Jump to content
Sign in to follow this  
slaughters_1

Harapan anda pada Putera.com

Recommended Posts

afizsxp wrote:
Rayquaza wrote:satu lagi tambahan huhu~

mod azuan

korang jangan ambik azuan jadik mod, tegur sikit pun x boleh, asal tegur jer, naik la 10% warning kat aku.

Aku tegur pun untuk kebaikan dia jugak, aku cuma bergurau jer dalam post, eh dia pi kasi warning.

seseorang bertanya:

"Bro, aku nak mintak tunjuk ajar dari otai2 semua camner nak buat lubang pada casing tu"

aku jawab:

"senang jer bro, ko cuba merlu tandakan berapa besar lubang yang ko nak buat untuk kipas ko tu, lepas tu ko tandakan dengan marker dengan alat matematik protaktor.

ha, lepas tu ko guna la gerudi ke apa ke, kalau ko takder semua alat tu, ko leh guna pembuka tin susu

Then, tak sampai 5 minit, aku dah xleh balas topik atau pos, kena suspend seminggu kata aku melalut tak tentu pasal. aku benci sangat kat ko, tersangat benci, kata nak menjalinkan ukhuwah sesama members dan mods,

Ni tidak, moderator lebih mementingkan diri dan berlagak. aku pun pernah berdoa gak, biar putera.com ni jahanam dengan mod yang berlagak camtu..

Mentang-mentang la dia tu berkelulusan tinggi, aku hanya sekdara sekolah tahfiz jer, sibuk dengan rutin harian menghafal 30 juzuk al-quran.

korang ada dengar ker? doa org yang menghafal quran lebih mustajab, aku bukan nak riak, nak menyombong diri tapi hakikatnya begitu. aku juga bukan boleh meniru gaya dan akhlak seperti rasulullah, sanggup bersabar dengan kritikan dan tohmahan.

So, kalau korang leh lantik dan cari mod yang berkaliber aku doakan putera.com ni dapat bangkit semula dengan wajah yang baru dengan members dan mod yang tidak mementingkan diri.

"Wa la yahsabannnal lazi nayab kholun"

"Janganlah kamu kikir apa yang telah dikurniakan"

::icon_cheers::

Sekian saja dari aku, Rayquaza ::icon_lol::

Salam...sbnanye tidak agak keterlaluan pun ko pnye keidakpuasan hati tu,lgpun dah banyak yang aku dengar pasal ketidakpuasan ahli2
putera.com pd sesetengah mod....pe kate ko plak jadi mod...hehe...cam de tokoh je.....sabor jelah,rambut same je hitam..hati?

tp ape die kata tu ader benarnya... aku penah kene sound..leh kata aku top spammer... aku balas je... adakah aku post byk2 dikatakan top spammer? point kat aku mana salah then aku leh terima... it just like.. those yg sape jd mod tu.. takyah la bongkak sgt... maybe sbb die dh lama sgt die rasa knp ramai yg tak phm rules... knp mod2 baru aku respek sbb their feet still on the ground... not like others head already over heels...

tegur elok2... bukan secara kasar...

n i hope putera yg baru ni improve lebih bagus dr dahulu....

Aku ingat aku sorg je yang tak suka.. Rupanya ada gak org yg x ske pada mod berkenaan.. Aku tak suka, aku diam je x luahkan kat forum..

aku rasa mod ok jer semua termasuk yang korang sebut2 tu.(jangan marah aku;))
kalau takat tegur cara kasar tak kan la tu pun takleh tolerate..ni kan tenet je..kita duk blakang NAT, ip addr je wakil kita..tak kan nak terasa sangat.
aku pun kena warn,dan mesti la ada sebab(walaupun dalam hati kata camni pun salah ke?aiseh..)

benda ni tak dapat elak..sebab semua orang tafsirkan satu statement dengan persepsi sendiri.
ayat yang pada kita biasa je ada orang lain kata ooensive.

contoh-
kita kata kita benci durian sebab durian tu busuk,buat pening kepala;pada kita benda nu cam takde apa2.kalau pengusaha durian yang menjadikan durian tu sebagai sumber hidup dengar statement kita tadi,mesti kecik hati punya...even optimis mana pun orang tu.

sama konsepnya cam kat sini..
ada orang yang lebih arif dari kita(mod) dalam field tertentu,akan mentafsir sesuatu statement lebih serius dari apa yang kita sangka.praktikal?kesan?kesan masa panjang?keselamatan?cuma orang yang 'lebih tahu' akan interpret benda camni dengan lebih lengkap.

aku kena warn pasal rekemen topik berkaitan lesen.pada aku benda ni biasa je(yela..home user kan..)
tapi pada mod:bukankah benda ni illegal?kenapa aku ajar benda illegal kat orang lain?apa akan jadi kat imej putera.com?
macam nama kalau newbies ikut pastu tuding kat putera.com kalau benda tak baik berlaku?

so..semua ni bukan sebab mod tu kerek ke apa..tapi pasal persefahaman.kalau mod tu betul mungkin nampak salah pada mata kita.kalau kita salah mungkin kita sendiri yang tak rasa kita bersalah..

betul.. kalu tegur kene tempatnya... n point out mana silap boleh diterima lagi.... ni main sound je... kalu cth la.. lwk guna pembuka tin pastu kene ban.. where is sense of humour?

bak kata member aku la... member aku ye... tak leh gurau masuk surau la...

assalamualaikum

aku pun mula2 risau gak tiba2 forum ni tak boleh msuk ingat pc ak je rupanya pc lain pun sama ::icon_redface:: ::icon_redface:: ::icon_redface::

tapi selamat berjaya ahli otai putera2 yang bertungkus lumus untuk forum ni

semoga berjaya putera.com
::icon_biggrin:: ::icon_biggrin::

ehe mod menjalankan tugas ... system demokrasi dlm forum perlu ada.. jika user dah tak suke pada mod .. vote hendaklah dibuat jika tidak dpt sambutan mod tu terpaksa dilucutkan jawatan..

Guest
salam...

aku ahli baru untuk putera lama...

tetiba aku dah takleh nak berforum kat putera lama...

aku harap semuanya akan kembali baik...

thanks a lot buat semua yang berusaha untuk buat putera yang baru...

mari kita sesama wat donation kurang2 rm1 sorang..kurang2.. kalau mampu lebih2 la... ::icon_cheers::

Guest
aku harap mod dan admin baik2 jer...kat putera nih..

jgn terlalu kasar sgt...

baca/bukak spoiler nih..

Spoiler:
mcm dulu ada mod[nama dirahsiakan] marah2 aku sebab aku post topic tempat yg salah...
adush... masa tuh aku baru sehari masuk...manalah aku tau... ::icon_sad:: ...
lepas tuh ada seorang mod nih marah2 kat aku sebab aku byk buat spamming...padahal bila aku tgk semua post aku.. semuanya berguna.. aku cuma post untuk jawab pertanyaaam user lain...
dia kata dia boleh jawab soalan org tuh. xpayah perlukan aku.,..hmmm.... klo boleh jwb kenapa x post jwpn tuh dulu.::icon_evil::..marah btul aku nih... tapi aku sabar jer..

naik fed up aku... aku lebih suka lowyat.net....

ni lah sebabnye.. walaupun lowyat.net ckp inggeris tapi diorang semua baik2..

so untuk putera yg baru nih... mod dan admin kena lah baik sket...

slaughters wrote:apakah perlu digubal undang2 tubuh putera.com ? or perlembagaan rasmi putera.com ? ehhe..

ape2pun, kita semua mesti bersatu hati.

kae wrote:aku harap mod dan admin baik2 jer...kat putera nih..

jgn terlalu kasar sgt...

baca/bukak spoiler nih..

Spoiler:
mcm dulu ada mod[nama dirahsiakan] marah2 aku sebab aku post topic tempat yg salah...
adush... masa tuh aku baru sehari masuk...manalah aku tau... ::icon_sad:: ...
lepas tuh ada seorang mod nih marah2 kat aku sebab aku byk buat spamming...padahal bila aku tgk semua post aku.. semuanya berguna.. aku cuma post untuk jawab pertanyaaam user lain...
dia kata dia boleh jawab soalan org tuh. xpayah perlukan aku.,..hmmm.... klo boleh jwb kenapa x post jwpn tuh dulu.::icon_evil::..marah btul aku nih... tapi aku sabar jer..

naik fed up aku... aku lebih suka lowyat.net....

ni lah sebabnye.. walaupun lowyat.net ckp inggeris tapi diorang semua baik2..

so untuk putera yg baru nih... mod dan admin kena lah baik sket...

overall rules n regulation putera bagus... cume sikap certain yg berkuasa je buat org rasa tak best... n mayb hasad dengki n buat few attacks mcm kita hadapi b4 server down.

system voting pemilihan mod tu mmg dh dibuat oleh para admin... tp gugurkan la mod yg jarang online... lately (keadaan putera yg dahulu) mcm sume thread sorang dua supervisor yg monitor.. apa guna mod byk2 kalu takleh jg thread sindri? tak pelik tu? maaf la kalu bahasa kasar... tak pandai mengarang... nway saya mmg sokong bro slaughter... teruskan usaha yeah!!!

Spoiler:
jujur la kata... kalu sorg supervisor tu yg buat donation mmg aku buat bodo je...

Guest
aku rindukan putera.com yang lama, yang aku knal taun 2002... yg aku knal sblm kemasyhuran lowyat.net, aku rindukan the way they think, the way of their discussion, aku rindukan otai2 lama zaman overclocking amd barton... aku rindukan thread2 zaman tu yg kurang mengarutnyer... aku rindukan org2 lama yg begitu humble walopon ilmu diorang tinggi,...

hkhkohkohko..pape la korang ni...biasela mod dia warn ade sbb tersndirik so kena la berhati2

msk rmh org kena la ptuh undang2 yg ade

aku dlu ade bce topik cara dan etika berforum..spa eth post

rilek2 all pren

aku rse byk user2 yg lame dan power mendiamkan diri sbb pelapis2 dh byk...so kire yg dulu newbie skrg sdh taraf senior power rangers keke ::icon_bounce::

slaughters... ape keperluan minimum untuk putera online balik ? kalau keperluan itu apa yg boleh aku bg utk sementara aku cuba... perlukan spec minimum..

nivi wrote:slaughters... ape keperluan minimum untuk putera online balik ? kalau keperluan itu apa yg boleh aku bg utk sementara aku cuba... perlukan spec minimum..

hermm..s spec minimum ?

actually bukan masalah itu, kalo da kene ddos, kos yang tinggi nak solvekan problem ddos nie..

actually kalo buat kat sharing hosting punt akpe.. tapi domain putera.com da kene ddos..

Guest
aku berharap agar putera kembali ke pangkuan jalan semula ::lol::

semoga putera akan berubah wajah lps online nnt ::icon_cheers::

cube wat bind domain utk 2 3 sub domain contoh ... putera.com > putera.no-ip.com > putera.cjb.net > putera.tk > putera.org (forum yg sebenar) .. atau putera.com tu wat welcome page .. lepas user tekan enter die akan masuk ke link server lain .. cuma welcome page tu host kat mana2

Guest
donate la ckit2... kumpul2 leh leh beli HDD besar2. sume pun besar2. huhuhu. o9 banking transfer je jap rm10 ke, rm20 ke, rm5000 ke... reward belakang crita.

nivi wrote:bukan macam derang .. tp welcome page je untuk elak ddos..

buatlaaa.. macam mana pun.. janji putera dot com kembali ke zaman kegemilangan...

** dah lama tak masuk.. selalu jadi pemerhati.. bila masuk jadi mcm niee.. waaa... sedih nyer..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...