Jump to content
Sign in to follow this  
azir

Boneka Dap

Recommended Posts

[quote]get 100% malay power in parliament[/quote]
ni pun tak tentu lagi akan boleh ke tak huhu, atau pun, tak kira orang islam ke kafir @orang kerajaan/pembangkang setuju ,kalau tak silap hari bulan nanti ada orang keluar berita2 palsu memburukan penganut/agama Islam kat malaysia ni ... last2 kena embargo takpun kena pulak serang macam iraq pasal berita tipu .

Sekarang ni elok2 kita ada Jakim,jabatan agama islam negeri2 dan lain2, kalau dah kena serang habis perlembagaan kena bubar buat baru (agak2, ada ke orang lain nak pakai lagi perlembagaan lama? mana menguntungkan ).

Ni pandangan aku dimana hendak menegakkan hukum Islam ni tak jadi la , kalau jalan je no problem ok jugak.. :)

[quote name='Nezict' date='14 March 2010 - 02:11 AM' timestamp='1268503871' post='1021431']
1. this is malaysia
[b]2. get 100% malay power in parliament[/b]
3. then we talk.
4. after all, it's impossible
3. you had brain to think, so think why.
[/quote]

aku prefer orang kapir yang tak menipu / bersifat lebih 'kemusliman' atau kaum selain melayu yang muslim dan mengamalkan ajaran islam 'seislamnya' [b]berbanding[/b] orang MELAYU yang menipu / makan harta kaum sendiri (da komfem la perbuatan tu memang tak islamik :lol: ) Edited by highlander

ayat ko general sgt...kalo ko explain dari awal cmtue..aku takkan cakap2 ape...
dan ko kene paham...even 100% Malay pun dalam parliament, kalo tak nak jalankan hukum islam...tak jadi ape jugak....
ape yang penting, sume yang dalam aperliment tu kene paham ape tu hukum islam...
ni kalo org islam sniri tolak, ccakap tak possible, takkan org len nak ikot kot?... Edited by are_zn

[quote name='highlander' date='14 March 2010 - 11:11 AM' timestamp='1268536298' post='1021464']
aku prefer orang kapir yang tak menipu / bersifat lebih 'kemusliman' atau kaum selain melayu yang muslim dan mengamalkan ajaran islam 'seislamnya' [b]berbanding[/b] orang MELAYU yang menipu / makan harta kaum sendiri (da komfem la perbuatan tu memang tak islamik :lol: )
[/quote]

[quote name='are_zn' date='14 March 2010 - 02:35 PM' timestamp='1268548511' post='1021485']
ayat ko general sgt...kalo ko explain dari awal cmtue..aku takkan cakap2 ape...
dan ko kene paham...even 100% Malay pun dalam parliament, kalo tak nak jalankan hukum islam...tak jadi ape jugak....
ape yang penting, sume yang dalam aperliment tu kene paham ape tu hukum islam...
ni kalo org islam sniri tolak, ccakap tak possible, takkan org len nak ikot kot?...
[/quote]

aku maksudkan, don't talk BS. seriously.

orang kafir bercirikan 'kemusliman'? dalam mimpi la brader. orang islam makan harta orang islam sendiri? zaman abbasiyah pon dah ada. bende tak boleh elak.

kasik orang kapir paham hukum islam? diorang dah paham sangat dah, sebab tu diorang tak nak hukum islam tu dijalankan. tengoklah, baru pasal hukuman sebat wanita, even parti dalam BN sendiri cakap jangan buat mase AGM diorang aritu. nak cakap apa?

dan

kalau setakat selak2 malaysiakini, 2-3 ketul blog, forum sikit2 tapi tak gune otak, takyah cakap pasal politik la. malu je beb.
kita kat malaysia ni sampai kiamat akan hidup berasaskan racism, pentingkan kaum sendiri dulu. bertolak ansur dalam sesetengah perkara. it's the pure truth.

nak hukum islam, pegi duduk arab saudi sana. korang ingat orang jahat takde ke kalau akt arab saudi tu?

kalau korang ade power nak keluarkan non malay dari malaysia ni tanpa ada sorang pon tertinggal, silakan la. baru ade 100% malay power in parliament. tapi aku tak yakin langsung bende tu boleh jalan.

it's painful truth, but live with it. after all, this is malaysia. takde lagi negara kat dunia ni yang sama macam malaysia.

aku tanak relate mende ni ngan politik. tapi asal ko beria sangat nak relate ngan politik nie?..
dah beser bile ade orang cakap hukum islam mesti kait ngan politik malaysia ek?..

dan, knape ko tekan sangat 100% malay kat parlimen?...

Dia dah terang dah atas tu . apa2 hal kena libat politik pasal politik ni yang pegang kuasa kat malaysia yang mencorak pemerintahan kat sini huhu.. tak dapat 100 orang melayu/islam dalam parlimen pun asal dapat orang bukan islam setuju nak buat ok la , cuma macam nezict cakap .. baru nak rotan je da bising2.

[quote name='hampeh' date='14 March 2010 - 03:33 PM' timestamp='1268552025' post='1021493']
Dia dah terang dah atas tu . apa2 hal kena libat politik pasal politik ni yang pegang kuasa kat malaysia yang mencorak pemerintahan kat sini huhu.. tak dapat 100 orang melayu/islam dalam parlimen pun asal dapat orang bukan islam setuju nak buat ok la , cuma macam nezict cakap .. baru nak rotan je da bising2.
[/quote]

sape yang bising?..orang yang dalam perlimen jugak...islam jugak kan?...
kalo orang2 cmtu..100% ade pun tak capai ape yg kite nak...huhu~...

[quote name='are_zn' date='14 March 2010 - 03:29 PM' timestamp='1268551747' post='1021490']
aku tanak relate mende ni ngan politik. tapi asal ko beria sangat nak relate ngan politik nie?..
dah beser bile ade orang cakap hukum islam mesti kait ngan politik malaysia ek?..

dan, knape ko tekan sangat 100% malay kat parlimen?...
[/quote]

ko duduk mane ek? gua niah ke?

politik, power, law semua dalam satu periuk yang sama. you have political power, big majority from your own race, you decide the law. Kita sini shared power. Law pon kene shared jugak.

Whoever wins, he is the law. No matter he is evil or not.

Jangan la jadi mat jenin, berangan2 nak hukum islam kat malaysia sedangkan power baru secuit, metaliti takuk lama, tak berani berubah.

Tengok zaman nabi cukup la, time nabi baru mula, dier takde power politik, kesudahannya, orang islam jadi mangsa. Lepas tu nabi kumpul ummat, sampai boleh buat batalion perang, then baru boleh laksana hukum negara Islam.

Dan jangan samakan keadaan zaman nabi dengan sekarang. itu cerita 1500 tahun lepas. cabaran sekarang lebih besar. Onak durinya lagi hebat.

[quote name='are_zn' date='14 March 2010 - 03:45 PM' timestamp='1268552704' post='1021495']
sape yang bising?..orang yang dalam perlimen jugak...[b]islam jugak kan[/b]?...
kalo orang2 cmtu..100% ade pun tak capai ape yg kite nak...huhu~...
[/quote]

berape hari dah ko tak tengok berita dengan bace paper? ke anggap semua ni propaganda je?

Bersamamu kat TV3 pon propaganda jugak la ye?
berita pasal Syeikh Al-Tantawi meninggal pon propaganda?

Hebat2.

[quote name='Nezict' date='14 March 2010 - 03:49 PM' timestamp='1268552974' post='1021496']
ko duduk mane ek? gua niah ke?

politik, power, law semua dalam satu periuk yang sama. you have political power, big majority from your own race, you decide the law. Kita sini shared power. Law pon kene shared jugak.

Whoever wins, he is the law. No matter he is evil or not.

Jangan la jadi mat jenin, berangan2 nak hukum islam kat malaysia sedangkan power baru secuit, metaliti takuk lama, tak berani berubah.

Tengok zaman nabi cukup la, time nabi baru mula, dier takde power politik, kesudahannya, orang islam jadi mangsa. Lepas tu nabi kumpul ummat, sampai boleh buat batalion perang, then baru boleh laksana hukum negara Islam.

Dan jangan samakan keadaan zaman nabi dengan sekarang. itu cerita 1500 tahun lepas. cabaran sekarang lebih besar. Onak durinya lagi hebat.
[/quote]

ok...aku paham sume mende yang ko cakap tue...

kirenye ko mmg rase dalam keadaan ni mmg mustahil la nak jalan hukum islam kat mesia?...

[quote name='Nezict' date='14 March 2010 - 03:49 PM' timestamp='1268552974' post='1021496']

berape hari dah ko tak tengok berita dengan bace paper? ke anggap semua ni propaganda je?

Bersamamu kat TV3 pon propaganda jugak la ye?
berita pasal Syeikh Al-Tantawi meninggal pon propaganda?

Hebat2.
[/quote]

propaganda ape?....

walaupun aku harap hukum hudud dapat dijalankan, tapi memang mustahil...dan tak dapat dijalankan, tu macam nezict cakap...100% power kena ada...tu pun belum tentu boleh lagi...mcam bab merotan, tu pun dah bising

baru bab hukuman sebat,pihak pembangkang kata zalim la,tak berperikemanusiaan la.yang kita hukum org islam,bukan kita sebat anak2 dia yang makan makanan tak berapa halal... <_<

hukum hudud memang aku rasa mustahil untuk dilaksanakan,bukan aku tak sokong tapi tak payah lihat jauh2,tgk aje kat kelantan dan selangor yang diKUASAI oleh pKR dan PAS,kalau mereka nak haramkan penjualan arak,kelab malam,boleh aje,sebab mereka yang ada kuasa,tapi kenapa tak laksanakan?kenapa tak kuar pekeliling?ini keluar pekeliling agar pegawai pihak berkuasa tempatan jangan hadiri kursus BTN,wah makin pudarlah semangat cintakan negara.sape yang tak pernah pegi kursus tu berkokok mcm ayam jantan tapi otak same mcm ayam kecik.

sekarang pun dah nampak kat selangor dimana PKR saling cantas ahli PAS,ape korang ingat ni semua sikit2 keja BN?heh kalau jadi sesuatu yang buruk BN dituduhnya,itulah alasan basi mereka.
korang tak payah tgk jauh2 lihat dalam blog,sape yang suka memburuk2kan seseorang?penyokong mana yang berhujah dengan menggunakan ayat2 kesat?

come onlah kebanyakan org2 melayu kat sini kat sini mcm hebat,tapi try pegi forum sebelah tu,semua tunduk ikut cakap kaum lagi satu,malahan satu masa tu sultan2 kena kutuk dan institusi raja dikatakan tak relevan semua anak melayu senyap,ikut aje cakap kaum guan eng,so apa yang relevan kalau institusi raja tak relevan?

so sekarang fikir2kanlah,benar dulu BN buat silap sekarang mereka dah belajar dari kesilapan.ke korang nak jadi macam perak?baru berkuasa abis tanah melayu bagi kat cina.pastu kata ade banyak lagi tanah utk sekolah melayu,tapi masalahnya adakah tanah yang kerajaan perak nak bagi tu tanah kaum cina?sedangkan memang dah takde tanah lagi utk org melayu diperak.

di pulau pinang gerai2 melayu dirobohkan manakala gerai2 cina dikekalkan dgn alasan "gerai cina tu hanyalah sementara sahaja" so kalau gerai baru dibina korang ingat org melayu dapat meniaga kat situ?

korang kata kerajaan banyak menipu,tak payah pegi jauh,tgk aje janji2 PKR...nak bagi ibu tunggal RM 1000 sebulan,nak bagi biasiswa pada semua anak selangor dan mcm2 lagi,dan sekarang?siap nak usik wang zakat,nasib baik Sultan tegah.

kesian jugak tgk ahli2 pas yang berjuang utk rakyat diselangor mcm zulkifli nordin dikambing hitamkan.

so kerajaan apa yang korang rasa relevan sekarang ni?

jgn lupa kat selangor ahli parlimen dah ramai ahli DAP,ahli PAS dah kurang,so kita bakal lihat selangor jadi pulau pinang kedua...

kalau ade sesiapa yang tak berapa nak setuju boleh bagi hujah2 yang ade kebenaran,boleh juga aku simpan buat pengetahuan aku.sebab aku tau ramai yang kat sini pro pembangkang.kalau anda kata org BN jahat,surat khabar arus perdana menipu,ketahuilah tuan punya tanah adalah salah seorang keluarga akbar yang anda kata menipu itu...

aah. betul2. baru aku ingat tuan tanah sini keluarga family suratkhabar yang korang cakap propaganda tu.

kalau nak cakap kerajaan lebihkan melayu, that's BS. kerajaan amat equal sejak 1990, lepas DEB tamat.

tender projek Rm1 billion cina dapat, dan RAMAI cina dapat, sedangkan melayu kontraktor kelas F dapat berapa banyak?

beza dier 1 cina = 1000 melayu. ha, sape equal tak equal la.

aku sedih, melayu pecah 3. cina walau MCA, DAP mahupun PKR, diorang sume unite atas name kepentingan kaum.

agaknya kalau darah orang melayu dah tertumpah baru korang nak sedar.

[quote name='loy_azloy' date='15 March 2010 - 10:16 AM' timestamp='1268619383' post='1021583']

kalau ade sesiapa yang tak berapa nak setuju boleh bagi hujah2 yang ade kebenaran,boleh juga aku simpan buat pengetahuan aku.sebab aku tau ramai yang kat sini pro pembangkang.kalau anda kata org BN jahat,surat khabar arus perdana menipu,ketahuilah tuan punya tanah adalah salah seorang keluarga akbar yang anda kata menipu itu...
[/quote]
Ape kaitannya dengan isu ini dengan tuan punya tanah?.. :ph34r:

Tuan punya tanah seorang yang berkecuali, dia hanya menyediakan sebidang tanah untuk kita berkumpul dan mengeluarkan pendapat, jadi pada pendapat saya, tidak perlulah mengaitkan beliau (tuan punya tanah) dalam sebarang isu yang dibincang/didebatkan.

harap maklum.
:excl:

[quote name='TJ-Ariff' date='15 March 2010 - 03:03 PM' timestamp='1268636594' post='1021619']
:ph34r:

Tuan punya tanah seorang yang berkecuali, dia hanya menyediakan sebidang tanah untuk kita berkumpul dan mengeluarkan pendapat, jadi pada pendapat saya, tidak perlulah mengaitkan beliau (tuan punya tanah) dalam sebarang isu yang dibincang/didebatkan.

harap maklum.
:excl:
[/quote]
cume nak menunjukkan tuan tanah ni seorang yang tidak berat sebelah dan adil...itu sahaja.bukan ingin mengaitkan pasal politik.

Sign in to follow this  

• Create New...