Jump to content
Sign in to follow this  
vrie8

Walau pun sementara...jadikannya menarik...

Recommended Posts

Aku dulu search kat Google pun tak jumpe forum putera sementara nie... asyik keluar yang lama tapi tak boleh access... hehehe. Nasib baik Malayneu bagitau... kalau tak, sampai sekarang tak masuk forum sementara nie.. wahahahaha.

tasek16 wrote:Assalamualaikum dan apa khabar semua

Entah kenapa aku gatal tangan mengGoogle putera.com dan terjumpa forum sementara putera. BTW selamat berjumpa kembali kepada semua dari aku....kalau masih ingat kat aku laaa hehehhehe

gcloud tak muncul2 lagi...

Entah kenapa aku gatal tangan mengGoogle putera.com dan terjumpa forum sementara putera. BTW selamat berjumpa kembali kepada semua dari aku....kalau masih ingat kat aku laaa hehehhehe
ini adalah contoh user yang betul2 nak join putera.com balik,nak seribu daya,mcm yang aku katakan.
selamat kembali tasek16 lama tak nampak nickname ko...

Memang betul tu loy_azloy,

Aku join putera since putera version paling awal...masa tu aku tak guna nickname tasek16..cuba bayangkan lebih kurang 10 tahun aku kenal putera.com...mana boleh lupa putera.com...banyak benda yang aku dapat belajar dengan putera.com.

BTW memang aku tak dapat nafikan forum sementara ni tak semeriah yang "official". Kalau dulu satu thread dia punya reply memang cepat dan meriah...tapi aku faham ramai member dah "lost" dengan putera...samada tak jumpa dengan forum ni atau memang malas nak involve..entah laa

Bayangkan semasa zaman "peak" putera....kalau kita cari masalah mengenai IT dalam bahasa melayu di google...dah tentu thread dari putera.com berada di muka depan google dan di ranking paling atas...bukankah hebat namanya tu...

Aku harap putera dapat kembali seperti dulu dan di host diserver yang sepatutnya..sesuai dengan keunggulan nama dan kualiti forum putera.com itu sendiri...InsyaAllah & good luck

Assalamualaikum,

Kualiti didalam mana-mana forum sekalipun bukan terletak pada nama forum, tetapi kepada kualiti posting yang tiap-tiap satu user buat. Kalau posting cap ayam penuh bahasa ringkas tak guna juga dibaca dan dihayati sebab susah nak faham.

Bagaimanapun, tahniah kerana berjaya jugaklah setup forum sementara. Mana dia en Azuan? Hammlaww? hahahahaha, nostalgia semua tuu..

kalau hendak seribu daya.
aku tak fikir orang2 tertentu tak jumpa forum nie,
sebab ada banyak cara nak akses ke forum nie.

dulu putera.com ada buat redirect link ke forum sementara kan.
so.. samada nak join ker tidak jer.

dia orang tu mungkin join dengan nick lain, dan tidak terlalu aktif
sementara menunggu putera.com publish kembali.

Ini pendapat aku jer kan... ok.

Semua orang rindukan Putera.com. Aku pun dah bersama-sama Putera ni semenjak dari Angelfire lagi. Aku sendiri pun dah tak ingat berapa lama dah. Kalau tak silap dalam 1996/7 atau mungkin awal lagi daripada tu. Minta maaf kalau tersilap. Bayangkan kalau Putera Sementara ni tak wujud, rasa-rasanya mana ahli-ahli lain pergi? Walaupun sementara, tapi alhamdulillah mampu juga bertahan rasanya hampir setahun. Mungkin waktu permulaan forum sementara ni, berlaku sedikit kekalutan. Aku minta maaf lah sebabnya kekurangan aku sendiri. Aku pun ada kehidupan aku sendiri, yang mana aku mampu buat, aku buat. Aku uruskan forum sementara ni Ikhlas kerana Allah untuk rakan-rakan Putera juga kerana aku tak nak kehilangan ahli dan aku yakin Admin Shanai pun berfikiran macam tu. Sebab tu aku minta tolong rakan-rakan sekalian, berilah sokongan dan kritikan yang membina. Lupakan sengketa yang lama (jika ada) untuk kebaikan Putera juga. Forum ini tempat kita menimba ilmu dan mengeratkan silaturrahim sesama umat. Bersama-sama kita doakan yang Putera.com ni wujud selamanya dan forum utama nanti dapat berdiri. Jika ada kawan-kawan yang bersama-sama didalam Putera ni tidak mengetahui kewujudan forum sementara ni, tolonglah bagitau.

arbanji wrote:

gcloud tak muncul2 lagi...

wah en arbanji, jumpa juga kita disini. hehe

baru-baru ni ada kursus videografi kat jabatan pertanian, kuala kedah. team kepala batas. igt tak? ::icon_biggrin::

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...