Jump to content
anti_aktivis

Apabiila Pas Menang...

Recommended Posts

QUOTE(haziqnet @ Jan 18 2009, 12:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yup betul ckp ko...mslh nye skrg nih dlm soal sape undi sape adalah hak masing2...tp scr praktikalnya yg trbaik adalah dgn mengundi parti yg telah memerintah kerajaan selama nih...klu undi kat parti yg belum penah undi kerajaan aku tak rs negara akan menjadi lebih baik...silap2 lebih teruk....skrg nih ramai org undi parti pembangkang sbb kebanyakan rakyat malaysia amat2 lah membnci dgn Dato Najib sbb dia tu mmg teruk giler dan x layak nak perintah negara...but as bad as him aku still rs dia akan dpt perintah negara lebih baik drpd parti pembangkang yg sentiasa bertukar2 visi diorg....

teringat yang ko cakap pasal dto najib razak, ari tu mas pilihanraya kecil p.36 kat kawasan aku la. aku ada round-round sekitar bandar tu, pergh sesak tahap maksimas sampai semua pun xleh nak mlintas jalan.

Nak dipendekkan cerita, kereta si najib tu ada lalu kat dun chabang 3, di mana dun tu kuat la PAS, sebab kawasan Wahit Endut mengundi laugh.gif So, aku tengok ada orang berkerumun ramai-ramai, aku gi la tengok, rupa-rupanya diorang tengah bersorak kat si najib tu, "ALTANTUYA! ALTANTUYA! ALTANTUYA!" haha, kelakar pun ada gak, nasib baik cermin kete si najib tu tinted kaler hitam aaa... happy.gif

Lepas tu polis yang mengiringi pun meleraikan perkerumuman tersebut, so aku gi round sekitar bandar K. Terengganu sambil bawak bendera ngan motorsikal. Kalau nak tahu bendera apa, aku bawak bendera malaysia, xder sorang pun yg bawak bendera malaysia masa tu, tapi sayang tak masuk tv... huhu~ hampeh biggrin.gif

QUOTE(shayuthi @ Jan 19 2009, 08:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
adakah harakah atau suara keadilan bagi ruang pada ahli politik bn??? dah tv3 dan rtm tu dinaikkan oleh kerajaan.. takkan tv3 dan rtm nak kasi ruang utk orang hentam kerajaan...

lu pikir la senirik... jgn jadi kacang lupakan kulit... nasib baik tv3 dan rtm ni tak lupa pihak yang menaikkan mereka...

utk makluman : harakah utk ahli pas shj..rtm tu milik rakyat xkire dia pas,bn,pkr atau dap..tv3 pn stesen tv nasional..bukan utk ahli bn je..

kalo salah tlg betulkan..

QUOTE(haziqnet)
yup betul ckp ko...mslh nye skrg nih dlm soal sape undi sape adalah hak masing2...tp scr praktikalnya yg trbaik adalah dgn mengundi parti yg telah memerintah kerajaan selama nih...klu undi kat parti yg belum penah undi kerajaan aku tak rs negara akan menjadi lebih baik...silap2 lebih teruk....skrg nih ramai org undi parti pembangkang sbb kebanyakan rakyat malaysia amat2 lah membnci dgn Dato Najib sbb dia tu mmg teruk giler dan x layak nak perintah negara...but as bad as him aku still rs dia akan dpt perintah negara lebih baik drpd parti pembangkang yg sentiasa bertukar2 visi diorg....

macam tu kalo nak amik pekerja..amik yg berpengalaman je la..yang penah kerja..xyah la amik fresh graduate ni..sebab kalo amik fresh garduate..aku rasa diorang xleh buat keje..silap2 bankrap kompeni..btol x haziqnet?

QUOTE(nivi @ Jan 20 2009, 01:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
sekurang2nye BN tu membangunkan negara.. bukan kerajaan skang membangunkan projek babi 100juta untuk makanan cine je... gila pa... dan pas yg duk diam je xde pembangunan la ko tgk la sendiri negara derang pegang camna itu xda ini xda... aku suke bn masa mahathir memerintah.. malaysia maju sampai skang... kalau ikutkan pas ke dap ke .. ade nampak kemajuan ? yg ada kemajuan pun fitnah derang sampai skang yg x abes2 nk malukan org... haizzz

adalah tidak adil perbandingan anda..seorang yg naik kereta F1 sudah tentu la menang kalo race dgn org yg naik basikal..dalam kes ni..pihak yg satu lagi tidak ada peluang untuk mentadbir negara..sama halnya dgn org2 tertentu yg tidak berpeluang untuk melanjutkan pelajaran ke universiti berbanding dgn yg dapat melanjutkan pelajaran ke peringkat universiti..sudah tentu hasilnya tidak sama..

adilkah sekiranya hasil kerja seorang graduan universiti dibandingkan dgn hasil kerja seorang yang hanya lulusan darjah 6?bagaimana jika orang itu diberi peluang melanjutkan pelajaran?soal dia berjaya menandingi atau menyamai hasil kerja graduan tersebut..itu soal kedua..tapi adakah dia berpeluang untuk membangunkan bakatnya?

kalo nak lihat kemajuan yang boleh ditawarkan oleh sesuatu pihak..peluang harus diberikan..xbegitu nivi?

Penganalisis politik menjangkakan punca kekurangan peratus yg turun mengundi adalah disebabkan oleh mereka2 yg tinggal dan berkerja di luar negeri terengganu tak balik kampung semasa mengundi. Aku rasa kalau diorg turun mengundi hari tu, lagi banyak lah majoriti PAS menang.

QUOTE(leman77 @ Jan 22 2009, 08:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pas mng,DAP DAN KRONI ANTI ISLAM DAN MELAYU SERTA YAHUDI bertepuk tgn

PAS sedang di pergunakan,pemimpin mereka selalu buat lakonan jer

Mana kau tau PAS sedang dipergunakan? Ada bukti? Atau ko rasa2 ikut hati kau je? rolleyes.gif

QUOTE(kluang man @ Jan 23 2009, 08:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Penganalisis politik menjangkakan punca kekurangan peratus yg turun mengundi adalah disebabkan oleh mereka2 yg tinggal dan berkerja di luar negeri terengganu tak balik kampung semasa mengundi. Aku rasa kalau diorg turun mengundi hari tu, lagi banyak lah majoriti PAS menang.

Mana kau tau PAS sedang dipergunakan? Ada bukti? Atau ko rasa2 ikut hati kau je? rolleyes.gif

tgk lah anak pemimpin parti sekular korang tuh...

http://anginperubahan.blogspot.com/2009/01...ar-ibrahim.html

*kpd org PAS rasa naik angin kat BN lepas tgk bende nih tersebar, confirm la perjuangan utama korang menentang BN, bukan menegakkan Islam. Kalo Islam, confirm tibai jer dua2 pihak. betulkan nawaitu korang tuh. smile.gif Edited by hdroxy

QUOTE(hdroxy @ Jan 23 2009, 09:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tgk lah anak pemimpin parti sekular korang tuh...

http://anginperubahan.blogspot.com/2009/01...ar-ibrahim.html

*kpd org PAS rasa naik angin kat BN lepas tgk bende nih tersebar, confirm la perjuangan utama korang menentang BN, bukan menegakkan Islam. Kalo Islam, confirm tibai jer dua2 pihak. betulkan nawaitu korang tuh. smile.gif

Tak rasa naik angin pun dgn benda2 ni. Rasa nak tergelak adelah sebab mengenangkan mentaliti org2 BN ni. laugh.gif
Jahat ke kalau seseorang tu masa kecik tak isap rokok, pastu dah beso isap rokok? Pelik? Believe it or not?
Isap sisha tu benda haram ke? Dok melepak dgn kawan2 tu benda pelik ke? Pastu kalau sambil duk lepak dgn member2 tu, pegang gelas ada air warna hitam, nak kena check dulu ke air tu brand ape? Hehehe.... klaka betullah org2 BN yg berfikiran glokal ni. tongue.gif

Aku rasa org2 BN ni kalau nampak Anwar Ibrahim pegang kertas dgn pen, mesti diorang nanti cakap,
"Ha! Tu nak tulis nombor ekor lah tu. Tak de keja lain dah". ph34r.gif
Edited by *keluangman*

QUOTE(*keluangman* @ Jan 23 2009, 09:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Isap sisha tu benda haram ke? Dok melepak dgn kawan2 tu benda pelik ke? Pastu kalau sambil duk lepak dgn member2 tu, pegang gelas ada air warna hitam, nak kena check dulu ke air tu brand ape? Hehehe.... klaka betullah org2 BN yg berfikiran glokal ni. tongue.gif

haram.

tp susah nak praktikkan. tambah2 lagi org PAS isap rokok jugak. kiki

*btw, bila tgk anak2 BN camtuh, senyum lebar org PAS. bila kene batang idung sendiri, ada jer alasan. wakaka Edited by hdroxy

QUOTE(ROBOTs! @ Jan 19 2009, 10:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sapa lg kalau bukan UMNO???UMNO yang bangunkan malaysia...bukan rakyat malaysia...yg rakyat malaysia taw, makan tido, fitnah sana, fitnah sini dan ska makan free...

aku xnk quote panjang2..just statement ni je aku nk higlight sket..
UMNO hanya pertubuhan politik..tanpa rakyat Malaysia ni..xkemana pn UMNO tu..UMNO xbina bangunan..UMNO xbuat jalan..UMNO tak tanam padi..UMNO xtangkap ikan..UMNO xjana elektrik..UMNO tak gali minyak..UMNO tak menoreh getah..UMNO tak lombong bijih..tapi rakyat Malaysia yang buat semua tu..aku agak kesal la dgn statement ni..

QUOTE(hdroxy @ Jan 23 2009, 10:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
haram.

tp susah nak praktikkan. tambah2 lagi org PAS isap rokok jugak. kiki

*btw, bila tgk anak2 BN camtuh, senyum lebar org PAS. bila kene batang idung sendiri, ada jer alasan. wakaka

Ooh... haram ye. Noob nye saya ni bang. Setakat hari ni, takde pulak Majlis Fatwa Kebangsaan kat negara saya ni mengeluarkan fatwa tentang merokok dan isap sisha tu haram. Tak tau lah pulak fatwa kat negara abang hdproxy di sana hukumnya haram. Kat negara saya ni, kedai2 makan tomyam, banyak sediakan sisha untuk tetamu dia. Ish3x.
Kat malaysia ni mmg banyak benda2 haram. Antaranya:

Tempat pembuangan sampah haram = Tempat pembuangan sampah yg tidak berlesen.
Kegiatan nombor ekor haram = Kegiatan nombor ekor tidak berlesen. (Kalau yg ada lesen tu, halal ke?)
Penjualan arak haram = Penjualan arak yg tidak berlesen. (Kalau ada lesen tu halal jugak ke? Boleh le minum ye..)
Nasi Lemak haram = Nasi lemak yg dijual di tepi jalan tanpa mempunyai lesen. (Kesian makcik yg buat nasi lemak tu.)

Jgn risau, kalau anda ada lesen, BN akan menghalalkan perniagaan anda. laugh.gif

QUOTE(*keluangman* @ Jan 23 2009, 10:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ooh... haram ye. Noob nye saya ni bang. Setakat hari ni, takde pulak Majlis Fatwa Kebangsaan kat negara saya ni mengeluarkan fatwa tentang merokok dan isap sisha tu haram. Tak tau lah pulak fatwa kat negara abang hdproxy di sana hukumnya haram. Kat negara saya ni, kedai2 makan tomyam, banyak sediakan sisha untuk tetamu dia. Ish3x.
Kat malaysia ni mmg banyak benda2 haram. Antaranya:

Tempat pembuangan sampah haram = Tempat pembuangan sampah yg tidak berlesen.
Kegiatan nombor ekor haram = Kegiatan nombor ekor tidak berlesen. (Kalau yg ada lesen tu, halal ke?)
Penjualan arak haram = Penjualan arak yg tidak berlesen. (Kalau ada lesen tu halal jugak ke? Boleh le minum ye..)
Nasi Lemak haram = Nasi lemak yg dijual di tepi jalan tanpa mempunyai lesen. (Kesian makcik yg buat nasi lemak tu.)

Jgn risau, kalau anda ada lesen, BN akan menghalalkan perniagaan anda. laugh.gif

tpi aku tau ko pandai..

Spoiler :
ORG PAS NGAN PKR MEMANG CAMTU....
ASYIK NK BERDALIH JER...
kate nk ambil alih kerajaan bile??

sejak diorg ckap nk amik alih kerajan hritu..
sejak tu la aku tk percayekn pembangkang...
hadi awang degn bongkaknyer ckap tengah tunggu signal dri pkr tuk amik alih kerajaan..
skali habuk pun tk der...

-cube bygkn kalo diorg ambik alih kerajaan...
memang kite kene tipu bulat2 la...
huhuhu
Edited by mat_tz

pro-umno ni mesti dia setkan minda dia mcm ni:
"PAS ni memainkan agama dia sendiri utk menjahanamkan agama sendiri"
"PAS ni parti ajaran sesat, undi BN dosa, undi PAS pahala"
"PAS boneka DAP"
"UMNO sahaja parti yg layak utk menegakkan agama Islam! tgk sahaja isu2 sekarang, mana ada yg ala-kristian melainkan PAS!!"

bila dah setkan minda mereka camni, sampai bila mereka akan masuk tempurung BN? sampai bila? ntah la.

QUOTE(gila_game25 @ Jan 23 2009, 11:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pro-umno ni mesti dia setkan minda dia mcm ni:
"PAS ni memainkan agama dia sendiri utk menjahanamkan agama sendiri"
"PAS ni parti ajaran sesat, undi BN dosa, undi PAS pahala"
"PAS boneka DAP"
"UMNO sahaja parti yg layak utk menegakkan agama Islam! tgk sahaja isu2 sekarang, mana ada yg ala-kristian melainkan PAS!!"

bila dah setkan minda mereka camni, sampai bila mereka akan masuk tempurung BN? sampai bila? ntah la.

dh memang btul pon..

QUOTE(mat_tz @ Jan 23 2009, 11:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ckap mcm org b****..
tpi aku tau ko pandai..

Aku tulis berdasarkan ape yg selalu diwartakan tentang isu2 kegiatan haram kat TV3 a.k.a TV-BN tu. Selalu sangat cerita pasal benda2 ni. Cuba cakap terus terang ayat tu kan senang cthnya mcm:

"Kegiatan pembalakan tanpa permit"
"Penjualan arak tanpa permit"
"Kegiatan Loteri tanpa lesen"
"Peminjam wang tanpa lesen"

Tak payah le nak sebut istilah "haram" tu. Jadiknya kan ke mudah untuk org2 yg menonton berita tu utk lebih faham lebih2 lagi kalau org2 tua sebaya atok2 kita yg tgk tv3 tu. Istilah haram tu lebih kepada istilah untuk hukum-hakam Islam. Sedangkan kegiatan2 'haram' yg melibatkan lesen dan permit yg TV3 maksudkan tu lebih kepada undang2 sivil.

Aku pun tahu pro-BN mcm ko ni mmg pandai2 orgnya. Aku mmg tak brapa pandai. So, adik yang tak pandai ni inginlah bertanya kat abang BN yg pandai ni, apa maksud b**** tu bang? Biasanya yg ada ***** tu bila kita taip password je baru dia kuar. smile.gif

agak sedih bila melihat sesama umat islam bergaduh..
harap2 jgn jadi seperti HAMAS dan FATAH..
satu agama namun bergaduh sesama sendiri..
binasa akhirnya..

PAS dan UMNO..mahukah kalian menjadi seperti itu??
kembali pada Al-Quran dan Sunnah..
bertepuk sebelah tgn tidak berbunyi..
hanya sebelah pihak yg memperjuangkan agama Allah..
sebelah pihak lagi mcne?..Ayuh saudaraku..

QUOTE (*keluangman* @ Jan 23 2009, 10:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ooh... haram ye. Noob nye saya ni bang. Setakat hari ni, takde pulak Majlis Fatwa Kebangsaan kat negara saya ni mengeluarkan fatwa tentang merokok dan isap sisha tu haram.

dekat masjid taman melati ada signboard ni

sape2 boleh komen? aku kurang arif.. aku jumpa je aku snap la pakai cam tongue.gif
sebab dulu ada kes ustazah aku kata rokok = haram

ada plak ulamak itu dan ulamak ini yg cakap tak haram

Tu lah tu. Kita ni hanyalah insan yg n00b. So, kita tunggu jelah Majlis Fatwa keluarkan fatwa yg sebenar tentang rokok ni. Kot2 difatwakan haram nanti, kita dah tak leh hisap lagi dah. Dah jatuh hukum haram pulak.

btw..aper kes nak libatkan anak si nuar tu.....
bukan dia pegang aper2 jawatan politik pun ekekekek...
lainlar ko ambik pic nuar pegang arak ker....pegang michelle yeoh ker (opppsss)

aku malas jer nak tepek gambar KJ ngan pok loh sini...
xperlar.....semua orang dh tau....aku pun xnak komen panjang2....

nasihat aku..dh2 lar tgk TV3 dan baca utusan meloya tu...rosak2

Macammanapun kita kena baca jugak Utusan meloya dan tonton berita TV3, walaupun mereka ni meloyakan. Kalau tak kita akan jadi macam kebanyakan penyokong kuat UMNO. smile.gif

QUOTE(ICEBOX @ Jan 24 2009, 02:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
rokok leh memudaratkan kesihatan....tapi kalo bab2 mcm nie...den xberani nak comment.....

minta maaf lah jika saya bertanya,bukan ke apa2 sahaja benda2 yg memudaratkan kesihatan mmg haram mcm dadah,rokok,arak dan lain2??sebab menghisap rokok kemungkinan besar pd masa depan akan terjebak dgn dadah pula??

QUOTE(shayuthi @ Jan 19 2009, 08:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
adakah harakah atau suara keadilan bagi ruang pada ahli politik bn??? dah tv3 dan rtm tu dinaikkan oleh kerajaan.. takkan tv3 dan rtm nak kasi ruang utk orang hentam kerajaan...

lu pikir la senirik... jgn jadi kacang lupakan kulit... nasib baik tv3 dan rtm ni tak lupa pihak yang menaikkan mereka...

Salam,
yg menaikkan mereka Allah s.w.t.. bukan manusia..

QUOTE(BasicCX @ Jan 18 2009, 10:27 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pilih la ISLAM!! (Tak kira Melayu/India/Cina asalkan berpegang pada Al-Quran dan As-Sunnah aku tetap sokong!)

Yes betul, pilih Islam.. yg berteraskan al-quran & Hadis asas perjuangan..

QUOTE(zer0Nehza @ Jan 24 2009, 02:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
dekat masjid taman melati ada signboard ni

sape2 boleh komen? aku kurang arif.. aku jumpa je aku snap la pakai cam tongue.gif
sebab dulu ada kes ustazah aku kata rokok = haram

ada plak ulamak itu dan ulamak ini yg cakap tak haram

pandangan org.
memudaratkan tubuh badan manusia, tak silap aku mmg haram pun rolleyes.gif
senang cite, takyah isap rokok.

bab2 kebebasan media tu, mereka patut adakan satu tv pembangkang dan tv kerajaan, baru rakyat boleh menilai mana satu yg sesuai utk menjadi pilihan, seperti di amerika sana.

QUOTE(*keluangman* @ Jan 23 2009, 09:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tak rasa naik angin pun dgn benda2 ni. Rasa nak tergelak adelah sebab mengenangkan mentaliti org2 BN ni. laugh.gif
Jahat ke kalau seseorang tu masa kecik tak isap rokok, pastu dah beso isap rokok? Pelik? Believe it or not?
"Ha! Tu nak tulis nombor ekor lah tu. Tak de keja lain dah". ph34r.gif

kluangman, aku cakap ada basis. aku x mengarut x tentu hala. see this....

http://www.masterdedah.com/2009/01/kawan-k...minum-arak.html

klakar sekarang? korang yg kene kencing sebenarnya. wakaka Edited by hdroxy

• Create New...