang. time Uni cuti sem baru selalu nampak. pastu bila online mula lah tunjuk kuasa.
4. tidak hanya dari satu group, member, puak kerana mereka akan mendominasi sesuatu subforum.
5. tidak lagi mengamalkan ISU PERKAUMAN. aku lepak kat lowyat ok jer. tapi bila masuk kat putera lain jadinya. malu aku.

okeh dah lah cadangan utk ciri² moderator. ni utk tuantanah pulop. ::icon_basketball::
1. bila server dah takde duit baru sibuk mintak derma. pasal tak mintak awal². antara yg boleh dimintak derma ialah org yg melakukan jualbeli hingga dah dapat ribu² takkan tak boleh kasik 10ringgit sebulan kot?
2. aku dulu ada gak nak derma tapi tawar hati sebab mengenangkan perangai moderator. aku taruk nama diaorg tu nanti aku nak tengok bila server on diaorang ada cari aku tak.
3. apa hubungkait Hanif Nordan ngan putera.com ni? sebab sekarang ni ko mintak derma utk putera so bagi lah penerangan sikit... pasal sekarang ni ramai sangat org kaya melaui internet ::icon_rolleyes::

aku sokong ape yang dikatakan oleh pokpar tu.
biar ade mod yang betul2 bertanggungjwab..arfaie(maaf kalau salah eja),johnburn,aponie,null dan ade ramai lagi..mereka ni mmg ok..best..sentiasa memantau forum yang aku minat ni..
lagi 1 pasal spam..kadang aku tgk msalah nye xde la besar mane..yang nak bantu ni ramai..bagus la..kita tolong menolong..tapi sampai chat pon ade...membuatkan sesuatu trad itu penuh dgn spam..
harap bile dah selesai masalah tu..close topic..
terima kasih..aku akan terus menyokong putera.com..kerana putera..aku dpt belajar byk dlm bidang it ini..
tq...harap putera cepat kembali.. ::icon_bounce::

pokpar wrote:
2. yg tidak sombong dan angkuh seperti zeroneza

kalau bercakap mmg senang , tapi ada ke yang sanggup nak jadi moderator yg sepenuhnye focus kat putera.com ni
ko ingat senang nak layan beribu2 user yg merapu merepek? . jadi dah kira agak baik kalau ada moderator yg sudi menjalankan tugas , soal sombong atau pape tu,
bukan soal camner mod tu menjalankan tugas ,
aku nak tanya ko .
ko penah ke berbaik dengan moderator?

Navigator® pasal apa aku mesti berbaik ngan moderator? aku duk kat subforum jual/beli baik aku berbaik ngan penhjual kat situ.

ada segelintir moderator kalu puok² dia jual brg takde tag tak pulop dikunci nyer trip tu. ala mu kan org lama takkan mu dok perasan pernoh berlaku hal sebegitu?

satu lagi kate nak tolong melayu tpi bila iklan barang bukan brg pc mulalah melalut bukan nak ditegor baik² wal hal kekadang yg posting tu budak² baru.

ko ingat hebat sangat ke moderator? hah kalu hebat takde nyer tuantanah mintak derma.. mesti awal² moderator dah buat tindakan utama dulu.

aku bagi contoh dua nama tu bukan dia buat apa² kat aku cuma aku bagi berdasarkan pengalaman aku lepak kat subforum jual/beli.
::lol::

Sebenarnya putera ni satu komuniti yang sucess tetapi kurang menggunakan kepakaran dalam innovasi biarpun kreatif dalam pengimejan, seperti lowyat.net mereka menggunakan jualan iklan untuk meneruskan forum agar mendapat sponsor seperti Google Adsense dan buatan ads sendiri yang ditawarkan oleh mereka untuk menyokong sumbangan tanpa perlu donate mereka... Patut putera.com buat camni awal2 lagi seperti lowyat.net

mod yang sesuai bagi aku ialah seorang yang boleh memantau forum ini..membantu sesiapa yang ade masalah dgn baik..beretika..
itu yang patut ada..pendapat aku..xtahu yang lain cam mane..

cisqo87 wrote:mod yang sesuai bagi aku ialah seorang yang boleh memantau forum ini..membantu sesiapa yang ade masalah dgn baik..beretika..

Bagus gak pendapat ko tu qisqo...jangan duduk atas name sbagai moderator je,tp bab tugas hampeh.Aku ingat nak try kt
majikan aku Northport M Bhd untuk sponsor putera.com
ni..hehe...mane tau kalo de rezki,kne bincang ngan UNION
kiteorang dulu... ::icon_cheers::

wa.. aku terharu... teruskan usaha kawan2 ::icon_sad:: ::icon_sad::

afizsxp wrote:
cisqo87 wrote:mod yang sesuai bagi aku ialah seorang yang boleh memantau forum ini..membantu sesiapa yang ade masalah dgn baik..beretika..

Bagus gak pendapat ko tu qisqo...jangan duduk atas name sbagai moderator je,tp bab tugas hampeh.Aku ingat nak try kt
majikan aku Northport M Bhd untuk sponsor putera.com
ni..hehe...mane tau kalo de rezki,kne bincang ngan UNION
kiteorang dulu... ::icon_cheers::

mmg sukar la nak buat pemilihan mod..kalau tgk pada forum2 yang lain...user yang post byk akan ditawarkan sebagai mod..buat post ape pon...spam aje..kadang2 buat chatting dlm mane tread...
xpe...ramai user putera.com ni power2 computer..masing2 ade kelebihan dlm bidang tersendiri

pokpar wrote:
3. apa hubungkait Hanif Nordan ngan putera.com ni? sebab sekarang ni ko mintak derma utk putera so bagi lah penerangan sikit... pasal sekarang ni ramai sangat org kaya melaui internet ::icon_rolleyes::

ko ni dh lama ke join putera nih?..takkan ko x kenal pkcik hanif ni?..
dia ni bleh dikatakan cm bendahari putera la.. mungkin org kanan admin jugak..
and this person antara org yg bertungkus lumus utk cari server baru putera, supaya p.c ni dpt kekal cm dulu.

p/s: ko ni mesti x pernah join mana2 donation kat putera ni (x kisah la donate utk pe.. server ke, anak yatim ke, korban ke...etc) ::icon_scratch::

Haibara Ai
secara jujur saya memang tak kenal siapa itu Hanif Nordan sebab kat putera ni takde pon org register nick pakai nama kat ic ::lol:: . tujuan saya tanya siapa dia tu utk rekod saya sendiri dan mungkin jugak utk bakal² penderma.

sekali lagi saya mengaku tidak pernah terlibat dalam apa jua aktiviti putera.com melainkan ianya yg berlaku di alam siber saja. sebab utama nyer rata² event yg dibuat jauh dari tempat saya ni. dan kebanyakkan event hanya sesuai utk golongan tertentu saje... so buat apa saya nak join? baik saya kerja cari rezeki utk anak² saya.

p/s: apsal ko panggil Hanif Nordan tu pokcik? tua sangat ke dia? dan satu lg, ko pernah buat ke apa yg ko tanya kat aku tu?

haiya...derma pun nak aware sangat macam nak transer berjuta2 lalu online banking ke?::lol:: (tapi mungkin ya kalau memang nak derma sejuta ringgit)

derma hanya kalau anda memberi kepercayaan kepada orang yang diberi amanah.tiada paksan sama sekali.kalau ragu2 buat apa derma?baik duit tu bagi makan kat anak2.

lagi satu,lepas derma elok diam je, takyah bagitau sesiapa;lupakan dan jangan sebut2 lagi.derma bukan untuk dibangga atau pengukur kesetiaan.

habis cerita. ::icon_surprised::

pokpar wrote:
secara jujur saya memang tak kenal siapa itu Hanif Nordan sebab kat putera ni takde pon org register nick pakai nama kat ic ::lol::
p/s: apsal ko panggil Hanif Nordan tu pokcik? tua sangat ke dia? dan satu lg, ko pernah buat ke apa yg ko tanya kat aku tu?

aishh off topic jap..
hehe ye la tu nama penuh dia.. tp luar kurungan tu ada kan tulih "slaughters"?.. Tu la nick yg dia guna sejak dulu lagi..
haha dia tu x tua lagi la.. beza 3,4 tahun je ngan saya.. Saje je nk panggil pkcik ::fresse::
utk soklan yg terakhir tu, hurm tak pernah kot..eh tp cam pernah je.. eh eh dah lupa daa...
hehe no komen... ikut nasihat razi_ibm ..

hahha ptt tukar tajukk siapakah encik nordin dlm putera hehehe....

ape Ai kata tu betul... unker ni byk conduct derma... cume kali ni je take part

(psst: unker slughter leh tak buang nama aku dlm senarai donate tu... malulah.... mak kata kalu derma jgn umum... makaceh...)

Guest
putera ada nama dan sudah terkenal. putera sudah muncul sebelum lowyat lagi. putera muncul seiring dgn ledakan tmnet dial-up. putera antara perintis forum teknologi maklumat tempatan selain dari mr tokey kedai
aku rasa mr shanai dgn mr se7en tu satu geng kot ?

kenapa lyn boleh suksess putera tidak ? kenapa digi boleh sponser happy subforum ? cuba unit pengiklanan putera hubungi digi.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...