Jump to content
anti_aktivis

Apabiila Pas Menang...

Recommended Posts

Bukan apa , duk tengok analisis TV , analisis di Forum Pro BN , analisis di Blog pro BN.

Semua masih tak sedar diri . Yang dipersalah oleh BN bila BN kalah ialah

1- Jentera BN tak berkesan (kira tak kerja kuat) , isk isk depa semua kerja kuat , cuba tengok macam macam majlis dah dibuat. (kesian jentera UMNO , jadi scapegoat plak)
2- Silap Calon , isk isk calon tu memang la ada cacat celanya , tapi tak le seteruk tu (p/s takkan korang @ pro bn termakan kempen PR )
3- Peratus keluar mengundi rendah , la takkan tak terfikir andaian ni juga , yakni kut klu peratus keluar undi tinggi , mungkin beza undi lagi tinggi , lagi teruk BN kalah
4- Peratus anak muda balik mengundi rendah , tak dak beza dengan item 3 , sebab sekarang anak muda lebih matang dan terbuka. Mereka tak lut dek ugutan BN.
5- Chedet punya blog. Ki ki ni pasti termakan kempen PR. (klu rujuk chedet punya blog , bebas akan dapat tambahan undi , tapi aku rasa laaa , penyokong BN yang termakan kata kata chedet mungkin undi PAS instead of Bebas dan jauh lari dari apa yang aku "sundiri jangka dan war warkan di KMUT" ).

Cobalah korang sedar diri , rakyat especially generasi muda. dah muak dengan korang @ BN.

Kami nak

BN mula

* Hapuskan korupsi (tak yah la korang duk tayang statistik yang tak realistik kunun Malaysia ada tahap korupsi yang rendah)
* Hapuskan pembaziran (refer isu IPP)
* Hapuskan dakyah bodoh dalam media perdana
* Tingkatkan taraf hidup rakyat. (kami nak bukan setakat cukup makan aja)

Rakyat sekarang dah bijak menilai...
yang mane buruk dan yang maner baik....

so apa yang membuatkan ko fedup kat PAS ni?
aku x nampak lagi points dlm post ko tu

Takkan tak sedar lagi kot batista , si aktivis ni suka buat tajuk yang mengelirukan dari dulu lagi , macam tajuk akhbar yang sensasi2 lak untuk menarik orang masuk tengok .. Tak reti nak buat tajuk direct to the point agaknya kawan kita ni ..

btol2..

buat tajuk "Fedupnya Aku Bila Pas Menang"

tp bile bace mcm berpihak ke PAS, Kutuk BN...

x per la... mgkn anti_aktivis ni nk mengasah minda mlm ni...

Betul-betul..Aku sokong apa yang anti_aktivis cerita tu. Patut analisis lah betul-betul, dah dua kali pilihanraya kecil dah...dua-dua pun kalah. Janganlah bagi alasan merapu macm tu. Kerajaan sepatutnya sedar apa yang terjadi, dah jadi satu "kebahayaan" dah pada kerajaan sekarang ni. Kekalahan ini di Terangganu ini adalah satu perkara yang mengejutkan kerajaan kerana sudah terlalu banyak "benda" yang dilabur tetapi masih lagi kalah. Ini dah masuk peringkat merah dah ni. Adakah sememangnya majoriti rakyat sudah muak dengan BN?...hmmmm...

Kesian kat Dato' Najib nak ambil alih kerajaan nanti.....

QUOTE(anti_aktivis @ Jan 18 2009, 01:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
* Hapuskan dakyah bodoh dalam media perdana

benda ni la yg org makin nyampah & meluat ngan bn. dr pru sampai pmatang pauh sampai kt. they never learn

BN akan masuk kategori filem klasik khas untuk tayangan generasi selepas 2020. skang ni tengah himpun skrip nak cukup koota.

Tekejut aku ........ nasib baik aku bukak baca.......

tapi aku terkezut jugak dgn org yg memilih UMNO ni (28k), ada hati mahu memilih kerajaan sekarang.
apa faktor kekalahan BN? calon orang luar? TAK. orang tak nak BN la sebab kekalahan BN, itu pun nk dianalisakan.

bg aku drpd sokong pas, baik sokong BN (walaupun BN teruk nak mampus tp atleast dia dah lama pegang kerajaan, insyaallah takkan trjual Malaysia nih) tp klu Pas pegang, aku rs x smpai beberapa tahun dah trgadai negara kita nih...sbb visi Pas nih mcm org giler...skjp tu, skjp nih...nanti last2 tau2 negara kita dah trjual...org giler memimpin lah katakan...hhuhuhu....

QUOTE(haziqnet @ Jan 18 2009, 09:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bg aku drpd sokong pas, baik sokong BN (walaupun BN teruk nak mampus tp atleast dia dah lama pegang kerajaan, insyaallah takkan trjual Malaysia nih) tp klu Pas pegang, aku rs x smpai beberapa tahun dah trgadai negara kita nih...sbb visi Pas nih mcm org giler...skjp tu, skjp nih...nanti last2 tau2 negara kita dah trjual...org giler memimpin lah katakan...hhuhuhu....

fuuuh confident tul ko ni msia akan tjual kalau pas perintah. nak bincang politik takleh memihak kpd mana2 parti brader. pandang dr sudut yg neutral. kalau setakat ckp mcm tu, aku pun ckp mcm2 kat parti yg memerintah sekarang. byk faktor yg menyebabkan kekalahan bn kat kuala terengganu. pemerhati politik dah byk bincangkan benda2 dr sudut yg neutral, then again kena la bukak minda jgn jumud sgt

QUOTE(haziqnet @ Jan 18 2009, 09:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>

aku pon rase camni...
bagi aku sumer parti tk bagus...
pas,pkr,bn...
sumer ader kelemahan..

tpi dri ketiga2 parti ni aku rase paling bagus bn...
walaupon teruk...

sbb kalo pembangkang menang pon pas takkan memerintah negare ni...
dap yg akan pegang..
korang nk ke bagi cine memerintah negare ni???????????????????
jadi bagi aku lagi baik undi bn je la...
walaupon bn agak teruk..
tpi dier la parti terbagus...

-nk buat camner??

Pilih la ISLAM!! (Tak kira Melayu/India/Cina asalkan berpegang pada Al-Quran dan As-Sunnah aku tetap sokong!)

QUOTE(soulseex @ Jan 18 2009, 10:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
fuuuh confident tul ko ni msia akan tjual kalau pas perintah. nak bincang politik takleh memihak kpd mana2 parti brader. pandang dr sudut yg neutral. kalau setakat ckp mcm tu, aku pun ckp mcm2 kat parti yg memerintah sekarang. byk faktor yg menyebabkan kekalahan bn kat kuala terengganu. pemerhati politik dah byk bincangkan benda2 dr sudut yg neutral, then again kena la bukak minda jgn jumud sgt

aku bukan jumud atau ape...cuma dari apa yg aku perhatikan, PAS nih trlalu semberono dlm buat satu2 hal...skjp nak buat tuh, skjp nak buat nih...pastu belum sudah satu hal dah buat hal lain...itu hari pemimpin PAS kata bulan bape ntah akan tertubuhnya kerajaan baru...tp hampeh smpai skrg pun xde apa2 pun...org kata tinggal habuk jer...klu camtu la sikap pemerintah nih, jgn katakan jual negara, mcm2 perkara yg x baik pun boleh berlaku...mcm BN yes aku katakan mmg dah semakin teruk, semakin hampeh, semakin busuk, tp atleast kita dah tgk selama bape puluh tahun diorg memerintah belum ada brlaku kekecohan yg teruk2...klu PAS ke DAP ke sume penah ada sejarah mmbuat rusuhan dan mcm2 lg...so apa yg aku boleh katakan nih cuma pandangan aku...dan klu PAS menang, aku x rs negara kita akan jd lebih baik...belum ada parti politik dlm negara kita nih yg betul2 ikhlas nak memerintah negara demi kebajikan rakyat...sumenye bertopengkan 2 muka...pentingkan diri sendiri...yg selebihnya lu pikirlah sendiri...huhuhu

QUOTE(BasicCX @ Jan 18 2009, 10:27 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pilih la ISLAM!! (Tak kira Melayu/India/Cina asalkan berpegang pada Al-Quran dan As-Sunnah aku tetap sokong!)

aku pun sama..x perlu ditanya parti mna aku pilih..
siapa yang mengamalkan ajaran islam akan menjadi pilihan aku..

senang sja klu kita msih ragu2..kita tgk pada ulama'..
siapa yg dia pilih..dia lebih memahami parti mna yg mengamalkan islam sebenarnya..

QUOTE(kyokusanagi @ Jan 18 2009, 10:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pun sama..x perlu ditanya parti mna aku pilih..
siapa yang mengamalkan ajaran islam akan menjadi pilihan aku..

senang sja klu kita msih ragu2..kita tgk pada ulama'..
siapa yg dia pilih..dia lebih memahami parti mna yg mengamalkan islam sebenarnya..

bn tk mengamalkn islam??

dengar kata calon tu sombong ... paham paham je la seangkatan dengan brader kera kita sorang tu ..tapi apapun aku seronok la tengok propaganda tv3 suku tak berjaya manipulate pengundi yang biased 110%

QUOTE(mat_tz @ Jan 18 2009, 11:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bn tk mengamalkn islam??

yup betul ckp ko...mslh nye skrg nih dlm soal sape undi sape adalah hak masing2...tp scr praktikalnya yg trbaik adalah dgn mengundi parti yg telah memerintah kerajaan selama nih...klu undi kat parti yg belum penah undi kerajaan aku tak rs negara akan menjadi lebih baik...silap2 lebih teruk....skrg nih ramai org undi parti pembangkang sbb kebanyakan rakyat malaysia amat2 lah membnci dgn Dato Najib sbb dia tu mmg teruk giler dan x layak nak perintah negara...but as bad as him aku still rs dia akan dpt perintah negara lebih baik drpd parti pembangkang yg sentiasa bertukar2 visi diorg....

QUOTE(mat_tz @ Jan 18 2009, 11:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bn tk mengamalkn islam??

ada ke aku cakap bn tak mengamalkn ajaran islam??
aku cakap aku sokong sesiapa shj yg mengamalkn ajaran islam..
sebenarnya ko dah blh menilai sendiri siapa yg lebih mengamalkan ajaran islam..
kalu x sure soalan ko mcm ni.." pas tk mengamalkn islam??''..

emm mcm2 ye pndgn dlm ni..
emm tp yg aku heran krg sume nk th x??

pd mlm last kempen da 1 parti politik yg tbrukn wang secara trg2 tau..
ni nk rasuah pengundilh..

aku benci rasuah....

• Create New...