Jump to content
anti_aktivis

Apabiila Pas Menang...

Recommended Posts

aku rasa xperlu aku bercerita lebih panjang lagi...
yang maner lebih Islam.....Umno or Pas....bukti2 bergambar/video mmg byk dlm tenet....tp aku xnak dijadikan isu
maner yg kurang Islamnya dlm UMNO kita tingkatkan..yg maner baik dari Pas...jadikan panduan...

nak berdebat mane lebih islam antara UMNO or PAS...mmg useless...in fact ia merugikan kita.....dapat dosa kering..

tp it's up to u....nak buat2 buta x nampak or dh nampak tp masih nak berdebat lagi and such...

rakyat sekarang dah matang.....

melayu selama melayu pun nak gaduh ke.....islam sama islam....pun nak dengki2 ke....sepatutnya....bekerjasama....dlm hal2 negara...hal negeri...baru maju.....negara...hal terjamin hal2 dlm negara kita.....xkisahlah...sapa menang..sapa kalah...yg pentingnya....kena bersatu padu....xkira bangsa...agama....xkira kaya/miskin....kita semua rakyat malaysia.....kalo hal mcm nie....nak diperbesarkan sgt....sia2 juga.....

kalo yg kalah...perlu....diperbaiki mana kelemahan..kalo yg menang perlu...digandakan usaha....perlu perbaiki kelemahan2 yg ada....

masing2 ada hak utk memilih.....masing2 ada pendpt...tapi..ckp tu..biar beralas...jgn main tuduh2....org tu...org nie.....kalo dah tahu org mcm nie mcm nie...buruk.....xperlu....lyn.....yg penting kena tahu hal sebenar...jgn tengok pd luaran je..tengok dlman...fahami tul2......kita xtengok lg....kelebihan masing2.....masing2 ada kelebihan.....jgn pandang sebelah mata je..... kerjasama penting..... Edited by ICEBOX

kalau nak pilih parti dan pemimpin, takyah pening kepala lihat DASAR dan ianye BERTERASKAN ape..kita semua orang yang bijak2 btol tak... renung dan fikirkan secara rasional...dan buat kajian...salam

Salam..

Firstly, aku nak ucapkan tahniah pada warga Kuala Terengganu sebab memberi kemenangan
pada parti Islam PAS. Usaha dan doa anda telah membantu kejayaan utk merampas kembali
kerusi PARLIMEN KT daripada UMNO. TAKBIR!!!

Ok cukup.. hmm.. aku cukup seronok la bila tgk propaganda2 yang TV3 mainkan utk memburuk2kan
PAS bila time2 dan dkt nak mgundi tu... fuhh.. makin dkt nak undi...makin ganas kempen dia kat TV3
tu... menyampah betul aku tgk... puji calon BN kaw2 punya.. mcm2 lah dia bukak cerita lama
konon nak pengaruhi pungundi supaya dapat pangkah BN...

Last2, result awal keluar pukul 8 mlm yang mengatakan PAS mendahului BN...langsung tak dgr citer bebb..
hahahahahahaha... padan muka kau... guna media konon.. blah la woi.. kempen bukan main lagi..
nak bagi tu bagi ni konon... tak yah la ko nak gebang org KT tu.. suma bijak2...
Kalo nak tipu... tipu la makcik maimon tu ..haha.. Ending, kalah! Padan muka!

TAKBIR!

Fedup...medup...janji PAS menang... laugh.gif

Padan muka...2,600++ majoriti.
Masa untuk berubah...cukuplah 50 tahun dibawah BN.
UMNO & BN dah tak relevan.

Tiap kali nampak Ezam...aku pakat gelak.
Tak habis2 dengan busuk hati dia rolleyes.gif
Silap gelanggang la...orang2 KT kuat agama...diorang tak suka maki-hamun2 nie.

Umum semua tahu UMNO ni memang kuat main 'duit'...taktik basi.
Haprak2 UMNO jer suka main duit nie.
Semalam kecoh wartawan ditawar duit...sapa lagi kalau bukan UMNO rolleyes.gif

TAKBIR!!!

*Korang kalau rajin, gi kat forum http://www.artismelayu.org/amnet/.
Sorang forumer ni nama 'Awang' (tah la Awang Selamat Utusan ke tah).
Kalau bukak thread...sume dia maki. Ulama pun dia maki. Panas jer hati aku bila baca. Edited by yusri

QUOTE(yusri @ Jan 18 2009, 05:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>

TAKBIR!!!

Kalau bukak thread...sume dia maki. Ulama pun dia maki. Panas jer hati aku bila baca.

kih3...
wartawan kene rasuah...
pengundi kene rasuah...

last2 tuduh bn...
mane ko tau???

btul ke bende ni berlaku??
kalo tau asal tk lapor kat bpr???
nk ckap bpr pon kene kawal ngan bn...
kih3...

dulu time pembangkang kalah teruk..
ckap spr yg dah tentukan sape menaang...
spr kene kawal ngan bn..

skang dh byk kerusi menang..
diam kejap...
time pilihanraye..
kecoh ckap bn kasik rasuah plak..

dunia2...
nk kuase mcm2..
mane ko tau ezam tu hati busuk??
ko kenal dier??

tk payah la nk kutuk2..
bn,pas,pkr sumer ader kelemahan..

kalo kecoh2 sgt..
mari undi bebas...
hehehehe Edited by mat_tz

QUOTE(mat_tz @ Jan 18 2009, 08:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
terer ko bleh tau eh??
bpr pon tk tau..

Cin* dan Indi* tepuk,,, yayayayaaaaa melayu Bod** ... Lu gaduh2 gua menang.
Cin* nie nak amik m'sia nie dari zaman Chedet lagi dah... tunggu masa je. Kalau MCA,DAP & MIC dan lain2 tu bergabung, berat jugak kita nie....

Patutnya PAS masuk BN, dan sama2 berjuang ....

Pikirlah sendiri..

QUOTE (subuhh @ Jan 18 2009, 09:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cin* nie nak amik m'sia nie dari zaman Chedet lagi dah... tunggu masa je. Kalau MCA,DAP & MIC dan lain2 tu bergabung, berat jugak kita nie....

Pikirlah sendiri..

dalam konteks yg sama apa salahnya UMNO berubah sikap masuk PAS laugh.gif

QUOTE(subuhh @ Jan 18 2009, 09:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Pikirlah sendiri..

inilah yg sepatutnya kerajaan kita patut lakukan...bergabung dgn parti pembangkang dan mewujukan permuafakatan dan parti yg lebih teguh dan kukuh...baru parti2 bngsa kaum len ternganga dan takut dgn bangsa kita...ni tak bergaduh pun sesama islam...berebut negara pun sesama islam gak...so apa gunanya guna konteks islam tp perangai mcm org bukan islam...ish2...apalah nak jd ngan dunia zaman skrg....cubalah bersatu ingat pepatah melayu lama kita cerai kita roboh kita bersatu kita teguh...so mana lebih baik...PAS ngan BN bergabung jd satu atau PAS ngan BN gaduh2...mcm kata nabil lu pikirlah sendiri...hehehehe tongue.gif

QUOTE(freeman06 @ Jan 18 2009, 04:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau nak pilih parti dan pemimpin, takyah pening kepala lihat DASAR dan ianye BERTERASKAN ape..kita semua orang yang bijak2 btol tak... renung dan fikirkan secara rasional...dan buat kajian...salam

kalau lihat dasar dan terasnya saja tak cukup, kena tgk jugak tingkah laku dan gaya kepimpinan samada seiring dgn dasar dan teras sesebuah politik sama... takut cakap tak serupa bikin la

benda ni mmg x abis...
Pro-Umno dgn posting dia...Pro-PR dgn posting dia...
masing2 xmau mengalah.....lantaklar korang.....

matlamat tidak menghalalkan cara.....kuat betul pengaruh TV3 Suku yg meresap ke sanubari korang yer...
memanglar bagus TV3...aku pun respek..sbb banyak bantuan yang diorang salurkan...

namun begitu,berita2 politik memang tidak telusss langsung....senget sebelah ....
rakyat skrg x bodoh...diorang dah pandai menilai...

p/s : rindu suasana sebelum/semasa mengundi di KT sad.gif

kadang2 malas nak lyn perkara2 mcm nie....balik2...perkara sama juga....diungkit2kan...xkan leh kerjasama sesama sendiri.....jenayah dlm negara semakin tinggi...fikir cara nak kurangkan kes2 jenayah tu..lg bagus....drpd gaduh2 mcm nie...

Huh huh huh aku pelik la bila sebut je BN mesti yg kata byk rasuah laa... korupsi la... salah guna kuasa laa....
Bila sebut PAS confirm bersih... putih berseri....
Baik BN ke... PAS ke... Takde yg bersih... Selagi namanya parti politik...
PAS tak mungkin lansgung xde rasuah dlm tampuk pemerintahan di Kelantan?

Takkan langsung xde penyalahgunaan kuasa?
Kdg-2 PAS juka byk tabur fitnah di sana-sini tanpa memikirkan dosa...
DAP skrg sedang mempergunakan PAS Perak utk menjahanamkan org melayu...
Mula-mula tanah diberi hak kpd org bukan melayu...
Lama-kelamaan Sultan akan disingkirkan...
Tak percaya? Tunggulah nanti belang DAP akan terserlah...

PKR lak... Aku lgsung x percaya dgn Anwar tu... Konon pergi Turki ari tu pasal nak bincang pasal Palestine...
Untuk pengetahuan korang, Turki adalah negara sekular dan tidak mengamalkan ajaran Islam...
Agama Islam pun mereka tentang, inikan pula nak sokong negara Palestine yg ramai umat Islam...
Pikirkan sejenak... Kdg-2 org main percaya tp x nak baca sejarah...

Apapun BN selagi x berubah, selagi tu lah akan terus ranap...
Mana-mana pemimpin yg byk bercakap dari wat keje x sepatutnya berada di dlm kabinet...
Kdg-2 isu hudud pun BN dendangkan di terengganu, sepatutnya isu tersebut biarlah PAS shj yg dendangkan...
Jadi bila makin panas... Pasti ada yg x suka cara BN menolak hudud...
Satu lg pasal harga barang masih belum turun... Itu salah satu puncanya...
BN xleh salahkan jentera atau calon...
Baiki dulu akar umbi parti.... Ibarat pokok, kita sokong atau tahan dgn kayu, x bg rebah...
Tapi selagi akar makin reput selagi tu lah pokok xkan sihat...

QUOTE(ROBOTs! @ Jan 18 2009, 10:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yg bestnya skang orang pas kutip duit RM200 kat cawangan umno, balik kg undi pas...bleh ke??sebab duit umno tu adalah duit dari hasil usaha orang umno sendiri...dalam akhirat nanti camne ye??

serius aku cakap, manusia paling banyak x sedar diri, makan minum tinggal kat umah orang, pastu dah kuar kutuk tuan rumah tuh...kalau korang kene apa korang buat agaknya ye??

sape kate kerajaan membezakan parti??umno dan bn beri wang kepada pengundi utk pulang ke kg mereka untuk mengundi...amacam???bleh ke pas, dap dan pkr buat semua tuh???ekekeke...

Orang bagi duit ambik, prinsip tetap prinsip. Kalau bagi duit ambik, lepas tu pangkah parti yang bagi duit tu namanya rasuah.

BN bagi wang supaya nak tarik pengundi undi diorang. Tambahan plak BN pegang kerajaan pusat. Banyak la duit dari kerajaan pusat. ekekeke...

BN dah kalah, TV3 sibuk siarkan ulasan kenapa BN boleh kalah. Dengan Tun Dr. M buat ulasan die sendiri, Najib tak patut dipersalahkan la, sebab calon la bla bla bla.. Tak pulak TV3 siarkan ulasan dari Nik Aziz ke, Hadi Awang ke, Anwar Ibrahim ke mengapa PAS boleh menang. laugh.gif Berat sebelah la katakan...

Keputusan dah ada & benda ni x boleh diubah
So terima jer la & bagi peluang kat calon yang telah dipilih oleh rakyat Kuala Terengganu
Apa yang aku nak ungkitkan kat sini, berapa banyak duit rakyat yang kerajaan habiskan untuk tujuan berkempen ni?
Bg yang menjadi pentadbir di pejabat2 kerajaan maybe faham apa yang aku maksudkan
Selalunya every year...paling lewat 4hb Jan akan dapat duit budget tahunan untuk buat semua aktiviti yang dirancang
Tp maybe disebabkan pilihanraya kecil ni, sampai sekarang budget tak terima
Semua program tergendala
Bg yang menyediakan servis untuk orang awam...sangat2 terasa dek ketiadaan budget ni
So kerajaan x boleh pk mana yang lebih prioriti ke?

QUOTE(Superior @ Jan 19 2009, 03:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Orang bagi duit ambik, prinsip tetap prinsip. Kalau bagi duit ambik, lepas tu pangkah parti yang bagi duit tu namanya rasuah.

BN bagi wang supaya nak tarik pengundi undi diorang. Tambahan plak BN pegang kerajaan pusat. Banyak la duit dari kerajaan pusat. ekekeke...

BN dah kalah, TV3 sibuk siarkan ulasan kenapa BN boleh kalah. Dengan Tun Dr. M buat ulasan die sendiri, Najib tak patut dipersalahkan la, sebab calon la bla bla bla.. Tak pulak TV3 siarkan ulasan dari Nik Aziz ke, Hadi Awang ke, Anwar Ibrahim ke mengapa PAS boleh menang. laugh.gif Berat sebelah la katakan...

adakah harakah atau suara keadilan bagi ruang pada ahli politik bn??? dah tv3 dan rtm tu dinaikkan oleh kerajaan.. takkan tv3 dan rtm nak kasi ruang utk orang hentam kerajaan...

lu pikir la senirik... jgn jadi kacang lupakan kulit... nasib baik tv3 dan rtm ni tak lupa pihak yang menaikkan mereka...

QUOTE(soulseex @ Jan 18 2009, 10:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
fuuuh confident tul ko ni msia akan tjual kalau pas perintah. nak bincang politik takleh memihak kpd mana2 parti brader. pandang dr sudut yg neutral. kalau setakat ckp mcm tu, aku pun ckp mcm2 kat parti yg memerintah sekarang. byk faktor yg menyebabkan kekalahan bn kat kuala terengganu. pemerhati politik dah byk bincangkan benda2 dr sudut yg neutral, then again kena la bukak minda jgn jumud sgt

aku tak confident sangat kalau pas memerintah sebab kita dah nampak depan mata kalau DAP atau PKR buat sesuatu yang salah PAS cuma senyap,tapi aku harap benda ni jangan la kita bising2 lagi,pilihanraya dah tamat,yang penting rakyat dah buat pilihan.cuma harapan agar tanggungjawab tu mesti ditunaikan...

QUOTE(ROBOTs! @ Jan 18 2009, 10:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
benci rasuah??lu blom kene lu dah benci, sekali lu dah kene lu suka rasuah maa...ekeke...cakap budak 1 tahun bleh cakap, buatnye..alahai~

yayaya...aku dah nampak tv3 berat sebelah, ok tq for brader2 yg sedarkan aku...x sangka plak tv3 sampai mcm tu sekali,anyway thanks to them kerna kutip duit utk rakyat di gaza. tq...

yg bestnya skang orang pas kutip duit RM200 kat cawangan umno, balik kg undi pas...bleh ke??sebab duit umno tu adalah duit dari hasil usaha orang umno sendiri...dalam akhirat nanti camne ye??

serius aku cakap, manusia paling banyak x sedar diri, makan minum tinggal kat umah orang, pastu dah kuar kutuk tuan rumah tuh...kalau korang kene apa korang buat agaknya ye??

sape kate kerajaan membezakan parti??umno dan bn beri wang kepada pengundi utk pulang ke kg mereka untuk mengundi...amacam???bleh ke pas, dap dan pkr buat semua tuh???ekekeke...

Eleh ye ke RM200 tu duit org umno sendiri.. ciss.. duit rakyat tu.. diorang tu kalau time undi habis semua jentera kerajaan diorang guna.. dgn duit2 rakyat sekali..

Tahniah utk PAS sbb menang.. org sekarang makin cerdik dah.. w/pun TV3 suku dgn propaganda yg tak habis2 utk memenangkan BN.. tapi PAS jugak yg menang.. alhamdulillah...

Melalui beberapa reply2 dlm thread ni.. aku rasa mmg fungsi media massa termasuk tv3 suku ni utk meyakinkan minda separa sedar korang bahawa hanya BN sahaja lah yg boleh perintah negara telah berjaya..
mana taknya. kalau pagi petang siang malam.. tang berita kontrovesi sikit baru cerita pembangkang boleh masuk TV.. kalau yg baik2 mmg payah giler lah nak tgk..
berbeza plak dgn cerita2 ttg BN or umno.. semua lah diorang yg baik.. wangi dsb.. 7 hari tak habis cerita lagi.. tapi part2 yg rasuah, korupsi.. seminit pun tak sampai...

Wallahua'lam..

QUOTE(B@zSh @ Jan 19 2009, 06:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Apa yang aku nak ungkitkan kat sini, berapa banyak duit rakyat yang kerajaan habiskan untuk tujuan berkempen ni?

tapi aku nak tanya,duit yang PAS buat untuk kempen tu bukan duit rakyat ke?aku kalau pergi solat jumaat kat tempat pas pegang dia selalu buat pengumuman agar kita beri derma kat tabung2 yang diedarkan atau tabung2 yang tertentu,tapi tak bagitau tabung untuk masjid atau anak yatim...begitu juga kalau kalau aku tengok pada kempen2 PAS,mesti ada tabung tertentu...

P>S aku hormat Tok guru Nik Aziz tapi tidak pada Hj.Abdul Hadi Awang...fikir2kanlah... Edited by Tun loy_azloy

QUOTE(Tun loy_azloy @ Jan 19 2009, 08:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
tapi aku nak tanya,duit yang PAS buat untuk kempen tu bukan duit rakyat ke?aku kalau pergi solat jumaat kat tempat pas pegang dia selalu buat pengumuman agar kita beri derma kat tabung2 yang diedarkan atau tabung2 yang tertentu,tapi tak bagitau tabung untuk masjid atau anak yatim...begitu juga kalau kalau aku tengok pada kempen2 PAS,mesti ada tabung tertentu...

P>S aku hormat Tok guru Nik Aziz tapi tidak pada Hj.Abdul Hadi Awang...fikir2kanlah...

Masyallah setahu aku , setiap tabung derma PAS akan diumumkan utk tabung PAS. Dan setiap kali pengumuman , akan diberitahu , yang akan digunakan utk perjuangan PAS , spt kempen dll.

Infact waktu ceramah pun diberitahu.

Melainkan anda ada rakaman yang mengatakan tabung tu utk anak yatim , tapi digunakan utk kempen . Tu tinggal "cerita semata mata"

QUOTE(haziqnet @ Jan 18 2009, 09:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bg aku drpd sokong pas, baik sokong BN (walaupun BN teruk nak mampus tp atleast dia dah lama pegang kerajaan, insyaallah takkan trjual Malaysia nih) tp klu Pas pegang, aku rs x smpai beberapa tahun dah trgadai negara kita nih...sbb visi Pas nih mcm org giler...skjp tu, skjp nih...nanti last2 tau2 negara kita dah trjual...org giler memimpin lah katakan...hhuhuhu....

Tidakkah andaian anda tak berasas. Klu berasas apa asasnya? Sekadar omong omong?

Ki ki

QUOTE(yusri @ Jan 18 2009, 05:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>

TAKBIR!!!

Kalau bukak thread...sume dia maki. Ulama pun dia maki. Panas jer hati aku bila baca.

bab maki hamun ni aku rasa orang pas lagi expert kot.. terutamanya naib presiden pas... mohamad sabu...

• Create New...