Jump to content
Sign in to follow this  
azir

Boneka Dap

Recommended Posts

IPOH 17 Jan. – Menteri Besar Perak, Datuk Seri Ir. Mohammad Nizar Jamaluddin hari ini terus didesak meletakkan jawatan kerana memberi hak milik tanah kekal kepada penduduk kampung baru yang telah mengguris perasaan raja-raja Melayu dan menimbulkan kemarahan orang Melayu.

Pengasas Generasi Profesional dan Pewaris Bangsa (Prowaris), Nonee Ashirin Mohd. Radzi berkata, Mohammad Nizar memang patut meletakkan jawatan dan meminta maaf kepada Sultan Perak, Sultan Azlan Shah kerana mentadbir negeri ini dengan membelakangkan kepentingan orang Melayu.

Katanya, tindak tanduk Menteri Besar Perak itu bukan sahaja menunjukkan beliau tidak berwibawa daripada segi perundangan malah tidak mempunyai kuasa eksekutif dan lebih layak disifatkan sebagai ‘boneka’ kerana sering mengikut telunjuk DAP.

‘‘Kalau Menteri Besar membuat sesuatu yang berfaedah untuk rakyat dan mendapatkan pandangan sultan yang arif daripada segi undang-undang terlebih dahulu, itu baru betul tetapi beliau abaikan semua itu.

‘‘Sungguh menyedihkan, semua tindakan yang dibuat adalah sandiwara politik dan sanggup menggadaikan kepentingan orang Melayu demi undi pada pilihan raya akan datang,” katanya kepada Mingguan Malaysia di sini.

first TS..bgtau lar sumber mane artikel tu ko ambik..

ni mest kes byk sangat tgk TV3 suku yang biasnya tahap Ultraman ke lapan....xpun banyak sangat baca utusan meloya
bagi aku xder yg lebih teruk dari yahudi dalam dunia ni....yahudi adalah terteruk dalam dunia ni..ko silap fakta..bahaya ni!!

ni semua propaganda... U to the M to the N to the O

orang amernok ni dari dulu...kini....dan lepas ni.... tak ubah semacam RTM dok gila ulang tayang cerita pramli.

adoi...lg 1 topic hangat tul....den xbaca sgt pun....apa yg TS nie...tulis...malas nak baca...panjang lebar....den tahu..sapa salah..sapa benar.....terpulang....dpt pemikiran masing2.....

yg aku dgr dari sumber PR tanah yg diberi tu sekadar tapak umah untuk kaum cina miskin...kalo compare ngan tanah balak di negeri pahang negeri tanah tumpah darahku bagi kat tokey2 cina lagi teruk aku rase...huhu

untung la kawasan balak terus jadi hak milik cina... ada bukti???
kalau tak dak bukti dan ianya salah maklumat... ia boleh menimbulkan fitnah....
tahukan dosa fitnah2 nih.... fikir fikirkan lah...

IPOH 17 Jan. – Menteri Besar Perak, Datuk Seri Ir. Mohammad Nizar Jamaluddin hari ini terus didesak meletakkan jawatan kerana memberi hak milik tanah kekal kepada penduduk kampung baru yang telah mengguris perasaan raja-raja Melayu dan menimbulkan kemarahan orang Melayu.

Pengasas Generasi Profesional dan Pewaris Bangsa (Prowaris), Nonee Ashirin Mohd. Radzi berkata, Mohammad Nizar memang patut meletakkan jawatan dan meminta maaf kepada Sultan Perak, Sultan Azlan Shah kerana mentadbir negeri ini dengan membelakangkan kepentingan orang Melayu.

Katanya, tindak tanduk Menteri Besar Perak itu bukan sahaja menunjukkan beliau tidak berwibawa daripada segi perundangan malah tidak mempunyai kuasa eksekutif dan lebih layak disifatkan sebagai ‘boneka’ kerana sering mengikut telunjuk DAP.

‘‘Kalau Menteri Besar membuat sesuatu yang berfaedah untuk rakyat dan mendapatkan pandangan sultan yang arif daripada segi undang-undang terlebih dahulu, itu baru betul tetapi beliau abaikan semua itu.

‘‘Sungguh menyedihkan, semua tindakan yang dibuat adalah sandiwara politik dan sanggup menggadaikan kepentingan orang Melayu demi undi pada pilihan raya akan datang,” katanya kepada Mingguan Malaysia di sini.

Jawapannya...

ada bukti???
kalau tak dak bukti dan ianya salah maklumat... ia boleh menimbulkan fitnah....
tahukan dosa fitnah2 nih.... fikir fikirkan lah...

Memang semua perkara kena ada fakta...
so kita tunggu fakta2 tu smile.gif

la korang nie x alert ker,x kisah la tgk berita kerajaan ker berita pembangkang

kan ari tu MAJLIS TANAH NEGARA (MTN) so kerajaan negeri perak menangguhkan dulu pemberian tanah 999 tahun kpd kg baru

yang mane majoritinyer ade la org cina

cube la korang pikir nasib org melayu-islam di negeri perak

kalo negeri selangor dan p.pinang leh patuh knp tidak perak

nampak sgt si Nizar nie ikut ckp DAP

gile ape 999 TAHUN

terus lupus la melayu cmnie,krn nak kuase politik

yang jatuhkan tu melayu gak

berita baik.... cepat... siapa cepat dia dapat....

sapa nak tanah free cepat mintak kat kerajaan BA perak....

ehh.. ehh... tapi tak semua la... kalau anda berbangsa cha ya nun alip boleh la dapat....

bab tanah ni mana pergi penyokong pembangkang senyap aje?merelakan cina ambil tanah kita la kot.huhuhu...

aku pun tak faham dgn pembangkang sekarang ni...

suka sangat nak pertahankan cina...

kalau umno buat bantahan sbb perak kasi tanah kat cina diorang cakap cina pun berhak jugak..
kena adillah.. ish.. macam2 lagi la..

umno ni pertahan kan hak melayu ( melayu ni ada yang umno.. ada yang pas dan pkr)..

kalau nizar kasi tanah kat melayu pas tak kisah la.. asalkan melayu...

politik mmg politik jugak....klu dlu sblm pru 12 yg lps...x de la bising2 sgt psl hak2 bumiputra...lps je PR mng byk kerusi ,terus byk isu timbul....terutamanya isu perkauman....yg pembangkang mcm cenderung ke arah membela nasib semua kaum, yg kerjaan cenderung ke arah mempertahankan hak bumiputra....kedua2 pihak ada kesilapan dan kelemahan...pembangkang pun sama je aku tgk wpun aku pangkah pembangkang pru lps....bknnya aku suka sgt dgn PR ni...tp aku pangkah kerana aku rasa tanggungjwb aku sbg org Islam...aku aku pilih parti yg ingin mendaulatkan Islam....DAP/PKR pun bknnya baik sgt semua org2 atas dia...mcm2 sikap kita leh tgk....sama je mcm wakil2 dr BN.....semua ada kepentingan politik.....nak bela rakyat ada la niat skit2 kot...tp lebih kepada nak pangkat dan gaji yg nahal kot aku rasa ... ( biasa la manusia akhir zaman,)

QUOTE(memito @ Jan 24 2009, 10:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
politik mmg politik jugak....klu dlu sblm pru 12 yg lps...x de la bising2 sgt psl hak2 bumiputra...lps je PR mng byk kerusi ,terus byk isu timbul....terutamanya isu perkauman....yg pembangkang mcm cenderung ke arah membela nasib semua kaum, yg kerjaan cenderung ke arah mempertahankan hak bumiputra....kedua2 pihak ada kesilapan dan kelemahan...pembangkang pun sama je aku tgk wpun aku pangkah pembangkang pru lps....bknnya aku suka sgt dgn PR ni...tp aku pangkah kerana aku rasa tanggungjwb aku sbg org Islam...aku aku pilih parti yg ingin mendaulatkan Islam....DAP/PKR pun bknnya baik sgt semua org2 atas dia...mcm2 sikap kita leh tgk....sama je mcm wakil2 dr BN.....semua ada kepentingan politik.....nak bela rakyat ada la niat skit2 kot...tp lebih kepada nak pangkat dan gaji yg nahal kot aku rasa ... ( biasa la manusia akhir zaman,)

yup ni aku setuju...
sumer lebeh kurg same jer..

-tpi aku rase bn lebih baik..
walaupon tk bape baik..
huhuu ph34r.gif

Surah Al-Maai'dah, ayat 62 dan 63:
# Dan kamu akan melihat kebanyakan dari mereka (orang-orang Yahudi) bersegera membuat dosa, permusuhan dan memakan yang haram. Sesungguhnya amat buruk apa yang mereka telah kerjakan itu.
# Mengapa orang-orang alim (ahli kitab) mereka, pendeta-pendeta mereka tidak melarang mereka mengucapkan perkataan bohong dan memakan yang haram? Sesungguhnya amat buruk apa yang telah mereka kerjakan itu.

Surah Al-Maai'dah, ayat 78:

# Telah dilaknati orang-orang kafir dari Bani Israil dengan lisan Daud dan 'Isa putera Maryam. Yang demikian itu, disebabkan mereka durhaka dan selalu melampaui batas.

Dalam Al-Quran dah tulis dah, bani Yahudi dan Nasrani adalah kaum yang paling hina dalam sejarah ketamadunan manusia. Kenapa TS mngeluarkan kenyataan yang bercanggah dgn Al-Quran dgn mengatakan ada pulak yg lagi teruk lagi yahudi? Nak menidakkan isi2 dlm Al-Quran ke? Atau sekadar membuat kenyataan yg dipengaruhi emosi semata2? rolleyes.gif Edited by *keluangman*

aku esok klu gi ngundi aku pangkah jer dua2...huhu terus masuk dlm peti undi RAGU...

p/s : aku penah jd kerani mengundi ms PRU 12 sbb tu aku tau skit2...huuhu

anyway bg pendapat aku kerajaan = pembangkang (dua2 tarak guna, makan benda haram lg besarkan perut)

bila bn kena ia akan diputar belitkan oleh pembangkang,

bila pembangkang kena ia akan diputar belitkan juga oleh pembangkang,

jadi undilah parti kerajaan....berbaloi..

satu je aku nampak:

pembangkang telah berjaya menanam mentaliti bahawa saluran media nasional adalah 'boneka' kerajaan semata2.

apa yang tv3, utusan malaysia laporkan adalah propaganda semata2.

lawak gile. dah teruk sangat korang kene racun ni. abis siape korang percaya? adukateruna?:lol:

lepas tu tak boleh makan kias pulak. dier kutuk lebih2 boleh pulak.

tahu tak pasal 'pembuat polisi' dan 'pelaksana polisi'?

siape makan rasuah? sorang makan rasuah, abis sume kene label makan rasuah. bukti pon takde. katenyer atas alasan 'perut buncit' semata.

kita kat malaysia ni tak boleh ambil mana2 contoh pon. sebab negara kita special. kaum pendatang diberi hak kewarganegaraan. bertolak ansur la.

nak laksana hukum Islam 100%, aku tanyer korang, ni zaman nabi ke? ni dah akhir zaman beb.

cerita banyak pon tak gune.

aiyooo. macam mana korang pikir sekarang?

[quote name='are_zn' date='13 March 2010 - 03:16 PM' timestamp='1268464612' post='1021352']
owh...tak bole laksanakan hukum islam sebab da akhir zaman ek?....
[/quote]

1. this is malaysia
2. get 100% malay power in parliament
3. then we talk.
4. after all, it's impossible
3. you had brain to think, so think why. Edited by Nezict

Sign in to follow this  

• Create New...